Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szenvedek a gondolataimtól fórum

Szenvedek a gondolataimtól (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szenvedek a gondolataimtól

1 2 3 4
51. f69d833ffc (válaszként erre: 40. - Ellevelle)
2017. febr. 27. 16:20
Igen, bármitől lehet félni, ami más mint a megszokott, ami változással jár, ami ismeretlen.
50. f69d833ffc (válaszként erre: 38. - Boldogzokni)
2017. febr. 27. 16:19

Néhány link:


[link]


kattints a dokumentumon levő linkre, megnyitja az oldalt, ahol a hangoskönyvet találod

[link]


ez is ugyanúgy működik

[link]


Ez egy nagyon érdekes film az elme hatalmáról

[link]


Amikor megnyitsz egy ilyen témájú Youtube videót, keresgélhetsz az oldalsávon felajánlott videók között, mivel sok hasonlót ajánl az éppen nézetthez. Ha találsz olyat, ami érdekel, érdemes a csatornára kattintani, mert lehet, hogy hasonlóakat töltött fel a tulajdonosa. Én is így jutottam egyre jobb és jobb, hasznos anyagokhoz. Azt írtad, régen is segítettek neked az ilyen dolgok, most is segíteni fognak, bizz benne!

49. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 48. - Ellevelle)
2017. febr. 27. 15:09

Ahh, semmi, en mar oviban! Csak vicceltem :). Marmint a mondat masodik felevel sajnos nem.

Nekem generalizalt szorongasom van/volt. Minden erofeszitesem ellenere neha ugy velem, talan teljesen sosem szabadulok meg tole.

2017. febr. 27. 14:42
Nekem már 14 éves korom óta részem a szorongás, tulajdonképpen ezzel nőttem fel:))))
47. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 44. - Ellevelle)
2017. febr. 27. 14:17

A bantalmazo kapcsolatban ragadas szerintem tobb tenyezos, de igen, a ragaszkodas a rosszhoz ott is alap motivum.

Amikor en eldontottem hogy valtozok, akkor szembesultem a kerdessel, na de ki is vagyok a nyomorom nelkul? Es igen, volt hogy feltem, beszurkulok, unalmassa valok, mert a gyogyulas maga a szelsosegek elkerulese volt. Aggodtam, mi lesz ha a nagyon jo epizodok megszunnek?

De belevagtam, es minden felelmem alaptalannak bizonyult. Ettol fuggetlenul van meg mit fejlodni, de a nagy dramak elmultak.

46. csikil4ny (válaszként erre: 45. - Ellevelle)
2017. febr. 27. 14:14

Igazából veszíteni valód nincs, ha a másikhoz meg anyagi okokból nem mennél. Lehetnek neked kérdéseid hozzá, s akkor szakember segítségét kapod.


A lényeg, hogy a te kezedben van az életed. Lassan, egyenként meg tudod oldani a problémáid!

45. ellevelle (válaszként erre: 43. - Csikil4ny)
2017. febr. 27. 14:11
hogy talán nem úgy áll hozzá
44. ellevelle (válaszként erre: 42. - 2e137fbcc7)
2017. febr. 27. 14:11

ez kicsit hasonló ahhoz, mikor az ember fél elhagyni a bántalmazó férjét?

igen, megver heti 2X, de mi lennék nélküle?

43. csikil4ny (válaszként erre: 39. - Ellevelle)
2017. febr. 27. 14:06

Az elpocsékolt élet még drágább, még hosszadalmasabb.


Mi a baj a tb-s pszichológussal?

42. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 40. - Ellevelle)
2017. febr. 27. 13:50

De meg mennyire hogy lehet felni attol, hogy elengedjuk a demonainkat!

A szemelyisegzavarosoknal eleg jellemzo, hogy el sem kezdik/feladjak a terapiat, mert ugy erzik, nem onmaguk lennenek gyogyultan.

Ez a fajta teljes azonosulas a betegseggel altalaban hosszu ido utan alakul ki, jellemzoen egy rovidebb epizod nincs ilyen drasztikus hatassal az enkepunkre.

2017. febr. 27. 13:26
Egy részét, mintha én írtam volna. Az utóbbi időben én is így vagyok, hogy felébredek éjszaka és a gondolatkupac nem enged továbbaludni. Én még elalszom este gyorsan, mert pont az állandó idegbaj, meg aggódás annyira kifáraszt, hogy semmire nem vagyok képes, csak bezuhanni az ágyba. Nekem azért egy valami bevált: ha van valami aggódnivalóm, amit nekem kell majd megoldani, feladatok, amik tornyozódnak, akkor azt még ébren leírom egy papírra, ott kidolgozom a megoldást és akkor éjjel, ha felébredek, tudom, hogy a tervek készen le vannak írva, nem kell vele foglalkoznom, nehogy elfelejtsem. De a valódi, mindent elengedek és leszarok technikát még én sem ismerem, pedig hasznos lenne.
40. ellevelle (válaszként erre: 18. - F69d833ffc)
2017. febr. 27. 13:06

Ez érdekes, lehet, hogy a szenvedés, már annyira a személyiségem része, hogy azért félek elengedni, mert ha megtenném, akkor ki lennék én?

Lehet félni a szorongásmentes élettől?

2017. febr. 27. 12:53
Én is így vagyok, gyógyszer nem kell, pszichológus meg: túl drága, túl hosszadalmas.
2017. febr. 27. 10:59

Sziasztok!


Nem is gondoltam, hogy ennyien hozzám szólnak majd. Még januárban írtam ezt a cikket. Azóta annyi változott, hogy napközben jobban érzem magam, főleg ha az idő is szép, akkor számomra is minden szebbnek tűnik. Tehát amit valaki írt a D vitaminról, abban biztos lehet valami. A fény nagyon hiányzott már, úgy tűnik.


Orvoshoz nem fordulnék jelen pillanatban. Nem hiszem, hogy egy-egy óra alatt tud nekem olyat mondani, ami segít, gyógyszert pedig nem szednék. Annyira nem érzem komolynak a helyzetet, ráadásul gyógyszerfüggővé sem szeretnék válni. Nekem is van olyan ismerősöm, aki nem tud már nyugtatók nélkül élni.


Ubuntunak köszönöm a yt linkeket. Szerintem ilyesmi lesz az én utam. Fiatal koromban sokat köszönhettem önsegítő, önisereti könyveknek, átsegítettek a hirtelen felnőtté válás rögös útjain anno.


Ha valaki még tudna ilyen videót, könyvet, főleg hangoskönyvet ;) ajánlani, annak nagyon hálás lennék!

2017. febr. 27. 09:46
"Aggódni olyan, mint leelőlegezni egy problémát, ami talán soha nem is lesz a tied." (Joyce Meyer)
36. csikil4ny (válaszként erre: 35. - Mariselbea)
2017. febr. 27. 09:22

Lent írtam ötleteket.


Ami nekem nagyon bevált - azokon kívül -, hogy igyekszek csak azzal foglalkozni, amire hatásom van. Vannak dolgok, amelyeket nem mi irányítunk. Azon pl. hiába mérgelődünk, hogy esik az eső....


Tudom miről beszélek, többek között súlyos beteg az egyik nagyon közeli rokonom.

2017. febr. 27. 08:18

Hát tanácsot azt nem nagyon tudok adni, csak együttérzést, mert magam is hasonló cipőben járok: alvászavar, szorongás. Én, aki nagyon szerettem és tudtam aludni, most van, hogy félek lefeküdni, mert van hogy szinte alig alszok. Próbáltam gyógynövényes cuccokat, de talán még rosszabb volt.

Többen javasolták a pszichiátert neked. Hát én kettőhöz is elmentem, mindkettő frontint írt fel, meg antidepit. De én nem akarok gyógyszert szedni!

Ezért próbálok én is itt kutakodni a neten, valami megoldást keresve. Csak az a baj, hogy ami talán hatna (pszichoterápia, kineziológus, pszichológus...) mind komoly pénzbe kerül.

A "majd magam kimászok belőle" meg nem nagyon akar sikerülni. Próbálom magam azzal is nyugtatni, hogy talán klimaxos panasz, és majd magától elmúlik, de erre a két orvos sem válaszolt. Hasznos tanácsokat én is szívesen fogadok!

34. ellevelle (válaszként erre: 30. - D7ba7bf7ff)
2017. febr. 27. 02:55
Ez milyen igaz, miközben naponta küzdünk a kábítószer ellen össztársadalmilag, addig nyugtatókkal legálisan tömik a dokik a társadalom jó részét
33. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2017. febr. 27. 01:24
Én azt mondom hogy próbálj meg egy dologra koncentrálni minden nap egy 10-15 percet. Később növelheted az időt. Nézhetsz a falon egy pöttyöt, egy rajszöget, egy ceruzavéget, bármit, csak tőled minimum 1 méterre legyen. Csak a tárgy legyen és te! Ha sokat koncentrálsz, az kiüríti a mentális és emocionális feszültséget és rendbe teszi a lelket. Egy idő után lecsitítja a nagy hullámokat, összeszedetté, magabiztossá tesz. Alkoholt, tudatmódosítót ettől kezdve ne nagyon fogyassz. Minél többet gyakorlod, annál stabilabb leszel.
32. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 26. - Nap Sugar)
2017. febr. 27. 01:17
Ő ott kezdi hogy visszairányítja a felelősséget önmagadra. Hogy ne a környezetedet okold mindenért, vedd észre, hogy nagyon sok munkád van a boldogtalanságodban. Te magadnak gyártod. Ő a felelősségvállalást tanítja. Ettől függetlenül nem éppen egy habos-babos világban élünk! DE! A belső hozzáállás sok mindent "felülírhat"!
31. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 8. - Nap Sugar)
2017. febr. 27. 01:13
Ezt a választ nem sok emberből néztem volna ki. El vagyok képedve hogy ilyen is látok!
30. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 5. - Helenbereg)
2017. febr. 27. 01:12
A gyógyszer célja hogy leszedáljon. Zombit csinálnak belőled. Van is ilyen a környezetemben. Az a legjobb, ha fokozatosan leállsz, ha nem akarsz legálisan "kábítószerfüggő" lenni.
2017. febr. 26. 22:36

Annyira átérzem!

Jelenleg én is ebben a helyzetben vagyok...

Pár hónappal ezelőtt azt gondoltam, nekem van a legtökéletesebb életem a Földön. Aztán most kb 2 hónapja, szinte minden napra jut valami rossz, kicsit mint a dominó-effektus, egyre pesszimistább vagyok... viszont én még nem találtam erre megoldást... :(

28. 8a65af67ce (válaszként erre: 14. - Csikil4ny)
2017. febr. 26. 20:51
Ezek nagyon jó tanácsok!
2017. febr. 26. 20:26
Érdekes írás - sok kitartást és eröt kívánok, hogy sikeresen megoldd a problémát :)
26. Nap Sugar (válaszként erre: 18. - F69d833ffc)
2017. febr. 26. 20:11
Köszönöm, hogy felhoztad! Ez lett volna a másik ajánlatom. Bayron Katie rendkívüli hölgy, sokat segített, segít n1ekem is!
25. f69d833ffc (válaszként erre: 22. - Ellevelle)
2017. febr. 26. 20:07
Szerintem régen is voltak. De már én is csak voltam. Az Interneten elolvastam és meghallgattam rengeteg dolgot, ami segített megváltoztatni a gondolkodásomat. Ha visszagondolok a régi énemre, mintha nem is én lettem volna. Szuper jó érzés!
2017. febr. 26. 19:56
a hisztéria egy női betegség, amibe a férfiak halnak bele:)) netbölcsesség:))
23. Mária 54 (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2017. febr. 26. 19:55
Vedd sorra, mennyi jó is van az életedben. Család, gyerek, sok apró dolog. Nézz körül, láss meg minden szépséget. Először tudatosan fordítsd oda a figyelmedet, aztán menni fog magától. Gondolj arra, mennyien vannak nálad rosszabb helyzetben. De ne sajnálkozz, hanem örülj, hogy neked jobb. Nem hagyom, hogy a hírek elfordítsanak rossz irányba. Ott minden katasztrófa: a hideg is, a meleg is, az eső is, az aszály is, stb. Szelektálj, mit engedsz be a tudatodba és hogyan vonatkoztass el. Nem mondom, hogy érzéketlen légy, de ne éld át.
22. ellevelle (válaszként erre: 21. - F69d833ffc)
2017. febr. 26. 19:53

köszi, jó tudni, hogy nem vagyunk egyedül:)

(de régen is ennyi szorongó, stresszes ember volt, vagy csak nem beszéltek róla?:)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook