Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A Maasdamer sajt kérge ehető? fórum

A Maasdamer sajt kérge ehető? (tudásbázis kérdés)


2017. febr. 28. 12:46
Szerintem igen, ha kapok jó áron, akkor szoktam nagy darabot venni, és úgy darabolom, hogy a szélét 1-1 1/2 cm vastagon levágom, a belsejét darabokra, és mivel nagyon jól tűri a mélyhűtést, így teszem be a fagyóba. Kivétel után a közepét még pár napig a konyhapulton érlelem, a széle pedig reszelve, tésztára, pogira, pizzára kerül.
2017. febr. 24. 13:13
Koszonom, en is levagom rola, pedig nem kostoltam meg, de ezek szerint jol tettem.
2017. febr. 24. 08:12
Mi nem esszük meg.Leszedjük.
2017. febr. 24. 06:35
Az a legfinomabb!
2017. febr. 23. 22:52

Ajánlott minden sajtkóstolásnál a sajt kérgét is megkóstolni, kivéve wax, viasz bevonat esetén. Ilyenkor először próbáljunk ki egy falatot, a kérget levágva a sajttésztából, ízlelgessük, majd másodiknak egy darabot úgy hogy a kérgével együtt vesszük a szánkba. Ha kellemesnek, érdekesebbnek, ízletesnek találjuk a kéreggel együtt, akkor nyugodtan fogyasszuk azzal. Ha nem ízlik a kéreg, óvatosan vágjuk le és fogyasszuk a sajt belsejét.


A maasdam (Maasdamer) sajt holland típusú, svájci stílusú félkemény sajt. Tehéntejből készül, legalább 4 hétig érlelik, gyorsabban érik, mint a többi holland sajt. A maasdam sajtban lyukak keletkeznek az érési folyamat alatt, felülete sima sárga, néha viaszolt, mint a Gouda. Azért hozták létre, hogy versenyképes legyen a népszerű svájci ementáli sajttal, mert olcsóbb és gyorsabb előállítani. A gyártási folyamat hasonló, általános összetevői azonosak a svájci sajttal. A holland sajt jellege szerint diós és édes, lágyabb, mint az ementáli magasabb nedvességtartalma miatt. A típust 1984-ben vezette be a Baars cég, mint védjegyes Leerdammer sajtot, természetesen azóta már más holland gyártó is készít maasdamer sajtot.

2017. febr. 23. 22:11
Én nem szoktam megenni, leszedem.
2017. febr. 23. 20:51
Általában viasszal van bevonva. Nem lesz tőle bajod, de nem érdemes megenni. Viaszízű. :)
2017. febr. 23. 20:47
Nagyon szeretem ezt a sajtot, de sosem tudom hogy a sarga kerge eheto-e.
2017. febr. 23. 20:46
A maasdamer sajt kérge ehető?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook