Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Én vagyok a rossz ebben az esetben? fórum

Én vagyok a rossz ebben az esetben? (beszélgetős fórum)


1 2
36. kicsimanóci (válaszként erre: 1. - D68b49c072)
2017. febr. 27. 16:39

Szia!

Csak annyit szeretnék írni, hogy ezen nem veszekedni kellene, hanem tisztázni, hogy Neked mi fér bele ebbe a dologba. Beszéltetek erről régebben is?

Nálunk volt hasonló a családban, ott a lány (mivel neki nem fért bele a fiú családjával kapcsolatban ez a dolog), kilátásba helyezte, hogy esetleg nem lesz közös a jövőjük.

Mindenképp kerüljön ez terítékre köztetek, mert különben állandóan frusztrált leszel, és rámehet a kapcsolatotok. Nem ahhoz akarsz asszisztálni egy életen át, hogy a tesóját eltartsa.

35. massalhangzo (válaszként erre: 1. - D68b49c072)
2017. febr. 25. 20:05

segitsetek neki munkat talalni. nem tunik olyannak, aki talpraesett, es inkabb elvan a semmiben, amig lehet


suli utan sokaknak eles valtas a munka, es azt hiszik, majd az olukbe hullik egy alommelo sok penzzel es keves erofeszitessel. neki is jobb, ha sajat keresetebol a baratnojere is tud kolteni :D neha noszogatni kell valakit, mert magatol nem mozdul. ahogy irod, csaladi tamogatas sincs nagyon (szulok reszelrol), segitsetek ebben ti


a parodtol nem varhatod, hogy mindig elhajtsa es ne segitsen, megiscsak a testvere, akarmilyen periodusban is van most

34. Channa* (válaszként erre: 31. - D68b49c072)
2017. febr. 24. 18:23
Ja, persze. Nem nélkülözött, és nekem nem okozott gondot:D
33. 9c485f67e8 (válaszként erre: 32. - D68b49c072)
2017. febr. 24. 18:21
Meg kell tanulnotok nemet mondani.
32. d68b49c072 (válaszként erre: 17. - Getti)
2017. febr. 24. 18:13

Megmondtam és állítolag megmondta neki,hogy nem ad pénzt,de azóta is irogat neki..

Most azt nem tudom,hogy párom hazudik-e vagy nem érti meg a tesoja,hogy nincs.

Mert sajnos volt,már rá példa,hogy addig addig amìg már szinte kierőszakolta a dolgokat. (Pl:ez nem pénz lesz) ha van pl:hogy találkoztunk vele a városban és beűlt az autóba,megkérdezte,hogy elviszük e valahova,mondtuk,hogy sajnos siettünk mert dolgunk van és egyszerűen nem szállt ki amìg el nem vittük meg ilyenek..

Most kezdebek eszembe juttni a dolgok :(

31. d68b49c072 (válaszként erre: 29. - Channa*)
2017. febr. 24. 18:05
Én megértem a fiad,de gondolom ő tudott enni és meleg helyen volt és nem lettek plusz tartozásai.
30. NomNom (válaszként erre: 29. - Channa*)
2017. febr. 23. 16:52
Mondjuk a fórumindító esetében a tény, hogy a srác nem járt be rendszeresen és nem is akart annyiért dolgozni az elég indoknak tűnik, hogy kirúgják.
2017. febr. 23. 16:32

Végig csináltam a fiammal azt, ami a mostani fiatalokkal történik.

Már tényleg azt hittem, hogy a fiammal van a gond. Büdös neki a meló, elviselhetetlen, nem tud viselkedni, sokat jártatja a száját, egyszerűen béna, lusta, nem jó neki semmi.....

Sok-sok melóhelye volt 1-2-3 hónapig. A próbaidő végét már sosem töltötte az adott munkahelyen.

Az egyik boltban 1 napot dolgozott, mert berakták hentesnek. Hát nem ért hozzá. Még azt sem tudja, hogy a tyúk és a csirke között mi a különbség. Másnap már nem kellett mennie.

Egy másik boltba az első napon berakták minden segítség nélkül a kasszába, aztán ordibáltak vele, ha sokat hívta főnököt javítani. Azért itt dolgozott 1 hónapot is:D

Aztán volt számítástechnika is, ahová csak az év végi hajrá miatt vették fel. Abban a 3 hónapban azzal kábították, hogy ő maradhat, mert olyan ügyes. Na, ahogy eljött a karácsony előtti nap már búcsúzkodtak is.

Aztán kapott az egyik szakmájában is munkát, elmondta, hogy még sosem dolgozott benne, csak elvégezte a sulit. Néhány nap múlva már nem kellett mennie, mert nincs gyakorlata.


És még sorolhatnám, hogy hogy ordibáltak vele a mekiben pl., hogy tettek alá a kollégák, pusztán azért, mert neki nem okozott gondot fejben kiszámolni dolgokat, megcsinálni a lefagyott informatikai rendszert, vagy csak egyszerűen azért, mert ő már az első napon is képes volt a programmal dolgozni.


Mindent elvállalt az árufeltöltéstől a csónakpakolásig, akár minimálbér alatt is, mert azt mondta, hogy neki elég az a pénz....


Tényleg azt hittem, hogy vele van a gond, ahogy most épp a barátnőm csinálja ezt a 21 éves fiával...


De nem! Betöltötte a 25-öt, és mintha elvágták volna. Mindenhova felvennék, állandóan keresik munkával kapcsolatban, és állandóan dolgozik is.

Már nem beszélnek vele úgy, mint egy rossz gyerekkel (mert ugye tudjuk, hogy sokan ezt teszik), már nem ordibálnak vele és már meg is fizetik....

28. zsanci79 (válaszként erre: 23. - Channa*)
2017. febr. 23. 10:28

Nem a fiatalon múlik????

Ő mondta, hogy 100 ezerért nem hajlandó dolgozni, de a más által megdolgozott pénzt szívesen fogadja.

Tudod mikor güriznék egy léhűtőre, akinek lehetősége lett volna dolgozni, de az neki büdös.

Nálunk ebből marha nagy balhé lenne, az tuti!

27. fincsi5 (válaszként erre: 23. - Channa*)
2017. febr. 23. 10:08

Na most nem azért, de ne mán na! D

Olvastad a 14. hsz. ?

Feneketlen kútba dobálja a pénzt.

1x adnék induláshoz egy nagyobb összeget,/ olyan 200 000/ aztán felejtsen el.

2017. febr. 23. 09:54

Tudom, hogy bosszant, tudom, hogy te látod jól, de ....

De alapszabály, ha nem akarsz veszekedést, ha nem akarod, hogy ellened forduljon: sose bántsd azt, akit a másik szeret.

25. ina87
2017. febr. 23. 08:07
addig nem tudsz semmit tenni még a párod nem látja be addig csak veszekedés lesz köztetek,sajnos mindég van akit a családban hülyének van nézve már bocsi h ezt írom mindég lesz aki feltétel nélkül segiteni fog és ezt aki kéri jól tudja legyen testvér vagy szülő,persze egy szülőt lehet támogatni de ott is van egy határ...de az illető mindég csak ad és ugrani fog a másik mint itt is a testvér addig semmit nem fog mozdítani míg van rajta segítve
24. e8da813d29 (válaszként erre: 23. - Channa*)
2017. febr. 23. 05:42

Azért, mert az ember pénztárcája is és önérzete is véges.

A munkát nem szeretni vagy utálni kell, hanem csinálni. Attól lesz hasznosságtudata az embernek, és az érte kapott pénzből él meg, nem mások keresetéből meg segélyre várva. Persze az az ideális, ha a munka örömmel is jár, de ugye ahogy szokták mondani: "a mai világban örülni kell, ha van".

2017. febr. 23. 05:31

Azt hiszem, hogy megint csak én nem értem, hogy miért ne lehetne segíteni.


Ha olvasgattok, akkor biztos tudjátok, hogy ebben a korban nagyon nehéz állást találni, ha talál is, utána nem a fiatalon múlik, hogy meg tudja e tartani, hanem a kollégákon, vagy csak egyszerűen a munkáltatón, aki szereti cserélgetni a fiatalokat 2-3 hónap után. Szerencsétlen fiatalok inkább megutálnak dolgozni, mint megszeretnék, a sok primitív ember és a mai munkáltatói hozzáállás miatt....


Na, mindegy is. Én segítenék, ahogy szoktam is. Engem nem zavar, ha a családomból, vagy a férjem családjából valaki segítséget kér, és vannak még ismerősök is, akiknek szívesen segítek, akár rendszeresen is. Mindenki kerülhet ilyen helyzetbe...

2017. febr. 23. 00:38

En is azzal ertek egyet,hgy segitsunk, de ha nincs semmi foganatja es nem becsuli,amit kap, akkor csa.

Egyertelmu a leirtak alapjan,hgy az ocsi kihasznalja a johiszemusegeteket es ugy van vele, ha barmi lecso van, akkor is szamithat ratok.

A kornyezetemben is van ilyen tip...sajna :( amig le nem allitjatok kokemenyen, ratok fog jarni. Ha teso,ha nem, azert nem rokkant, eletkeptelen es lekicsinyli a lovet, pffff... Mert ti nem dolgoztok meg azert a "szazezerert" vagy nem ertema hozzaallasat.

Ill.de,kenyelmes es ki is fogja hasznalni, amig teheti.

21. hamurapi (válaszként erre: 1. - D68b49c072)
2017. febr. 22. 20:15

Ez az embertípus nagyon szaporodik kis hazánkban.Sajnos közelről ismerem a fajtáját!Nagyon kitartóan képes lenullázni a családot,a jószivű segitőt.Élősködő-munkát nem szertető-de nem is tesz egy lépést sem érte,hogy legyen neki is-PARAZITA a családban.

Lehet,hogy tévedek,de mintha hiányozna a beszámolódból,hogy elissza,elcigizi,elbulizza amit kap.Ettől a fajtától soha vissza nem kapsz egy petákot sem!!!Némelyik annyira elvetemült követelőző lesz,hogy tettlegességre is sor kerülhet./Ha tud valaki ellenpéldát -irja le a történetet!/

Nálatok -ha hosszabban hagyjátok -szét zilálja a kapcsolatotokat, a férjeddel szembe fog fordítani benneteket.Tudja,hogy a testvére jószivű és arra alapoz.Téged pedig rosszindulatunak,fukarnak,vagy kapzsinak fog tartani!!Megmérgezi a kapcsolatotokat!

Beszéljétek meg a férjeddel,hogy hol a határ:legyen az a szabály,hogy ő keressen akármennyit-de dolgozzon és ha nem elég ESETLEG segítetek neki! De Ő legyen az első aki tesz magáért!!!Mi az,hogy 100 ezerért nem dolgozik?Talán magas képzettsége van? Sajnos most nem lehet válogatni,ami van azt el kell fogadni és tenni érte,hogy legyen több a keresete.

A SEGÍTSÉGNEK VAN HATÁRA! ÁLLÍTSÁTOK LE KEDVTELÉSEINEK PÉNZELÉSÉT!JOGGAL FÉLTED A JÖVŐDET,NEM TE VAGY A ROSSZ!!!!


Érdekel,hogy mit tudtatok vele csinálni,priviben is irhatsz!

Üdv.

20. Lavender sky (válaszként erre: 17. - Getti)
2017. febr. 22. 20:12

Én is egyetértek mindenkivel abban, hogy semmi esetre sem adnék pénzt. Sajnos egyszer már én is kerültem hasonló szituációba, és elhiszem, hogy nehéz. Tényleg megbocsátóbb az ember a saját családjával szemben, mint a sajátjával. Tapasztaltam.

Sok bosszús pillanatot okozhat ez még köztetek, ha nem tisztázzátok higgadtan.

És igen, egy egészséges, életerős fiatalember dolgozzon! Nem lehet folyton másokon élősködni! Így sosem tanul meg önmagáról felelősséggel gondoskodni.

Az én fiam 15 éves kora óta dolgozik nyári szünetben, pedig sose kértem rá. Nem kell szerencsére besegítenie a családi kasszába, de dolgozik, hogy legyen költőpénze.

19. 9c485f67e8 (válaszként erre: 15. - 31bc25d879)
2017. febr. 22. 19:42
Más izéjével könnyû verni a csalánt!
18. 9c485f67e8 (válaszként erre: 16. - D68b49c072)
2017. febr. 22. 19:41
Hol van az a munkahely????
17. Getti
2017. febr. 22. 19:25

Sziasztok! Egyetértek minden hozzászólóval.

Az én fiam 20 éves és elment dolgozni, mert meg kell tanulnia saját lábára állni. Két műszakban dolgozik ott ahol én, kb 100-ért. Muszáj elfogadnia, hogy ahhoz, hogy jobb fizetést kapjon, tanulnia kell még. Estin folytatja a gimnáziumot.

Én az anyja vagyok, én könnyebb helyzetben vagyok, mint te. Te nem tudod kényszerhelyzet elé állítani, mert nem a te rokonod. De a párodat igen. Neked kell a sarkadra állni. Mondd meg a párodnak, hogy nem vagy hajlandó asszisztálni ezt így. De remélhetőleg a vita már egy kicsit ráébresztette, hogy mit kell tennie.

16. d68b49c072 (válaszként erre: 15. - 31bc25d879)
2017. febr. 22. 19:02

Én is így gondolom és tudom,hogy így csak életképtelen lesz,ha mindig kivan húzva a bajból.

Igen,jobban kénne,hogy érdekeje a pénz,de nem tudom...anno mielött kirugták,már látszot,hogy nem sokáig marad ott mert egyszer megemlítette,hogy ő ennyi pénzért nem fog dolgozni..100.000ft.

15. 31bc25d879 (válaszként erre: 14. - D68b49c072)
2017. febr. 22. 18:49

Így értem, és sajnálom:(

De akkor annál inkább dolgoznia kellene az öcsnek is, és minél jobban fogni a pénzt.

Fiatal, egészséges ember, dolgozzon. Más megoldás nincs.

14. d68b49c072 (válaszként erre: 13. - 31bc25d879)
2017. febr. 22. 18:46

Az édesanya meghalt,nevelőapa van aki már idősebb.

Azért,nincs pénzük mert a n.apa nyugdíjából élnek,de abból vonnak tartozásokat.Régebben vettek fel hiteleket és nem fizeték meg azóta egyéb tartozások.Volt már víz,villany stb..

2017. febr. 22. 18:40

Nem, nem vagy rossz. Életerős fiatalember dolgozzon.

Én is élelmiszert vinnék a családnak. Pénzt nem adnék. Mi van a szülőkkel? Hogy, hogy enni nincs pénzük? Semmi jövedelmük?

12. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 7. - D68b49c072)
2017. febr. 22. 18:31
igen erre sajnos 90 %-os esélyed van, pedig igaz az a hozzászólás hogy közös kasszánál közös lenne a döntés.
2017. febr. 22. 18:28

Aki koldul, ne adjunk neki pénzt!

Egy ideig megy a segítés, de meddig?

Szép lassan le kell építeni az ilyen élôsködô egyéneket, mert valakinek egyszerûbb koldulni, mint megfogni a kapanyelet dolgozni.

Aki meg nôzni akar, annak legyen saját pénze!

10. Humor Helga (válaszként erre: 8. - ~Melodi~)
2017. febr. 22. 18:25
azért ha közös a kassza, akkor sztem joga van beleszólni h mire megy el a pénz. Természetesn finoman hiszen a családra mindenki érzékeny.. de akkor is.
2017. febr. 22. 18:25

Dehogy vagy rossz!

Szomorú ez a helyzet, de szerintem egyszer határt és gátat kell szabnotok, mert ennek soha nem lesz vége így.

Fiatal egészséges embernek meg kell tanulni magáról gondoskodni, és nem másokon élősködni.

Még akkor sem, ha a családjáról van szó.

Persze, hogy segít az ember, de mindennek van határa.

A lelki részéről meg ne is beszéljünk, mikor tényleg nyilvánvalóvá válik, hogy csak arra kell az ember, hogy ..................

8. ~Melodi~ (válaszként erre: 1. - D68b49c072)
2017. febr. 22. 18:24
Hát a testvérrel elfogult az ember.Szerintem szégyenli magát a srác is.Ebbe nem nagyon szabad beleszólni,sem anya,apa sem testvérrel kapcsolatosan,csak nagyon finoman,mert Ő(a Párod)érzelmileg érintett.Ő még akkor is,ha az eszével tudja,hogy Neked van Igazad...
7. d68b49c072 (válaszként erre: 5. - 35d45e2ed1)
2017. febr. 22. 18:23
Hát...nem tudom,így visszagondolva szerintem,már semmin sem fog kiakadni és attól félek,hogy tényleg titokba fog adogatni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook