Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nőnek maradni anyaként! fórum

Nőnek maradni anyaként! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nőnek maradni anyaként!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
2017. febr. 21. 13:35
Nem értem, hogy egy fiatal nő hogyan jut(hat)el idáig... Talán, sőt biztosan mindennek a gyökere az, ha rájövünk, hogy nem megfelelő társat választottunk, ha elmúlt a szerelem, a vonzalom? Ha nincs mit mondani egymásnak... Egy nő, aki anya is és háziasszony és feleség és NŐ akar maradni,akkor lesz ilyen, ha nem szeretik. Véleményem szerint ha nem is ugyanaz a testünk, mint szülés előtt, ha ráncok is lesznek az arcunkon, és gondok gyötörnek bennünket, mert az Élet igenis nem könnyű,akkor is meg tudunk kűzdeni bármivel, ha szerető társunk van, ha nem azt vesszük észre, hogy csak egymás mellett élünk, de nem beszélgetünk, nem szánunk időt egymásra. Ha fáradt vagy, ha kiégtél, ha úgy érzed vége mindennek, először a kapcsolatodat tedd rendbe a pároddal, a többi megjavul magától !
14. kattyus (válaszként erre: 11. - Csgybzs)
2017. febr. 21. 13:32
Valószínűleg dolgozik. És bizony vannak olyan apukák, akik napi 10-12 órát dolgoznak, esetleg teszik mindezt ingázva. Lehet nincs ideje. De mint olvastuk anya nem dolgozik. Azért szerintem nem lehetetlen elvégezni a ház körül, ellátni a gyerekeket.......Mondom:szerintem :)
13. gribedli*** (válaszként erre: 6. - Lonna4)
2017. febr. 21. 12:08
Ja, hogy nem dolgozik? Ez nekem nem tűnt fel. Vagy írta?
12. Lonna4 (válaszként erre: 11. - Csgybzs)
2017. febr. 21. 11:38
Talán dolgozik, talán a maradék idejében teszi ami férfi munka.
11. csgybzs (válaszként erre: 9. - 915e4d9553)
2017. febr. 21. 11:10

Azért engem ez mindig érdekel, hogy az ilyen sztorikban hol van a nagy betűs apa?

Mikor segíteni kell a háztartásban, időt adni anyának is, hogy tudjon lélegezni, magával foglalkozni? Ők ilyenkor hol vannak? Ismét a nőnek kell a belét kidolgozni azért is, hogy a pasi ne a barackokat nézegesse? Gondozza ő a fát, hogy ne száradjon ki és legyen rajta barack. Egy kapcsolat és a gyerekvállalás is két emberes meló.

10. csgybzs (válaszként erre: 8. - Birgi74)
2017. febr. 21. 11:08

Elég baj ez. A gyerekvállaláshoz kicsit nagyobb felelősség és ön- valamint párkapcsolati ismeret kellene.

És ez itt vonatkozik mindkét félre. 6 év azért nem olyan hosszú idő egy élethez és gyerekek felneveléséhez képest. Annyira nem lehetett soha hejdejó, ha ennyi idő alatt be is fuccsol. A gyerekek még kicsik, ilyenkor vállvetve, egymást segítve kellene működni még egy kapcsolatnak.

Nyilván a gyerekvállalás kihozhat nem ismert problémákat... de itt már kettő van, valamiért csak vállalták őket. Aztán hopp, pár év alatt már nem is jó?

Nekem ez fura.

9. 915e4d9553 (válaszként erre: 1. - Yanett86)
2017. febr. 21. 10:59

Szia!

Az, hogy elfárad valaki két kisgyermek, háztartás mellett – a világ legtermészetesebb dolga.

Nincs ezen semmi szégyellni való. Aki ennek ellenkezőjét állítja, és fáradhatatlannak tünteti fel magát, állítja, hogy minden csak szervezés kérdése; nekem az túl idilli, és számomra messze áll a valóságtól.

„Tökéletes anya akartam lenni, mindamellett tökéletes nő, szakács, háziasszony.”

Mi a fenéért? Miért kell/kellene tökéletességre törekedni?

„A ház egyre durvábbnak hat, a mosni való egyre több, én egyre elhanyagoltabb vagyok...” – nem gondoltál arra, hogy pont azért csaptak össze a hullámok a fejed felett, mert mindenben a tökéletesre törekedtél?

Ha elfárad az ember, lelassul mindenben. Akkor érzi úgy, hogy összecsapnak a feje felett a hullámok. Tehát nem tökéletességre kell törekedni, hanem arra, hogy lehetőség szerint a legoptimálisabban kihasználni az időt, hogy azért jusson egy kis lélegzetvétel is.

És valóban: egy nő maradjon nő minden körülmények között. De egy agyonhajszolt, nyúzott, türelmetlen asszony nem fog tudni Nő maradni.

„Kevés az érzelem, szenvedély. Ez gond, rendben van - gondoltam akkor itt az ideje, hogy tegyek ellene. Tettem és elzárkózik. Nem én vagyok álmai nője, elfogadom, de nem törődöm bele. Nő vagyok és az is maradok!”

Nem tudhatom, de felmerült bennem, hogy pont azért hűlt ki az érzelem, mert a fáradtság miatt elhanyagoltad magad. Mert legyünk őszinték: melyik férj közeledne szenvedéllyel egy csapzott, fáradt, türelmetlen feleséghez?

Ok és okozat. Elfáradtál, és talán későn kaptál észhez.

Amikor az ember már egy kifacsart citromhoz hasonlít, akkor a férfi nem a savanyú citromot választja, sokkal inkább édes barackra vágyik.

Nem önzés az, ha átértékeled a dolgokat. Most jutottál el oda, hogy rájöttél: így nem mehet tovább.

Hozd ki magadból a nagybetűs nőt, utána meglátod, nagybetűs anya is leszel, csak nem kell tökéletességre törekedned mindenben.

Sok nő szerezte már vissza a férjét. :)

8. birgi74 (válaszként erre: 2. - Csgybzs)
2017. febr. 21. 10:55
azért ezzel elég sokan vannak így... van, amikor később derül ki, hogy ki kinek nem az álma...
2017. febr. 21. 10:53
Ha és hagyd a fenébe a maximalizmust! Az élet megrontoja, tudj örülni annak amid van élvezni értékelni. Csak jelzem a gyerekeid se perc alatt nem kérnek belőled. 11-12 évesen már nem lesznek a sarkadban, sőt!!!!!
6. Lonna4 (válaszként erre: 1. - Yanett86)
2017. febr. 21. 10:50
Miért kell mindenből a maximum? Miért nem elég ha nem szalad a lakás, ha van heti egy két órad sportolni! Jobb lenne a lelked is . Hatodik éved anyaként. Menj vissza dolgozni, felnőttekkel beszélni igazi felüdülés. Lopjál a ferjeddel egy egy órát. Este egy poharka bor mellett beszélgetni. Elmenni egy moziba vagy vacsorázni együtt. Ne sirankozz tegyél valamit. Meglátod ő is igyekszik majd ha látja nem csak "apának" de a ferjednek is tartod őt.
5. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Yanett86)
2017. febr. 21. 09:59

Az illető, akivel meg szeretnéd csalni, remélem, legalább nem nős.


Addig rendben van, hogy elmúlt a szerelem. Meg hogy mondtad a férjednek, hogy te szenvedélyt akarsz, ő meg mondta, hogy nem. Erre gondolom, te mondtad, hogy akkor el fogsz menni más faszikkal, őt ez nem érdekli és sem ő, sem te nem akartok elválni. Csak annyit szeretnél hogy szexelhess, mással, válás nélkül. Ebben a férjed is benne van, ez egy alap a nyitott kapcsolathoz. Bocs, hsz-eid alapján írom, nem a cikk alapján.


De a döntésed, hogy neked rossz a házasságod, másokra is ki fog hatni, ha nem szinglivel teszed ezt. Ha eleve nős a leendő partnered,mondhatjuk, hogy 50%-ban azért szív az ő felesége és családja, mert te úgy döntöttèl, hogy mindenki le van szarva, te szenvedélyt akarsz, de vâlni nem,korrekten viselkedni nem.


Ismétlem, ha nem nős az illető, akkor én kérek elnézést,hiszen a férjed nagyjából beleegyezett, hogy te másokkal is szexelj, lévén, hogy ő érted nem tesz semmit, mármint nem szerelmes beléd és nem szenvedélyes és nem tekint rád úgy, hanem levegőnek néz. Vagyis ez a kettőtök dolga.

4. dc01a79c12 (válaszként erre: 1. - Yanett86)
2017. febr. 21. 09:57
Hogyan akarod megtanítani a gyerekeidnek a boldogságot,amikor te sem vagy boldog és fogalmad sincs,hogy hogyan is lehetnél az?
3. Zsú1965 (válaszként erre: 1. - Yanett86)
2017. febr. 21. 09:50
Ez egy nagyon érdekes téma...
2017. febr. 21. 09:21
Miért szültél két gyereket egy olyan férfinak, akinek nem te vagy álmai nője?
2017. febr. 21. 09:08
Anyaként elfáradtam, beszürkültem. Lazítani, feltöltődni kell! A kérdés, hogy hogyan?
Karrirer, gyerekek, háztartás, férj. Megzuhantam, megtaláltam a megoldást, már csak el kell fogadjam, hogy ez így lesz.

Ugrás a teljes írásra: Nőnek maradni anyaként!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook