Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nőnek maradni anyaként! fórum

Nőnek maradni anyaként! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nőnek maradni anyaként!

45. gribedli*** (válaszként erre: 37. - Pluszkó)
2017. febr. 21. 18:44

De én pont azt írtam a cikkre, hogy ugye ő mâr máshol írta, hogy meg fogja csalni a férjét, de a férjének meg mindegy és egyikük sem akar válni megcsalás miatt sem, ebben az esetben legalább ne másszon bele mások hâzasságába.


Ennyit írtam, se többet,se kevesebbet. Azt nem tudom, hol írta, hogy dolgozik-e. De ha otthon van és még így is tùl soknak tartja a házimunkát, akkor szervezze meg jobban, mert valamin nagyon elcsúszik. Ami azt illeti, egy rossz házasságból a többség válna mert nem akarja megbántani a másikat azzal, hogy kifelé kavar.


De itt az ő esetében ez sincs, mert ő akàr meg is akarja bántani hiszen vendettát akar, mert eddig a férj hanyagolta. Szóval már nincs szeretet sem, amikor így áll hozzá, nemhogy szerelem, de totál az ő dolguk, mindenki azt tesz a házasságával, amit akar.

44. barbus0501 (válaszként erre: 42. - Jozsi.38)
2017. febr. 21. 18:42
Az mas. Most irtam. Nem ugy "ugatok" bele, hogy engem apa, anya otthon eltart, es semmit nem tudok a vilagrol...
43. barbus0501 (válaszként erre: 40. - Unom)
2017. febr. 21. 18:40
Miert? Akik itt irnak, azokat mind vertek a szuleik? Mert ugye a ti szuleitek a mai nagymamak.... a regi oregek.
42. jozsi.38 (válaszként erre: 38. - Pluszkó)
2017. febr. 21. 18:39
Egyetértek. Annyit fűznék még hozzá, hogy egyedülálló anyaként nehezebb dolga van az embernek, hiszen egy fizetésből kell megoldani mindent. Lakhatást, gyerekek dolgait, ruha,cipő, étkezés, suliba dolgok, szóval partvonalról nagyon könnyű beleugatni, na
41. barbus0501 (válaszként erre: 38. - Pluszkó)
2017. febr. 21. 18:39
De nem lehetetlen. Es tudod mellette ott van, hogy iden 28 leszek, varok a sajat babara. Viszont en segelyt nem fogok kapni, azaz pici baba mellett is dolgoznom kell majd, az apukajaval felvaltva. Es meg sem kezdek el sirni. Felet meg le se irtam, nekem mennyi okom lenne sirni, nem csak annyi, hogy nokent ugy erzem egy kalap buzolgo rakas vagyok, es felre kell lepnem, mert attol minden okes lesz
40. unom (válaszként erre: 29. - Barbus0501)
2017. febr. 21. 18:38
Mit szólnál, ha valaki úgy nevelné a gyerekeit, mint nagyanyáink? Valószínűleg azonnal hívnád a gyámügyet.
39. barbus0501 (válaszként erre: 37. - Pluszkó)
2017. febr. 21. 18:37
Te mar kevered az egyedulallo anyak sorsat. Itt a cikk iroja hazassagban el. Az egyedulallo anyaknak azert joval masabb a helyzet. Hat nyavajogjatok. Nekem 8. Nem is ennirtam cikket arrol, hogy milyen szornyu a sorsom, es mennyi bajom van onmagammal, es ezert ha kell, felre is lepek. Velemenyem meg nekem is lehet
38. Pluszkó (válaszként erre: 35. - Barbus0501)
2017. febr. 21. 18:36
Akkor te szuper vagy, jól menedzseled más lakását, más gyerekét - munkaként. Ez nem olyan, mint a saját gyereked. Most nem lehúzni akarlak, a babysitterkedés is nehéz, főleg gondolom a szülőkkel sem könnyű, de a a saját gyereked, az más.
37. Pluszkó (válaszként erre: 34. - Gribedli***)
2017. febr. 21. 18:33

Akkor sem lehet összemosni a nagyanyám életét az enyémmel. Ég és föld.


Sokszor ma sincs lehetősége szabadulni a nőknek. Menjen el pl. a nő a gyerekekkel albérletbe egy fizetésből, bizonytalan munkahely mellett... Persze.


Hagyjuk már, hogy a nők csak nyavajognak, nem könnyű senkinek az élete, annyit mindenki hadd tegyen meg, hogy ha kell, kimondja, hogy "nekem nehéz", ne kelljen már kussban lennünk.

36. barbus0501 (válaszként erre: 33. - Pluszkó)
2017. febr. 21. 18:31
Igen.
35. barbus0501 (válaszként erre: 31. - Cippora)
2017. febr. 21. 18:30
Az lehet. De azert ez mar durva, ami mostanaban megy. Mast nem lehet olvasni, mint hogy minden no azon gondolkozik, hogy lehetne felre menni apa mellett, mert kutyaba sincsenek nezve, kozbe pedig sokszor o maguk rontjak el. Nincs sajat gyerekem, viszont mivel napi 10 oraban vagyok egy gyerekkel, es melette meg mosni, takaritani, es neha fozni is kell egy 3 szintes hazban, azert eleg sok tapasztalatot ad. Es nem lehetetlen. Ha tobbet vagyok a kicsivel, akkor is 8 orakor leteszem aludni, meg a nagyot is. Es meg boven van ido. Meg sem szalad a haz, es tanulninis van idom veluk. Sot, fozok is mellettuk. Belefer a palacsinta meg egyebb ilyenek. Es aztan haza megyek es otthon se csinalja meg senki helyettem.
34. gribedli*** (válaszként erre: 27. - Pluszkó)
2017. febr. 21. 18:28

De igen, 8-12 óra meló megvolt. A téeszben, előtte meg napszámban. Nők is. Csak ők fele pénzt kaptak.


Iskola minden faluban? Nem volt. Volt,aki 3km-t gyalogolt naponta suliba.


Létbizonytalanság is volt, csak ők létbizonytalanságban spóroltak, nem picsogtak segélyért mert nem volt.


Én sem mennék vissza az időben, nem volt jobb, de pl tény, hogy kevesebb idő jutott depressziózni, ha hajnali 4-kor kellett etetni az állatokat vagy a patakban, vagy lavórban kellett mosni.


Ma több lehetősége van a nőnek szabadulni egy rossz szituációból, ezért kevésbé érteni a tehetetlenséget. Ha megteheti valaki, hogy változtat, mert ma LEHET, SZABAD, akkor miért nem teszi és csak panaszkodik.

33. Pluszkó (válaszként erre: 30. - Barbus0501)
2017. febr. 21. 18:27
Babysitterkedsz?
32. jozsi.38 (válaszként erre: 25. - Cippora)
2017. febr. 21. 18:25
így-így. "egy jó asszony köténye sok mindent eltakar" Ha részeges volt az ura és ütötte-verte, azt is el kellett tűrnie, nem volt más választása, ha csalta fűvel-fával és hazavitt valami jó kis nemibajt, azt is el kellett viselnie. Szóval én nem hiszem, hogy régen annyira jó volt. Ezt azok hiszik így, akik egy percig még a közelébe sem szagoltak a paraszti vagy bármilyen munkának,ami régen nagy előkészületet igényelt. Mosáshoz vizet melegíteni, de bármihez, mert a meleg víz nem volt alap, és nem a csapból jött, hanem a kútról húzták és vödrökben vitték be a házba. Kenyérsütés egy napos munka volt, akkor megsütötték az egész hétre való kenyeret, kézzel dagasztották-püfölték a tésztát, ahogy anyám mondta, "amíg nem csöpögött a plafon" vagyis bele nem izzadtak alaposan, szóval aki ezeket sírja vissza, az csinálja. Ja és nem autón meg biciklin járunk, esetleg tömegközlekedünk, hanem gyalog vagy lovaskocsival kellene annak közlekedni, aki annyira pártolja a bezzegrégent, a villany és net felejtős, telefont csak végszükség esetén használni, mert régen az sem volt mindenkinek, csak akkor ment telefonálni, ha nagy volt a baj :)
31. Cippora (válaszként erre: 30. - Barbus0501)
2017. febr. 21. 18:23
Teljesen más a saját ... én bölcsiben dolgozom,de össze sem lehet hasonlítani a kettőt... igazad van,sokan mást se tesznek csak panaszkodnak,de a régi időket felhozni felesleges,meg azért várj addig amíg saját gyereked nem lesz,hidd el nagyon sok mindenről másképp fogsz gondolkodni ;)
30. barbus0501 (válaszként erre: 28. - Pluszkó)
2017. febr. 21. 18:20
Lehet, hogy csak kutyam van, viszont van boven tapasztalatom gyerekkel. Lehet a leendo anyukaknak sem artana egy ilyen par eves tapasztalatszerzes, mint nekem. Kevesebb lenne az okuk a sirasra
29. barbus0501 (válaszként erre: 27. - Pluszkó)
2017. febr. 21. 18:19
Okes. De itt 8-10 gyerekrol beszelunk. Masok 1-et nem tudnak felnevelni siras nelkul. Ezt nem ertem. Es tudod amikor ezeket olvasgatom, nem a szamlak, vagy a munka miatt sirnak.
2017. febr. 21. 18:17
Bocs, nem személyeskedni akarok, de ha jól látom, csak kutyád van, gyereked nincs. Beszéljünk erről majd ha - nem 8-10, de - 2-3 darab gyereket felneveltél panasz nélkül. :D
2017. febr. 21. 18:15

Arról nem is beszélve, hogy azt a 8-10 gyereket

ad1 - nem egyedül nevelték nagyanyáink, hanem több generáció együtt

ad2 - nem ilyen világban nevelték, kicsapták őket akár az utcára egész nyárra, amit ma már nem tehetsz meg

ad3 - nem 8-12 órás állás mellett nevelték

ad4 - a kisebb gyerekeket már a nagyobb gyerekek nevelték fel, ez volt a szokás

ad5 - nem ilyen volt az oktatás, nem kellett a gyerekeket ennyit hurcolni mindenfelé, mert minden faluban volt iskola

ad6 - nem ilyenek voltak az elvárások sem a gyerekekkel kapcsolatban, sem a szülőkkel kapcsolatban

ad7 - nem volt ekkora létbizonytalanság, stb.


Sorolhatnám ad67-ig is, micsoda különbségek vannak.

2017. febr. 21. 18:13
A mai nok mast sem csinalnak, csak sirnak. Nem az osszes, de azert eleg sokan.... Nekem ez a velemenyem.
25. Cippora (válaszként erre: 23. - Jozsi.38)
2017. febr. 21. 18:11
A számból vetted ki a szót.Régen sírhattak a kutyát nem érdekelte,lehetőségük nem volt,a válás szégyen volt...kérdezz meg egy mostani 70 évest pl.a megcsalásról,mind azt fogja mondani,hogy "jaj fiam,hát el ne váljatok ilyenek a férfiak." Most meg már azért is divat elválni ha a másik csúnyán néz rád...
24. Pluszkó (válaszként erre: 22. - Barbus0501)
2017. febr. 21. 18:09

Ja ne mondd már...

Az a generáció abban nőtt fel, ez meg ebben. Nincs ebben ítélkeznivaló, más a stressz, mások az elvárások, mások az emberek. Mindenkinek joga van kimondani, ha baja van, nem kell elcsittegni, mert panaszkodni mer. Nagyanyád azért nem sírt, mert nem sírhatott, mert akkor lehet kapott volna egy nyakast a papától. Most már síthatunk, ennyi alanyi jogunk van.

23. jozsi.38 (válaszként erre: 22. - Barbus0501)
2017. febr. 21. 18:06
jaaj a bezzegrégen jobbvolt, aham. Szabad nagyanyáink után csinálni és nem sírni, járj elöl a "jó" példával, hajrá, nekem se testem, se lelkem nem kívánja vissza a régi világot. Egy nőnek nagyon sok mindent el kellett tűrnie régen, és a gyerekek nevelése nagyrészt abból is állt, hogy kivették a részüket a ház körüli munkákból, vagy odaadták tehetősebb gazdákhoz szolgálni, hogy pénzt keressenek a családjuk számára, és hetekig-hónapokig nem látta a szüleit a gyerek. Régi szép idők...
2017. febr. 21. 17:36
Mi lett a nokkel? Regen 8-10 gyereket neveltek, es itt aztan volt tenni valo boven. Kepzeljunk el egy paraszthazat, allatokkal, vetemenyessel. Ember dolgozik, asszony viszi a haztartast, gyereket nevel. Meg sem voltak fele ennyire se belerokkanva, mint mostansag. Az en nagymamam felnevelt 6 gyereket, es majdnem csak halalaig dolgozott. De sirni egyszer sem lattam. Ugy latszik elojott egy uj divat. Hisztizni anyakent, mert anyak lettunk, es mar nem olyan, mintha 20 evesek lennenk.....
21. Hanami
2017. febr. 21. 16:33
Nekem úgy tűnik a depresszió tüneteit kezded magadon felismerni,még epp időben.Kerj segítséget,ha egyedül nem megy,a férjédtől meg kérdezd meg,hogy nem akarja-e megkeresni álmai asszonyát?
20. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Kattyus)
2017. febr. 21. 15:05

Egyetértek, ezért azt a részt át is ugrottam inkább polémika nélkül, hogy tökéletes akartam lenni....a mosnivaló egyre durvább.


Most az, hogy valakinek mi a tökéletes vagy hogy ezt tűzi ki célnak, egy dolog, szerintem bármit is tűzünk ki célnak, ha nem is érjük el pontosan azt a célt, de biztos, hogy jobbak leszünk mint előtte.


Teszem azt, A-ból D-be akarok jutni. De csak C-ig jutok. Az is jobb, több, mint A.


Szóval nem értem, tökéletes akar lenni, de a mosnivaló (vagy a ház vagy bármi) egyre durvább, vagyis rosszabb mint előtte? Akkor valamit tényleg rosszul csinál, vagy rosszul mèri be az eredményt, passz. De a cikk nem erről szól, hanem a pàrkapcsolatáról, az meg olyan, amilyen. Csak ha menteni akarja a menthetőt, legalább ne másszon bele mások életébe. Ha nekik rendben van, hogy félremegy, oké, de ha lehet, ezt ne mások kárára tegye.

2017. febr. 21. 14:47
Ezzel azt akarom mondani,hogy nem más embereket kell megváltoztatnia,hanem saját magát.
18. dc01a79c12 (válaszként erre: 17. - Jozsi.38)
2017. febr. 21. 14:45

Igen. Fordítva ül a lovon.

De ha vissza akar fordulni a menetirány felé,akkor nem a lovat kell megfordítani maga alatt...

17. jozsi.38 (válaszként erre: 14. - Kattyus)
2017. febr. 21. 14:29
én nem tudom, hogy dolgozik-e a nő, vagy sem. Nem derül ki a cikkből, csak az, hogy elhanyagolják, és minden otthoni teendő és a gyerekek nevelése is egyedül rá hárul. Nem derül ki az sem, hogy elejétől kezdve ő végezte az összes házimunkát otthon, vagy a gyerekek születésével fokozatosan minden a nyakába szakadt, és a férj ezen nem akar változtatni, mert ez neki így kényelmes. Ha pedig kezdetektől ilyen volt a pasi, akkor már az elején rossz lóra tett
16. birgi74 (válaszként erre: 15. - Sly7105)
2017. febr. 21. 14:11
Van, amikor az ember már nem is akarja rendbe tenni. Nagyon egyetértek a gondolatmeneteddel egyébként!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook