Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nőnek maradni anyaként! fórum

Nőnek maradni anyaként! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nőnek maradni anyaként!

2017. febr. 21. 21:44
Csak ugy halkan megsugom, hogy meg fogyatekos gyerekkel is dolgoztam. Valahogy ott is mukodott az alvas, etetes, sot, utanna az ujszulottel is en voltam. Es meg is minden tudott mukodni. A gyerek idoben aludt el, mindig jol volt lakva. Nem hiszem, hogy ilyen nagy szerencsem lett volna, hogy csak tokeletes alvo, evo gyerekeket kaptam. Egesz egyszeruen csinaltam egy rendszert, es mukodott. Az anya ugy adja oda a gyereket, hogy nem is tudja mit kell vele csinalni. Persze nala nem eszik, nem iszik, nem alszik....
74. Lonna4 (válaszként erre: 57. - Barbus0501)
2017. febr. 21. 21:44
Majd pár év múlva. Ha némi tapasztalatot szereztel! Visszatérünk a kérdésre..
73. gribedli*** (válaszként erre: 72. - Barbus0501)
2017. febr. 21. 21:41
Úgy legyen!:)))
2017. febr. 21. 21:39
Neha egy "ber" gyerek meg nagyobb feleloseg, mert ha pukli lesz a fejen el kell szamolnom vele. Nekem ugyan ugy beteg am a gyerek. Percenkent kell pelenkat cserelni, mellette a hanyast osszetakaritani. Kozben arra is figyelni, hogy alakasba ne tejengjen a hanyasszag. Azonnal mosni, figyelni a szaritora. Kozbe a gyerek beteg, nyugos, sir. Az etetes kesz remalom, mert nem akar. Aludni se akar. Valahogy egy agressziv kisgyerek megiscsak kezesbarany lett a kezem kozott, pedig nem nyalom minden percben a popojat. Ha alvas van, akkor alvas van. Ha eves, akkor eves. Es ha rosszat csinal, ugyan ugy megbuntetem. Szoval azon kivul, hogy nem en szultem, olyan, mintha orokbe fogadtam volna. Itt mind a 2 gyereknek maximum 9:30-ra az agyba a helye. Es kepes leszek erre, a sajat gyerekemmel is.
71. gribedli*** (válaszként erre: 68. - Michelle.r)
2017. febr. 21. 21:38
Kircsi!:DDD
70. gribedli*** (válaszként erre: 56. - Lonna4)
2017. febr. 21. 21:31
Ugyanmár! Persze, hogy szâmít, ha előtte is foglalkozott gyerekekkel. Miért, a sajátja ufó lesz? Igenis számít, pelenkázás, fürdetés, játékok, felismerni, hogy mikor álmos, stb. Gyakorlottabb lesz. Miért ne számìtana? Attól még, hogy más gyerekén keresztül gyűjtötte a tapasztalatokat, ugyanúgy jól jön, akkor is, ha minden gyerek más és más.
69. 915e4d9553 (válaszként erre: 68. - Michelle.r)
2017. febr. 21. 21:25
Ez jó!
2017. febr. 21. 21:15

Na jó, lazuljatok! ;)


[link]

67. barbus0501 (válaszként erre: 66. - Michelle.r)
2017. febr. 21. 20:57
Nem. Viszont akkor nem volt tv, meg cosmo p. meg penzt haracsolo agy dokik, akik az emberekben a tulzott megfelelesi kenyszert, es az egyebb ilyen magunknak kitalalt gondokat generaljak.
66. michelle.r (válaszként erre: 29. - Barbus0501)
2017. febr. 21. 20:25

Könyörgöm, miért kéne 8-10 gyereket nevelni? Szerinted nagyanyáink mind erre vágytak? Mert szerintem nagyjából az történt, hogy amikor a papókának szexelni támadt kedve, akkor szexeltek, és ha éppen terhes lett, akkor megszülte. Ahányszor csak teherbe ejtették.


Gondolom arra a 8-10-re mindre ideje is volt bőven, figyelt rá, segített az egyéniségét kibontakoztani, nem pedig csak ellátta, etette, itatta, és örült, ha a neveket meg tudja jegyezni.

65. barbus0501 (válaszként erre: 64. - 35d45e2ed1)
2017. febr. 21. 20:11
Koszonom
64. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 63. - Barbus0501)
2017. febr. 21. 20:05
ott a pont
2017. febr. 21. 20:01
Amit en latok. Van egy faszi. Szarik bele mindenbe. Nem segit a haz korul, nem dicser. Jon egy no, az elso 2 evben okyan szerelmes, hogy mindent bele lat a pasiba, jon a gyerek, es hirtelen tok szar lesz a pasi. Eddig is az volt, csak nem volt esze eszre venni. Utana meg jon a siras. A pasi semmibe se segit, nem figyel ram mint no. Akkor abba a kapcsolatba minek kell meg szulni is? Aztan persze megy a veszekedes, meg a felrelepes. De a csalad maradjon egyudt, mert hat a gyerekek. Holott mindenki tudja, hogy azert maradnak egyutt, mert nincs penz kulon menni. Aztan persze mindenki probalja bedumalni, hogy a gyereknek csaladban kell felnonie. Az mind1, hogy a gyerek ezt vegignezi, es tobbet serul, mintha nem kapna meg egy csokit, mert szukebb az anyagi keret.
2017. febr. 21. 19:52
Van az a szitu, amikor a félrekefélés ahhoz kell, hogy fennmaradhasson az énképe, hogy ő még kell valakinek, nem szemét, nem utolsó senki, aki senkinem sem kell. Önvédelem.
2017. febr. 21. 19:46
Nőnek maradni anyaként amúgy sem azt jelenti,hogy van-e még valaki aki megkefél,ha már a gyerekem apja nem akarja...
2017. febr. 21. 19:45
Mondjuk az igaz,hogy mindenkinek a maga problémája a legnagyobb,de sokan tényleg túlzásba viszik.A cikkírót sem bírom sem sajnálni,sem megérteni.Hiszen szar az élete,mi a megoldás számára? Hogy félrekefél...mert szenvedély...hát erre mondják,hogy jó dolgában...persze nem látok bele,de a problémáit nem megoldani akarja,csak tetőzni,a többit meg a szőnyeg alá söpörni.
59. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Yanett86)
2017. febr. 21. 19:45

Egyetértek veled. Aki nem kap segítséget, hanem mindenben magára van hagyva, előbb-utóbb elérkezik erre a szintre. Aki mindig csak ad és úgy érzi feltöltődni nem tud, az egyszer kimerül, elfogynak a tartalékai.

Ez teljesen így van! Aki ezt nem így látja, az közelében sem volt ilyen helyzetnek.

A probléma adott, az okokat kiderítetted, már csak a megoldás módja a kérdés.

A kulcsszó az önmagadra odafigyelés. Ha van munkahelyed, menj vissza dolgozni. Menj minél előbb emberek közé, változtass a ruhatáradon. Menj a férjeddel vállalati vagy más összejövetelre. Szervezd meg, hogy olyankor, sógornő, testvér vagy nagyszülő, jó szomszéd, vigyázzon a gyerekekre. Járj el tornázni, járj fodrászhoz, kozmetikushoz. Szóval szentelj magadra időt! Merj nőként viselkedni, merj a mamika szerepből kilépni, mert más is csak akkor fog rád nőként tekinteni.

Hidd el, nem is olyan nehéz és ne legyen lelkiismeret furdalásod azért, mert elmentél kozmetikushoz és ne az járjon a fejedben, hogy ez idő alatt mennyi ruhát vasalhattál volna ki! Az a vasalás megvár! Viszont az életed nem!

Nézz körül, hogy eleinte 1-1 órára vagy 1-1 délutánra hogy tudod magad szabaddá tenni. Hidd el, megéri. :)

58. Pluszkó (válaszként erre: 57. - Barbus0501)
2017. febr. 21. 19:43
Van a férjeknek is véleménye, csak nem jellemző rájuk, hogy fórumokra írják ki. Ők még ma sem panaszkodhatnak nyiltan, köszönhetően a régi időknek, amit "visszasírunk"...
57. barbus0501 (válaszként erre: 56. - Lonna4)
2017. febr. 21. 19:40
Nem. Nem neveltem meg a sajat gyerekemet. Viszont egy par nonek nem artana egy olyan "kikepzes" ahol megtanuljak, hogy van nagyon sok kemeny dolog van, es azokon hogy kell atlendulni. A mai legnagyobb problema az, hogy anyakent apa mar rajuk se nez. Es milyen rossz ember. Sose hallom az apak velemenyet. Nekik nem ugyan olyan nehez? En a cikkbol indulok csak ki.
56. Lonna4 (válaszként erre: 26. - Barbus0501)
2017. febr. 21. 19:23
Hogy is van a mondás? KIBICNEK SEMMI SEM DRÁGA!Aranyanyam ! Egy árva gyereket nem szültel még. Fingod nincs miről halandzsazol!Kihordani felnevelni ellátni nap nap után egy két gyereket is elég. Tisztelet azoknak akik többet neveltek fel. Két ma már huszonéves fiú anyjakent, mondom főállásban dolgozni mindent ellatni kemény menet lesz. Terj ide vissza ha túl vagy az első hat eveden anyaként. Meglátjuk tokod e még a rossz dumad!
2017. febr. 21. 19:10
Ki dönti el, mi a nagy probléma? Mindenkinek a maga problémája a legnagyobb. Elképzelhető, hogy lelkileg borul meg valaki és ez készteti mindenféle panaszra, elveszti az önbizalmát, nem tudja elhinni többé, hogy ő még "jó valamire", hogy ér valamit. Az interneten pedig kiadja magából, mert itt lehet. Olyan panaszokat is kiírhat, amit nem mer másnak elmondani élőben.
54. barbus0501 (válaszként erre: 48. - Jozsi.38)
2017. febr. 21. 19:07
Hogyne. Viszont azert van kulonbseg az igazi problemak, meg a raerunk agyalni problemak kozott.
53. barbus0501 (válaszként erre: 50. - Gribedli***)
2017. febr. 21. 18:59
Igy ertettem. Koszonom! :)
52. gribedli*** (válaszként erre: 35. - Barbus0501)
2017. febr. 21. 18:55
Ez az egész nagy gyakorlás, mire élesben megy a sajátoddal, a kisujjadból kirázod:D
51. gribedli*** (válaszként erre: 49. - Pluszkó)
2017. febr. 21. 18:54
Érdemes lenne. De te tudod:)
50. gribedli*** (válaszként erre: 48. - Jozsi.38)
2017. febr. 21. 18:54
Szerintem csak úgy értette, hogy régen valódi problémákon szomorkodtak nagyanyáink, ma viszont az is probléma, ha a kollégàk ferdén néznek, vagy ilyenek. Ma abszolút megoldható pici problémákból az emberek gyártanak nagyot, mármint aki unatkozik. Míg ugyanúgy van egy réteg, akiknek valódi problémáik vannak, súlyos problémák, egzisztenciális vagy egyéb, de cseppet sem unatkozás.
49. Pluszkó (válaszként erre: 45. - Gribedli***)
2017. febr. 21. 18:46
Ja a cikket nem is olvastam :)
48. jozsi.38 (válaszként erre: 44. - Barbus0501)
2017. febr. 21. 18:46
Nem az a baj. Alap probléma, hogy idekeverted ezt a "bezzegrégenmindenjobbvolt", és nagyon igaza van abban másnak, hogy a más gyereke, meg a saját gyerek között a különbség ég és föld. Egyenlőre van egy elképzelésed arról, hogy milyen lesz az életed anyaként, de amikor benne leszel nyakig, nagyon sok mindent fogsz másképp látni, és még több minden fog máshogy alakulni, mint ahogy azt te előtte elképzelted.
47. unom (válaszként erre: 43. - Barbus0501)
2017. febr. 21. 18:44

Ki beszél verésről?

8-10 gyerek nem a szüleink korosztályában volt általános, inkább a nagyszülőknél, te meg azt hoztad példának.

4-5 évesen ment libát őrizni, később cselédkedni, aratásnál segédkezni. Nem kellett babysitter, simán egyedül hagyták őket. Akkor ez volt természetes.

Ma bármelyik bűncselekmény kategória.

46. Pluszkó (válaszként erre: 43. - Barbus0501)
2017. febr. 21. 18:44
Régen sajnos ez volt a nevelési elv. A szüleimet verték a szülei, engem vertek a szüleim, én nem verem a gyerekeim, remélem ők sem fogják az övéket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook