Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nőnek maradni anyaként! fórum

Nőnek maradni anyaként! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nőnek maradni anyaként!

135. 915e4d9553 (válaszként erre: 133. - Barbus0501)
2017. febr. 22. 16:26

Ez így igaz. Hál' istennek nincs főnököm itthon. Bőven elég a munkahelyemen. :)

A te helyzeted más. De megbocsáss: ezt te vállaltad, neked ez a munkád. Márpedig a munkahelyemen nekem is éppúgy vannak elvárások velem szemben, nekem is van kötelességem, és a kutyát nem érdekli, hogy bírom vagy nem. El kell végeznem. Napi 8 órában. Utána jön a 2. műszak. És bár már nincsenek kis gyerekeim, annak idején, amikor kicsik voltak, nekem is el kellett látnom őket, a háztartással együtt. Az, hogy fárasztó volt? Kinek nem? Csak van, aki felvállalja, van aki nem.


Most, hogy már kirepültek a gyerekeim, ott vannak az unokák. Örülök, ha bármiben tudok segíteni a lányomnak. Szerencsére tőle sem kéri számon senki, hogy hogyhogy nem fért bele a napodba minden, hiszen egész nap itthon vagy.

134. barbus0501 (válaszként erre: 132. - 915e4d9553)
2017. febr. 22. 16:20
Es meg annyit szeretnek irni, hogy ha ossze jon a baba, nekem terhesen ugyan ezt a munkat kell csinalnom. Es amikor egesz ejszaka nem alszik majd a sajat babam, ugyan ugy jonnom kell, es csinalnom. Nekem nem lesz 3 evem a kicsivel otthon. Vagy 6, ha jon meg egy baba. Meg is azt mondom, szeretnem. Meg ha nehez is. Mert szeretem a paromat, mert szeretnek csaladot.
133. barbus0501 (válaszként erre: 132. - 915e4d9553)
2017. febr. 22. 16:17
Teljesen megertem a te allaspontodat. Csak annyival javitanam ki, hogy nektek otthon nincs fonokotok, es ha ott hagyod a mosast, vagy a mosogatast, a kutya nem fogja megkerdezni, hogy miert? Nekem extraba meg kuldik az uzeneteket, hogy mit kell csinalnom. Megvan, hogy melyik nap mit kell csinalnom. Hogy abba a 10 oraba minden beleferjen.
132. 915e4d9553 (válaszként erre: 131. - Barbus0501)
2017. febr. 22. 16:09

Bocs Barbus, tudom, hogy nem nekem előzményezted, de hadd reagáljak.

Szerinted saját gyerkőccel/gyerkőcökkel egy anyának nem ugyanezt kell megcsinálnia, mint amit te itt felsoroltál?

Nem napi 10 órában, hanem a nap 24 órájában anya az anya. Éjjel-nappal. Ha beteg, és emiatt éjjel-nappal nyűgös a gyerek, az anyának sem éjjele, sem nappala. Mégis helyt kell állnia.

A nevelés borzasztó nehéz dolog, sok buktatója van. A következetesség - amit te már korábban említettél - valóban nagyon fontos. És egy csomó más dolog közrejátszik abban, hogy hogyan nő fel egy gyerek, milyen elvárásoknak kell fokozatosan megfelelnie.

Én nem vitatom, hogy sok mindent jól csinálsz. De vannak dolgok, amikkel nem tudok azonosulni.

131. barbus0501 (válaszként erre: 130. - E8da813d29)
2017. febr. 22. 15:59
Megint az en tapasztalatom all szemben a tieddel. En napi 10 oraban vagyok a gyerekkel/gyerekekkel. Nekem agyaznom kell, torolkozot cserelni, hajtogatni, mosni, vasalni, etetni, pelenkazni, porszivozni, felmosni, furdot sikalni egy 3 szintes hazban. Elvarasok vannak. Kozben nekem a gyereket fejlesztenem is kell. Mert ez is elvaras. Az anyja semmit se tud kezdeni a gyerekkel, mert nala ordit, ut, toporzekol. Nem tudja se etetni, se altatni. Sose lattam meg, hogy a sajat gyereket ugy olelne meg, ahogy en, pedig csak babysitter vagyok. De ott van az is, hogy az 5 eves megengedi maganak azt, hogy azt mondja egy felnott embernek, takarits fel utanam, mertvte azert vagy itt. Anya meg csak hujjog rajta, es azt mondja, a gyerek most tini, es elmegy vasarolni. Gondolom te nem ez a fajta amerikai anyuka vagy...
130. e8da813d29 (válaszként erre: 129. - Barbus0501)
2017. febr. 22. 15:47

Szeretek nyuglodni az otthonommal. :)

És az egresszio semmi formáját sem fogadom el.

Gondolom, majd ha a te gyerekeddel lesz egy idegen az, nagyon nem fogsz neki örülni. De nem akarlak meggyőzni, majd meglátod.

129. barbus0501 (válaszként erre: 127. - E8da813d29)
2017. febr. 22. 15:44
Hat ez van. Ha meg tiszta lakast is akarsz, meg fetett vasalt agynemut, akkor nyuglodj vele te. Nehogy mar a nyakin ontes olyan nagy dolog legyen. Nem utom meg...
128. barbus0501 (válaszként erre: 126. - Michelle.r)
2017. febr. 22. 15:43
Persze. Minden gyerek mas. Nalatok az a modszer jol bevallt. Nekem nincs idom egy oran keresztul magyarazni neki, ha csak egy sima hisztirol van szo, mert azert nekem kizben tenyleg pakolnom is kell. Az elejen 40 perces hisztik voltak a vegen hanyassal. :/ vagy a viz, vagy az 5 perces csendespiheno a szobaban, es kezesbarany lesz. Utana nekem is jobban megy a jatek vele az agyazas, hajtogatas mellett. Ez a kisgyerek mindenkit utott, vert. Engem olelget. Ha elesik, kis puszikat nyomok neki ahol faj, ha beteg olelgetem, mert tudom, hogy nem erzi jol magat.
127. e8da813d29 (válaszként erre: 124. - Barbus0501)
2017. febr. 22. 15:40
Ha én biznalak meg gyermekfelügyelettel, és fizetnek is érte, biztos, hogy az én gyerekemet csak egyszer ontened nyakon.
126. michelle.r (válaszként erre: 124. - Barbus0501)
2017. febr. 22. 15:34

Jujjj, azt ne! Ezek a makarenkói módszerek nálam nem férnek bele.


Amit én teszek, hogy akármennyit nyíg, halál nyugodtan elmondom, hogy drágám, látom hogy mondasz valamit, de sajnos nem értem.


A rendrakásra nagyon bejött az, hogy elmondtam, amit nem raknak el, azt ki fogom dobni. Persze volt próbaidő, nem tartották be. Szóltam, lejárt a próbaidő, nem pakoltak el. Fogtam, összepakoltam, és elajándékoztam a játékaikat. Nyilván nem dobtam ki, de az ő szempontjukból mindegy, mert soha többé nem látták ;)


Abban egyetértünk, hogy következetesség nélkül elvesztél.

125. Lonna4 (válaszként erre: 123. - Michelle.r)
2017. febr. 22. 15:32
Végülis felrertettel. Engem nem zavar hogy kölcsön gyerekkel hogy bánik jobban vagy sem. Nem is írtam sehol ilyet!Ez a régi idők mozija, hogy bezzeg régen! Na ez inkább . Nincs tapasztalata 0- 24 ben anya állást még nem töltötte be. Egyszerűen nem tudhatja.
124. barbus0501 (válaszként erre: 123. - Michelle.r)
2017. febr. 22. 15:25
Hogy ne fogadnam el, hogy a gyerek sok fejfajast okoz. Nekem van egy modszerem, 4 gyereknel bevalt, a sajatomnal is alkalmazni fogom. En kimondottan ellene vagyok a gyerek hisztinek, es ennek merten buntetek is. Ha a gyerek nem tud leallni a sirassal 20 perc mulva sem, nyakonboritom egy pohar vizzel, lass csodat, azonnal abba hagyja. A sajatommal ugyan ezt teszem. Nem vagyok szivtelen, de egy beteg, nyugos sirast meg tudok kulonboztetni egy enyemesakaromes sirok ha nem sirastol. Ha a gyerek elovesz valamit, pakolja ossze mielott a masikba belekezd, mert csinalja az extra kupit. Addig nincs jatek a masikkal. Ennyi. Muszaj kovetkezetesnek lennem, mert elszabadulna a pokol. Eddig az osszes gyereknel 8, max fel 9 volt az altatasi ido. Es el is aludtak. Utana boven van ido arra, hogy apaval beszegessen valaki, hajat mosson megboritvalkozzon stb. De en befejeztem, mert nincs kedvem ezen vitatkozni.
123. michelle.r (válaszként erre: 120. - Barbus0501)
2017. febr. 22. 15:15

Te vagy 19, ő egy híjján 20 :)


Egyiktőtökben sincs semmi tolerancia sem a másik, sem mások iránt. Ő nem tudja elfogadni, hogy te gyerek nélkül, kvázi kölcsöngyerekkel is jobban tudsz gyereket nevelni, mint néhányan a sajátjukat.


Te meg képtelen vagy elfogadni, hogy van olyan, amikor az imádott kölykeidet úgy csapnád a falhoz, hogy nyekken. És nem azért mert xaranya vagy, vagy nem szereted, hanem mert van úgy, hogy levegőt venni sincs erőd, és nem tudod kikapcsolni.


Mindkettőtöknek igaza van, és egyikteknek sincs. Én hiszek neked, hogy remek szakmai gyakorlat más gyerekén gyakorlatozni, de el tudom fogadni, hogy valakinek nagyon elege van az életéből, a gyerekéből midnenből néha. És ha siránkozik, tegye azt, ha éppen arra van szüksége.


Nekem sosem volt ilyen bajom, mert én sosem akartam mindenben a legjobb lenni. De tudom, elég éppen eléggé jó vagyok mindenben, a munkámban, a család nevű társasjágékban, elég jó nő vagyok, elég jó szakember, és elég jó barát. Nem frusztrálom magam azzal, ha nem mosogatok el, mert inkább futni van kedvem. Majd elmosogatok amikor megjövök a futásból.


Szerintem mindenki lazuljon le egy kicsit - hogy a klasszikusokat idézzem: nyugodjon le a ptsába ;)


Van élet a saját horizontunkon túl is ;)

122. barbus0501 (válaszként erre: 121. - 915e4d9553)
2017. febr. 22. 15:11
En leirtam a tapasztalatomat. En igy latom. Azt erzem, nem erdemes gyereket szulni, mert a haz koszos, a labam szoros a kapcsolatom pedig rossz lesz. Mast nem is olvasok. Jon a gyerek, es az emberek elvalnak, megcsaljak a masikat, a pasi lusta lesz, a gyerek ertetlen, nyugos, siros, es nekem semmire nem jut majd idom. 100 nobol 90 belefarad es depresszios lesz gyerekvallalas utan. Ez aztan meghozza az ember kedvet...
2017. febr. 22. 14:54

Barbusnak a 120. háeszre.


Az, ha valaki beismeri, hogy megfáradt, elfáradt - nem egyenlő a siránkozással.

Több helyen olvastam tőled ezt, hogy folyton sírnak. Pedig nem erről van szó.

Annyira érdekes, hogy emberek mennyire másként értelmeznek dolgokat.

Téged pedig senki nem alázott, idiótázott le. Ez csupán a szavak kiforgatása, amit én személy szerint gyűlölök. Ebből adódik a rengeteg veszekedés, a személyeskedés és sárdobálás.

Az általam látogatott topikokban sajnos kivétel nélkül ez megy.

Az kiabál legjobban, akinek a háza ég.


Én már tanultam itt sok mindent. Van olyan, akinek a hozzászólása mellett simán átsiklok.


Nem az a gond itt sem, hogy különböznek a vélemények. Van, akinél a stílussal van baj. Nem kicsi.

120. barbus0501 (válaszként erre: 106. - Lonna4)
2017. febr. 22. 14:29
Mondjuk te nem ismered a csaladomat, a sztorit is kevered. Azt irtad, ha tenyleg igaz lenne amit irtam, akkor mar meg kellett volna tornom. Az en toresem a veros, meg az alkoholista baratom volt. Ne haragudj, hogy annyira nem tortem ossze, hogy kabitoszerhez, piahoz nyuljak, vagy aruljam a testemet. Mert ugye altalaban ilyen az, aki rossz csaladbol jon, es nem tudja rendezni az eletet. Nagyon nagy munka amit az anyak csinalnak, ez teny. Nincs sajat gyerekem, sok mindent nem tudok. Viszont amikor a sok anya csak sirni tud, mert hat a gyerek extrakkal jar, es konkretan depressziosak mesznek tole, az nekem sok. En igen is megtanulom azt, hogy hogy lehet beosztani az idot kissebb, nagyobb vagy akar 2 gyerek mellett is. Igy a sajatommal mar jobban fog menni a dolog. Lehet, hogy te mar joval idosebb vagy mint en viszont az nem jogosit fel arra, hogy lealazz. Irulok neki, hogy meg csak 27 vagyok es nem vagyok okyan megkeseredett mint egyesek. Ennyi rossz dolog utan se :)
119. birgi74
2017. febr. 22. 13:52
nagyjából
118. birgi74 (válaszként erre: 112. - Yanett86)
2017. febr. 22. 13:34
ezt rólam írtad
2017. febr. 22. 12:53
Kitartás!!! A gyerekek nem lesznek mindig ilyen kicsik. Ha 30 éves vagy akkor is bőven van időd. Még 40-45évesen is simán Nő vagy. Amin nem tudsz változtatni,azon ne emészd magad,amin tudsz azon változtass. Szeresd magad,mégha nincs is kedved(okod jelenleg nevetni.)Minden nap csak egy kicsivel legyél jobban. Csak egy kis mosolyt dicséretet"engedj meg magadnak."És aztán egyre többet.Pl.ha fürdesz egy pár percig simítsd magad végig a hajad,a karjaidat,mindened.Úgy szeresd,ahogy van. Vagy,ha bekened magad közben gondolj s mond szépeket magadról.Nem kell ma nevetni vagy holnap,de minden nap légy kedves magadhoz.Férjednek ne akarj most megfelelni.Most Te vagy a lényeg.Időd,mint a tenger.
2017. febr. 22. 12:11

Amikor valaki orditva csitigatja a tobbieket hogy nyugodjanak le, arrol mindig az a vicc jut eszembe, hogy "Olni tudnek a beke Nobeldijert...".

vagy a Beatrice szama:"egy a jelszonk tartos beke, allj kozenk es harcolj erte".

Nem kicsit oximoron :DDDD

Na bocsi az off-ert, talan kicsit lenyugszik mindenki a p@csaba. :DD

115. Lonna4
2017. febr. 22. 11:54
114. yanett86 (válaszként erre: 113. - Lonna4)
2017. febr. 22. 11:22
Bízom benne, hogy helyrezökkenünk, már nem anyaként nézek csak a családomra, ez sokban segít. Illetve az is segíteni fog ha apa kinyílik. Az irányt ez fogja megadni.
113. Lonna4 (válaszként erre: 112. - Yanett86)
2017. febr. 22. 11:18
Szép család érdemes kicsit dolgozni érte.Sok sikert!
2017. febr. 22. 11:13
Érdekes dolgokat írtok, jó átolvasni, bár még nem jutottam a végére, amikor a cikket megírtam, már félúton voltam azzal hogy rendbe tegyem magam, változtattam, kicsit kevesebb illetve másabb megoldás a háztartásban, több nyugi, amikor is tényleg leülök enni és nem rohanok épp valamelyik csodás porontyom után, hogy kakilni pisilni kell stb..... Mondhatom, hogy rendben lettem, elég kemény edzésbe kezdtem, bár a testem nem volt elhanyagolva, csak néhány dologra nem jutott időm és igen a depresszió közelgett, éreztem, hogy ezt nem engedhetem. Valószínűleg tényleg nem "illünk" össze a párommal, de szeretem, ő is szeret, de nem tudja kimutatni sehogyse, tényleg hátra lép ha megyek felé, ennek az okát folyamatosan kérdezem tőle, nem nagyon kapok választ. Folyamatosan azért teszek h javuljon minden, mégis megfordul a fejemben, hogy kell valaki aki mellett feltöltődöm, nem vagyok mártír, sem pedig szent. Egyelőre jólesik, hogy egy másik férfi bókol és feltűnik neki, hogy megváltoztam, míg otthon szinte semmilyen reakciót nem vált ki. Itthon a legfőbb szempont, hogy minden rendben legyen. Dolgozom, még csak félállásban alkalmazott vagyok és van egy vállalkozásom amibe rengeteg időt kellene beletegyek, ebben nem nagyon kapok itthon támogatást. A házimunkában mióta lazítottam besegít a férjem, de rájöttem nem is igazán az a sok, ha boldog vagyok megy minden! A napokban jobban odafigyeltem a férjemre, több dologra is felfigyeltem, látom, hogy nem boldog ő sem, imádja a gyerekeket és olyan mintha bizonytalan lenne velem kapcsolatban. Rengeteget mentem felé, mostanában még többet próbálok vele beszélni, de nem nyílik ki, kiröhög ha a problémáinkról beszélek, lassan viszont olyan mintha eljutna hozzá néhány dolog. A jövőben sok dologról döntenünk kell, ha együtt maradunk akkor azt akarom, hogy egymásért maradjunk együtt, nem adtam fel, hogy vele működjön, ugyanakkor nem fogok évekig még így élni. Az hogy lesz-e valami köztem és a másik férfi között az egyelőre számomra is rejtély. Nem tipikus jófiú elég jártas a mellékutakon, így ebben a formában másik oldal számomra nem ismert. Egyszerűen vonz, amit lehet h eltudok altatni, lehet h nem. Ahogy olvaslak titeket több nézőpontból is át tudom gondolni a helyzetet. NEm siettetek semmit, hagyok itthon időt magamnak és a férjemnek is, aztán meglátjuk. Abszolút jó, hogy kitudtam írni magamból, visszaolvasva másként hatnak a gondolataim. Egy egy hozzászólást olvasva jobban át tudok gondolni egyéb tényezőket is.
111. Lonna4 (válaszként erre: 110. - Michelle.r)
2017. febr. 22. 10:03
Nyugi !!!!!:-)
110. michelle.r (válaszként erre: 102. - Lonna4)
2017. febr. 22. 10:01
Te pedig leereszkedő.
109. gribedli*** (válaszként erre: 108. - Lonna4)
2017. febr. 22. 09:56
Szerintem csak te ordibáltál.
108. Lonna4 (válaszként erre: 107. - Gribedli***)
2017. febr. 22. 09:47
Nyugi! Higgadjle már le! Mit pörögsz?
107. gribedli*** (válaszként erre: 106. - Lonna4)
2017. febr. 22. 09:25

Beakadt a lemez? Írta, hogy nem úgy értette, ahogy te. Szakadj már le errôl a témáról!


Mellesleg neked kellene lenyugodni, mert tevagy felháborodva azon, hogy valaki azt merészelte mondani, hogy mivel gyerekekkel foglalkozik, talán jól jön az a jövőben.


Erre elkezdted oltogatni mint valami fújtató bika, hogy okoska, meg aranyanyám meg minden. Szerintem te vagy az, aki bezzegezik itt. Mintha csak neked lenne gyereked és az hű de nehéz dolog. Senki se mondta, hogy könnyű. De azért annyira nem nehéz, ahogy itt lefestitek.


Plusz írta ő is, hogy Amerikában él és azonnal vissza kell majd mennie dolgozni, ha gyerekei lesznek, szerintem ehhez képest a magyar rendszer 3 éves otthonmaradás tök megkönnyíti, duplán nem értem, mit kell annyira hőzöngeni, pláne miért kell valakibe belebeszélni, hogy nem fog érteni a saját gyerekeihez, úgy, hogy nem is ismered.


Sőt, most már a családtagjait is szapulod, hát nyugodj le te és ne személyeskedj! Rosszindulatú nő vagy.

106. Lonna4 (válaszként erre: 103. - Gribedli***)
2017. febr. 22. 09:12
Nyugi higgadjle ne borulj ki!Kit idiótaztam le? Hol? Idézd már be legyszives.Melletvero ősanya a kis vedenced aki a régi szép időkről beszél 20 as éveiben! Úgy ítélkezik valamiről hogy hozzá se szagolt még! Amúgy a hangnemeden finomits! Ha a kis vedenced mániája a 6-8 gyereket nevelő állatokat etető kapalo régi idők asszonya éljen úgy! Jobb lett volna ha a nagyanyja ügyet csinál abból hogy nagypapa iszik . Vagy kinyitja a szemét és nem áll össze olyannal aki veri. Ne vedd ki a szájából a szót! Te vagy a szócsöve? Lépj hátra, ez csak egy fórum nem vedd már véresen komolyan!GRIBEDLI NYUGI!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook