Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nőnek maradni anyaként! fórum

Nőnek maradni anyaként! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nőnek maradni anyaként!

225. e8da813d29 (válaszként erre: 223. - Barbus0501)
2017. febr. 23. 21:24

Nem hiszem, hogy bárkit is megbántottál, és szerintem téged sem akart bántani senki.

Az internet átka, hogy nincs hallható hangsúly, nincs mimika, csak a leírt szavak. Így sok minden félreérthetővé válhat.


Hát amit mondasz, arra szokták mondani, hogy az okos ember a más hibáiból tanul.

224. 915e4d9553 (válaszként erre: 223. - Barbus0501)
2017. febr. 23. 21:20

Elég talpraesett vagy, nem ijedsz meg olyan könnyen. Nem ijesztgetni akar senki, aki azt írja, hogy megfáradt kicsit.

Ha családod lesz, és ott lesz körülötted egy-két lurkó, majd megtapasztalod.:)

223. barbus0501 (válaszként erre: 220. - E8da813d29)
2017. febr. 23. 21:16
Ez van. En sajnalom, ha barkit is megbantottam. Nekem ez egy erzekeny tema, amikor megcsalas van egy csaladban, meg azt ereztetik, hogy a gyerek miatt megy tonkre egy kapcsolat. Marmint hogy onnantol kezdve nem lesz meg az az intiimitas. Masrol nem szol majd az eletunk, mint hogy rohanunk, es volt csalad, nincs csalad. Ezert gondolom azt, hogy az itt szerzett tapasztalat, a hasznomra fog valni, hogy tenyleg ne legyunk testileg, lelkileg belefaradva abba, hogy gyerekunk lett. Ilyeszto ez olyan valakik szamara, akik meg csak most keszulnenek babazni.
222. 915e4d9553 (válaszként erre: 191. - Barbus0501)
2017. febr. 23. 21:15

Figyelj ide Barbus!

Nem, nem gondolja azt mindenki, hogy hülyeség, ha a bébiszitteri tapasztalatodat próbálod majd alkalmazni a saját gyerekeden is. Azt sem írta senki, hogy nem fog sikerülni.

Csupán azt írtuk itt többen is, hogy teljesen más a saját gyerek és a rád bízott gyerkőc. És nem biztos, hogy ami a munkáltatód gyerekeinél működik, az a sajátodnál is ugyanúgy fog működni. Attól, hogy 3 éve ezt csinálod, és idáig működött, nem biztos, hogy ha anya leszel, ugyanígy fogsz gondolkodni.

Hidd el, nem akart itt senki neked esni! Ütköznek a vélemények, és néha kicsit túlpörögnek az indulatok.

Látod, most - hogy te is higgadtabban fogalmazol, a többiek is higgadtabban reagálnak.:)

221. Krilion
2017. febr. 23. 21:09
A fura szülőkre nekem is van egy példám, én Németországbsn voltam babysitter egy darabig, egy értelmiségi családnál, egyke 5 éves kisfiú mellett. Nekem kellett reggelente oviba vinni (3 órára, hogy gyerekek között legyen) és az út egy forgalmas úton vezetett keresztül, a gyerek meg rendszeresen rohant egész úton előre, majd, ha épp úgy ítélte, akkor át az úton. Mire pár alkalom után egyszerűen megfogtam a kezét azon a szakaszon, mire este már jött is az elbeszélgetés, hogy itt nem alkalmazunk erőszakot a gyerekkel szemben...persze, inkább reménykedjünk minden nap, hogy jól méri fel a helyzetet. Szóval nehéz.
220. e8da813d29 (válaszként erre: 219. - Barbus0501)
2017. febr. 23. 20:48

Hajlamosak a más nemzetek emberei a tőlük másabbat lekezelni (különösen pl Észak-Amerikában), és a gyerek ezt látja, tanulja tőlük.

Biztos itthon sokkal több pozitív tapasztalatod lett volna, és tényleg szomorú ez.

219. barbus0501 (válaszként erre: 217. - E8da813d29)
2017. febr. 23. 20:37
Nyilvan nem nevelik rosszul. De itt amerikaban borzalom a gyerekneveles. Ezt el kell ismernem sajnos. Nem o az elso 5 eves. A masik csaladban a lany 6 eves volt, es minden reggel orjongott. A szulok mar dokihoz akartak vinni. Velem o is ugyan olyan lekezeloen beszelt, mint itt az 5 eves. Azert ez eleg szomoru.
218. selena78 (válaszként erre: 190. - Csikil4ny)
2017. febr. 23. 20:33

"hogy a vizes történethez is hozzászóljak: valahol én is olvastam, hogy a gyereket ha hisztizik így le lehet csendesíteni. Egyszer kipróbáltam."


Na, ezt én is elmesélem...


Úgy 3 éves kora környékén a gyerek néha üvöltött. Csak úgy, artikulátlanul. Megálltak az emberek az ablak elött. Megőrűltem tőle.


Megkérdeztem az idősebb kolleganőket. Ajánlották, hogy öntsem le hideg vízzel.


Sokáig nem tettem. Aztán egy nap, épp volt egy csésze víz a kezemben, amikor rákezdte. Reflexből ráöntöttem.


Ő meg kikapta a bögrét a kezemből, és a maradékot visszaöntötte rám.


Mind a ketten megijedtünk. "te kezdted" mondta....aztán röhögtünk.


Hát sokáig nem dicsekedtem el senkinek vele.


Viszont megszűnt a rikoltozás.:)

217. e8da813d29 (válaszként erre: 216. - Barbus0501)
2017. febr. 23. 20:30

Szerintem igazából vagy te olyan okos, hogy tudd, mi a helyzetedben a legnagyobb probléma, és sajnos nem tehetsz ellene semmit.

Konkrétan, hogy annyira gáz a nő, hogy téged, mint vendégmunkást az 5 éves gyerekével aláztad, ill. arra neveli, hogy nyugodtan alázzon, ha ahhoz van kedve.


Viszont nem állíthatod úgy be a dolgot miattuk, hogy általában az anyák rosszul nevelik a gyerekeiket, és általában az 5 éves gyerekek éjjel nappal hisztiznek.

216. barbus0501 (válaszként erre: 215. - E8da813d29)
2017. febr. 23. 20:13
Dehogy hittem. Neztem egy nagyot, meg probaltam rohogni, hogy jaj de jo vicc volt... de nem. Nalam a kamasz messze nem itt kezdodik...
215. e8da813d29 (válaszként erre: 213. - Barbus0501)
2017. febr. 23. 20:11

És te elhitted???? :O


A kiskamasz kor 8-9 éves korban kezdődik.

214. barbus0501 (válaszként erre: 211. - 0e053a906a)
2017. febr. 23. 20:08
Koszi :) az is a baj, hogy azert en a 8 ora alatt, mar tul vagyok a suvickolason, meg a kicsivel mindenen, es akkor a nagy jon ezzel a nagy energiaval. Es akkor meg kuzdeni kell vele.
213. barbus0501 (válaszként erre: 212. - E8da813d29)
2017. febr. 23. 20:06
A sajat anyja mondta..... azert ilyen szemtelen, mert kamaszodik...
212. e8da813d29 (válaszként erre: 209. - 0e053a906a)
2017. febr. 23. 20:00
Egy 5 éves gyereket ne tartsunk kamasznak, még viccből se :)
211. 0e053a906a (válaszként erre: 210. - Barbus0501)
2017. febr. 23. 19:58
Szuper. :) Na majd gondolkodom mit lehetne tenni globálisan.
210. barbus0501 (válaszként erre: 209. - 0e053a906a)
2017. febr. 23. 19:54
Egyedul az mukodik, ha jatekosan kezeli az ember. Decakkor jon az uzi anyatol, hogy csinaljon hazit. Akkor ugye megint az van, hogy nem jatszunk, hanem csinalnia kell valamit, amit en mondok. Vagy ha enni kell. Hat nem egyszeru. Most peldaul itthon van a nagyobbik is, mert tavaszi szunetbvan. Hat egesz nap a siras, meg a verekedes.
209. 0e053a906a (válaszként erre: 208. - Barbus0501)
2017. febr. 23. 19:45
Nem egyszerű a szitu amiben vagy, főleg, ha a kamasz lerombolja azt amit elértél aznap a kicsinél. Valahogy következetességet kellene kialakítani..
208. barbus0501 (válaszként erre: 207. - 0e053a906a)
2017. febr. 23. 19:43
En is ezt alkalmazom. De van, hogy ettol sem hagyja abba. Annyira belelovalja magat, hogy tenylegesen 40 pecig uvolt, a mokuskak, meg a jatekok mutogatasara is. Es ilyenkor hany. Akkor inkabb egy kis viz, es megnyugszik.
2017. febr. 23. 19:38
Egy hisztis gyerek nem kap elegendő figyelmet, unatkozik és nem kap elegendő tiszteletet, a radikális kizökkentés pedig sajnos rövid távon sem vezet jóra. Egy olyan helyen, ahol a család bébiszittert alkalmaz egy nehéz hisztis gyerek mellé, és ahol a szülők nincsenek a helyzet magaslatán nagyon nem emberi dolgozni. A gyerek és a szülők között örlődni csak ideig-óráig fenntartható valakinél szakadni fog a cérna. A hisztire valami elterelés jöhetne szóba, zene vagy valami vicces cselekedet, vagy esetleg odamenni az ablakhoz és mondani, hogy ejtőernyősök vannak az égen....ha közben dolgozni kell, akkor bevonni a munkába...a lényeg a szokatlan dolgon van.
206. csikil4ny (válaszként erre: 202. - Krilion)
2017. febr. 23. 19:33

Ettől szerinted anyuka magába szál? Mert elég nyilvánvaló, hogy a gyermek viselkedése a szülők hozzáállásából fakad.


Az alkalmazottat meg legfeljebb kirúgják, ha beleszól a család életébe.


Az ötéves viselkedése meg nagyon hajaz a kamaszokéra, akik úgy akarnak hazamenni az iskolából, hog, térdig ér alattuk a szemét. S ha szólok, akkor az a válasz, hogy majd a takarítónő elimtézi, mert az a munkája. Azóta mindegyikük tud sepregetni, s elég volt kétszer seprűt kérniük, eddig harmadszorra egy osztály sem kellett seperjen, mert inkább nem dobálják le a szemetet.

205. barbus0501 (válaszként erre: 202. - Krilion)
2017. febr. 23. 19:26
Az a baj, hogy en europai felfogassal dolgozok, itt meg amerikaival. Hidd el. Nagyon kulonbozik. Peldaul. Gindolom nem engeded meg a gyereknek, hogy cukrot, csipszet egyen. Nem is pakolsz tele egy egesz szekrenyt, amit a gyerek eler. Nem teszed ki kisertesnek. Itt ameddig a szem ellat, addig suti, meg csipsz van. Hogy ne enne belole a gyerek? Es akkor igy akarjak nevelni? Mondtam a szuloknek. Erdemes lenne valamilyen edzesre vinni a gyerekeket, mert rengeteg az energiajuk. Hat ok nem tudjak. A nagy gyerek ha hazer, ossze verekszik a kicsivel, es az en egesz napos munkam oda is van, mert a kicsi vissza valtozik. Aki egesz nap nem sirt, az torka szakadtabol uvolt.
204. barbus0501 (válaszként erre: 200. - Krilion)
2017. febr. 23. 19:21
Figyelj. A gyerek a furdobe all, es hisztizik, meg uvolt torka szakadtabol. Az ajto nyitva, ott all. Elmondom neki most 3-ig szamolok, ha nem fejezed be, akkor vizezes lesz. Es o tudja. Ha felne, elfuthatna. Nem buta gyerek, tudja mit jelent, ha valaki elkezd szamolni. Es mint mar irtam, ez a leontosdibegy tenyernyi viz. Es ez nem napi, vagy heti szinten megy. A gyerek annyira siros volt, hogy felkeles utan, fel oran kersztul uvoltott. En kitalaltam, hogy adok neki tejet, es amig azt issza, fel tud ebredni, es remekul mukodik. Az anyja azt mondta, o nem ad neki tejet, mert csak tele lesz a gyerek, es o nem tudja megeteteni. Nalam a gyerek iszik egy bogre tejet, fel ora mulva meg eszik egy banant, vagy joghurtot. Es nincs siras. Most akkor sirassam meg a gyereket? Az lenne igazan kinzas
203. Krilion (válaszként erre: 201. - Csikil4ny)
2017. febr. 23. 19:18
...nemhogy kétféle, de egyenesem háromfélét kellett/ kell alkalmaznom :D
202. Krilion (válaszként erre: 199. - Barbus0501)
2017. febr. 23. 19:16
Arról, hogy a gyerek viselkedése milyen szélsőséges, és szakember segítségére lenne szüksége. De majd elmondják nekik a suliban.
201. csikil4ny (válaszként erre: 194. - Barbus0501)
2017. febr. 23. 19:15

S az mit számít, hogy ki mit gondol?


Persze, maga a sokkolás a közös a vízzel lespriccelésben és a hiszti leutánzásában is. Sokszor nem is hatnak, mert megszokottá válnak. Egy nem következetesen nevelt gyermeket nehéz leszoktatni a hisztizésről, főleg úgy hogy másképp gondolja a szülő és másképp a bébiszitter. Én pl. egyáltalán nem szeretnék kisgyermekekkel foglalkozni, de nagyon szeretem a kamaszokat.


Reggeltől estig kamaszok között vagyok, de nem merném kijelenteni, hogy milyen lesz a saját lányommal a kamaszkora, mert sok tényezős. Vannak elméleteim, amelyeket az élet felülírhat és még a másik oldalon ott van ő. Ezért mondják sokan, hogy más a saját gyermek. Ahogy két egyforma személyiségű gyermekkel nem találkoztál, úgy a saját gyermeked is lehet másmilyen, mint ahogy elképzeled. Két testvérnél is van, hogy kétféle nevelésre van szükség...


Kívánom, hogy teljesüljön a saját gyermek terved! Aztán lesz, aminek lennie kell.

200. Krilion (válaszként erre: 196. - Barbus0501)
2017. febr. 23. 19:13
Nem arról van szó, hogy alapvetően ne csinálnád jól, az, hogy a gyerek szeret bizonyítja, csak az a baj, hogy pl. ez a leöntősdi más gyerekénél alkalmazva durva. A saját gyerekednél meg valószínűleg majd nem kell, mert kiegyensúlyozottabb lesz, már ha lesz rá elég időd....és itt kezdhetnénk előlről.
199. barbus0501 (válaszként erre: 198. - Krilion)
2017. febr. 23. 19:13
Mirol beszeljek a szulokkel? Nyilvan azert a gyerekuket ismerik. Nem ertelek. Most akkor szerinted ne oleljem meg a gyereket? Vagy nem ertem. Amugy eleg gyorsan bele kell tazodnia, mert szeptembertol meg suliba. Es ha ujra elkezd verekedni, az mar nem az en felelossegem...
198. Krilion (válaszként erre: 186. - Selena78)
2017. febr. 23. 19:09
Az övé is. Minden résztvevő felelőssége. Ugyanúgy, mint egy-egy jó, vagy rossz tanár is befolyásolhatja egy ember életét, itt pedig egy még szorosabb kapcsolatról van szó. Beszélnie kellene a szülőkkel. De mindegy is, majd az oviban, vagy az iskolában megteszik...addig meg lehet tovább asszisztálni.
197. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 168. - 915e4d9553)
2017. febr. 23. 19:08
Nekem mindegy, akkor oljetek egymast.
2017. febr. 23. 19:06
De meg is szeretem csinalni, mert kozbe meg tegnap az apjat vissza akarta kuldeni dolgozni, hogy en meg ott maradjak. Nem gondolnam azt, hogy rosszak a "nevelesi" modszereim. Attol fuggetlenul, hogy nincs gyerekem

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook