Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol lehet megnézni, hogy van-e a fiamnak babakötvénye? fórum

Hol lehet megnézni, hogy van-e a fiamnak babakötvénye? (tudásbázis kérdés)

2017. febr. 23. 21:36
2007-ben már automatikusan járt minden gyereknek. Akkor lehetett még nyitni pluszban bármelyik banknál számlát és arra rátetetni, majd utalni rá pénzt, havi tán max 6-7 ezret. Mostmár ez nincs. Az államkincstárnál kell számlát nyitni, oda pakolják át, és nincs limit, bármennyit rá lehet tenni.
2017. febr. 20. 08:13
10 évvel ezelőtt - 2007-ben - kereskedelmi banknál /pld.K&H-az akkor született unokám részére én jártam utána, és intéztem el/ lehetett BABA-kötvényt nyitni. Évente, dec.31-i dátummal küldött a bank egyenlegközlőt a megtakarításról. Én magam is fizettem a gyermek részére +összeget. Tehát, nem volt automatikus a kötvény megléte a gyermek születésének okán. Amióta a Kincstárhoz került a kötvénykezelés nem tudok véleményt mondani. Csatlakozom az előző tanácsokhoz, érdeklődj a Kincstárnál.....
6. dus
2017. febr. 20. 00:39
Köszönöm a tanácsot. 😉
5. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Dus)
2017. febr. 19. 23:14
Nem csoda,hgy nem emlexel, szinte en sem, pedig az en (nagyobbik) fiam, meg csak 4 eves. A Magyar Allamkincstarat hivd fel, adoazonosito alapjan sztem megmondjak.
4. dus
2017. febr. 19. 22:52
Nem tudom....
3. Bichter1 (válaszként erre: 1. - Dus)
2017. febr. 19. 22:20
Nem nektek kellett megnyitni? Önmagában nyitotta meg a Kincstár???
2017. febr. 19. 22:17
én úgy tudom a magyar államkincstárnál tudsz érdeklődni.
1. dus
2017. febr. 19. 21:57

Tudom, hogy van már ilyen témájú fórum, de oda évek óta nem jár senki.

A fiam 10 éves. Mikor megszületett, már létezett a babakötvény. Elvileg van Neki is, bár én nem emlékszem, hogy erről bármilyen papírt kaptunk volna.

Hol tudok utána járni, hogy van-e és jelenleg -ha van- hogy is áll???

Tudja valaki merre induljak?

Köszönöm a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook