Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Téli vitaminpótás: a csíra fórum

Téli vitaminpótás: a csíra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Téli vitaminpótás: a csíra

2017. márc. 3. 14:40
Ma kenőmájas kenyeret reggeliztem hagymacsírával. Volt egy kis bukéja :) De jól megmostam a fogam utána, napközben meg úgyis egyedül vagyok. :)))
2017. febr. 25. 08:07
Retekcsírát én sem bírom. A hagymát ellenben imádooooom. :)
2017. febr. 21. 20:35

Mi is sok csírát fogyasztunk. Én műanyag levesszűrőben készítem el évek óta. Nagyon jól működik mindenféle maggal. Egyedül a mustármaggal nem volt még eddig szerencsém, de lehet, hogy én vagyok az idétlen.

A gyerekek is szívesen fogyasztják. Még a csípős retekcsírát is a szendvicsben. KitŰnő természetes antibiotikum.

13. csikil4ny (válaszként erre: 8. - Babyapocakban)
2017. febr. 20. 15:46

Én egyszerű befőttes üvegben szoktam, reggel és este leöblítem. Még egyszer sem penészedett meg.


Nekem is a lucerna a kedvencem, a retekcsíra nekem túl erős.

12. bjudit55 (válaszként erre: 11. - 300c83c7b2)
2017. febr. 20. 15:25
Brokkolit még nem csiráztattam. Az is van bio boltban?
2017. febr. 20. 15:14
Nálam most a lucerna-retek-brokkoli megy.
2017. febr. 20. 14:34
Meghoztátok a kedvem, hálás vagyok érte, délelőtt be is áztattam a hajdinát és a csicseriborsót mert csak ez van itthon. Estére mennek a csiráztatóba, holnap pedig veszek néhány féle magot, majd amit kapok. Majdnem mindet szeretem. Csak a nagyon erőseket nem. :)
9. Hoxa (válaszként erre: 5. - Gyöngy:))
2017. febr. 20. 08:59
Ez ilyen nagyobb, vaskosabb, fehér csíra. Az íze olyan, mint a zsenge borsóé. Auchanban, tescoban szokott lenni.
8. babyapocakban (válaszként erre: 3. - Gribedli***)
2017. febr. 20. 08:54
Hát én reggel és délután is szoktam. Jártam már úgy, hogy mind ment a kukába, mert elkezdett penészedni. :(
2017. febr. 19. 18:13

Nekem a lucerna csíra a kedvencem!!!!


De a retek is finom.

Viszont a mungóbab nem lett a kedvencem - bár állítólag nagyon egészséges!


Megyek is előkeresem a csíráztató tálkámat gyorsan! :)))))

2017. febr. 19. 15:11
Nekem a retekcsíra a kedvencem!
5. gyöngy:) (válaszként erre: 4. - Hoxa)
2017. febr. 19. 14:13
Mungóbabot még nem is láttam, hallottam, bár én célirányosan mindig a brokkolicsírára megyek, azt szoktunk enni.
4. Hoxa
2017. febr. 19. 14:04
Mi is szeretjük. Még a gyerekeim is, csak úgy falják a mungóbab csírát :) Én még nem próbáltam itthon csíráztatni sosem, jó lehet pedig.
2017. febr. 19. 09:51

Tetszett a cikk! Én is szeretem a csírákat:)


Napi többször ránézni és öblögetni a csírákat az mit takar? Napi hányszor?

2. bjudit55 (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2017. febr. 19. 09:42
A változatosság kedvéért tedd bele a csírákat zöld turmixba is. Vagy csak egy gyümölcs turmixba, ha nem szereted a zöldet.
2017. febr. 19. 09:08
Az én családom igazi csíra-rajongó család. Általában salátában, vagy szendvicsben fogyasztjuk őket előszeretettel. Télen gyakrabban esszük, mert a csírával sok anyagot és ásványi anyagot pótolhatunk, ami szükséges a szervezetünk számára, hogy könnyebben megküzdhessen az ilyenkor jellemző fertőző betegségekkel.

Ugrás a teljes írásra: Téli vitaminpótás: a csíra

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook