Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akinek van nyuszija ivartalaníttata? Ha igen mit tapasztalt? fórum

Akinek van nyuszija ivartalaníttata? Ha igen mit tapasztalt? (tudásbázis kérdés)


17. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 16. - D14c8fa5f9)
2017. febr. 24. 07:10
Igazan nincs mit, majd jelentkezz hogy vannak a picurok. :)
16. d14c8fa5f9 (válaszként erre: 15. - 2e137fbcc7)
2017. febr. 23. 22:47
Köszönöm szépen! :) mindent.
15. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 14. - D14c8fa5f9)
2017. febr. 23. 19:09

Hidd el, en ugyanigy erzek. De merlegelni kell, es az o eletminosege a legfontosabb.

Nem esik bantodasa, nyugi, ne is gondolj erre legyszi!

14. d14c8fa5f9 (válaszként erre: 13. - 2e137fbcc7)
2017. febr. 23. 17:59

Értem, ez kicsit megnyugtatott. :)

Majd nemsokara konzultalok a dokival.

Csak olyan rossz elveszteni egy kisallatot, nekem ők csaladtagok aztan feltem is oket es nem akarok nekik semmi rossat sem. Azt szeretnem hogy boldogan elhessenek :D

13. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 12. - D14c8fa5f9)
2017. febr. 23. 09:43

Az altatasnak mindig van kockazata, embernel is.

Jo dokihoz kell menni, es nem lesz semmi baj. A fiuknal raadasul nagyon rovid ideig alszik, utana mar kapja is az ebresztot, amitol par oraig meg kovalyog.

A mienk persze otthon azonnal szaguldozni akart, de lehuzta a popoja. :D.

Ha az ember a remiszgetokre hallgatna, nyula sem lenne.

12. d14c8fa5f9 (válaszként erre: 11. - 2e137fbcc7)
2017. febr. 22. 21:01

Ez igaz!

Viszont ami miatt meg hezitaltam, az az altatas. Azzal mik a tapasztalatok? Mert minket megremiszgettek, hogy a nyulaknal nagy a veszelye hogy nem kelnek fel:(

11. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 10. - D14c8fa5f9)
2017. febr. 22. 11:58

Tenyleg kar lenne a kis makogasokert, de jobb neki ha ivartalanitjatok.

Egyebkent egyaltalan nem biztos hogy leszokik rola. Egy nyulnal egy biztos, hogy semmi sem biztos. :)

10. d14c8fa5f9 (válaszként erre: 9. - 2e137fbcc7)
2017. febr. 21. 22:26

Értem. Az enyém ngydumás és olyan aranyos olyankor. Kár lenne ha többet nem hallanám.


Nekem oroszlánfejűim vannak egy barna és egy szürke. Sajnos a fehér hosszú betegség után elment..a kezelések srm tudtak megmenteni.

9. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 8. - D14c8fa5f9)
2017. febr. 19. 18:56

Nekem nem makogott, igy nincs tapasztalatom arrol, megszunik-e, velemenyem szerint csokkenni fog, hisz nem lesz kesztetese udvarolni.

A lab korul szaladgalas, nyolcasozas megmarad, sot a nyakdorzsoles is. :)

Ne aggodj, a bolonderia nem ivarossag fuggo, ugyhogy csak gyozzetek a rosszalkodast. :)

Milyen nyuszijaid vannak? Nekem egy kek nyest holland torpe.

2017. febr. 19. 17:44

Koszonom, hogy valaszoltatok. :)

Nalunk is meg vannak a leirt dolgok teljes mertekben!

Nekem a Chuck Norrisos rugassal az arcomba repult a pisi meg a .. :D mostmar nevetek rajta, de akkor kellemetlen volt.

Hat, ha jobb a nyuszinak elviszem, irtatok. hogy neki is jobb, nem kap gorcsot. Csak bevallom sajnaltam en is :) nem akarom en szaporitani meg semmi, csak engem sem ivartalanittatatnak :) aztan ez a kellemetlen erzesem van, hogy o nemtudna ellene tiltakozni. De ezen tullepek, azt szeretnem hogyegeszseges boldognyuszikam legyen :)

Megannyi lenne meg, hogy anyuszikam sokat makog mikor udvarol :) ez megszunne? meg a labkorul szaladgalas?

7. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 6. - Mókuska1673)
2017. febr. 19. 10:04

Az igen!

Mi ezt megúsztuk szerencsére, a sima árasztás volt napi 4-5-ször, a Törpenyúl fórumon olvastam Chuck Norris-féle pörgőrúgás közben elerrsztett spriccről. :D.

2017. febr. 18. 21:39

Igen a spicceléssel nekünk is problémánk volt egyszer a frissen mosott hajamat..

😑

5. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 3. - D14c8fa5f9)
2017. febr. 18. 16:51

A játékosságot és a kedélyt egyáltalán nem befolyásolja az ivartalanítás, sőt...baknyuszinál ajánlott is, mert annyira bepöröghet a tesztoszterontól hogy görcsöt kap. A mi fiú nyuszekünk az ivarosodással mindenhova bogyó kupacokat és pisi tócsákat helyezett el, így jelölve ki aíterületét. A golyesz eltávolítás után kb. egy hónapra visszaállt a régi rend.

A jelleme pedig abszolút fiús továbbra is, ha olyanja védi a ketrecét az idegenektől, de volt hogy a vendéglátóink macskáit tette helyre. :D.

Lányoknál kicsit komolyabb a műtét, jobban kell figyelni rá az utána következő napokban. Állítólag ha nem ellenek, de ivarosak maradnak, nagyobb eséllyel kapnak méhgyulladást és egyéb betegségeket.

Eleinte mi is óckodtunk hogy "belerondítsunk" a természet rendjébe, de beláttuk hogy olyan kisállat esetén, aki sosem párosodhat, ellenben negyedévente megőrül a hormonoktól, annak jobb, ha ivartalanítják.

Fiúknál rááadásul ott a spriccelés, ami penetráns büdös, és képesek ugrás közben teríteni az anyagot kárpitra, függönyre, tapétáta. :)

4. Mókuska1673 (válaszként erre: 3. - D14c8fa5f9)
2017. febr. 18. 16:01

Ugynolyan aktìv csak kiszámìthatóbb és tudunk tőle éjszaka aludni:))

Nem hiszem, hogy szomorúbb lenne szerintem jobban is érzi magát ìgy, hogy nem vágyik nyusziszerelemre.

3. d14c8fa5f9 (válaszként erre: 2. - Mókuska1673)
2017. febr. 18. 14:43

Szia Mókuska1673!

Köszonom, hogy ilyen gyorsan irtal. :) Nem lettakkor szomorubb, vagy kevesbe akart pl. szaladgalni?

2. Mókuska1673 (válaszként erre: 1. - D14c8fa5f9)
2017. febr. 18. 14:00

Szia Izisz95! :)

A bak nyuszit mindenképp érdemes ivartalanìtatni, mert hozzájárúl a jobb közérzetéhez és megnöveli az élettartamot! A nőstény nyuszkókhoz nem értek, nekem bak van. Fontos a doki utasìtásait betartani, hogy műtét után hogyan etessük, tarsuk stb. Mi azt tapasztaltuk, hogy iv.után sokkal nyugodtabb, szelìdebb lett és szobatisztább.

Üdv:) 🐰

2017. febr. 18. 13:48
Nekem van egy bak és egy nőstény. Külön vannak tartva, a ketrecük van egymás mellett, olyankor egy helyen fekszenek. Sokat vannak szabadon kint és bent is de mindig külön vagy egyszerre de külön helyiségben. Most az ivartalanításon gondolkozunk, mert akkor lehetnének együtt is. Összeszoktak úgymond. Csak valahogy nekem olyan rossz érzés erre vetemednem. Aki ivartalaníttatta a nyusziját, mittapasztalt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook