Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Valóság vagy szemfényvesztés? fórum

Valóság vagy szemfényvesztés? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
2017. febr. 24. 07:07
Ez az, hogy nem elég, ha leteszed a telefont, mert úgyis visszahív. Ha tízszer teszed le, akkor tízszer hív vissza.
135. ina87
2017. febr. 23. 20:03
sajnos aki ilyet csinál annak már nagy rutinja van benne és mi a lényeg ha akk le teszi az ember a telefont vagy közli egyértelműen h nem érdekli akk következő alkalommal újra hívják hihetetlen
134. selena78 (válaszként erre: 130. - PöttyösPanka)
2017. febr. 23. 18:34

Leteszem a telefont.


Engem mobilon nem hívnak, most el is gondolkodtam rajta. Valószínőleg azért, mert céges telefon.


A fixen viszont sűrűn. Megőrülök, mikor szombat reggel 8-kor kiugraszt az ágyból, és azt hiszem a gyerek hív, mert valami baj van.

2017. febr. 23. 11:15

Más.


Egyszer - évekkel ezelőtt - beugrottam egy méregtelenítő módszernek.

Egy lábáztatós készülékkel "méregtelenítettek".

Na, akkor lettem igazán tele méreggel, amikor szembesültem azzal, hogy kész átverés volt. Minden tudományos alapot nélkülöző állítás volt, hogy a kezelés kivonja a méreganyagot a szervezetből, ezzel erősítve az immunrendszert, bla-bla- bla.


A tanulópénzt megfizettem. Már nem dőlök be ilyen baromságnak.

132. PöttyösPanka (válaszként erre: 131. - 915e4d9553)
2017. febr. 23. 07:35
Némelyik nagyon erőszakos, és nem hagyja abba. Meg nem is az a baj, hogy nem érti meg, hogy nem érdekel, hanem hogy utána még többször visszahívnak. Egy idő után meg nincs türelme az embernek minden nap lefolytatni ugyanazt az értelmetlen beszélgetést.
2017. febr. 23. 07:12

Mint írtam, eleinte végighallgattam, mert azt sem tudtam, mit is akar valójában a hívó. Szinte megállíthatatlanul mondta, mondta a magáét, a bemagolt szöveget. Mikor végre abbahagyta, akkor jutottam szóhoz.

Rutint akkor szereztem, amikor már szinte naponta jöttek a zaklató hívások. Hogy zártam/zárom rövidre?

- Köszönöm, nem érdekel.

Ha továbbra is mondaná, akkor egyszerűen leteszem a telefont. De a normálisabbja már ért a szóból, és udvariasan elköszön, miután rögtön mondom, hogy nem érdekel az ajánlata.

Ennyi.

130. PöttyösPanka (válaszként erre: 129. - 915e4d9553)
2017. febr. 23. 06:13
Milyen dumával zárod rövidre a beszélgetést? Én a végén már rögtön, szó nélkül letettem, amikor kimondta a cég nevét. Valamint letiltottam azokat a számokat, amikről már hívtak, de mindig akadt új. Azért még sokáig hívogattak.
2017. febr. 22. 21:15

Aztán itt vannak a termékbemutatós átverések.

Hányszor kaptam meghívást ilyen termékbemutatóra!

Általában még egy ebédre vagy vacsorára is a vendégük a hiszékeny ember az adathalászoknak. Mert honnan a bánatból tudják a telefonszámomat?!

Nem szabad őket végighallgatni, csírájában kell elfojtani a beszélgetést.

Mára már rutinos lerázó lettem. Mondjuk az elején még végighallgattam a süketelést, de egyszer sem dőltem be nekik.

Viszont vannak, akiket sikerül behálózniuk, és alaposan megfejniük.

128. PöttyösPanka (válaszként erre: 126. - Ina87)
2017. febr. 20. 12:25

Ezt úgy veszem, hogy szkeptikus vagy az evolúcióval szemben :D De ha már itt tartunk, nem kell holnapig várni, hogy kisétáljanak a halak a vízből:

[link]

[link]


Sőt, nem csak kisétálnak, de fogják magukat, és egyenesen kirepülnek:

[link]

127. ina87
2017. febr. 20. 11:48
sajnos sok ember remél úgy gondolja valami rontás van rajta de ugye mi több mikor betegségről van szó az ember mindent meg adna azért h egészséges legyen még ilyen kamu dologba is kapaszkodik,és lám van aki ebből hajt pénz magának szomorú de vannak emberek akik a gyengéket el tiporják h ők jól élhessenek
126. ina87 (válaszként erre: 118. - PöttyösPanka)
2017. febr. 20. 11:45
ja igen,holnaptól már a halak ki sétálnak a vízből mindenki figyelje nagy szenzáció lesz
2017. febr. 19. 17:01

Talán ez érdekel valakit.


Tényleg kiseprűzik a jósműsorokat a tévéből?


"Kilencszáz évvel Könyves Kálmán után ott tartunk, hogy boszorkányok márpedig vannak, és a tévében, élő adásban, percenként 485 forint plusz áfás tempóval fosztogatják a hiszékeny nyugdíjas néniket. Az illetékes minisztérium vállat von, és közli, hogy nem az ő dolga eldönteni, mi valódi a titkos tudásból. Ez így megy hosszú évek óta – most azonban valami mintha megmozdult volna, a legmagasabb magyar médiaügyi hatóság szokatlanul kemény szavakkal kelt ki a jósműsorok ellen.


Előfordult már önnel, hogy hétköznap délelőtt belenézett valamelyik nagy kereskedelmi tévé műsorába? Nem? Akkor elmondom, miről maradt le: naiv és kétségbeesett idős emberek nyílt színi kifosztásáról. Ha már látott ilyet, valószínűleg instant 40-50-et emelkedett most a vérnyomása, teljesen jogosan. Tényleg vérlázító élő egyenes adásban látni, ahogy emelt díjas számon, percenként öt-hatszáz vagy akár ezer forintért megy a „pénzenergia”, az átoklevétel, a szerelmi kötés, tetszőleges betegség távgyógyítása, jövendőmondás és hasonlók. És ez így működik már nagyon-nagyon régóta: a betelefonálós jósműsorok műfaja a kilencvenes években kisebb kábelcsatornákon jelent meg először, és 2008 óta állandó vendége az országos kereskedelmi tévék műsorkínálatának is.


Az egészen nyilvánvaló szélhámosságban óriási pénzek forognak, a műfaj egyik csúcsragadozója, a TV2-n az EzoTV című műsort futtató cég a hivatalos céginformációk szerint évi 2,5 milliárd forintos árbevételt produkál."


A múltkor teljesen véletlenül kapcsoltam oda, ahol ez a műsor ment. Egymást érték a hívások. Tehát rengetegen hisznek benne, különben miért telefonálnának?

Na, én nem kicsit csodálkoztam...

124. 915e4d9553 (válaszként erre: 123. - Unom)
2017. febr. 18. 21:39

Újat, okosat már nem tudok írni.

Az erőlködést meg nem szeretem.

Részemről kifújt ez a téma.

123. unom (válaszként erre: 120. - 915e4d9553)
2017. febr. 18. 19:45

A teremtés híveitől még nem sok tudományos bizonyítékot láttam. A "meg van írva a Bibliában" nem tudományos érv.

De mint mondtam: az evolúció nem is próbálja az élet keletkezését magyarázni.

2017. febr. 18. 18:00
Kereshetjük mi a Földön kívüli Élet jeleit...Ha nincs "megfelelő készülékünk" ahhoz, hogy vegyük más civilizációk jeleit. És mi hiába küldünk jeleket, ha azok "mások" számára elavultak, nem fogják tudni ők sem venni.
121. 915e4d9553 (válaszként erre: 119. - Moonlight13)
2017. febr. 18. 16:23
Senki nem vitatja, hogy létező dolog. A körülötte lévő vita az oltassunk, ne oltassunk. Az volt az őrületes. És valóban politikát csinálta belőle. Szomorú.
120. 915e4d9553 (válaszként erre: 116. - Unom)
2017. febr. 18. 16:20

De tudományosan próbálja magyarázni mindkét oldal a maga igazát. Éppen hogy tudósok (is) vitatkoznak az élet eredetéről. És mindegyik a maga igazát igyekszik alátámasztani. A másik meg cáfolja, és szintén a maga igazát próbálja bizonygatni. Aztán új cáfolat, és ez így megy a végtelenségig.


Ha már isten, akkor melyik? Ki melyikben hisz.

119. moonlight13 (válaszként erre: 18. - 2ab16d5612)
2017. febr. 18. 12:52
A H1N1 létező dolog volt. Apukám akkor volt kórházban, volt ott egy viszonylag fiatal, ránézésre edzett srác. Akkor már jobban volt, több hét után, ő mesélte, hogy H1N1-e volt, majdnem belehalt. Elmondta, hogy teljesen el volt különítve, még a hozzátartozók sem mehettek be hozzá. Egyébként sportoló volt, lehet, hogy annak köszönhette, hogy elég erős volt a szervezete ahhoz, hogy túlélje.
118. PöttyösPanka (válaszként erre: 110. - Ina87)
2017. febr. 18. 10:56
A majmok most is képesek fejlődni. Az evolúció most is működik, csak nem olyan gyors, hogy azt lásd. Az ember sem pár év alatt törzsfejlődött idáig. De pl a baktéumok fejlődése sokkal gyorsabb. Száz éve sem ismerjük az antibiotikumot, és máris kifejlődtek antibiotikum rezisztens fajok. Ez evolúció.
117. syria (válaszként erre: 103. - Selena78)
2017. febr. 18. 10:36

Vagy 100, vagy 11, vagy 10; attól függően, hogy hányas számrendszerben fejezzük ki. :D

De a lényeg persze ugyanaz. :)

116. unom (válaszként erre: 114. - 915e4d9553)
2017. febr. 18. 07:58

Az élet eredetét illetően a tudomány semmit nem erősít meg. Nincs rá válasza, lehet, hogy csak még nincs.

Mindenesetre, ha már isten, akkor melyik? És miért épp az?

2017. febr. 18. 07:47

Paul Davis fizika professzor: a tudomány biztosabb utat ajánl Istenhez, mint a vallás.



Tudósok vitatkoznak: Teremtés tudomány kontra Evolúció tudomány - bizonyítékokat állítanak egymással szembe.

Laikusként melyik bizonyítékot fogadod el? Igazság csak egy lehet. Akkor hogy lehet tudományosan kétféle bizonyíték több tudós szemléletében?

2017. febr. 18. 07:40

Francis_CrickFrancis Crick, Nobel-díjas biokémikus:


“Még a tizenkilencedik században is hittek abban, hogy élet keletkezhet de novo, itt és most mocsárban, kotyvalékokban, rothadó húsban, vagy egyéb alkalmas közegben. Egymást érték az ilyen módon keletkezett férgekről, legyekről, sőt egerekről szóló leírások és beszámolók. Redi, Joblot, Spallanzani kísérletei felkeltették a gyanút, majd Pasteur gondos és elegáns vizsgálatai végleg bebizonyították, hogy ezek a hiedelmek teljesen alaptalanok. Zseniálisan összeállított kísérleti berendezésében Pasteur rendre kiküszöbölte az ellenvetésre lehetőséget adó körülményeket. Kétséget kizáróan igazolta, hogy egy eredetileg steril berendezésben, legyen az bármilyen tápláló és ínycsiklandozó főzet, az élet semmiféle jele nem mutatkozik, még akkor sem, ha a rendszer a szabad levegővel érintkezhet, de a mikroorganizmusok bejutása a tápfolyadékba lehetetlenné van téve.” Az élet mikéntje Gondolat, Budapest, 1897. 85.o.



William_Thomson_Baron_KelvinWilliam Thomson / Lord Kelvin matematikus, mérnök, fizikus:


1. „Az élet keletkezése a Földön egyáltalán nem függött kémiai vagy elektromos folyamatoktól, és a molekulák kristályozódási csoportosításától. Nekünk el kell fogadunk ezt a titkot és az élő szervezetek teremtésének csodáját.”


2. „Az élet eredetét illetően a tudomány… határozottan megerősíti a teremtő erőt.”



George_Wald_nobelGeorge Wald, Nobel-díjas evolucionista:


„Nem akarok hinni Istenben. Ezért inkább úgy döntöttem, abban hiszek, amiről tudom, hogy tudományos képtelenség, vagyis az evolúcióhoz vezető abiogenezisben.”

(Abiogenezis: az élőnek az élettelen anyagból való spontán keletkezése.)

113. unom (válaszként erre: 112. - 915e4d9553)
2017. febr. 17. 21:41
Az evolúció témája nem az élet keletkezése, ezért fogadja el a katolikus egyház is.
2017. febr. 17. 20:54

Evolúció vagy teremtés?


Soha az életben nem lesz egységes szemlélet.

111. barbus0501 (válaszként erre: 110. - Ina87)
2017. febr. 17. 20:09
Ez igy van
110. ina87
2017. febr. 17. 20:04
ez olyan dolog h hová tűntek a dinók vagy h keletkezet a föld vagy az emberek,érdekesség ha majmoktól származunk akk most miért nem képesek fejlődni emberek felé...sok kérdés van ezen a földön amikre sose lesz válasz mert valaki mindég cáfol valaki pedig mindég bizonyítani akar de egyiknek se sose fog sikerülni,nem a kérdésre válaszolva vannak és lesznek kísérletezések ezt elismerem olyan is lehet ami titokba folyik és olyan is ami sose fog kiderülni,mi lesz az igazság talán majd sok sok év múlva egy két dolog lesz amit az emberek közé dobnak,ám a többi homály és az emberiség sose nem fogja tudni h mi igaz és mi nem...
109. selena78 (válaszként erre: 107. - Barbus0501)
2017. febr. 17. 19:35

Az univerzum az egész. Más bolygók is az univerzum részei.


A mi galaxisunk az univerzum egy kis része.


Valószínűleg van még élet, rajtunk kívül is. Alighanem értelmes élet is.


Nem valószínű, hogy az egész univerzum csak egyetlen bolygón termelte ki az értelmes életet.

108. unom (válaszként erre: 107. - Barbus0501)
2017. febr. 17. 18:50

Más bolygók is a mi univerzumunkban vannak.

A fizika törvényei ott is ugyanazok.

Lehet máshol élet, ezt nem vitatják, bár egyelőre bizonyíték sincs rá. Ezt keresi a SETI program is.

2017. febr. 17. 18:46
Okes. Az univerzumban oke. De mi a helyzet mas bolygokkal? Ahol meg nem jartunk. En ezekrol beszelek. De amugy meg mar nem is tudom ki a vita targya :) en azzal kezdtem, hogy van rajtunk kivul is elet a galaxisban. Most meg mar csak az univerzum fizikai valojarol es tulajdonsagairol beszelunk.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook