Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tiltott ételek terhesség alatt fórum

Tiltott ételek terhesség alatt (beszélgetős fórum)


19. pteri
2017. febr. 21. 10:50
Józan paraszt ésszel. Ha tudod, hogy valami nem egészséges,de te azért meg szoktad enni,most halaszd el pàr hónappal. A baba nem tud tiltakozni, neked kell figyelembe venni az érdekeit. Pl én nem ettem zacskós levest, nem ittam colàt stb.szemeteket.
18. gribedli*** (válaszként erre: 17. - Pakung)
2017. febr. 16. 14:50
Hát a szalonna biztos nem az egészséges verzió terhesen.
17. pakung (válaszként erre: 16. - Gribedli***)
2017. febr. 16. 14:48

a szerecsen ? hu talán azt nem is nagyon ettem.

amugy mindent megettem nem voltam finnyásm Mióta teres vagyok félek mert pl ha a baba miattam betegen születik az életben nem bocsátanám meg magamnak

2017. febr. 16. 11:25
Ja, és a szerecsendió! A szerecsendió vetélést okozhat. 1 egész szerencsendió pedig halált is (mondjuk senki nem lenne képes megenni egy egészet,olyan erős íze van). Kisebb adag is fokozhatja a méhösszehúzódásokat.
2017. febr. 16. 11:22

Mit nem ajánlanak, nyers hús,nyers hal, nyers tojás és nyers tejből készült sajtok (brie,gorgonzola)


Májat is lehet heti egyszer enni. Szalonna? A füstölt is félig nyersnek számít, úgyhogy nem ajánlott. De még sütve is, minek a babának az a sok transzzsír??? Blöeee...Inkább olívaolaj.

14. gribedli*** (válaszként erre: 6. - Pakung)
2017. febr. 16. 11:19
Nem botulizmus van a mézbennnn, hanem a tünetegyüttest hívják így, de végülis nemcsak a mézre, hanem minden konzervre vonatkozik, pl az otthon eltett konzervek, befőttek, ha lejárt a szavatosságuk vagy nem voltak megfelelően sterilizálva, tartalmazhatják ezt a bacit, de nagyon ritka. A mézet is kontrollálják, szerintem tényleg gyomorforgatóan romlott kaját kell ahhoz enni, hogy ilyen toxin jusson a szervezetbe.
2017. febr. 16. 11:03
Ugyanúgy ehetsz amit szeretsz,megkívánsz.A szervezeted úgy is tudja mi a jó vagy mi nem jó neki.Én pl,imádom a halat,heti szinten eszek,viszont a terhességem alatt émelyegtem a látványától is.Volt egy alkalommal,mikor hánytam picit valami gagyi norbiupdates-jégkrémtől. Ezt leszámítva minden oké volt,élveztem kismama lenni,két naponta sütit sütöttem,no ezt talán nem kellett volna,fel is ugrott 25kg :/
12. kisj
2017. febr. 16. 07:19
Nem kell a babavárásból ekkora faxnit csinálni.
2017. febr. 15. 22:36
Nyers húst és nyers tojást nem ettem.
10. pakung
2017. febr. 15. 21:57

pl mi a helyzet a füstölt szalonnával , csak átsütve ?

amugy sem enném az epém megatta magát terhesség alatt

2017. febr. 15. 20:58
Simán mindent ettem. Mondjuk alkoholt nem ittam, de ezen kívül nem volt megkötés.Én a narancstól kezdve a töltöttkáposztáig mindent megkívántam.
2017. febr. 15. 20:44
én semmi alkoholt nem iszom , tegnap volt egy alkoholmentes sör , hatalmas bűntudattal
2017. febr. 15. 20:38
Nagyon-nagyon módjával = max 1 sör, és azt is max havi 1x... kivéve a végén, amikor az orvosom azt mondta, hogy nyugodtan igyak meg valamit, ha görcsölök, ő konkrétan egy felest ajánlott, én egy radlert ittam.
2017. febr. 15. 20:37

állitólag a mézbe botulizmus van , jézusom nem tudom mi az de rosszul hangzik. nekem házi mézet adott apukám , alig volt egy pár liter de nekem adott egyett, és volt hogy csak simén vajaskenyérrel ettem a mézet. most meg azt irják nem lehet.

jah nyershust is ettem , meg füstölt szalonnát

2017. febr. 15. 20:36
Mindent ettem. A tatárt is volt, hogy azért hagytam ott, mert féltem, hogy beszólnak. Alkoholt nagyon-nagyon módjával.
2017. febr. 15. 20:36
Én csak nyers húst ne ettem.
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Pakung)
2017. febr. 15. 20:35

Mindent megettem, nem beteg voltam, babát vártam.


Nyers húsokat, tojást nem ettem, mert nem szerettem.

2017. febr. 15. 20:31

ilyen a májpástétom , te jó ég mennyire kívántam és ettem is, vagy a méz,

a gyorskajáról már nem is beszélve....

2017. febr. 15. 20:30

hali ,

első terhesség külföldön , és édesanyám semmilyen tanácsot nem ad, tesz rám.

szóval terhesség elején sokmindent kívántam és ettem azóta meg azt olvastam hogy nem szabad

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook