Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 októberi babák fórum

2017 októberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
918. 33902c592c (válaszként erre: 917. - Amisu88)
2017. okt. 18. 09:23

Szeretnek! Nem akarok jovo het csutortokig varni. Egyfolytaban josloim vannak meg kemenyedek.

Kormi is mar babazik 😊

917. Amisu88 (válaszként erre: 915. - 33902c592c)
2017. okt. 18. 02:03

De jó, izgi! 😀

Gondolom szeretnél már túl lenni rajta és végre babázni. 😊

Kormival vajon mi lehet?

916. főnix01 (válaszként erre: 915. - 33902c592c)
2017. okt. 17. 22:23
Hú, nálatok is izgalmak vannak :) Ne idegeskedj, jó kezekben vagy :) ha tudsz, jelentkezzél :)
2017. okt. 17. 22:13

Nah mi be is vonultunk a koleszba. :D

Holnap jon a dokim megvizsgal aztan majd kiderul hogy megcsinalja e a csaszart elobb vagy itt wellnesselek jovo het csutortokig.

Mehszaj 1 ujjnyira nyitva, megrovidult mehnyak.

2017. okt. 17. 15:22
En most megyek ctg-re. Egesz nap fajdogal a hasam. Nrm.olyan erosen mint ejjel de faj. Majd irok!
2017. okt. 17. 13:38

Én holnapra vagyok kiírva, de még egy db jóslófájásom sem volt :/ Én lelkileg bírom inkább nehezen ezt a várakozást, meg hogy naponta 15 üzenetet kapok ismerősöktől, hogy van-e már valami? Holnap nst, hátha okosabb leszek...

Kitartás mindenkinek!

912. Fniki88
2017. okt. 17. 12:55
Sziasztok! Nálunk napközben minden rendben van. Viszont 3 napja az éjszakáim nem olyan jók. Van mikor arra kelek hogy van egy kis fájás de el is múlik. A gyomrom iszonyatosan ég. Remélem a héten meglesz a bébi mert már nagyon várjuk. :)) Főnix ne izgulj nem lesz semmi baj. Ha lesz valami változás majd írok.
911. főnix01 (válaszként erre: 910. - 33902c592c)
2017. okt. 17. 11:46

Nem is tudom, hogy mi az a jósló fájás :( de hátha Neked hamarosan megszületik a Picikèd :)

Továbbra is rettegek a szülèstől, így telnek napjaim. Nektek?

2017. okt. 17. 11:10

Sziasztok! Hogy vagytok? Babócák?


Nektek voltak olyan josloitok amik tobb percig tartottak? Éjszaka es reggel sokszor ebredtem eros gorcsre es 3-4 percig folyamatosan fajt a hasam. Annyira gorcsoltem hogy nem tudtam kikelni az agybol, megfordulni se tudtam. Reggel 8kor volt az utolso es legfajdalmasabb. Most is gorcsol picit de ez semmi azokhoz kepest. Az elso az ejjel fel 1, aztan kb. fel 3, fel 4, 6, 8ora.

2017. okt. 14. 11:20

Örülök mindenkinek, aki már a kezében tarthatja a babáját :)

Nalam 4 nappal a kiírt időpont előtt sincs semmi. Tegnap voltam nst-n, minden rendben, a baba jól érzi magát odabent. Legközelebb a kiírt időpont napján megyek, de jó lenne, ha addig azért történne valami ;)

908. Amisu88
2017. okt. 14. 07:53

Bocsi véletlenül küldtem el!

Szóval drukkolok neked és a többieknek is!

907. Amisu88
2017. okt. 14. 07:52

De jó higy végre Ti is otthon vagytok! Mostmár élvezd a babázást! 😀

Nem tudom, hogy akik már túl vannak a szülésen, hogy voltatok vele, de én olyan feszült voltam a kórházban töltött idő alatt, pedig mindenki kedves és segítőkész volt, ráadásul még a szobatársam is tök jó fej volt. A lényeg, hogy ez a feszültség nálunk szoptatási problémákat okozott, a kislányom csak úgy volt hajlandó szopizni, ha egy csecsemős fejte bele a szájába a tejcsit. Izgulzam is hogy mit fogok itthon kezdeni... de a legnagyobb meglepetésemre, mikor hazajöttük minden megváltozott és nagyon szépen eszik azóta. 😊😍

Én bent a második napot kb. végig zokogtam, gondolom a hormonok is játszottak az idegeimmel. 😊

Kormi1985 drukkokok neked (ésvpersze

2017. okt. 14. 00:30

Sziasztok! Végre hazamehettünk mi is, annyira boldog vagyok.Az elmult napok nagyon nehezek voltak, a kicsit monitorra kötve làtni és ellàtni nem volt könnyü. De màr jól van, ragyog, imàd otthon lenni.

Maga a szülés rettentö gyors volt, 3 óra az egész, viszont szinte megàlllàs nêlkül nagyon erös fàjàsaim voltak. Nekem ugye inditani kellett: 6-àn este kaptam az elsö tablettàt, negyed adagot, semmi reakcio. 7-én reggel még felet, délben újra negyedet, semmi. A férjem hazament még, mivel azt mondtàk ebböl nem valoszinü, hogy aznap baba lesz. Abban maradtunk, hogy hivom, ha kezdödnek a fàjàsok, amúgy este még bejön. 17:30kor CTG kontroll alatt elfolyt a magzatvizem és hirtelen nagyon erös fàjàsaim lettek, kb 5 percenként. Azonnal àtkisértek a szülöszobàra, megvizsgàltak, 2ujjnyira voltam ekkor nyitva. Mondtam, hogy meleg kàdba akarok menni és hivjàk fel a férjemet, hogy lassan jöhet. 15perc mulva màr a kàdban voltam, a fàjàsok ekkor màr 2-3percenként voltak. Mire beért a férjem kb 40perc telt el a ctg ota, a fàjàsok iszonyatosak voltak, alig volt köztük szünet. Csak üvölteni tudtam. Epiduràlt kértem, mire megvizsgàltak, mondtàk, higy màr 5ujjnyira vagyunk, ha ez igy megy tovàbb nem kaphatok. Mire kimàsztam a kàdból és leért az aneszteziologus màr azt mondtàk, hogy nem kaphatok semmit, nemsokàra tolunk. A tolófàjàsok voltak a legrosszsbbak, kb 40percig kinlodtam, fel kellett àllnom a szünetben aztàn a fàjàs alatt legugolni és 2-3x hang nélkül nyomni. Ezt kb 20x. A baba feje amikor leért a hàtamra fektettek, làbak fel, vettek vért töle, mert a ctg nem volt jo. A doktornö lehivta a föorvost, mert nem hiàba nyomtam minden erömmel, nem jött ki a baba. Aztàn csak arra emlékszem, hogy az utolsó csepp erömet is beleadva kinyomtam a fejét, 2 fàjàssal késöbb a teste is megvolt. nem sirt fel, azonnal levàgtàk a köldökzsinorrol, bejöttek a gyerekorvosok, 2x lélegeztették,aztàn màr orditott is és odaadtàk. Nagyon megkönnyebbültem. Csak ott volt rajtam és nézett aztàn szopizott én meg menthetetlenül beleszerettem. Szerintem ha ujra szülök akkor ezt nem birom ki még egyszer, legalàbb is fàjdalomcsillapito nélkül nem. Hàt nàlunk így történt.

905. Fniki88
2017. okt. 13. 19:43
Sziasztok! Mi ma voltunk Nst-n. Minden a legnagyobb rendben. A kiscsaj nagyon jól érzi magát. Legközelebb a kiírt napon 20.-án kell mennünk. :) Ami mindjárt itt van. Egyébként még jól vagyok. Van energiám meg neki is mert nagyon sokat mocorog. :)) De így a jó. Kitartást mindenkinek.
2017. okt. 13. 18:45

Frissült a lista!!!

Ki hogy van?

Kormi, kitartást Neked! Nagyon drukkolok!


tobia3 09.25. Ök már otthon vannak :)

Amisu88. 10. 07. Ök is otthon vannak :)

dpetrus 90 10.07. Kisfiát már a karjaiban tarthatja :)

Kormi1985 10.10.

Pera0322 10.18.

Fniki88 10.20

Kriszti 86 10.25.

Pusszancs88 10.26.

fönix01 10.30

903. 33902c592c (válaszként erre: 902. - Kormi1985)
2017. okt. 13. 10:53
Jaj annyira izgi! Azért jobb lenne ha magától beindulna, úgyhogy drukkolok! :D Vess be mindent :D
2017. okt. 13. 10:41

Nálunk fejlemény van! Éjszaka 7-10 perces jóslóim voltak, de reggelre elmúlt.

Viszont megvizsgált egy doki a ctg után és már szűk egy ujjnyira nyitva a méhszáj! :-D


Holnap 9-re kell menjek, ha addig nem történik semmi!


Holnap meglesz Luca!! :-D

2017. okt. 12. 20:51

Mi voltunk dokinal. Megrovidult a mehnyak, CI 2000. Dokim azt mondta elkepzelheto hogy megindul elobb de akkor legyek idoben a korhazban, mert ezert nem hozza elorebb a csaszart, de figyeljek oda.

3.5 kilonak merte de azt mondta szerinte nagyobb. Azt mondta 2 het mulva 4 kg tuti lesz. Ugyhogy komolyan nem bannam ha esetleg elobb ugy dontene hogy kibujik. Mondjuk jovo heten, mert nagyon nehez. Vonszolom magam. De gondolom a nagy babasok tudjak mirol beszelek :D de amilyen ráérősök ezek a babák, lehet hogy megvárja a műtét napját :D

900. Fniki88 (válaszként erre: 899. - Kormi1985)
2017. okt. 12. 13:06
Kitartást neked. Már biztos nagyon rossz lehet. Ezek a babák nagyon jól érzik magukat odabent. :) Szurkolunk hogy minél hamarabb megszülessen.
2017. okt. 12. 11:03

Sziasztok!

Én túl vagyok két nappal a kiírt dátumon, de még semmi jele, hogy ki akarna bújni!

Bár annyi azért történt, hogy a nyákdugó elkezdett kijönni! ;-)

Az áramlás rendben, de a méhszáj zárt volt még tegnap! :-(

Ha addig nincs semmi, akkor szombaton vagy jövő hét kedden indítanak! A dokitól függ!

898. 33902c592c (válaszként erre: 896. - Amisu88)
2017. okt. 11. 22:41
Ezt az olvasmányt végigizgultam :D Köszi hogy leírtad. :) Már nagyon izgi ez az időszak mindenkinek :)
897. 33902c592c (válaszként erre: 887. - Dpetrus90)
2017. okt. 11. 21:25
Gratulálok! Írj majd! :*
896. Amisu88
2017. okt. 11. 16:36

Sziasztok!

Köszönöm hogy kiváncsiak vagytokba történetünkre.

Szóval pénteken hajnalban fél 2-kor kimentem pisilni mikor láttam hogy véres színű a papír kicsit... gondoltam biztos a nyákdugó fog távozni lassan.

Aztán jött 1-2 enyhébb mensis görcs. Majd vissza aludtam. Reggel azért rákérdeztem a szülésznőmnél. Azt mondta hogy vegyek magzatvíz szivárgást jelző betétet.

Elmentem a patikába meg Tescoba bevásárolni, közben ritkán de jött egy egy görcs/fájás, bár akkor még csak jóslónak hittem. Aztán irány a kozmetikus... Mire onnan hazaértem már egyre gyakrabban görcsöltem, így mérni kezdtem. Kb. 10 percenként jött. Pihentem és csendben fájdogáltam. A szülésznőmmel folyamatosan kapcsolatban voltam. Majd késő délután melegvies zuhany.. semmi változás, görcsök továbbra is. Este 10-kor már remegtem fájdalomtól így beültem a kádba jó meleg vízbe,olyan 3/4 órára, de kiszáláskor már elég brutális fájásaim voltak. 23:20 körül indultunk a kórházba. 23:45-re értünk be. Már várt ott a szülésznőm, az orvosom pont szabadságra ment 3 napra. Az ügyeletes orvos megvizsgált fájás közben, az nagyon fájt. 4 újjnyira nyitva volt a méhszáj, így burkot repesztettek. Eddig még egész mosolygós voltam...

Aztán felfeküdtem az àgyra és infúziót kaptam (folyadék pótlásra, az oxit nem akartam) mivel jól tágultam így nem erőltették. Vártunk , majd jöttek a toló fájasok.. egy fájás alatt 3x kellett nyomni, csukott szemmel, hang nélkül. A dokinak kicsit rá kellett segíteni nyomta s hasamat.. nem esett jól, de utólag háláa vagyok neki. Kb olyan 6-8 toló fájás utàn 01:50-kor megszületett a poci. A végére már csak megkaptam az oxit, de már észre se vettem. Sajnos a manóm belekakált a magzatvízbe és a nyakán volt a köldök zsinór is. Megnézte egyből egy orvos, de minden rendben volt szerencsére. Nekem volt gátmetszés, hát az sem volt kellemes de túl élhető pedig nagyon féltem tőle. Amíg ellátták a kicsit engem összevarrtak 3 öltés... a párom végig velem volt, a varráskor már a picivel.

Ez után még volt 2 óránk együtt hármasban. Utána párom haza én meg a csecsemős osztályra mentünk.

Hát ennyi lenne. Én is féltem hogy milyen lesz, de hagytam magam az eseményekkel sodródni. Így végül nem lett olyan rossz emlék, bár kellemes sem igazán. 😂

Hamarosan túl lesztek rajta, ne féljetek, csak nyugodjatok bele, abba ami épp történik. Kívánok nektek gyors és könnyű szülést! Mi màr itthon vagyunk. 😊😘

895. Pera0322 (válaszként erre: 892. - Főnix01)
2017. okt. 11. 15:54

Szerintem az a lényeg, hogy magadban kiderítsd, hogy miért félsz ennyire. Mindkét szülésnek megvan a maga előnye és hátránya is. Bízz magadban és a babádban, minden rendben lesz. És úgy lesz, ahogy lennie kell!! :)

Mi ma töltöttük be a 39.hetet. Ultrahangon a doki 4390grammra becsülte a súlyát 😳 Kicsit megijedtem. Remélem ez tényleg nem pontos adat! Egyébként én jól vagyok, továbbra sincs semmi fájásom.

894. Fniki88 (válaszként erre: 892. - Főnix01)
2017. okt. 11. 12:59
Szerintem természetes hogy mindenki fél valamilyen szinten. Főleg már most a végén. Én már nagyon várom. Folyamatosan vele álmodok sokszor nyugtalanul alszok. De próbálok mindig pozitívan gondolni a szülésre. :) Aztán reméljük a legjobbakat. Már tényleg nem sok van hátra. :)
893. tobia3 (válaszként erre: 887. - Dpetrus90)
2017. okt. 11. 10:30
Gratulálok! Szép nagy baba :)
2017. okt. 11. 08:20

Nem tudom, Ti hogy vagytok ezzel, vagy engem raktak össze rosszul, de amióta hètfő óta tudom, hogy befordult, teljesen ki vagyok borulva a termèszetes szülèstől, rettenetesen rettegek, nem tudok aludni ès egyèb testi tünetek...

Ti ezt hogy dolgoztátok fel?

891. főnix01 (válaszként erre: 887. - Dpetrus90)
2017. okt. 11. 08:18

Gratulálok!

De jó Nektek, Ti már túl vagytok rajta!

Jó egèszsèget kívánok mindkettőtöknek!

890. Fniki88 (válaszként erre: 887. - Dpetrus90)
2017. okt. 11. 08:08
Gratulálok! :)) Jó egészséget mindkettőtöknek! Majd jelentkezz ha már otthon vagytok.
2017. okt. 11. 07:03
Köszönöm mindenkinek a jó kívánságokat!
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook