Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 októberi babák fórum

2017 októberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1038. Amisu88 (válaszként erre: 1037. - Főnix01)
2018. márc. 6. 06:00

Szia!

Mi jól vagyunk! 😊 Holnap lesz 5 hónapos a kiscsajszim. 😍 Ti hogy vagytok?

1037. főnix01
2018. márc. 5. 20:15

Sziasztok!

Hogy vagytok? Hogy telnek napjaitok?

1036. Amisu88 (válaszként erre: 1035. - Tobia3)
2018. febr. 26. 08:02

Szia!

Nekünk dévényesgez kellett járnunkb2 hónapig 2 hetente 1x egy letapadt izom miatt, de már nem kell többet mennünk. Lehet, hogy ez az oka, hogy már tud a lányom hasra fordulni. Vissza még nem tud,de azt mondta a dévényes, hogy még nem baj. Amúgy hasra fordulni is 4-6 hónapos kor között kell, tehát nem vagytok elkésve vele.😀😉

Aludni napközben nekem sem alszik már sokat. Reggeli után, vissza alszik kb. 1 órát még, aztán 2-3 óránként alszik 30-40 perceket, néha kicsit többet. Viszont utána is jókedvű, így nem erőltetem neki, viszont éjszaka már 2,5 hónapja nem ébredt fel, így azzal nincs gondom szerencsére. Most pl. este 20:30-tól reggel 06:30-ig aludt. Ezután kapott tápszert reggelire és utána aludt még vissza. 😊

Nálunk is minden érdekes neki, mindent meg kell "vizsgálni". 😂

1035. tobia3
2018. febr. 25. 21:03

Sziasztok!

Az en kislányom ma 5 hónapos és ő hasról fordul hanyatt kb. 2 hete, de háton fekvésből még nem megy neki hasra, csak az oldalára tud. És nem tudom miért de nagyon nagyon keveset alszik. Nappal nem alszik egybefüggően 30 percnél többet. Többször elalszik ugyan de csak 10-20 percekre. Éjjel is kel 2x 3x úgyhogy időm nem sok van mellette. Amúgy a gőgicsélés beindult és érdekli minden ami körülveszi őt.

1034. Amisu88
2018. febr. 25. 06:05

Sziasztok!


Hogy vagytok? A babáitok? 😊

Képzeljétek, 2 napja azaz pénteken reggel kislànyom megtanult àtfordulni a hátáról a hasára. Azóta haháton teszem le azonnal fordul is hasra. 😀😍

A ti babátok át tud már fordulni? Hogyan telnek a napjaitok? 😉

2018. febr. 24. 22:56

En is gondolkodtam a babauszason de a viz ala tuti nem merem lenyomni.

Van egy masszor csaj aki hazhoz jar tanitani babamasszazst. Lehet benevezunk ra. :) Voltam nala es mondta hogy babamasszor oktato is.

1032. főnix01
2018. febr. 12. 10:29

Babaùszàsra èn is szerettem volna vinni, de fèlek, hogy megfàzik. Sokat kellene gyalogolni ès busz nem megy arra.

Nem tudom, hogy Dominàl a fogcsìràk mocorognak màr, de egy hèttel ezelöttig szèpen vègigaludta az èjszakàt. De azòta minden nap nyüglödik., egyszer kel èjszaka, illetve most 2x kelt.

26-àn megyünk babamasszàzsra, 5 alkalmas, nagyon vàrom :)

1031. dpetrus90 (válaszként erre: 1029. - Pera0322)
2018. febr. 12. 10:18

Az úszáson fogásokat gyakoroltunk, hogy hogyan fogjuk a babát a vízben biztonságosan hason/háton és sok vizes játékot játszottunk. Mindig más játékok vannak, de pl mindig egy köszöntő énekkel kezdünk és énekkel fejezzük be az órát. :)

Először én is egy óriás sporttáskával mentem, de a fele cuccot elő sem vettem végül. Nálunk egy kicsi uszodában van a babaúszás,ahol csak mi vagyunk és a pelenkázók a medence két oldalán vannak, így sokkal könnyeb az egész baba öltöztetés. :)

1030. dpetrus90 (válaszként erre: 1028. - Amisu88)
2018. febr. 12. 10:09

Már annak is örülnék, ha csak egyszer kelne éjszaka. :D

Mi is elkezdtük a kóstolgatást, én répát adtam. Nem mondom, hogy nagyon lelkesedett volna, de elfogadta. :)

1029. Pera0322
2018. febr. 10. 14:43

Nálunk is úgy megy az alvás, hogy 9 után elalszik és 4-5 között felkel egyet enni és alszik tovább 8-ig. Ez már sokkal élvezetesebb időszak :)

A hozzátápláláshoz nem tudok hozzászólni, nálunk még mindig csak anyatej van. A babaúszáson miket csinálnak a babával? Én is tervezek elmenni, csak pont az tart engem is vissza hogy körülményes, mert még simán elindulni is olyan macerás bárhova és annyi cuccunk van, hogy leszakad a kezem :)

1028. Amisu88 (válaszként erre: 1027. - Dpetrus90)
2018. febr. 10. 07:06

Érdekes, hogy egy napon születtek a babáink és mégis, mennyi különbség van köztük az alvàs terén... 😊 Szerintem lassan nálatok is végig fogja aludni.

Én is terveztem, hogy elviszem úszni, de eddig még nem vettem rá magam. 😊

1027. dpetrus90
2018. febr. 9. 21:41

Sziasztok!

Nálunk a kisfiam még soha, egyetlen éjszakát sem aludt át teljesen.. :D Viszont most elég kellemes időpontokban kel és nagyon gyorsan elalszik, így azért ki lehet bírni.

Járunk már úszni is, nagyon élvezi és annyira nem is körülményes a dolog, mint gondoltam. :)

Nálunk 3 napja kapta a második oltásokat. Most is nagyon sírt és be is dagadt a helye az egyik oldalon, még ma is borogattam. Remélem holnapra már nem fog fájni neki.

1026. Amisu88 (válaszként erre: 1025. - Főnix01)
2018. febr. 9. 08:53

Szia!

Nem lehet, hogy megkezdődött nála a fogzás, azért ébred? A lányom 2 napja lett 4 hónapos, ő is 2 hónapja este 9-től reggel 5-ig vagy 6-ig alszik, aztán eszik és vissza alszik még 2-3 órát. Attól tartok, hogy a fogzás miatt nálunk is borulni fog ez.

Tegnap óta már teljesen tápszeres lett, illetve tegnap előtt kezdtem meg nála a hozzá táplálást is. Almával kezdtem, eddig annyira nem ízlik neki de még próbálgatom. 😊 Írt fel a doki neki tejpépet, azt viszont imádja. 😁

Hogy érted, hogy most kapja az első igazi oltását? Milyet kapott eddig? Nálatok nem 2 hónapos korban adják az elsőt? 😊

Hogy viselte, így utólag? Nálunk a 3 hónaposnál egy nyikkanás sem volt, mikor beadták csak összehúzott szemöldökkel nézett, hogy ez most mi volt? De utána sem volt egyáltalán még nyűgös se.. most a 4 hónaposnál volt egy kis sírás, de csak pár másodperc,mikor öltöztünk már vigyorgott. 😍

Most viszont volt egy kis hőemelkedése és picit nyűgös volt.

1025. főnix01
2018. febr. 7. 03:12

Sziasztok!

Ki hogy van? Hogy telnek napjaitok?

Nálunk borul az èjszakai alvás, megint èbred, pedig már 2 hónapja átaludta. Most lesz a hèten 3 hónapos :) ma megyünk gyermekorvoshoz, lehet most kapja az első igazi oltását. Remèlem nem lesz komoly utóhatása. Kinek csak tápszeres a babája? Mikor kezditek meg a hozzátáplálást?

1024. Pera0322
2018. jan. 25. 14:34

Én a hozzátáplálással megvárom a 6 hónapot. Sokkal egyszerűbb szoptatni, mint főzni :D

Nálunk sincs napirend, pedig a lányom elmúlt már 3 hónapos. Délelőtt van egy rövidebb alvás, délután pedig egy hosszabb. De hogy mikor, az attól függ, hogy hajnalban mikor ébredt először. Én minden alvás előtt jól kifárasztom, és mikor már dörgöli a szemét, berakom az ágyába, beadom a cumit és szépen elbóbiskol. Az esti alvás előtt pedig már nem hagyom aludni. 8 körül fürdetünk mi is, aztán még kis játék, eszik és jön az alvás.

1023. Amisu88 (válaszként erre: 1022. - Főnix01)
2018. jan. 25. 06:10

Ez nálunk is így van. Bár azért alakulgat ez a napirend dolog. De minden borul, ha valahova időre kell menni... szóval nem egyszerű. Mi 8-kor szoktuk fürdetni, amit imád, aztán vacsi és irány az ágy.

Amit nem értek, hogy este altatgatás nélkül csak beteszem a kiságyba és elalszik magától, max jelez egyszer ha kéri a cumiját. Na ez nappal nem működik... napközbeni alváskor a mi ágyunkra fektetem és mellé fekszen, simogatom úgy alszik el, így szoktattam le a ringatásról, pont a súlya miatt, hogy ne legyen gond később. Arra gondoltam, hogy amiatt alszik el este simán, minden altatás nélkül, mert akkor teljesen sötét van nála, csak a zenélő forgója világít egy darabig. Napközben meg hiába húzom le a redőnyöket, nem lesz olyan sötét. 😊 Van tippetek hogy mit csináljak hogy az ágyában aludjon nappal is? 😊

1022. főnix01
2018. jan. 24. 20:32
Nektek van valamilyen napirendetek? Nálunk az a napirend, hogy nincsen :D kajával is el tud szüttyögni, egyik nap 30 perceket alszik, másik nap 1-1 órákat, szóval káosz. Ami nem zavar, de lehet neki jobb lenne a rendszer. Az esti hat órai fürdès a biztos pont. Igaz, mèg nincsen három hónapos, lehet idő kèrdèse.
1021. Amisu88 (válaszként erre: 1020. - Dpetrus90)
2018. jan. 22. 19:34

Az én kislányom is sokkal kevesebbet sír, bár előtte se volt nagyon sírós szerencsére. 😁 Viki is mindig vidám, imád játszani, mostmár kacagni is szokott. 😍

Mivel ő inkább tápszeres és már csak naponta 2x kap anyatejet, így én szerintem 4 hónaposan elkezdem neki a hozzá táplálást. Ő is szereti nézni ahogy mi eszünk, mindig mosolyog rajta.

1020. dpetrus90
2018. jan. 22. 14:21

Nálunk este szinte mindig a férjem altatja a babót, mert olyankor sokáig kell ringatni mire elalszik és már van vagy 8,5 kg.. :D Nap közben könnyen elalszik, ha már elfáradt akkor elég pár percig ringatni.

Nálunk az elmúlt pár hétben rengeteget javult a helyzet, sokkal kevesebbet sír, sokat játszik, szinte mindig jó a kedve. :) Járunk egy babás csoportba és jövő héten kezdjük az úszást is, kíváncsi leszek, hogy hogy fog neki tetszeni, a nagy kádban imád fürdeni, pancsolni.

Ti mikor kezditek a hozzátáplálást? Itt azt ajánlották, hogy várjam meg a 6hónapot mivel csak szoptatok, de már annyira nézi ha eszünk és szépen tartja a fejét is a kisfiam, hogy azon gondolkozok, hogy előbb elkezdem.

1019. Pera0322
2018. jan. 15. 07:22

Persze, nekem is volt ilyen már hogy elfogyott a türelmem és nálunk is a férjem altatta el akkor :) Utána meg lelkiismeret furdalásom volt emiatt.

Nálunk is szereti a baba a sétákat, mindig elalszik a levegőn meg az autóban is.

Közhelynek hangzik, de tényleg egyre könnyebb lesz, hidd el. Addig meg ki kell tartani!

1018. Amisu88 (válaszként erre: 1017. - Főnix01)
2018. jan. 14. 22:01

Az enyém szerencsére már 1 órája durmol. 😊 Nekem volt ilyen... de úgy 1 hónapja már nem. Nagyon sírt és nem tudtam megvígasztani, feszült lettem, ezt ő is megérezte és csak jobban sírt. Apa átvette és elaltatta, én meg addig kimentem a fürdőbe és jól kibőgtem magam. Néha sokat segít egy jó sírás. Azóta mindig meg tudom nyugtatni, de talán azért is van mert kezdem kiismerni, hogy mikor mi a baja, na meg ő is kevesebbet sír. 😊

Kitartás! Lesz ez sokkal jobb is. 😉

1017. főnix01 (válaszként erre: 1016. - Amisu88)
2018. jan. 14. 21:15
Most sem alszik :( reggel tíztől másfèl órát aludt összesen :/ modt is bevágott 150 milit ès bukja vissza. Nektek is szokott ilyen lenni, hogy a tűrérshatárotokhoz èrtek?
1016. Amisu88
2018. jan. 14. 19:42

Főnix, az nem lehet hogy azért sírdogál mert esetleg növekedési ugrása van és kevés neki a tápszer?

Nálunk most ez volt a helyzet. Mostanában megeszik 160 ml tápszert.

Viki imádja a sétákat, általában 13.00-16.00-ig szoktunk sétálni és végig alszik, sőt van hogy feljövünk és még itt fent is alszik tovább.. 😊

1015. főnix01
2018. jan. 14. 19:12

Pera0322 dejó, hogy nálatok kezd könnyebb lenni :) èdes lehet, ahogy elfoglalja magát :)

Nálumk most katasztrófa volt az elmúlt két nap. Lehet az újfajta tápszertől, de csak sirdogált, nem aludt, bármit csináltunk vele :/ remèlem elmúlik.

Ti babáitok szeretnek sètálni? Domi nem rajong èrte, nem alszik. Vagy összehúzott szemöldökkel nèz vagy nyűgösködik :/

1014. Pera0322
2018. jan. 12. 17:58

Jó régen írtatok, de gondolom mindenki elfoglalt :)

Én mostanában érzem úgy, h könnyebbek a napok a babával. Napközben már magában is el tud nézelődni a játszószőnyegen, vagy a pihenőszékben.

A látogatásokra visszatérve: nálunk a szülés után volt egy tatárjárás amikor 2 hétig kb mindenki jönni akart hozzánk. Én párom testvérével össze is vesztem, mert nem értette meg, h nem akarom magam szülés után 10 nappal puccba vágni és kávét főzni nekik. Megkértem h jöjjenek kicsit később, hát azóta sem jöttek. Mondjuk én nem bánom. Én úgy vagyok vele, h aki megsértődik, az így járt. Anyósommal is küzdök, állandóan rajtunk lógna, viszont valamilyen szinten muszáj elfogadnom, hogy ő a gyerek nagymamája is. Ilyenkor meg önzőnek is tartom magam, de valahogy mégis csak hármasban a legjobb :)

1013. Amisu88
2018. jan. 5. 22:01

Sziasztok!

Nekem akkor ezek szerint szerencsém volt. 😊

Ahol én szültem ott látogató nem jöhetett be a csecsemős osztályra, csak a folyosón van egy ablak amin keresztül (a csecsemős szobába ha betoltam) meg tudták nézni a picit. Ennek én örültem, mert nem akartam, hogy apán kívül bárki fogdossa a lányom. Igaz, így apa is csak az "aranyóra" alatt foghatta meg, legközelebb meg itthon. De jó volt ez így. Én igyekeztem úgy alakítani, hogy itthon se nagyon jöjjenek látogatók, pici a lakás és emiatt nem szeretjük ha valaki ide jön, így inkàbb én vittem a gyeeket az ismerősökhöz, mikor már lehetett. 😊

Egyébként nálunk sem lehetett kivenni a kocsiból a folyosón csak a szobában.

Nagyon jó baba, este 9-kor beteszem a kiságyba és magától alszik el, legközelebb reggel 5-6 körül ébred. 😊😉 Nappal viszont nagyon nem alszik jól... alig tudom elaltatni..

1012. főnix01 (válaszként erre: 1010. - 33902c592c)
2018. jan. 5. 12:19

Nekem szerencsère nem volt ez. Ilyenkor jól jön a 900 km távolság. Elhiszem, hogy idegesített Tèged a helyzet, abszolút nem is èrtem, hogy ilyenkor mièrt nincsenek tekintettel az anyukára. A szülèst is ki kell heverni, ahhoz pedig nyugalom kell.

Amit nálunk sajnálok, hogy nem voltunk nagyon együtt hármasban :( első hèten anyu volt itt, második hèten anyósèk, utána meg férjem elkezdte tanulni a jogsit, tehát lefoglalta az, majd két hét múlva elkezdett dolgozni.

Nekem hatalmas szerencsèm van Domival. Komolyan egy csodababa. Hangját alig hallani, jó az alvókája (tegnap is ès ma is 7 órát aludt egyhuzamban), ritkán fáj a pocakja. Adok neki espumisan cseppet, mert ha nem kapja, akkor neki s fáj. Férjem nem sokat segít szegèny, alig van itthon. Viszont az estèknèl valamikor kiborulok. Nem mindig csinálja, de pl tegnap is 3 órán keresztül nyűglődött-sirdogált. Semmi nem volt jó, szerintem túl fáradt volt a kis hercegem. Ès ezt nem viselem jól :D

1011. dpetrus90 (válaszként erre: 1010. - 33902c592c)
2018. jan. 5. 11:47

Nálunk is hasonló volt, lehetett látogatni amég a rendes osztályon voltunk. Viszont nekem nagyon sok volt, kb fél óra után megkértem mindenkit(anyósomék és párom testvérei), hogy menjenek haza és a nagymama ne is jöjjön be, mert soknak érzem. Megértették. Másnap anyósomék jöttek volna, viszont mivel áthelyeztek minket a babaintenzívre oda csak a férjem jöhetett be. A saját szüleim nem jöttek ki a szüléskor, csak december elején, amikor a kisfiam már nagyobb volt.

Nekem magát a szülést is nehezemre esett feldolgozni, azt meg, hogy a babámmal nem mehettünk rögtön (3nap után) haza pláne... A gyermekágyi idöszak nekem 2 nap volt, onnantól kezdve örülhettem, hogy bent maradhattam én is a kicsivel, mindegy volt, hogy milyen körülmények között. A férjem nem kapott szabadságot a szülés után, így ahogy hazajöttünk napközben azonnal egyedül voltam a babával. Párom családja eléggé tartja a távolságot, pedig nem lenne rossz kicsit több segítség. Ti hogy vagytok ezzel? Mennyire bírjátok egyedül/ kaptok illetve tudjátok elfogadni a segítséget?

2018. jan. 5. 08:35

Kicsit nosztalgikus kerdes de szult valamelyikozok az Uzsokiban? Ott ugye veled lehet a pici egesz nap es a folyoson lehet latogatni.

Az hogy szules utan anyosom es anyukam ott volt az oke. De masnap jott a ferjem 3 testvere is, a szulei, a nagymamaja es a kisbabam kezrol kezre jart. Leszogezem nagyon nagyon szeretem a csaladjat. Aztan masnap megint jottek a szulei es hoztak anyosom unokatestveret es feleseget is akiket amugy imadok meg szeretek veluk talalkozni de miutan mondtam h jaj de jo hogy jonnek, igy elgondolkodtam hogy uhh...biztos szeretnek veluk "így" talalkozni? Az így alatt a csaszar utani allapotot, kozerzetet, kinezetet ertem. Azert igy utolag visszagondolva megkerdezhettek volna hogy johetnek e. Anyosom hivta oket oda.

A folyoson, mondtak hogy legyen a baba a kiskocsiban ezert en ott ki se vettem,(egyszer vettem ki de egy nover ramszolt h tegyem vissza) de mindenki fotozkodott a kisbabammal. Es mondtak hogy en nem vagyok irigy biztos odaadom stb. Anyosom koraszulott osztalyon volt apolo szoval hulyen jott volna ki ha neki nem adom oda. Aztan a tobbiekkel meg ő segedkezett hogy hogy fogjak meg a babamat stb.

Masodik nap mikor jottek en mar annyira kivoltam... Mar a siras kerulgetett hogy adjak mar vissza, ugy ereztem elveszik tolem. :( merhetetlenul duhos voltam. Kovetkezo nap mar hazaengettek minket a korhazbol.


Ezt hogy ez nekem milyen rossz volt, nem reg mondtam el a ferjemnek mert valahogy szoba kerult. Olyan jol esett elmondani. Ez engem annyira nyomasztott.Ugy ereztem ezert valamelyest serult a kapcsolatom a babammal. Még valamiert mindig nyomaszt ez a dolog. Ti hogy vagytok ezzel? Van hasonlo tapasztalatotok?

2018. jan. 3. 00:05

Bdog Uj Evet mindenkinek! 😊

Remelem jol vagytok!


Most olvastam vissza. Szerencsere a Picikem nem lazasodott be ugyh nem kellett kupot adnom neki.

Van az a hűthető szemmaszk. Na en azzal borogattam utana. Szarazon ruhan keresztul is hatasos 😊

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook