Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 októberi babák fórum

2017 októberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2017. aug. 9. 08:54
Sziasztok, hogy vagytok, hogy álltok a pakolással/babadolgok beszerzésével ? :) Èn jól vagyok, bár aludni már nem tudok kényelmesen és sokszor bekeményedik a hasam, baba meg még mindig farfekvéses. Most tartok a 32.hét közepén és kb 10kg-ot híztam eddig. Beszereztük a kiságyat és a babahordozó ülést is. A héten már otthon vagyok úgyhogy átválogatom a babaruhákat, hogy lássam, hogy kell-e még vennem egyáltalán valamit. Annyi mindent kaptunk használtan barátoktól, és azért mi is vettünk ezt-azt, szerintem már nem kell sok minden. :)
737. Kriszti 86 (válaszként erre: 734. - Amisu88)
2017. aug. 6. 16:02
Nem csak neten lehet venni, gyógyszertárban is van általában. De én megrendeltem szerdán és pénteken nálam volt, utánvéttel fizettem.
736. tobia3 (válaszként erre: 735. - 33902c592c)
2017. aug. 6. 06:32
Hálóinget a kínaiban vettem. Sima, egyszínű, elöl gombos és elvileg 100% pamut. 2500 Ft volt, néztem bababoltban is, de ott minimum a dupjája. A kórházba pedig egyet nem elég bevinni.
735. 33902c592c (válaszként erre: 723. - Tobia3)
2017. aug. 6. 00:29
Hol vettel haloinget? En most akarok majd elkezdeni keresni! Ptobalunk sporolni mindenen. Nem tudom hol kezdjem ahol pamut is es nem horror arban van.
734. Amisu88 (válaszként erre: 732. - Kriszti 86)
2017. aug. 4. 17:42

Azt nem tudod esetleg,hogy csak neten kapható vagy máshonnan is be tudom szerezni? Esetleg gyógyszertárban? Vagy Dm, Rossman?

Nem szeretek annyira netről rendelni.

2017. aug. 3. 18:38
Sziasztok!Na nekem meg közben megjött a mensim, úgyhogy remélem, hogy most már beáll a rendszer. Most viszont olyan a mensim mint a niagara, a fejem is fáj, de a lényeg hogy megjött. :) Valszeg a baromi nagy meleg is nehezíti a dolgot. Alig várom, hogy nálam is téma legyen a babavárás. :)
732. Kriszti 86 (válaszként erre: 731. - Amisu88)
2017. aug. 3. 14:10

6kg az szuper! Ügyes vagy! Bár, ha van egy kis gond a cukroddal, akkor gondolom még jobban odafigyelsz, hogy mit eszel.


Igen, az a krém tenyleg jó, neten olvastam anno, hogy azt nagyon sokan ajánlják, írták, hogy milyen szuper, így vettem meg én is. Szerintem ha teheted, próbáld ki, bár mondják hogy ez a stria-dolog alapvetően genetikai probléma, de azért egy jó krém segíthet.

731. Amisu88
2017. aug. 3. 06:50

Sziasztok!

Már rég nem jártam erre... 😀

Hogy vagytok?

Velünk minden rendben, tegnap beléptünk a 29. hétbe, van egy kis terhességi cukrom, de nem vészes, a diétát is egèsz jól kezdem megszokni és még csak 6 kilót híztam összesen aminek nagyon örülök. 😀


Kriszti 86 jó, hogy írtad ezt a krémet, mert én amit eddig használtam úgy néz ki nem ér semmit, elég csúnya striáim kezdenek kialakulni...


Erre a hónapra terveztem a babakocsi és egyéb babaholmi beszerzését meg lassan a kórházi csomag összerakását is... azért már érzem, hogy nem mennek olyan könnyen a dolgok... 😀😉

2017. aug. 3. 06:02
Lányok, vk kérdezte régebben, hogy striak ellen ki mit használ. Én a dr kelen féle kenőcsöt vettem meg, de nekem olyan szörnyű szaga van, hogy szinte kibírhatatlan. Minden este új hálóinget vettem emiatt, mert az előző esti annyira budos lett. Az ára miatt vettem,csak 2000 Ft volt. De nem bánnám, ha nem jó illatú, ha legalább hasznalna. Tegnap viszont felfedeztem magamon egy kicsi rózsaszín csíkot, úgyhogy meg is rendeltem azt, amit az előző terhessegemnel használtam. Ez a vichy stria elleni krémje, na az szuper! Attól tényleg nem jött ki rajtam egy sem! Csak hát az 7000 Ft.. De most már tudom, hogy erre nem szabad sajnálni a pénzt. Ami jó, az jó. Gondoltam ezt megosztom veletek. :) szép napot mindenkinek ebben a kutya melegben!!
729. Kriszti 86 (válaszként erre: 728. - Dpetrus90)
2017. aug. 2. 22:14
Aha igen, ideje van, csak már helye nem lesz :)) Na de, csak pozitívan.. Magamat is igyekszem nyugtatni. Nekem 3 hete még jól feküdt, de lehet nem kényelmes fejen állni hónapokig és ezért csücsül a fenekén most:)
728. dpetrus90 (válaszként erre: 727. - Kriszti 86)
2017. aug. 2. 20:50
Szia, én 31 hetes vagyok és a babám még mindig farfekvéses. Az orvosom szerint majd befordul, van még ideje, hát remélem, hogy tényleg így lesz. :)
2017. aug. 2. 16:17
Sziasztok, én ma vagyok 27 hetes, tegnap voltunk uh-on, minden ok, csak egyelőre farfekveses. :( én még nem pakoltam, sok minden nem is kell a tapasztalatom szerint. Pl ahol én szülök, ott a babának nem is szabad bevinni semmit a peluson kívül. Se ruhát, se cumit, se játékot, semmit.
726. Kriszti 86 (válaszként erre: 716. - Supergirl89)
2017. aug. 2. 14:58
Szia, kár várni még egy hónapot, menj el dokihoz minél hamarabb! Ha van baba azért, ha nincs azért, jobb ha tudod a biztosat. Uh-on már látszik ilyenkor, ha van vm. Majd írd meg, hogy mi lett a vége!
725. Kormi1985 (válaszként erre: 722. - 33902c592c)
2017. aug. 2. 13:17

Jövő héten elmegyünk nyaralni és utána terveztem, hogy a kövi héten beszerzek mindent és hadrendbe állítom a kórházi csomagot.

Még semmi nincs meg belőle! :-/

724. Kormi1985 (válaszként erre: 723. - Tobia3)
2017. aug. 2. 13:16

Szia!

Nekem a 30. hetin 1556 grammra becsülték, és október 10-re vagyok kiírva...


Én sem készítettem még össze a kórházi csomagot, sőt, még hálóingem sincs!


Melltartóban én az Emma Jane melltartót vettem, már a terhesség eleje óra, mert az tágul olyan ütemben ahogy nő a mellem. Nem olcsó, de nagyon kényelmes. ( [link]

723. tobia3
2017. aug. 1. 19:20
Sziasztok! Ma volt a 30. heti ultrahang, a pici kb. 1600 gramm, méretei alapján egy héttel nagyobb. Én még semmit nem pakoltam össze, szeptember elejére tervezem, mivel október 9- re vagyok kiírva. Eddig csak 2 Gombos hálóinget vettem, melltartót még nem, mert attól tartok nehogy addigra kicsi legyen.
2017. aug. 1. 02:04
Kórházi pakkot ti mikor pakoljátok/pakoltátok össze?
721. 33902c592c (válaszként erre: 720. - Tobia3)
2017. aug. 1. 02:03
Majd írj!:) jhaj nekem majd csak augusztus végén lesz ultrahang 30 hetesen.
720. tobia3 (válaszként erre: 719. - 33902c592c)
2017. júl. 31. 17:48
Igen, a másik nálam is az, hogy nyomja a hólyagomat, főleg este, amikor lefekszem. Sőt néha mintha rugdalná is egy- egy ponton. Valószínű ott van a kis lába, mivel még farfekvéses. Holnap megyek ultrahangra, kíváncsi leszek rá :)
719. 33902c592c (válaszként erre: 709. - Tobia3)
2017. júl. 31. 00:27

Nekem is gondjaim vannak az alvással. Éppen most is. Azért nem alszok

:) valamit elkezd nyomni ha lefekszek és akkor nagyon elkezd dobogni a szivem. A fulemben erzem es hallom olyankor

Eddig csak akkor volt ha sokat fekudtem háton de már akkor is rossz ha jobb oldalon vagyok. Most felpocoltam a fejem magasra, igy azert jobb picit. Mi lesz kesobb? :O :D A holyagom is nyomja és állandoan ugy erzem pisilnem kell. Nehéz ügy ez az elalvás. :)

718. supergirl89 (válaszként erre: 717. - Főnix01)
2017. júl. 30. 12:31

Szia főnix01!


Úgy örülök, hogy végre van egy válasz. 😊 köszönöm a tanácsodat, legbelül én is úgy gondolom, hogy mennem kéne a dokihoz, csak gondoltam, hogy ha elmesélem a sztorimat kb elküld a fenébe, hogy ez normális ilyenkor. De szerintem nem az.. egyébként az alhasamat nagyobbnak látom a napokban és kemény. Nem feszül, de olysn mintha fel lennék puffadva, viszont nem érzek puffadást. Szóval elég furi. Más bajom nincs, ez viszont elgondolkodtatott. Pedig direkt olyan tesztet vettem, ami már jóval előre kimutatja a terhességet. Nagyon csalódott voltam, hogy csak 1 csík lett rajta... 😔

717. főnix01 (válaszként erre: 716. - Supergirl89)
2017. júl. 30. 11:53

Szió!

Szerintem csinálj még egy tesztet. Két hét késésnél ki kellene mutatnia. És menj nődokihoz minél előbb, szerintem ne várj vele, addig is csak örlődnél. Lehet, hogy a magy dózisú hormon megzavarta a ciklusodat, de lehet, hogy baba.

Mindenképpen írd meg, hogy mit mondott a doki.

2017. júl. 30. 08:59

Sziasztok! Látom, hogy itt nagyon aktívak a hozzászólások, ezért bátorkodok elmesélni a sztorimat és tanácsot kérni (bár tudom, hogy itt nem ez a fő téma).

28 éves csajszi vagyok, szóval már benne vagyok a korban, hogy tervezhessem a babát, de párommal még 1-2 évet várni szerettünk volna.

Több mint 6 év fogamzásgátló tabi szedését követően úgy döntöttem, hogy abbahagyom idén áprilisban, hogy a szervezetem kitisztuljon. Ezt követően 2x is normálisan jött meg a menzeszem.

Ez így történt Június 20.-án is, ahogy vártam. Ez egy keddi nap volt. Vasárnap (25.én) együtt voltam a párommal, az óvszer kiszakadt.A menstruációm itt már szinte meg se volt, csak az együttlét után távozott egy pici pirosas váladék,de ennyi.

A lényeg, hogy megijedtünk kicsit és elmentünk a nőgyógyászatra, ahol felírták az Escapelle esemény esemény utáni bogyót, amit ki is váltottam és nem is értem hogy miért, de bevettem, amit már bánok. A gyógyszert az együttlétet követően 3-4 órán belül vettem be.

Azóta nem jött meg a menzeszem egyáltalàn. Július 18.án kellett volna, de semmi, csak alhasi görcseim voltak, mintha meg akarna jönni, de semmi. Most már lassan 2 hete hogy késik a menzeszem, pár napja csináltam egy tesztet, de negatív lett, viszont tudom, hogy ez se 100%. Ennek ellenére is lehetek terhes?Valakinek van esetleg tapasztalata ezzel kapcsolatbsn? Mit gondoltok? A betegtájékoztató azt írta hogy ha 5 napnál többet késik, forduljak orvoshoz, mert nem 100% a hatása sem, de annyi mindent olvastam a neten, hogy már összezavarodtam teljesen. Nagyon szeretném ha jönne a baba, és soha többé nem veszek be ilyen gyógyszert, és nem is javaslom senkinek, csak ha tényleg nyomós oka van rá. Kérlek titeket, hogy segítsetek egy két jótanáccsal. Úgy gondoltam, hogy ha a következő mensim se jön meg, akkor mindenképp nőgyógyászhoz megyek. Köszönöm előre is a segítségeket. :)

2017. júl. 29. 07:58

Sziasztok! Kismamák hogy vagytok?

Tegnap voltam cukorterlehésen és uh-n. Ez a lötyi nem is volt annyira szörnyű. A Picurka 850 g és 32 cm 😍 most sem nagyon mocorgott és nem jól feküdt, a háta volt nekünk. Nem baj, azért a pofiját picit így is láttuk :)

A gyomorsav durván előjött, kaptam receptet, hétfőn kiváltom.

714. dpetrus90 (válaszként erre: 713. - Tobia3)
2017. júl. 26. 15:22
Nem, Németországban.
713. tobia3 (válaszként erre: 712. - Dpetrus90)
2017. júl. 26. 12:31
Szülni Magyarországon fogsz?
712. dpetrus90 (válaszként erre: 711. - Mara0503)
2017. júl. 26. 11:24

Szia, mi sajnos már nem megyünk Magyarországra a szülésig. Ma voltam a nőgyógyászomnál és kiderült, hogy ő is csinál 4d-t privátban úgyhogy 10-én megyünk, akkor leszek 31+5. :)

Ma volt az első CTG is, a babának eleinte nem nagyon tetszett, de aztán beletörődött. Èn majdnem elaludtam, annyira megnyugtató volt hallani. :) Már kb 1600g a babó, nagyon szépen növekszik.

711. Mara0503 (válaszként erre: 710. - Dpetrus90)
2017. júl. 25. 11:47

Szia! 😊

Mi Franciaországban élünk,itt is egy vagyont kérnek érte,és annyira nem is "divat" mint otthon.En 28 hetes múltam most,amikor 18 hetes volt a babó,akkor voltam otthon 4D-n,de akkor még nem volt annyira "látványos" mert picike volt.(azért így is megkönnyeztem a látottakat 😉)

Most augusztusban ismét megyünk haza,akkor már túl leszek a 30.héten és újra tervezem hogy megnézzük 4D-n mennyit változott. 😊

Ha van lehetőséged,egyszer legalább mindenképp érdemes szerintem :)

2017. júl. 25. 11:17
Èn jól érzem magam, azon kívül, hogy éjszaka alig alszom, mert a baba olyan partykat csap a hasamban, hogy mi csak irigykedünk. :) Orvoshoz holnap megyek, remélem kiír, mert még 2 hetet kellene dolgoznom és már annyira nem bírom, inkább lennék otthon. Mi sok mindent beszereztünk már (babaruhák a barátoktól használtan, babakocsi, kiságy) de még sok minden visszavan. Van olyan köztetek aki volt már 3d/4d ultrahangon vagy tervezi, hogy megy? Mi Németországban lakunk a férjemmel és itt elég sokat kérnek érte,érdekelne, hogy érdemes-e elmenni. :)
709. tobia3
2017. júl. 25. 10:34
Nekem már van egy 13 éves lányom, úgy érzem most nehezebben viselem. Sajnos visszeres lett a lábam és egy korábbi betegség miatt clexane injekciót is kell végig kapnom. Jövő heten megyek legközelebb ultrahangra, mar nagyon várom. :) Szeptember elejére terveztük a babaholmik beszerzését, egyedül babakocsink van már és pár kis ruha amit a rokonságból "örököltünk". Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, nekem mostanában az alvással vannak gondjaim, sehogy nem találom el, hogy kényelmes legyen. :)
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook