Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Heti 3-4 hajvasalás mennyire károsítja a hajat? fórum

Heti 3-4 hajvasalás mennyire károsítja a hajat? (tudásbázis kérdés)


23. ina87
2017. febr. 14. 22:28
nagyon ugyanúgy mint a hajfestés vagy állandó hajlakk használata a hajnak is kell pihenő időszak mikor tud regenerálódni ezért ajánlót olykor olykor a haj festészettel is várni...
22. Miss Angel (válaszként erre: 20. - NomNom)
2017. febr. 14. 16:14
nem,de nem is tervezem,főleg az ára miatt,arról nem beszélve,én nem hinném hogy nekem sokáig benne maradna,azt mondják,átlagban két hét amig megmarad,ez nagyon kevés ahhoz képest,milyen drága
2017. febr. 14. 13:32
Szerintem nagyon
20. NomNom (válaszként erre: 19. - Miss Angel)
2017. febr. 13. 17:39
Tartós egyenesítést próbáltál már? Én még nem de nekem egy ismerősöm dícsérte és neki sokáig benne maradt.
19. Miss Angel (válaszként erre: 15. - NomNom)
2017. febr. 13. 14:22
sajnos nekem hiába van szép,vastagszálú hajam,roncsolódik,mindenféle drága kencét/főleg keratinost/használok,hogy megóvjam az egészségét.Ebben sajnos peches vagyok,de el kell fogadjam és védeni védeni védeni....
2017. febr. 13. 13:57
Én is szoktam ilyen gyakran vasalni, mert én is gyakran mosok hajat (oké, inkább heti 3x mint 4x), továbbá melíroztatom is a hajam, igaz, csak melír és nem is valami durva szőkével. Persze, törik, bár hővédőt és hajvégápoló olajat is használok, de nem vészes. Mondjuk én másfél havonta vágatok belőle egy picit és vastag, erős szálú hajam van.
2017. febr. 13. 13:49
Nekem is nagyon szárítja a hajamat a vasaló, de muszáj, mert össze-vissza kunkorodik reggel. Milyen hővédő szerek vannak, amik hatásosak is?
2017. febr. 13. 13:47
Csak attól függ hogy milyen minőségű/vastagságú a hajad. 14-17 évesen minden nap vasaltam, de akkor olyan volt mint a drót :D meg sem látszott rajta, viszont most a heti 2-3 is megárt neki. Engem az jobban aggaszt hogy heti négyszer tervezed megmosni, szerintem az nagyon sok.
15. NomNom (válaszként erre: 9. - Miss Angel)
2017. febr. 13. 12:59

Én is naponta vasaltam tini koromban és a fodrász mindug mondta, hogy meg sem látszik.

Ez totálisan a hajad minőségétől, szerkezetétől függ. Én hővédőt nem hazsnáltam, hanem olajos hajvégápolót.

2017. febr. 13. 12:41
ja azt kihagytam,hogy érdemes a hajvégeket "frissíteni" minél sűrűbben,vagyis vágatni kicsit,rendszeresen.Ez nem árt,csak használ.-..
13. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Hella94)
2017. febr. 13. 12:32

Ha amúgy is szar hajad van, ne fokozd, inkább legyen heti 1x.


Nekem pl ellenkező, simaszálú a hajam és hullàmosítani szoktam, de nem vasalóval, hanem hajsütővel, mert az nem égeti egyszerre 2 oldalról, vagy becsavarom vagy egyéb. Dauert soha nem tennék bele mert elégeti és nem is az a típusú hullám lesz amit szeretek (laza loknit szoktam csinálni, ilyet dauerrel nem lehet)


Esetleg megpróbálhatnád az egyenesítést, igaz, abban is van dauervíz.

2017. febr. 13. 12:28
Összes=ritka:D
11. gribedli*** (válaszként erre: 7. - Ella87)
2017. febr. 13. 12:27

Szerintem te vagy az összes kivétel, aki erősíti a szabályt. Szép hajad van és a kutya nem mondaná meg, hogy ennyiszer vasalod, mert gondolom, alapból is nagyon erős, vagy mittudomén:)


A legtöbben mégis úgy végzik, hogy szénakazal lesz a hajukból és akkor már nem azért kell vasalni, hogy egyenesítsék, hanem mert annyira roncsolódva van, hogy seprűs stb.

10. andi6020 (válaszként erre: 1. - Hella94)
2017. febr. 13. 11:56

Nagyon nagyon nagyon.

De ez a sűrű hajmosás sem a legideálisabb.

2017. febr. 13. 11:42
tapasztalatbol írom,hogy annyira károsítja,amilyen szerkezetű a hajad,ha sérülékenyebb,akkor károsítja-ez ellen nem tudsz túl sokat tenni,max annyit ,hogy megfelelő minőségű hővédőt használsz,bár azt mindenkinek tanácsos-ha kevésbé sérülékeny,akkor nyilván kevésbé károsodik.van olyan,aki napi szinten vasalja,mégis jól bírja a haja.De azért túlzásba nem vinném a helyedben,vagy ha nagyon rá vagy szorulva a gyakori vasalgatásra,nézz utána milyen hővédök vannak és mindig vmi jót használj,fodrásztól kérj tanácsot,melyiket ajánlja ...
2017. febr. 13. 11:34
ja persze hővédő az alap.
2017. febr. 13. 11:33
én minden egyes hajmosás után vasalom (szinte), sőt, néha még reggel is készülődéskor gyorsan átmegyek rajta, és nekem nem törik, tök szép hosszú hajam van. Pedig már évek óta csinálom (eredetileg göndör vagyok). Ja, és elég gyakran mosom.
2017. febr. 13. 11:16
Nem ajánlott ilyen sok alkalommal, tényleg sok kárt tud okozni. Én maximum egyszer vasalom egy héten.
5. 9c485f67e8 (válaszként erre: 1. - Hella94)
2017. febr. 13. 10:31
sokk
2017. febr. 13. 10:11
Annyiszor már durván.
3. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Hella94)
2017. febr. 13. 09:49
Az enyémet nagyon. Festett hajam van, igyekszem heti 1-re korlátozni a vasalást, de akkor is használok hővédő sprayt, de iszonyat mód töri és szárítja.
2017. febr. 13. 09:47
Szia! Én is csak hajmosás után vasalom, de nem mosok ilyen sűrűn hajat. És igen, nekem így is roncsolja. Sztem mindenképp használj hővédő sprayt! Amúgy miért mosol gyakorlatilag minden másnap hajat????
2017. febr. 13. 09:43
Hajmosás után szeretném vasalni maximum 4x egy héten..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook