Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha valaki felmond a munkahelyén, mi lesz a nyugdíjpénztárba fizetett pénzzel? Hol van elhelyezve a pénz? fórum

Ha valaki felmond a munkahelyén, mi lesz a nyugdíjpénztárba fizetett pénzzel? Hol van elhelyezve a pénz? (tudásbázis kérdés)

11. Channa* (válaszként erre: 10. - E8f01348a3)
2017. febr. 12. 11:23
Az önkéntest 10 év után fel lehet venni.
10. e8f01348a3 (válaszként erre: 9. - Channa*)
2017. febr. 12. 09:52
a kafatériábol volt így van köszi mondtam hogy hülye vagyok hozzá.valamelyik papirbol megpróbálom megnézni hány évig volt.ha meglelem.a magánt azt tényleg vonják bocsi.
9. Channa* (válaszként erre: 8. - E8f01348a3)
2017. febr. 12. 09:36

Kevered!

Magán: az amit mindenkitől levonnak a bruttó fizetéséből, azaz kötelező.


Önkéntes: ez a kötelezőn fizetett megtakarítás, amit mi fizetünk a nettó bérünkből, és esetleg a cég is fizetheti kafetériából, egyebekből.

2017. febr. 12. 09:33
Önkéntesem volt elötte magán tehát akkor bennt a pénzem akkor jo.köszi én ehez béna vagyok
2017. febr. 11. 14:37

A magánnyugdíj pénztári befizetéseket (ilyen már csak keveseknek van, hiszen azokat visszavette az állam), nem lehet felvenni. Ha lesz új munkahelyed, akkor majd ismét idemennek a befizetések.


Ha önkéntesről beszélünk, akkor azt 10 év után fel lehet venni.

2017. febr. 11. 14:37
Nyugdíjpénztáradnál van. Érdeklődj, mert van olyan típus, amelyiknél x összegű kötelező minimálbefizetést írnak elő, ezt teljesítened kell. Nem nagy összeg általában, 5 ezer Ft körüli. Lehet, hogy elég, ha közlöd, hogy szüneteltetni szeretnéd, mindenképpen vedd fel velük a kapcsolatot.
2017. febr. 11. 14:17
Annál a nyugdíjpénztárnál marad, ahova beléptél. A papírokon, amelyeket kilépéskor adnak, rajta lesz az egyik helyen, és a következő munkahelyed is így fogja tudni, hogy ő is ugyanoda utalja tovább a te pénzedet.
4. Ikebana3 (válaszként erre: 2. - E8f01348a3)
2017. febr. 11. 14:16
Ha önkéntes vagy magán-nyugdíjpénztári tag vagy, akkor annál a banknál van a pénzed, amelyiknél kötötted. De bármelyiknél is vagy, úgy tudom csak a nyugdíjazás elérésekor juthatsz hozzá, az első kettő esetében. Az államit nem kapod vissza.
2017. febr. 11. 13:50

A nyugdíjpénztárban, a neveden.

A tied. Nem veszik vissza. Folytathatod a további befizetéseket rá.

2017. febr. 11. 13:50
15 év után felmondta a postán. vissza lehet kérni a pénzt? a Navnál van ? bankba? vagy addig őrik amig nyugdíjas nem leszek? sosem értettem az ilyet.
2017. febr. 11. 13:49
Ha valaki felmond a munkahelyén mi lesz a nyugdíjpénztárba fizetett pénzzel?Hol van elhelyezve a pénz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook