Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lehet epilepsziás vagy csak a korral jár? fórum

Lehet epilepsziás vagy csak a korral jár? (tudásbázis kérdés)


2017. febr. 14. 20:07
Mit mondott az orvos, mi a baja a kutyusnak?
2017. febr. 14. 15:23
Nekem volt epilepsziás kutyám. Nálunk úgy kezdődött a roham, ahogy írod, hogy nyugtalan volt, nem találta a helyét. Utána elfeküdt a földön nem volt magánál, rángatózott, folyt a nyál a szájából. A rohama volt hogy percekig eltartott, és utána még percekig alig volt magánál. Utána nehézkesen mozgott. Szerintem a te kutyusod lehet inkább már szenilis kissé.
2017. febr. 11. 15:12

Köszönöm mindenkinek a választ. Közben ezt (is) olvastam:

"Valamelyik végtag ütemes rángása, tipegő járás. Szőnyeg, takaró, bútorzat, PVC- padló, fémtárgyak, saját végtagok folyamatos nyalogatása, nyeldeklés, nyaló mozgás (fagyizás), fogcsikorgatás, gyakori fülrázás, átmeneti lábszétcsúszás, fejremegés, csámcsogás.


2. A tudat valamilyen fokban érintett ( enyhébb, vagy súlyosabb tudatbeszűkülés)


Nyelv öltögetése (fagyizás), több órán át tartó, nyugtalan járkálás, hallucinációk (légykapkodás és csillagvizsgáló fejtartás), indokolatlan agresszivitás


A generalizált epilepszia tünetei


1. Eszméletvesztés nélkül ( távollét epilepszia - kis roham- petit mal)


A kutya perceken át elréved, a semmibe néz. A folyamat magától rendeződik, vagy átmegy nagy rohamba. Jól kezelhető a megfelelő antiepileptikumokkal."


Nem akarok képzelődni, de sajnos ehhez hasonlóakat látok rajta. Egyébként közel 2,5 éve derült ki, hogy cushing-szindrómás. Nem kizárt, hogy valami összefüggés van. Gyógynövényes táplálék-kiegészítőt kap, meg kutya B....s cseppet, májkímélő, illetve hypoallergén tápot. Eddig homokba dugtam a fejem, nem végeztettem kortozil/keratinszint mérést, nem akartam tudni, hogy romlott- e az érték. Most viszont úgy érzem, nem halogathatom.

2017. febr. 11. 13:27
A mi 9 éves kutyusunknál(palotapincsi) is ilyen tünetek voltak tavalyelőtt. Volt hogy egy nap 2-3-szor is elérte a görcs. Elvittük orvoshoz és megállapította hogy epilepszia. Írt fel neki gyógyszert, azóta még 1x volt rosszul.A gyógyszert mindennap adjuk neki azóta is!
2017. febr. 11. 12:59
Az én 14 éves kutyámnál is ilyesmi volt. Ő már egy ideje süket (de legalábbis nagyot halló) volt. Aztán karácsonykor történt az, hogy egyik napról a másikra nem bírt lábra állni, ha pedig sikerült, akkor össze is csuklott. Végül el kellett altatni. :(
2017. febr. 11. 10:58

Csak találgatni lehet, lehet a fülében, fülével van valami, ezért tántorodik meg, rossz az egyensúlyérzéke, de akár lehetett egy agyvérzése is, az állatoknál is korral éppen úgy előfordulhat, mint az embereknél. Daganat is szóba jöhet. Cukorbetegség is.


Laikusként ezt nem vélném epilepsziának.


Remélem jobban lesz a kutyus, majd számolj be róla mi volt a kiváltó ok.

2. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - 6897bca198)
2017. febr. 11. 10:35

A mozgást elsősorban az agy irányítja.

Elég sok sorozatot néztem már kutya-kórház, kutya-doki munkájával kapcs. a tv-ben. Ilyen esetekben leginkább az agyban találnak valami elváltozást. Persze nem kell megijedni, mert leginkább egyszerű módszerekkel tudják/lehet helyrehozni. Persze ezek a sorozatok Angliában, Ausztráliában, Alaszkában, stb. játszódnak...

Vidd el az orvoshoz... ne várj vele sokat!

2017. febr. 11. 10:18

15 éves kutyácskámon mostanában ilyen tüneteket látok:

Inkább késő este, de néha napközben is fekhelyéről nehezen, bizonytalanul jön ki, tegnap hátsó lábaira rogyott, eldőlt, kicsit remegett, de néhány perc után rendesen ment inni.

Ültében/fektében olyan merengően néz.

Séta közben, de néha itthon is megáll, mintha nem tudná hol van, mit akar, majd gyorsan megindul.

Lehet ez epilepszia, vagy csak a korral jár? ;-) Természetesen elviszem állatorvoshoz, de hátha valaki tud addig is valami biztatót mondani.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook