Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért paleó? fórum

Miért paleó? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért paleó?

1 2 3 4 5
32. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Globus)
2017. febr. 10. 10:32

Ez így van, fiatalon haltak. Amúgy találtak Új Zélandban olyan leleteket, amiből az derült ki, hogy az ott élők csak gyümölcsöt ettek és nem is vadásztak, de a fennmaradt lábnyomok mélységéből, távolságából ki tudták számolni, hogy az ott élők olyan gyorsan futottak mint Bolt. Ma Bolt egy természet csodája, akkoriban meg ők mind úgy futottak, igaz, egész nap ezt tették mert a ragadozók elől kellett futni. Ma a taposógépen senki sem kerget, de ha ma is az életünk függne attól,hogy milyen gyorsan futunk, egy kicsit több lelkesedést vinnénk bele:D


Plusz a szénhidráttal kapcs, szintén ez a csoport, akiknek a leleteit vizsgálták, extrém sok ch-t fogyasztott de fehérjét szinte semmit, mert a gyümölcsökben, levelekben nagyon kevés van és még így is ilyen izmosak voltak, és nem zsírosak. Az emberi szervezet sok táplálékhoz tud alkalmazkodni.


Az inuitok(jól írtam vajon?)fennmaradtak bálnazsírral? Egészségükre! Nem volt más kaja. De a trópusi éghajlaton meg nem volt olyan hideg,hogy ennyi zsírt el kelljen fogyasztaniuk. Ahogy az inuit meg hol talált volna gyümölcsöt?

31. michelle.r (válaszként erre: 28. - B598e4912b)
2017. febr. 10. 10:31
testszerviz.hu - itt pl. találsz néhány szupppper cuccot ;)
30. michelle.r (válaszként erre: 27. - Globus)
2017. febr. 10. 10:30

Van egy állatorvos ismerősöm, ő mesélte, hogy mivel a pulykamell, csirkemell kapósabb mint a comb, vagy egyéb alkatrész, úgy mutálják azokat a szerencsétleneket, hogy a melle szinte többet nyom, mint az állat összes többi része. Nyilván van benne túlzás, de a múltkor akkora csirkemellet vettem az aldiban, hogy elig hittem, hogy az egy csirkéből van.


És igen, két-három hónap alatt nagyjából akkora helyen, hogy megfordulni alig tud növesztik vágósúlyra. És mivel kikezdik, marják egymást, telenyomják őket antibiotikumokkal.

29. michelle.r (válaszként erre: 23. - 9b10f3d7ff)
2017. febr. 10. 10:26

Persze, hogy nem lehet. Ne is mondd, évek óta nem szedtek semmilyen gyógyszert, a múltkor elképesztően fájt a fejem, nem volt türelmem semmilyen szelíd gyógymódhoz ;), kollégám adott egy appranaxot. Megnéztem a mellékhatásait - nem volt őszinte a mosolyom a tájékoztatástól, hogy halált is okozhat. De akkor mindegy volt, mert ha nem írtam volna meg azt a szerződést, így is úgy is meghalok :DDD


Én sem szeretem, ha beleszólnak a táplálkozási szokásaimba, így aztán én sem szoktam másokéba. Attól szoktam kicsit felbőszülni, amikor azt hiszi valaki, hogy qva vicces azzal, hogy hülye vagyok, ki a fene akar egészségesen meghalni?

2017. febr. 10. 10:22

pár hónapja nem iszom tejet és a tejtermékeket s kerülöm, most a glutén elhagyásán gondolkodom, mert mióta elhagytam a tejet sokkal szebb a bőröm és már nem is fáj


nem hiszem, hogy paleós leszek, mert a csoki az mégiscsak csoki :D de a receptek érdekelnek!

27. globus
2017. febr. 10. 10:21

Nem tudom elképzelni, hogy amikor nemesítésbe, génkezelésbe fogtak egy bizonyos növénynél,állatnál, arra gondoltak volna, hogy egészséges élelmiszert állítsanak elő. Hanem arra, hogy maga a növény/állat legyen szívós, környezeti hatásokra igénytelen, bőtermő/szapora. Többi le van ...

Sajnos.

26. michelle.r (válaszként erre: 16. - Globus)
2017. febr. 10. 10:19
Nem, nem vizsgálták. Nem is akarom fogyasztani, remekül megvagyok a mostani étrendemmel.
25. globus (válaszként erre: 24. - Globus)
2017. febr. 10. 10:16
*itthon
24. globus (válaszként erre: 22. - Hoxa)
2017. febr. 10. 10:16

Ez az ő dolguk. Éppen pár napja beszélgettem itt ismerőssel, hogy mennyi szemetet megesznek az emberek kényelmi szempontból. Én például sosem ennék utcán. Életemben nem vettem lángost, pizzát, legtöbb gyorsételnek még a nevét sem tudom :)

Megelégszem azzal, hogy ithon főzök abból, amit a kertben termelünk, húst háztájiból szerzem. Férjem hazulról visz reggelit, vacsorát munkába, éthordóban. Lisztből sem eszünk kilószámra, de nincs száműzve a konyhából. Nagy vonalakban úgy élünk, mint nagypapa-ükapa korában, csak őskorig nem megyünk vissza :)

Klassz dolognak tartom, ha valaki kitartó bármilyen elve mellett.

23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
2017. febr. 10. 10:12

Ezért nem is lehet egy-egy diétát tömegekre kiélezni, hiszen egyediek vagyunk.

Egyikünknek ez a jó, másikunknak az.

Még egyes gyógyszerek sem egyformán hatnak, a tájékoztatókon is rajta van, hogy bizonyos típusuknak ez, vagy az nem ajánlott, sőt káros. A múltkor pl. azt olvastam, ázsiai származásúaknál halmozottan előfordult komoly mellékhatás, ezért ők nem szedhetik.


Volt egy műsor, hogy míg a kínaiak vedelik a szójatejet , addig nekünk fehér embereknek káros a szójatermék.


Persze van ismerősöm, akinek kutyabaja , van olyan akinek a bőre leválik, foszlik, ha csakis szója maradvánnyal is találkozik.


Egye, igya mindenki ami az egészségére válik.

22. Hoxa (válaszként erre: 20. - Globus)
2017. febr. 10. 10:10
Én sem kapok rohamot, nem vagyok cöli. Szerintem a mesterséges betegségeket pont a jelenleg jellemző étkezési szokások generálják. Csak nézz szét, mit esznek az emberek az utcákon.
21. globus (válaszként erre: 19. - _telihold_)
2017. febr. 10. 10:08
Mindenki lehet beteg, egy étrend nem életbiztosítás.
20. globus (válaszként erre: 17. - Hoxa)
2017. febr. 10. 10:07
Nálunk is van igazi LÉ a családban. Családszűrés megtörtént, szerencsére jó lett nekem, de ha elkezdeném a gm étkezést divatból (sok ilyen van), akkor pár hónapon belül lisztérzékennyé válnék, mert utána egy falattól rosszul lennék. Nem szeretnék mesterséges betegséget. Elég, ha magától jön. Mindez nem jelenti, hogy kenyérrel eszem a tésztát, de nem kapok hisztériás rohamot, ha valaki kenyeres kézzel megfogja a tányéromat.
19. _telihold_ (válaszként erre: 18. - Globus)
2017. febr. 10. 10:06
Míg rohadt beteg nem lesz :)
18. globus (válaszként erre: 9. - Csicsi25)
2017. febr. 10. 10:04

Pár éve írták, hogy már nincs más egészséges élelmiszer, mint a magok és élesztő.

Élesztő azóta kilőve, tegnap olvasom, hogy chia maggal is vigyázni kell :D Röhej. Szerintem mindenki egyen azt, ami jól esik.

17. Hoxa (válaszként erre: 16. - Globus)
2017. febr. 10. 10:03
Nem allergiát kell vizsgálni, hanem intoleranciát. Én sem iszok tejet 9 hónapja és glutént sem eszem. Remekül vagyok :)
16. globus (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
2017. febr. 10. 10:02

Vizsgálták az allergiát?

Egyik lehetőség ez. Másik pedig, ha sokáig nem fogyasztod, zéró ellenanyagszint alakul ki, és a legkisebb molekulája is panaszt okoz.

15. _telihold_ (válaszként erre: 9. - Csicsi25)
2017. febr. 10. 09:59

Ez nem csak divat. Sok embert megbetegít a tej. És a mai tejipart ne hasonlítsuk a régihez...


Nézd meg ezt:

[link]

14. globus (válaszként erre: 8. - Gribedli***)
2017. febr. 10. 09:57
Ugyanerre gondoltam. Nem a paleó értelmét vitatom, hanem nyilvánvaló, hogy a mai paleó étrend egészen más, mint amire hivatkozik. Egy rakás gyümölcs, zöldség nem volt még akkor. Télen nem jutottak hozzá egyáltalán. Ha leöltek egy állatot, fel kellett falni azonnal, mert tartósítási eljárásokról későbbi információink vannak. Kezdetleges eszközökkel hogyan fabrikáltak olyan ruházatot, lábbelit, amivel napokon át kajtattak télen vad után? Valahogy a technikai rész nem áll össze... persze, hogy nem volt rák, nem volt szívbetegség, diabétesz, mert nem volt orvostudomány sem, ami diagnosztizálta és kezelte volna, egyéb, külső extrém okok miatt meghaltak 30-40 évesen. Ha valaki tud hozni olyan linket, hogy 100 év fölötti ősember múmiáját találták, szívesen elolvasom.
13. michelle.r (válaszként erre: 9. - Csicsi25)
2017. febr. 10. 09:57

Elhiszem, hogy anyósod így étkezik és jól van, de nekem elég egyetlen pizza vagy egyetlen croissant - mindkettőt imádom, és óriási önmegtartóztatás nem enni - ahhoz, hogy másnap méteres táskákkal a szemem alatt ébredjek, hogy a lábam ne férjen el a cipőmben, és két-három napig úgy érezzem magam, mint a farkas, amikor köveket varrtak a hasába.


Orvosi értelemben nem vagyok beteg sem a cukortól, sem a tejtermékektől, sem a gluténtól, csak piszok rosszul érzem magam tőle.

2017. febr. 10. 09:54

Petra az a baj ezzel, hogy messze nem azt esszük, amit az ősemberek ettetk. Legalábbis hosszas történelmi tanulmányaim alatt sem találtam semmi bizonyítékát annak, hogy az ősember kókusztejszínhabot tett a kávéjába, vagy mandulatejet, máktejet ivott, vagy gesztenyelisztből sütötte a palacsintát, amit eritrittel, vagy nyírfacukorral édesített totukrémmel töltöttek meg ;)


Mondom ezt én, aki évek óta paleolit módon étkezik, és soha nem voltam egészségesebb, energikusabb sem fizikailag, sem agyilag, mint most.

11. gribedli*** (válaszként erre: 9. - Csicsi25)
2017. febr. 10. 09:48
Tejet én sem iszom, de a legtöbb növényi tejben van ugyanannyi kálcium (hozzáadott)
2017. febr. 10. 09:47

Aztán passz, őseink nagyvonalakban gyümölcsevők voltak,gyümölcs, levelek és olajos magok. Szóval a nyersvegán állna ehhez a legközelebb, a b12 vitaminhoz meg úgy jutottak hozzá, hogy nem jó tiszta üveges ásványvizet, hanem koszos (mikrobiológiailag koszos) vizet ittak, amiben volt is annyi baci, hogy azok által b12 vitaminhoz jussanak.


Ahogy ma a szegény országokban, nekik sincs b12 hiányuk pedig sem húst, sem állati dolgokat nem esznek, mert a melegben megromlik hamar. De koszos vizet isznak ők is (kis tífusz meg bélféreg kit érdekel? Nekik más víz nem jut)

2017. febr. 10. 09:45

A hajam égnek áll, amikor ezekről a "divatos" étrendekről olvasok.


Ne igyunk tejet, tejfélét...


Emlékszem még arra az időre, amikor a tejeszacskóra ez volt írva: a tej élet, erő, egészség!


Nagymamám nemrég jegyezte meg, hogy sokszor elesik, mégsem tört még el semmije (nem akarom elkiabálni). Ezt ő a tejnek tulajdonítja, amit egész élete során, minden áldott nap ivott. Idén lesz 90 éves.

De hozzá kell tennem azt is, hogy nem heverészett egész nap a tv meg a számítógép előtt, egész élete során fizikai munkát végzett és sokat volt levegőn.


Ha az ember folyton azt nézné, hogy a mai "modern" világban ez vagy az nem egészséges, akkor semmit sem ehetne-ihatna.


Anyósommal értek egyet: mindent ehet az ember, de mértékkel! És itt a mértékletességen van a hangsúly!


Én még ehhez hozzátenném: sok mozgás és friss levegő (bár ebből is egyre kevesebb van)

2017. febr. 10. 09:42
Havi 1x ettek húst, ezzel nem azt akarom mondani, hogy abban sok a kalória, inkább, hogy nagyrészt az életük éhezéssel telt, nem is ettek mindennap (télen nem ettek semmit), vagy napi többször. És azt a keveset is lemozogták.
7. e8da813d29 (válaszként erre: 4. - Globus)
2017. febr. 10. 09:41
:DDD
2017. febr. 10. 09:39

Őseinknek azért nem kellett kalóriát számolni (persze, azt se tudták, mi az, de ha tudták volna, akkor se kellett volna), mert havi 1x ettek talán húst. Nem kolbászt, szalonnát, hanem nyersen, véresen. Az ősdisznónak nem volt szalonnája sem,sovány volt:). Vagy egyáltalán, csak tavasztól őszig ettek ehető növényeket, lévén nem tudtak tartósìtani, és nem volt hűtőjük sem.


Úgyhogy össze se lehet hasonlítani.


Szerintem nem érvényes a mai körülményekre, hogy nem kell nézni a mennyiségeket, hiszen a mennyiségnek így csak a bolt nyitvatartási ideje szab határt. Túl sok kaja áll rendelkezésünkre, így muszáj egy határt szabni, ha valaki egészséges súlyt akar elérni vagy megtartani.

5. gribedli*** (válaszként erre: 4. - Globus)
2017. febr. 10. 09:32
:DDD
4. globus (válaszként erre: 1. - Hpetra22)
2017. febr. 10. 09:31
Edd ma is azt és annyit, amennyit vadászol, kifoghatsz, gyűjthetsz. Piacon vadászat nem ér.
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2017. febr. 10. 09:21
Eleve nem kehet összehasonlítani az őskort a mostani élettel, ha annyira egészséges volt a paleo étkezés, miért haltak olyannyira korán az emberek?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook