Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Miért paleó?

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Más diéták
A fórumhoz cikk tartozik, kattints ide a megtekintéséhez!

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4

111. megryan2017-02-25 19:04
Nekem ezzel az a problémám, hogy a hús és a zöldségek(nov-május) és egészséges magok a legdrágábbak. Kenyérből, tésztából jóllakni egy étkezésre 2-300 ft, ugyanez salátás- húsos, halas, magos verzióban akár több száz forinttal drágább étkezésenként.

110. .violet2017-02-14 19:46
Igen, már harmadszorra álltam neki. Most mínusz 7-nél járok. Egyébként a paleo nem feltétlen arról szól, hogy folyton húst eszünk, mert sokan, akik nem paleóznak, ezt gondolják. Lehet úgy is paleozni, hogy főleg zöldséget eszünk, kevés hússal, némi gyümölccsel. Kinek milyen az ízlése. Pl én lassan kezdtem el fogyni, átálltam erre, egyből felgyorsult a fogyásom. Ja és NYERSEN ettem a zöldséget.
(válasz hpetra22 99. hozzászólására)

109. gribedli***2017-02-14 15:19
Jesszus, nem akartam szivecskét küldeni ám:D
(válasz android50 104. hozzászólására)

108. gribedli***2017-02-14 15:16
A valôságban sokszor ennél gyávábbak voltak elődeink és miután a vadállatok elejtették a prédáikat, majd jól befalatoztak belőle, meg rányálaztak, akkor odamentek a sakálok és na, ekkor a korabeli Mézga Géza sajátgyártmány lándzsájâval el merte őket kergetni, hogy a maradékokat leszopogassa a csontokról:DDD

De a testünk felépìtése (állkapocs, izületek, fogazat, kéz elrendezése, körmök és nem karmok, belek hossza, gyomor savtartalma) rengeteg dologban arról tanúskodik, hogy növényevők, ezen belül is gyümölcsevők vagyunk. Félve írom ezt le, mert ma rengeteg a cukorbeteg is, ők meg ugye nem ehetnek gyümölcsöt kétpofára, de úgy kell elképzelni, hogy leveleket is bőven ettünk.
(válasz android50 104. hozzászólására)

107. OrcaN2017-02-13 18:55
Bár jó lenne, ha jó lenne nekem is.

106. OrcaN2017-02-13 18:54
diétázni se jó nekem*
(válasz OrcaN 105. hozzászólására)

105. OrcaN2017-02-13 18:53
Gyomor jóindulatú tumoros lány barátom állt át paleora, és volt a társaságban egy másik paleos is. Nekem ízlett, de vöröshús de finomliszt nélkül is idővel elfogyók, de komolyan, diétánai se jó nekem. Nem csak erőt vesztek, a fehér dolgok nélkül, nincs erőm mozogni, csak rengeteg krumplival. Ami meg dél-amerikai, és nem fogyok mellette egy dekát sem.

De indiai tagolás szerinti levegő testkarakterű embereknek kiváló, tűz belehal, és víz bírja egy darabig.

104. android502017-02-13 16:59
Nyersen kéne marcangolni a frissen elejtett mammut húsát - az volna az igazi!

103. Arón12017-02-13 15:55
Én a kókusz tejet szeretem, én főzöm. Olyan finom, hófehér tejecske.
(válasz timycat 93. hozzászólására)

102. Arón12017-02-13 15:46
Ha valaki nem érzékeny rá és meg tudja emészteni, mi baja lenne tőle? Mennyivel jobb a virsli vagy az ilyen olyan felvágott, kolbász? Jól tudom, hogy azt meg engedi a paleo?
(válasz Csicsi25 100. hozzászólására)

101. Birgit772017-02-13 12:56
Hát, régebben lehet, hogy benne volt a TEJ :)
(válasz Csicsi25 100. hozzászólására)

100. Csicsi252017-02-13 12:42
Hehe, ezen jót mosolyogtam! :))

Nem, nem onnan itta, sőt most sem onnan issza. A jó öreg bolti, zacskós tejet vette, mióta csak az eszemet tudom. Annyi különbséggel, hogy ő mindig felforralta.
(válasz Birgit77 85. hozzászólására)

99. hpetra222017-02-13 11:15
Szia! Persze! Paleózol?
(válasz .violet 97. hozzászólására)

98. hpetra222017-02-13 11:14
Örülök, hogy ilyen sok hozzászólás jött a cikkemre. Láttam, hogy felvetődtek az alapvető kérdések is, amik mindig, de nagyon jó kis társalgás bontakozott ki. Hamarosan megjelenik a cikk további része is.

97. .violet2017-02-12 22:31
Sziasztok, lehet csatlakozni? Látom, itt legalább pörög a fórum valamennyire.

96. M0ncsa2017-02-12 22:18
Amugy glutenintolerancia, mint olyan, igenis letezik. Fiam hivatalosan glutenintolerans, de nem coliakias (bar a veszelyeztetett csoportba tartozik). Papirja van rola :) Vele egyutt hagyta el a csalad a lisztevest itthon, es lass csodat, mindenki jobban van. A kicsi lany az ovodaban kommersz (glutenos) etrendet kap, egyelore tunetmentes. Sajnos (vagy szerencsere) amig nincs baja, nem tudom kiverekedni a glutenmentes etrendet neki. Remelem, ha nagyobb lesz, sajat dontese alapjan eszik majd egeszsegesebben.

En 19, a hugom 24 evesen kezdett tuneteket mutatni glutenfogyasztasra. Ahogy elnezem, van, aki meg kesobb. Ugyhogy nem korhataros a dolog.

95. M0ncsa2017-02-12 22:14
Kosz az infot! En sem ertettem, miert van, hogy a glutentol csak minden bajom van, mint Michelle-nek (fosas, faradtsag, levertseg), de a zabtol egyenesen okadok. Sugarban. Biztos aveninallergia :)

Mas: globus, az intoleranciak pont a tulzott fogyasztastol alakulnak ki, nem az elhagyastol. Az, hogy miutan "elszoksz" valamilyen mereganyag fogyasztasatol, erosebbek a tunetek, szubjektiv. Persze, hogy jobban eszreveszed a mergezett allapotot igy, mint ha folyamatosan benne elsz valamilyen szinten.
(válasz Arón1 61. hozzászólására)

94. gribedli***2017-02-12 21:21
Mandulamosólé:DDDD iszom amúgy ilyeneket de nagyon kis mennyiséget mert nem kávéztam soha, szóval nincs eleve szokás, amihez kell, hanem pl palacsintát ezekkel csinálok, ha épp arra vágyom. Amúgy egyetértek, hogy dràgábbak, de házilag is el lehet készíteni. De ha a víz is összetart valamit (zabkása), akkor abba nem teszek se ilyet, se olyat, hanem vizet.

A pótlókról ugyanez a vèleményem. Ha vegán valaki, nem eszik sajtot. De miért kell kesudióval összekutyult rizsnyàkot vegán sajtnak nevezni? Nem sajt. Meg soha nem is lesz olyan íze. Lehet enni zöldséges pizzát sajt nélkül is. Vagy a felvágottak, amik 30%al többe kerülnek a húsos felvágottnál, de hiába vegán, ha tele van sóval, adalékokkal, stb. Ezért ha én az egészségem miatt lettem vegán, elmegyek mellettük simán, mert az nem egy egészséges valami, hanem egy címkézett szarság.

És ezt amúgy mindennel eljátszák, címkézik a dolgokat egy adott diétához: paleo liszt (mert lisztet nem ehetnek), vagy vegán sajt (mert sajtot nem eszik), de okvetlenül kell neki a gesztus, mert nem tud gyökeresen megváltoztatni egy adott szokást. Minden ilyen kötődés csak fogâst ad rajta azoknak, akik üzletet fognak csinálni abból, hogy le akar fogyni vagy hogy nem akar állatot enni.
(válasz timycat 93. hozzászólására)

93. timycat2017-02-12 21:02
Én nem vagyok semmilyen diéta híve. Nincs is rá szükségem.
Fehér cukrot, fehér lisztet használok, egyedül tejből veszek laktózmentes (tejből, más tejtermékből "normálisat"), persze mindent mértékkel. A ma divatos élelmiszerek (pl a tejpótlók, minek ha nem bírod a tejet ne idd, ezért nem kell mandulamosó lét inni) ipari melléktermékek, amiket régen "kidobtak" most meg horribilis összegekért árulnak.
Szerintem a mai emberre a stressz, zsúfoltság, légszennyezettség és mozgáshiány sokkal de sokkal veszélyesebb mint a fehér cukor vagy a liszt. Hangsúlyozom, szerintem.

92. Channa*2017-02-12 13:27
Igen, szerintem is elég lenne csak addig visszamenni, vagy még addig sem.
A nagymamám 80 évesen halt meg és csak azért, mert meghalt a fia.
Mindent evett, és akkor, amikor megéhezett, csak mennyiségi korlátai voltak. Na nem a súlya miatt, hiszen sosem volt kövér, hanem a szokásai miatt.
Ő 1917-ben született, akkor nem volt divat naponta 5x enni, hanem csak 1x vagy 2x, ezt tartotta élete végéig. Kutya baja nem volt sosem. Egyszer elütötte a motor, kivették a vakbelét, megműtötték a fülét, majd a fia halála miatt (stressz) beteg lett és meghalt. Ja, és persze apósom, anyósom és az összes idős rokonom hasonlóan él.

És igen, szerintem is inkább a szennyezett levő és a stressz tehet mindenről....
(válasz globus 91. hozzászólására)

91. globus2017-02-12 12:54
Ez majd a végén derül ki.
De ha nem megyünk vissza őskorig, csak ükapáinkig, jóval többen értek meg aggkort, pedig ették a krumplit, lisztet. Szerintem legrosszabb a napi stressz, az őrült elektroszmog, az információáradat, kényszeres megfelelés, még ha tagadjuk is, bennünk van. Dolgozni KELL, viselkedni KELL, kapcsolatokat tartani KELL stb... bocs, hogy nyomatékosítottam, arra célzok, hogy nem tudunk függetlenítődni a környezetünktől. Ettől tuti, hogy nem lesz hosszabb, egészségesebb életünk, akármit eszünk.
(válasz Channa* 90. hozzászólására)

90. Channa*2017-02-12 12:45
Na jó, de itt nem arról volt szó, hogy hosszabb és egészségesebb életet fog nyújtani?
(válasz globus 89. hozzászólására)

89. globus2017-02-12 12:28
Persze, hogy fogyaszt. Nincs krumpli, rizs, tészta, kukorica, liszt, cukor, cukros joghurt, kakaócska, tejszín, mindenki fogyni fog. Akármilyen diétának hívják.
(válasz Channa* 88. hozzászólására)

88. Channa*2017-02-12 11:30
Én is olvastam sok siker történetet, de akkor most ennek az étrendnek a fogyás a sikere, vagy a hosszú és egészsége élet?

Mert ugye a fogyás nem mindenkinek kell, és egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy mindig mindenki csak azért tart sikeresnek valamit és valakit, mert fogyaszt, lefogyott, stb.

Ha a fogyás a cél, akkor írjuk le konkrétan és ne ködösítsünk azzal, hogy ez annyira egészséges, hiszen a őskorban élő max. 30 éves kort megélt őseink sokkal egészségesebbek voltak ilyen étkezés mellett.

Elhiszem, hogy lehet fogyni ettől az étrendtől, de az egészséges oldalát nem igen.

Ennek a hozzászólásnak nagy része nem neked szólt!:D
(válasz Birgit77 84. hozzászólására)

87. Birgit772017-02-12 11:00
Engem az riaszt meg a legjobban, hogy vannak olyan tejek, amiket nem is kell hűtőbe rakni... nyilvánvaló, hogy nem tej!

S hány, meg hány ilyen van.

A minap láttam egy videót, jó, a kínai chipsről van szó, még sosem ettem, hálisten. A hapsi szó szerint zacsikat töltött egy gépbe, meg még ki tudja mit, ami aztán átalakította chipssé őket!!! Na, s ezt eszik az emberek, borzasztó! Még jó, hogy sosem vágytam ilyesmire.
(válasz izmoskörte 86. hozzászólására)

86. izmoskörte2017-02-12 08:02
Aláfeküdt a kecskének! DD! Ne haragudj, értem mit mondasz, és teljesen egyetértek veled, csak elképzeltem..."direkt a tőgyéből" DD! Amúgy meg ijesztő a bolti tej, meg sem tud savanyodni, hanem keserű lesz. A lejárat után egy héttel még mindig fogyasztható túróról meg már ne is beszéljünk. Én régebben aludtejből készítettem a túrógombócot, de már évek óta ne tudtam tejet "altatni". Egyszerűen nem alszik meg! Sajnos ez nagyon sok élelmiszerre igaz. Az is műkaja amiről nem is gondolnánk.
(válasz Birgit77 85. hozzászólására)

85. Birgit772017-02-11 22:14
Azért ne felejtsd el, hogy a mamád valszeg nem a dobozból itta meg a legtöbb tejet, hanem direkt a tehén, vagy a kecske tőgyéből. Tehát ő még igazi tejet ihatott, nem pedig ezt a dobozos löttyöt, amit most árulnak valszeg valamilyen felhígított tejporból.
(válasz Csicsi25 9. hozzászólására)

84. Birgit772017-02-11 22:12
Nekem tetszik a cikked, sok jót olvastam már én is a paleoról. Közvetlen ismerőseim is vannak, akik áttértek a paleo életmódra (ráadásul főorvosok) és ők is nagyon szépen "leírták, elmagyarázták" a paleo táplálkozás lényegét. Olvastam sikertörténeteket is és engem meggyőztek, hogy belevágjak, miután befejeztem a 90 napos diétát (most abban vagyok benne, jó felvezetése a paleonak, sok ételt már paleosan állítok össze így is, csak még szétválasztva). Persze tudom, ez már életmód lesz, de hiszek benne!
Szóval én gyakori "vendég" leszek a fórumodon :)
(válasz hpetra22 1. hozzászólására)

83. Móricz Ildikó2017-02-11 21:27
egészségügyi okból paleoztam, az elején nagyon nagy volt a változás, pozitív dolgok történtek, fogytam energetikusabb lettem, nem voltam éhes, aztán kb 1.5 év után nem éreztem jól magam, nem tetszettem magamnak! túlfogytam! és ami miatt elkezdtem a paleot, az az egészségügyi problémám felerősödött. természetgyógyász segítségével megtaláltam a személyemnek megfelelő étrendet, bekerült a tönköly,saját sütésű kenyér kovásszal, a durum, a rizs, és egypár tejtermék, (tejet kb 6 éve nem iszom ) így nagyon jól érzem magam! eszem csokit mértékkel, eszem fagyit mértékkel, és talán ez a legnehezebb a mértéket megtartani, ha azt megtanuljuk, akkor már tettünk az egészségünkért

82. Móricz Ildikó2017-02-11 21:10
nem kell 2-3 hónap!! 42 napra kész a nagymellű csirke
(válasz michelle.r 30. hozzászólására)

1 2 3 4