Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kaális babák fórum

Kaális babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
8477. gabocza78 (válaszként erre: 8476. - Picky)
2019. jan. 17. 14:23

Ezek szuper hírek, nagyon ügyesek vagytok! :)

Nekem majd nem fog ártani a tejszaporítás, anno 7 éve nem nagyon tudtam a nagyfiam szoptatni, úgyhogy én azt hiszem kipróbálom majd :)

Köszönöm a gratulációt, június 29-re vagyok kiírva, 6 év és 6 sikertelen lombik után megtörtént a csoda és spontán terhes lettem :)

8476. Picky (válaszként erre: 8475. - Gabocza78)
2019. jan. 17. 14:14

Köszi. Ha nem marad más akkor kipróbáljuk! Bár most úgy nézem hogy a Colief bevàlik ( bàr nyugtàval dícsérjük a napot 😂)

Bàr a tejszaporító hatásától kicsit félek a teának... arra nincs szükség... momentàn úszunk az anyatejben. 😂😂

Elejèn fejnem kellett mert nem ment a szopizas... ennek meglett a hatása, lett annyi tej hogy több gyerekre is jutna. Most várjuk a csodàt, hogy mivel mostmár megy a szopizas így lassan beàll a kereslet-kínàlat remélhetőleg.

Neked gratula a pocaklakóhoz! Mikorra vagy kiírva?

8475. gabocza78 (válaszként erre: 8467. - Picky)
2019. jan. 17. 12:37

Szia Picky, bocs, h így ismeretlenül, de zugban olvaslak Titeket :) Mivel én is lassan félidős vagyok, elkezdtem utánanézni ezeknek a dolgoknak, és találtam egy teát, amit mindenki dícsér. Egyrészt tejszaporító másrészt hasfájásra is nagyon jó. Ez lenne az:

[link]

8474. mokuci1986 (válaszként erre: 8472. - Picky)
2019. jan. 17. 11:37
Elég sovány vigasz 😂
8473. mokuci1986 (válaszként erre: 8471. - Wantababy)
2019. jan. 17. 11:37

Köszönöm szépen 😘

Nagyon aranyos 💙

8472. Picky (válaszként erre: 8470. - Wantababy)
2019. jan. 16. 21:26
Hát nem hagzik jól. Minket azzal vígasztaltak hogy mire ezen túl leszünk addigra majd jön a fogzás és azért lesz sírás és virrasztás 😀
8471. Wantababy (válaszként erre: 8466. - Mokuci1986)
2019. jan. 16. 18:21
Visszaraktam Mokuci 😘
8470. Wantababy (válaszként erre: 8467. - Picky)
2019. jan. 16. 18:20
Szia Picky! Ha valaki akkor mi megjártuk a poklok poklát hasfájással. Majdnem a 4dik hónap végéig ordított a kisfiam miatta. Először Espumisant kaptunk mi is,utána Infacolt 3x váltottunk de semmi. Aztán Lactase Comfort+Linex Babyt kaptunk ami segített. 🌝 Hajnalban mi is fenn voltunk mindig vele,nyugtató baba zenével próbálkoztunk,meg ülve az ölünkbe tettük hassal lefele. A vége felé azt hittük már elmúlott,mert pár napig enyhült neki,aztán úgy múlt el hogy rettenetesen sírt szegény. Aztán mint amit elvágtak. Nehéz volt...
8469. Picky (válaszként erre: 8468. - Panni_80)
2019. jan. 10. 10:22
Köszi. Kapja azt is, úgy nézem espumisannal együtt vmit tényleg segít. Így is látszik hogy van hogy kinlódik de talàn nem olyan erősek a görcsök mert sírni nem sír. Viszont ha függőlegesben tartom úgy teljesen jól el van egy hangja nincs, úgyhogy ezen felbuzdulva azt hiszem megoldast nyújthat még a kendőzéd hordozßs mert ott is kb ebben a pozícióban van mint ahogy most mi tartogatjuk. Kerestem is egy hordozási tanacsadót, jövőhét második felében jön. Addig meg jó edzés ez nekem is meg apukànak is a gyereket sokszor függőlegesben tartani....😀
8468. Panni_80 (válaszként erre: 8467. - Picky)
2019. jan. 9. 16:53
A Biogaia cseppet mindenkèpp adjàtok,mert probiotikum ès full termèszetes.Ezt szoktàk kiegészíteni,mindenki kb kísèrletezik,hogy mi jön be:infacol/colief/co-lactase/3 hótól gripe water.
8467. Picky
2019. jan. 9. 16:47
Sziasztok lányok! Érdeklődnèk higy kinek mi vàlt be hasfájasnàl? Azt hiszem minket utolert, az éjjel megvolt az első sírós éjszakànk 2-től reggel 7-ig vígasztalhatatlanul sírt nyüsszögött a kislànyunk. Tipikusan a függőleges helyzetben tartás és sikeres pukizas hozott nèmi megkönnyebbülést, vmint a szopizások utàn kb egy fél óràval szintèn hol keservesebben hol nem annyira nyüsszög, feszegeti magát, nyom, tekereg. Szóval mindent összevetve tipikusan hasfájós tünetek. Védőnőnk Espumisan cseppeket javasolt plusz ezen kívül ugye a szokásaos mint alapis büfiztetés plusz torna hasmaszírozàs.... érdeklődnèk hogy ezeken kívül vmi mas ötlet esetleg valakinek? Bármilyen praktika ami bejött?!Mindenre nyitottak vagyunk 😀
8466. mokuci1986 (válaszként erre: 8462. - Wantababy)
2019. jan. 9. 12:43
Ohhh, én lemaradtam a képekről, vissza tudod majd tenni, légyszi? 😘
8465. storm82 (válaszként erre: 8462. - Wantababy)
2019. jan. 9. 04:52
Egyem meg, tündéri aranyos a kisfiad, s tényleg milyen nagy már!☺️
8464. Panni_80 (válaszként erre: 8462. - Wantababy)
2019. jan. 8. 20:56
Èdesem,de cukiii!Nagyon ügyik vagytok!
8463. 815886c551 (válaszként erre: 8462. - Wantababy)
2019. jan. 8. 20:39
Jaj, de szép és milyen nagyfiú már! Azok a nagy szemek 😊
8462. Wantababy
2019. jan. 8. 17:45
Jaj de jó olvasgatni a babákról! 😊 Mokuci gyönyörűek a kincseid! 💙♥️ Amúgy jól teszed hogy vársz a kostóltatással mert Győzőke sincs oda a kiskanálért. Néha hisztizik is miatta,mert könnyebb a cumisüveget szívnia ugyebár. 😁 Stormi de ügyi vagy hogy még tudsz szoptatni! 😮 Nekem egy szívfájdalom volt mikor elment a tejem mert Győzőke imádta az anyatejet. Ahhoz nem is kell semmi,benne van minden ami kellhet Gergőnek! 😊💙 Sweet,Luca nagyon megnőtt és milyen ügyes! 😮😍 Egyetértek veletek ha nem muszáj kórházban lenni akkor ne. Én is teszek fel pár képet Győzőkéről!
2019. jan. 8. 09:57

De jó olvasni rólatok :)

Mókuci nagyon szépek a babák! :) Milyen kis csinosak ♥

Örülök, hogy mindenkinek ilyen szépen növöget.


Luca 4 hónapos, 6050 gramm és 66 cm. Nagyot nőtt az elmúlt napokban, most már a 68-as ruháit adom rá.

Úgy tűnik, hogy bevált neki a krém a hemangiomára, egy kicsit halványodott már. Mivel az arcán van, van egy olyan lehetőség, hogy szájon át kapja uezt a hatóanyagot. Kórházban kellene menni megfigyelésre, de nem akarjuk ennek kitenni, ha nem muszáj. Az orvos szerint most fog igazán látványosan halványodni, a következő kontrollig még ő is várna.


Háton közlekedik, tolja magát a lábaival. Hason nyúl a játékokért. Oldalra már nagyon ügyesen fordul, át is fordult már, csak ritkábban sikerül neki.

Épp almát párolok neki, mert a reszelt almától szorulása van. Egyébként nagyon ízlik neki :)

8460. storm82 (válaszként erre: 8457. - Wantababy)
2019. jan. 8. 06:24

Szia, de jó hallani rólatok!

Nagyon ügyes a kisfiad, hú súlyra nem semmi, ügyesek vagytok!

Nagyon szalad az idő, Gergő jövő héten hat hónapos lesz, el sem hiszem! Én is várok addig a kóstoltatással, mint Mókuci, Gergő még mindig csak szopizik.

6200 gramm most, inkább hosszú, csinos kislegény, nem egy hízóbajnok, de azért vannak kis sonkái☺️☺️

Mi járunk mozgásfejlesztő tornára és masszázsra, mert nem csinálta az elvárt dolgokat de most már nagyon kis ügyes, rengeteget segít a torna. Mi nem siettetjük, csak mondták érdemes odafigyelni rá, hogy a későbbi élete során ne legyenek gondjai ebből kifolyólag.

Minden jót nektek!!

8459. mokuci1986 (válaszként erre: 8457. - Wantababy)
2019. jan. 7. 22:00

Szia. Örülök, h erre jártál és meséltél kicsit magatokról😊

Nem semmi, hogy a fiad már térdre és talpra is áll a kiságyban, tényleg egy kis vasgyúró😁

Nálunk a picik a héten lesznek 5 hónaposak, de én a kóstoltatással megvárom a 6 hónapot, úgyhogy még tápszer. Huni súlyban jól elhúzott Rékától, 7100g míg Réka "csak" 5700g. Már mindketten ügyesen hasra tudnak fordulni és kezdik emelni a popót. Amúgy nagyon vidám babák, nagy örömünkre mindenki imádja őket 😍😍

Teszek fel friss képet neked!

8458. Wantababy
2019. jan. 7. 21:25
Mokuci,Storm meséljetek ti is! 😊😊♥️
8457. Wantababy (válaszként erre: 8418. - Mokuci1986)
2019. jan. 6. 21:46
Sziasztok lányok! Nagyon rég voltam itt,nincs időm fellépni,minden percemet kitölti a kisfiam. De most eszembe jutottatok és látom Mokuci kérdezett is engem,nagyon jól esik. A napjaink nagyon jól telnek,pont ma vagyunk 5 hónaposak. A kisfiam iszonyú gyorsan nől,7200 gramm és 71 cm. Egy igazi rosszaság. 3 és fél hónapig tudtam szoptatni,most tápszerezünk. Próbálgatjuk az ízeket is már. Pár napja már térdre is áll és rugózik a lábával. Állni is nagyon szeret,a kiságyat le kellett tennünk már egy igazi kis vasgyúró. 😊😊😊😍
8456. Picky (válaszként erre: 8455. - Tkatlin)
2019. jan. 3. 12:51

Én sajnos a negatív példa vagyok, nálunk szívhang utàn az egyik babó nem fejlődött tovàbb, következő UH-on üres volt az a petezsák ( ő fele akkora volt mint a másik).

De a másikuk ma 16 napos, itt szuszog mellettünk!

Nagyon szorítok nektek! Pozitívan! Most mindketten ott vannak, erre koncentràlj! Tényleg nem törvényszerű hogy a kisebb nem fejlődik tovàbb!

8455. tkatlin
2019. jan. 2. 17:34

Sziasztok,


Ma voltunk 6 hetes kontroll UH-n 😊 Még emésztjük a híreket, olyan hihetetlen! Mindkét Atom Anti jól van és van szívhangja is. "A" Babóca szabályos szikhólyag és 5,7 mm-es, "B" Babóca 6,5 mm-es bár neki kicsi a szikhólyagja (10-12 mm-es). Itt azt mondta doki, hogy előfordulhat, hogy végére csak egy marad, de nem kell, hogy így legyen. 2 hét múlva el kell mennem saját dokihoz kontroll UH-ra.


De továbbra is hiszünk és bízunk a kis harcosainkban!!! Bár még a hosszú út elején állunk, mégis igyekszünk pozitívan gondolkodni, hogy minden rendben lesz és hamarosan nagy család leszünk! 🤞🤞


Kérdésem lenne, hogy járt már valaki így, hogy kicsi volt a szikhólyag a babánál? Hogyan alakultak a dolgok??


Ikres anyukáktól, néhány jó tanács? tapasztalat?? Veszélyeztetett terhesség igen / nem??? ....


Nagyon szépen köszönöm!!!

8454. Bogika28 (válaszként erre: 8453. - Léna123)
2019. jan. 1. 18:51
Köszönöm a választ. Lehet, hogy a baba az, de azért majd rákérdezek a dokimnál is.
8453. Léna123 (válaszként erre: 8452. - Bogika28)
2019. jan. 1. 15:01
Szia! Szerintem a baba mozgását érzed már. Én azt hiszem 19.hét környékén kezdtem érezni, hasonlóan mint te, kis rángásnak éreztem. Nekem először idegrángáshoz hasonlított, nem is voltam biztos benne, hogy azt már a baba/babák csinálják. Aztán egyre erőteljesebb, és egyértelmű lett, ahogy ment az idő.
8452. Bogika28
2019. jan. 1. 09:07

Sziasztok!

18 hetes kismama vagyok, és egy pár napja idönkènt apró rángásokat érzek a méhemben. Ezek önkéntelen mozgások, mint mikor valakinek éjszaka rándul egyet a lába. Ti tapasztaltatok hasonlót? Szerintem baba mozgásnak ez túl erőteljes.

8451. H.Majoranna (válaszként erre: 8444. - Tkatlin)
2018. dec. 27. 22:12
Szia! Én a 6. héttől 12. ig hánytam,ha kellett ha nem 😂2 kg fogytam...bárhol,bármikor el tudtam aludni,éjjel-nappal akárhol....aztán kb ugyanennyi ideig fájt a fejem iszonyatosan.Nekem kb ami előfordulhat minden tünetem volt 😬Most pedig már olyan más fájdalmak vannak,hogy azokat már kezdem elfelejteni🙂Persze nem ijesztésnek írom🙂Én annak tudtam ezt be,hogy ketten vannak,szóval pozitivan előre és sok sikert továbbra is!
8450. tkatlin
2018. dec. 27. 22:04

Remélem mindenkinek jól teltek az ünnepek!

Köszönöm a válaszokat!!

Szerencsére tünetek enyhültek mára, ami maradt az a fáradság és émelygés. Most már csak az UH-t várjuk, hogy megtudjuk hany albérlőm 😍🤘lakozik a pocakban!

Addig is további jó pihenést mindenkinek. 😘

2018. dec. 23. 16:50
Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek! :-)
8448. 815886c551 (válaszként erre: 8444. - Tkatlin)
2018. dec. 23. 16:49
Gratulálok :-) nekem Is voltak erős görcsök, épp egy éve. Aztán jött az álmosság, meg a cicik, bár az nem volt rosszabb, mint máskor. Aztán a 8. Héttől a 14. hétig hányinger, erős undor szagokra. Nekem ez volt a legrosszabb. Narancson, pirítóson és tejen éltem hetekig :-D Sállal az orrom előtt vittem ki a szemetet, sütöttem olajban :-D 14. héten egyik napról a másikra elmúlt.1 baba van :-)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook