Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kaális babák fórum

Kaális babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
7847. Panni_80
2018. nov. 8. 15:05
Àgcikàm,mi a helyzet a nyôckerben?
7846. Picky (válaszként erre: 7845. - Jakee84)
2018. nov. 8. 15:00

Gondolom akkor hematómát se láttak mert akkor mondták volna. Az aspirin protect és a clrxane mellett sajnos könnyebben elpattanhat egy er és lehet belőle kis vérzés.

Nekem mikor először mentem terhedgondozasra vett le a dokim kenetet méhnyakrákszűreshez ( az előző màr túl régi volt így le kellett) na èn utána véreztem baromira. Én is szedtem akkor még ag asprint meg mellé a clexane. Hát nem volt megnyugtató latvány, mi is nagyin beparáztunk... azt hiszem terhesen a vérzés az utolsó dolog amit az ember lànya látni szeretne.

Lényeg hogy minden oké! Pihengess sokat! Minden rendben lesz!

7845. jakee84
2018. nov. 8. 14:08

Mi éjjel a sürgősségin jártunk, véreztem pisilésnél. Halistennek a vérzés elállt, bébi jól van, már 22mm és szépen mozgott és vert a szívecskéje.

Nem tudni honnan jött a vérzés, méhszáj zárt. Lehet a crinone mart ki, vagy csak elpattant egy ér.

Mindenestre a 12. hétig feküdnöm kell ismét tappenz, főzni felkelhetek és autóval közlekedhetek. Hosszabb sétát nem lehet, emelni és lépcsőzni sem


Nyugger uzem5mod bekapcsolva 😊

7844. Panni_80 (válaszként erre: 7840. - Storm82)
2018. nov. 8. 11:41

Szerencsère jól vagyunk,tejem làthatóan beindult,ès ízlik az illetèkesnek:-)Egyelőre 30 körülit gud leszívni,de nem 8-szor van rajram,hanem többször.Èjjel az első èbredès utàn nagyon nehezen alszik vissza,kb 2 óràt fent vagyok vele,mindig megèbred ès komfortszopizik,erre szeretnèk vmit kitalàlni,mert neki se jó,hogy nem alszik vissza,meg nekem sem.Egyre többet nèzelődik èbren,a kis kezeit vizslatja,az folyamatosan jàr neki ès nagyon èdes grimadzokat meg hangokat tol.Nagyon cuki,nem tudunk betelni vele.


Tegnap megvolt az első kakipara is,màr èpp írtam a vèdőnő baràtnőmnek,amikor màsfèl nap utàn sikerült a produkció.Fèrjjel koccintottunk rà,èn karamalz-cal,ő sörrel😂Talàn csak az anyatejes àtàllàs miatt volt ez?

7843. Magni1 (válaszként erre: 7829. - Witch959)
2018. nov. 7. 20:55
Köszönöm 😍
7842. Magni1 (válaszként erre: 7839. - Panni_80)
2018. nov. 7. 20:54
Nálunk két hónaposan állt be, de én erőltettem rá.
7841. 815886c551 (válaszként erre: 7839. - Panni_80)
2018. nov. 7. 20:07
Hat hetes kora után fokozatosan alakult ez ki. Addigra kezdtem megérteni én is, mikor miért sír. Nektek is kifog, türelem :-) Emlékszem, mi is hogy vártuk, hogy kimehessünk. Én Lucát már kivittem két hetesen az udvarra. Először tíz percre, pár nap után már ott altattam. Azóta is kint alszik a legjobbakat.
7840. storm82 (válaszként erre: 7839. - Panni_80)
2018. nov. 7. 17:44

Nálunk másfél hónaposan pontosan, addig káoszosak voltak a napok. (szopizás volt egyfolytában😄😄😄)

Mesélsz nekünk te is, olyan kíváncsi vagyok! Jól vagytok?

7839. Panni_80 (válaszként erre: 7838. - Storm82)
2018. nov. 7. 17:27
De ügyik vagytok,Csajok!Kb mikor àll be a napirend?Èn màr nagyon várom,hogy mehessünk lvegőzni,màr csak pàr nap:-)
7838. storm82 (válaszként erre: 7836. - 815886c551)
2018. nov. 7. 16:39

Bocsi, hogy csak most válaszolok.

A napirend szinte ua mint nektek. Reggel 7 körül kelés, kaja, játék, kb fél 10-10-től nagy alvás, kelés 13 óra körül, kaja, aztán nagy séta, fürdésnek nincs fix időpont, fekvés kb fél 10 körül, de van hogy később.

De úgy nem fix az egész nap hogy evés pl. 7-10-13-16 órakor. Mert azért csúszások vannak.

Klassz, a lombikos babákat nem viselik meg az oltások 😄😄😄

7837. Picky (válaszként erre: 7834. - Agci113)
2018. nov. 7. 14:44

Ha a család megoldja az lenne a legjobb ( ha azt mondod hogy a kórházit nem szeretnéd) de vésztartaléknak ha épp úgy jön ki szerintem érdemes 1-2 étel házhozszállitó cég honlapját megnézegetni. Szerintem biztos hogy találni olyat ahol ki van számolva fel van tüntetve a szénhidrát mennyiség.

Vagy esetleg a kórház dietetikusai közül vkit elcsípni hogy a diétas mennyire diétás ehetsz-e belőle nyugodt szívvel?! ( itt ebben a kisvárosban ahol élek ha a cukros kismaminak már nem jut diétas ételből akkor azt csinálják hogy kiviszik a normált és mondják hogy csak a felét edd meg 😂😀, hát köszi) De lehet hogy nálatok tényleg figyelnek erre!

7836. 815886c551 (válaszként erre: 7785. - Amina93)
2018. nov. 7. 14:39

Amina, jókat mosolyogtam, nektek aztán tényleg volt minden. Nem volt egyszerű, mégis megoldottátok :)


Mi aztán nem szólunk semmit, egy-két nehezebb napot leszámítva könnyű dolgunk van a leánykánkkal.


Mókuci, de jó, hogy ilyen flottul mennek a dolgok nálatok. Hasonlóan van nekünk is. Még az esti nyűglődés is megvan ugyanakkor, mint nálatok :)

Nekünk most 7-8 körül kelés, kaja, kis játék, délelőtt egy nagyobb alvás, szép időben kint az udvaron. Aztán délután evés, kicsivel több játék, séta, rövidebb szundik. Este fél 8-8 fürdés, 9, fél 10 alvás. Nálunk is tápszert kap, és mikrózás helyett most már én is kis lábast illetve termoszt használok.

7835. 815886c551 (válaszként erre: 7776. - Storm82)
2018. nov. 7. 14:14

Hű, de sokat írtatok tegnap óta :)


Megvolt tegnap az oltás és hála Istennek, meg se kottyant Lucának. Akkor sírt, mikor megszúrta a doktor bácsi, de mire hazaértünk aludt, mikor felébredt mosolygott, és reggel fél ötig aludt :) Aggódó anyuci többször megnézte, hogy nem lázasodik e, de nem és a szúrás helye sem csúnya. Viszont, hogy ne maradjunk aggódás nélkül, mennünk kell a Heim Pálba a hemangióma miatt, mert ez nem az a fajta, ami magától elmúlik, sajnos :( Pénteken megyünk is, nincs időpont, remélem, nem kell ott órákat álldogálni egy ekkora babával.. és amit még inkább remélek, hogy nem fájdalmas és hosszadalmas a kezelés, amit kapni fog.


Nálunk is ki volt írva az orvosi rendelőben, hogy a kismamákat soron kívül behívják, pont a sok beteg miatt. Ennek ellenére egy alkalommal nekem is volt rossz élményem. Nyár, 30 fok, gyalog mentem a város másik végébe, mert nem volt busz és akkor már nagy pocakkal. Erre két nyanyika jól hallhatóan megtárgyalta, hogy ez milyen hülyeség, hogy a kismamákat előre kell engedni, az ő idejükbe dolgoztak az utolsó percig, nem az orvosnál voltak. Nem szóltam egy szót sem, gondoltam menjenek be akkor, én ráérek, nem állok le vitatkozni. De szerencsém volt, mert kijött a nővér és mondta, hogy először a kismama jöjjön :)) bevallom, magamban szélesen vigyorogtam.


Agci: kitartás, biztosan minden rendben lesz! :)


RosaGina: nekem tud a védőnő arról, hogy lombikbabánk van, de ugyanúgy bánt velünk mint bárkivel és szerintem ez így is volt rendben. Nekem is volt egy mappányi előzményem, veszélyeztetett is voltam, de el se vittem, csak a zárókat és ennyi. Fel kell írnia a kiskönyvbe a beavatkozásokat, műtéteket egyébként.

7834. agci113 (válaszként erre: 7833. - Picky)
2018. nov. 7. 10:10
Igen, ez még kis logisztikát igényel, de sztem a család összefog majd!!! Bár ez a rendelés sem elvetendő!!! :) honnan érdemes, kik a megbízhatóak?? S az már eleve ki van számolva, ugye?? Mondjuk az nagyban megkönnyítene mindent :)
7833. Picky (válaszként erre: 7832. - RosaGina)
2018. nov. 7. 09:10

Plusz a japán nyelv tanulas is megy fekve 😂😉

Agci! Hogy oldjátok meg a kaja kérdest ha nem akarsz a kórháziból enni? Lesz aki főz? Vagy rendelsz?

7832. RosaGina (válaszként erre: 7831. - Agci113)
2018. nov. 7. 08:09

Kitartás!

Akkor marad a zene, filmek, könyvek.

Bach összes, Chopin összes, Rachmanyinov, Liszt :-D

Schiffnek vannak tök jó koncert felvételei youtubon,ha szereted

Francia svittek, meg mind a kettő well temepered clavier is.

Én ezeket hallgattam sotés műtét előtt után.

7831. agci113 (válaszként erre: 7830. - RosaGina)
2018. nov. 7. 07:58

De cuki vagy ;)

Egész jó volt az éjszaka, az ágy baromi kemény, dehát ez van :/

A csapat vegyes, van egy ikres mami egypetéjűekkel, ő már 3 hete bent van, és 4 hét múlva lesz a császár neki, addig itt lesz. Meg van 2 lány, akiknél esélyes a napokban a szülés. 3an Prosszeresek vagyunk, de állítólag ritkán látni errefelé :)

Nsgyed 6kor már lecsapoltak, mert máskor nem is lehet, mindenki törölgette a szemét, sötét volt még, bleeeee.

Hát a kötéssel az a baj,h nemtom fekve mennyire kivitelezhető-tegnap pont kérdeztem,h azért ücsöröghetek is az ágyban, vagy egész nap fekvés, azt mondja a doki(nem az enyém): hát ha nem akar magának utána szemrehányást tenni, akkor feküdjön 😮😮 gondolom úgy a legkisebb a nyomás. Na, szóval marad az olvasás, filmezés. Próbálok vmit mobil wifit intézni magamnak, utána azért jobb lesz a helyzet :)

A kórházi diétásból nem nahyon merek enni, inkább sajátból, bár sajna a mai ebédet meg kell kóstolnom :D

Hát ennyit rólam, kemény vagyok, kibírom!!! 😎😎😎

7830. RosaGina (válaszként erre: 7820. - Agci113)
2018. nov. 7. 07:23

Milyen volt az elsö éjszakád a full extrás rezidencián?

Kikkel vagy egy szobában?Ők is fektetett kismamik mint te, vagy ők szülnek?


Én szivesen beugrom hozzád egy du, ha nagyon unod magad😁.

Himezni nem szeretsz?Én imádom a számolós keresztszemest, baromi sok idő eltelik vele gyorsan.

Mi a terved a kövi 7 hétre drága?Megtanulhatnál japánul, vagy vmi😋.Soha többet az életben nem lesz ennyi időd magadra, és a hobbikra.😚

7829. witch959 (válaszként erre: 7827. - 1e454498dd)
2018. nov. 7. 06:52
Igen - igen! Sok boldogságot neki és a családnak! ♥️♥️😍😍
7828. adnil913 (válaszként erre: 7826. - 1e454498dd)
2018. nov. 7. 06:41

Rém buták az emberek...

Nekem a kedvencem az a nyugger mami, aki miután bejött UTÁNAM a pékségbe, beállt elém a sorba, közölve, hogy neki elsőbbsége van, mert ő az idősebb. Mondtam neki, hogy rendben, de ennél nagyobb öröme az életben ne legyen. Ekkor kezdett a hiányos neveltetésemre hivatkozni... Nagyon felhúzta magát. 😁

Nem mellesleg ennek a hiányos neveltetésnek köszönhetően a mai napig vagyok olyan hülye, hogy elengedem a boltban a szembe jövő idősebbeket. Aztán ha elfelejtik megköszönni, csak utánuk szólok, hogy "szívesen". 😁

2018. nov. 7. 06:26
Isten éltesse Amikát nagyon sokáig az 1. születésnapján! ❤🎂🌹🎈🎉
7826. 1e454498dd (válaszként erre: 7825. - Magni1)
2018. nov. 7. 06:22
Szerencsés vagy. Nekem nagyon rossz tapasztalataim voltak terhesen a járműveken. Löktek neki hassal a buszvezető fülkéjének, nem adták át a helyet, beszólogattak, hogy csak nem képzelem, hogy azért mert terhes vagyok és kisgyerekkel utazom, nekem elsőbbségem van. Úgyhogy én pofátlanul betoltam a hasam mindenki képébe, hagytam addig ordítani a gyereket a magas ülésnél, amíg le nem tudtunk ülni, de volt, hogy a terpesztett lábbal pihengető fiatal férfiaktól megkérdeztem nagy sajnálkozva, hogy prosztatagondok?😁
7825. Magni1 (válaszként erre: 7788. - RosaGina)
2018. nov. 6. 23:27

Tényleg nem normális.

Mikor én mentem, kijött mindig az asszisztens nő, és közölte hangosan, hogy akkor most a kismama bejön. Ugye senki nem bánja?

Csend volt és fegyelem 😂


De a kedvencem ebben a témában, mikor felszálltam egy buszra már elég nagy hassal, mindenki bámul bele a telefonba, vagy ki az ablakon, busz csak nem indul, kezd gyanús lenni az embereknek, kezdenek nézelődni, hogy mi van, erre a buszvezető a hangosba:

"Márpedig addig nem megyünk tovább, amíg a kismama áll" 😂😂😂

7824. witch959 (válaszként erre: 7812. - 1e454498dd)
2018. nov. 6. 21:17

De aranyos vagy, tényleg boldog vagyok és tényleg mérhetetlenül hálás minden percért, amit a csajokkal tölthetek. Teljesen megváltoztatta az életemet az egész, ami történt és nem "csak" azért, mert anyuka lettem.

Valószínűleg igazad van és ezért IS állok hozzá egészen máshogy a dolgokhoz, én is többször észrevettem már, hogy így van. De egy percig se gondold, hogy én nem vagyok fáradt vagy hisztis néha. Voltak már nehéz napjaink nekünk is, de ezekben is igyekszem megtalálni a szépet mindig, nekem ez az egyik trükköm. :)

Sokat tanultam egyébként a kórházban töltött 1 hónapból is, rájöttem, hogy kb. mindent kibírok és a tűrőképességem szinte határtalan. :D :D :D Majd egyszer megírom azt is, hogy ott min mentem keresztül, talán az is segít a feldolgozásban.

Neked is el kellene kezdened valahogy feldolgozni a veletek történt dolgokat!! Ha gondolod, akkor privátban is beszélgethetünk róla, ha az segítene esetleg!

7823. witch959 (válaszként erre: 7820. - Agci113)
2018. nov. 6. 20:49
Szép karácsonyi ajándék lenne, de lehetne inkább újévi meglepetés is! :) Drukkolok Nektek!!
7822. witch959 (válaszként erre: 7818. - Adnil913)
2018. nov. 6. 20:49
De izgi! Szépen alakulnak a dolgok! :)
7821. 1dc9175405 (válaszként erre: 7794. - Agci113)
2018. nov. 6. 20:47
Nagyon szorítok, hogy minden a legnagyobb rendben legyen veled és a fiúkkal is! És persze rendben is lesz!!! ❤❤
7820. agci113 (válaszként erre: 7819. - Panni_80)
2018. nov. 6. 20:40

Az az igazság, h tök jó itt minden. 4 ágyas szoba kulturált fürdővel, 3 jófej szobatárs, nővérkék cukik, úgyh igazából minden fasza! A sok fekvés lesz a legnehezebb, de ki kell bírni!!

Bízom a fiúkban nagyon!!! Eddig azt mondtuk,h ne jöjjenek karácsonykor, mert az korai!! Hát most bármit megadnék,ha karácsonyig kihúznánk!!! :D

7819. Panni_80 (válaszként erre: 7809. - Agci113)
2018. nov. 6. 19:11
Majd írj,hogy hàny àgyasban vagy,jófejek-e a szobatàrsak ès kell-e a vilàg legjobb füldugójànak lelőhelye horkolàs ellen!Zöldsèget ès gyümit kèrj be fèrjtől,mert egy darabot se fogsz kapni...A nővèrek nagyon cukik a terhes osztàlyon,segítettek leköltözni a csecsemősre egy hang nèlkül a szobatàrsamnak.De a dokik nem viziteltek rendesen,nővèrekkel üzengettek szegènynek.
7818. adnil913
2018. nov. 6. 18:31

Na, megjártuk a dokit, minden rendben, elégedett velünk. 😊

Méhszáj teljesen zárt.

Holnap megyünk uh-ra, szombaton meg nst.

Aztán majd kitalálja, mikor kapja ki őket, most már tuti császár lesz, mindenki farfekvéses.

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook