Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kaális babák fórum

Kaális babák (beszélgetős fórum)


4547. 1e454498dd (válaszként erre: 4545. - Bubacs)
2018. febr. 24. 11:36
Örülök, hogy jól vagy!😊
4546. 1e454498dd (válaszként erre: 4542. - Szamóca86)
2018. febr. 24. 11:35

Igazán nincs mit😊 Ági ötlete is jó, nekem is a Stodált ajánlotta a védőnő, amikor hetekig köhögtem ősszel.

A gyömbért is csak kis mennyiségben használd, igazából terhességnél semmit sem szabad túlzásba vinni. A mézről is keringenek ellentmondásos vélemények, én nem tudom, melyik az igaz. Én úgy voltam vele, hogy inkább kerülök mindent, ami gyanúba keveredett😁 Nem használtam rozmaringot és kakukkfüvet sem. De lehet, hogy nagy marhaság az egész. A juhtúró volt a kivétel, mert az első trimeszterben semmi mást nem kívántam, csak a körözöttet fele tehén-, fele juhtúróból.

4545. Bubacs (válaszként erre: 4544. - Siag21)
2018. febr. 24. 10:59

Köszi jól!

Még az esti utro után volt egy pici barnázás, de semmi görcs sehol. Azóta meg semmi színe a folyásnak. Valószínűleg tényleg én voltam csak béna. Szerdán megyek a nőgyógyászomhoz, azért majd megemlítem neki!

4544. siag21
2018. febr. 24. 10:09
Bubacs hogy vagy??
4543. siag21 (válaszként erre: 4542. - Szamóca86)
2018. febr. 24. 10:08

Én is úgy tudom a fahéjjal vigyázni kell terhesség alatt.

Ha köhögés is van, a stodal szirup nagyon jó rá. Homeopátiás szer. Én 2x voltam náthás, köhögős a terhesség alatt, nem volt gond. Nagyon jól vedve vannak odabent a babók😍

4542. szamóca86 (válaszként erre: 4541. - 1e454498dd)
2018. febr. 24. 10:00

Nagyon igyekszem gyorsan gyógyulni,csak én sajnos ezekre a hörgős mizériákra fogékony vagyok a hidegben. Pedig úgy vigyázok,de nekem ez a gyengém.

Elmentem azért a házidokimhoz csütörtökön,úgyis megkellett látogatnom a bejelentéssel is és akkor már meg is nézettem magam.

Szerencsére tiszták voltak a sóhajaim 😁,ő sok pihenést javasolt és a méz-tea kombó folytatását.

És hogy örült a sikerünknek! Nagyon aranyos volt.😊


A fahéjat ma kezdtem,azt olvastam mézzel nagyon jó a köhögésre,de nem tudtam hogy vigyázni kell vele.

Akkor inkább hagyjam abba?

Maradjon a méz? A gyömbér mehet azért? Köszi Ági anyu! 😊😉

4541. 1e454498dd (válaszként erre: 4540. - Szamóca86)
2018. febr. 24. 09:41

Vigyázz magadra, te lyány, gyógyulj meg hamar! A babáknak nem lesz semmi bajuk. Arra figyelj, hogy lázad ne legyen, mert az viszont árthat! Lázcsillapítót bevehetsz, kék Panadolt vagy Algopyrint.

Gondolom, fahéjból sem használsz sokat, ugye? Kis mennyiségben szabad. Csipkebogyóteát ihatsz, ha szereted.

Pussz😊

2018. febr. 24. 09:09

Bubacs,ha pihensz és magnéziumot szedsz,megteszed amit lehet.

Ahogy mondták a lányok,ez nem feltétlenül jelent bajt! Csak figyeld,hogy változik-e valami.

Gondolok rátok,rendben kell lennie mindennek! ☺


Jelentem nekem sikerült megfáznia a hörgőimnek...🙁

Amit lehet bevetek,literszámra öntöm magamba a mézes-gyömbéres teát,fahéjas mézet kanalazok,leveseket-gyümölcsöt eszek és pihenek.

Mostmár lassan kezd szakadozni amitől eddig csak szárazan köhögtem,szerencsére lázam nincs.

Remélem nem lesz semmi baj ettől a picikkel.

Viszont ennyi folyadékbevitellel a szorulás éppen szabadságra ment. 😂

2018. febr. 23. 18:47

Én 2x is barnáztam, az 5. és a 9.héten is.

Először Balla doki megnyugtatott, hogy a progeszteron szintem jó, az uh-n vérzés nem látszik, így csakis az Utro lehetett, ugyanis gyakran irritálja a hüvelyt.

Másodszor bementünk a kórházba, ott is megvizsgáltak uh-n, és találtak egy vérömlenyt, amiatt volt. Magnézium és fekvés után elmúlt.

Minden rendben lesz!

4538. Bubacs
2018. febr. 23. 18:37
Köszi! Egyenlőre úgy tűnik, múlik. De vettem be magnéziumot, és fekszem. Igyekszem nem nagyon ráparázni.
4537. 1e454498dd (válaszként erre: 4535. - Bubacs)
2018. febr. 23. 18:13

Nyugodj meg, nem lesz semmi baj! Az Utrogestan csinálhat ilyen ijesztő dolgokat.

Feküdj le, vegyél be magnéziumot, hogy ne is legyen görcs!

Ha erősödik a vérzés vagy nem múlik vagy görcs is van, azonnal ügyelet!

Nagyon gyakran előfordul kisebb vérzés, barnázás, amit okozhat haematoma vagy jöhet az irritált hüvelyből. Nekem mindkét terhességemnél volt.

(És ne piszkáld! Szerintem...)

4536. Wantababy (válaszként erre: 4535. - Bubacs)
2018. febr. 23. 18:10
Hát nekem is volt ilyesmi,de az rózsaszín volt mikor kitöröltem és egybe jött ki a progi. Valószínű nekem azért volt mert én meg nem mertem nagyon felrakni és turkálni ott nehogy baj legyen. De nekem szurkálás sem volt. Neked piros volt a betéten?
4535. Bubacs
2018. febr. 23. 18:00

Lányok!

Van egy kis riadalmam. Nem is kicsi.

Most hogy voltam a mosdóban, vérzés nyoma volt a tisztaságimon.

A délutáni Utro-t mikor raktam fel kicsit jobban megpiszkáltam magam mert valami fura volt odabent. Lehet hogy ettől véreztem. Még figyelgetem magam, mást nem érzek, nem görcsölök, bár tegnap meg ma az eddig megszokottnál többet szúrkált a hasam.


Szerintetek?

2018. febr. 22. 16:40

Igen, egynél még sima ügy. De nem bánom, h kettő van 😄

Ma kértem időpontot a 18.heti genetikai szűrésre, de mondták, h azt csak a 19.betöltött hét után csinálják meg. Így márc.26-án megyünk 😊

Ilyenkor már ugye egész nagy pontossággal kiderül a nemük?

4533. Hanga05
2018. febr. 22. 09:52
Én később is éreztem a mozgást, meg később sem vitte túlzásba a rugdalózást a kisfiam, úgyhogy sokat használtam a szívhang-hallgatót. Bár gondolom, ikreknél a legelején ez sem egyszerű.
4532. Hanga05
2018. febr. 22. 09:50

A védőnő legnagyobb haszna az, hogy mindig nézett vérnyomást, pisit, súlyt, azért havonta nem kellett laborvizsgálat. Ezeket a nőgyógyász nem nézte. De ha gondos vagy, ezeket otthon is nézheted. Persze ha van már otthon másik gyerkőc, akkor nagyobb macera védőnőhöz járkálni. A védőnő adott kiskönyvet, nálunk a háziorvos adta a laborba a beutalókat. Én a 8. hetet megvártam, meg még akkor a Kaáliba kellett menni, utána mentem védőnőhöz, háziorvoshoz, saját nőgyógyászhoz.


Bubacs, arra figyelj, hogy a folyadékbevitel meglegyen, aztán az étvágy is egyre jobb lesz biztos, másnem a 11-12. hét után!

4531. siag21 (válaszként erre: 4523. - Bubacs)
2018. febr. 21. 21:19

Szia Bubacs, gratulálok a babóhoz!😍

A szülészdokim azt mondta egyszer, h a baba "könyörtelenül" elveszi a szervezettől ami neki kell a fejlődéshez. Persze mosolygott közben, nem volt ennyire komoly a mondat. A lényeg, h nem lesz baja a babádnak, azért, mert most épp nem tudsz rendesen enni, ne aggódj!😊

4530. storm82 (válaszként erre: 4529. - Bubacs)
2018. febr. 21. 20:27

Az nagyon nagyon finom!☺️

Lányok az én 59kg-ommal én vagyok itt a legducikább😆😆😆

Bár csak 4kg jött fel😊

4529. Bubacs
2018. febr. 21. 19:43

Köszi, Lányok!

Kicsit megnyugodtam.


Nálam is így van, Szamóca, gyümölcs az megy, meg a gyünölcslé is, meg az egyszerűbb dolgok (sajt, főtt krumpli, magvak)

Férjem is annyira aggódik, hogy hozott nekem a patikából ilyen betegeknek való táplötyit (nutridrink-et) azt legalább meg tudom inni.

4528. szamóca86 (válaszként erre: 4523. - Bubacs)
2018. febr. 21. 19:12

Gratulálok a picihez! 😊


Én próbálok olyan dolgokat enni,amitől első blikkre úgy érzem egy-két falat lecsúszik. Ugyanis az nálam is megvan,hogy sokmindenbe bele se merek kezdeni,annyira undorodom tőle.

Aztán amiből lecsúszik 1-2 falat,abból tudok is enni. De elég kis adagok csúsznak le egyszerre.

Úgy vettem észre,hogy a gyümölcs megy (főleg a savanykásabbak) és az egyszerűbb ízek: vajaskenyér,csontleves.

Ezekből is kevés,de legalább megy valamenyi.

Igyekszem több alkalomra osztani,ha már kis adagokkal számolhatok csak.

Idővel csak jobb lesz. ☺


Remélem te is találsz legalább 2-3-4 dolgot,amiből valamennyit meg tudsz enni. Kísérletezz! 😉

4527. mokuci1986 (válaszként erre: 4525. - Szamóca86)
2018. febr. 21. 19:11
Igen, azt a védőnő adja.
2018. febr. 21. 19:10

No! Először is köszönöm a válaszokat, már nagyon várom, h érezzem őket.


Szamóca, volt h engem sem vállaltak el egyik kórházban, mondván h az ikrek miatt keressünk pic-es kórházat. Utólag belegondolva, megnyugtató h ilyen kórházban fogok szülni, de remélem, h nem lesz rá szükség. A sote 2-t választottuk, a fb-on szuper csoportja van, ott ajánlottak dokikat, és szimpátia alapján választottam egy olyan valakit, akinél 3as ikrek is születtek, így én fél fogára meg sem kottyanok.

Jövő héten fogunk találkozni, addig és utána is eljárok az sztk-ba, szerencsére ott is találtam 1-2 normális dokit. Ő adott egy csomó beutalót, háziorvosnak, védőnőnek, fogászatra, vv-re, uh-ra...


Ma már másodszor találkoztam a védőnővel, nem érzem feleslegesnek, sok hasznos dolgot mond és ad (pl.könyvek, magazinok). Vittem neki vizeletet, belemártotta a papírt, kész volt a vizsgálat.


Bubacs, általános tünet, amit írsz, én is fogytam eleinte, most kezdtem el felszedni a dekákat, hogy nőni kezdett a hasam, igaz az étvágyam is a régi.

4525. szamóca86 (válaszként erre: 4520. - 1e454498dd)
2018. febr. 21. 19:05

Holnap hívom is a házidokit,aztán megtanácskozom vele a dolgot. Nagyon aranyos néni,biztos örülni fog! 😊

Kiskönyvem még nincs,azt hittem azt a védőnő adja majd,de még csak sejtegetem a dolgokat. 😁


Köszi a türelmeteket,biztos jövök még pár kérdéssel. ☺

Aztán ahogy telik az idő,remélem én is tudok majd válaszokat is adni! 😃

4524. 1e454498dd (válaszként erre: 4523. - Bubacs)
2018. febr. 21. 18:43
Megnyugtatlak😁 Mindkét terhességemet 46 kg-mal kezdtem, a lányommal a 3. hónap végére 43, a fiammal 42 kg voltam. A 4. hónap végefelé kezdtem hízni, ráadásul a fiammal nagyon súlyos komplikáció is volt, alig ettem, műtöttek stb, mégis mindkét gyerkőc megmaradt.
4523. Bubacs
2018. febr. 21. 18:33

Sziasztok Lányok!

Csatlakoznék én is hozzátok, pénteken voltunk ultrahangon, ahol 5.4 mm-es volt kis bogyócskánk és szépen ültetett a kis szíve. Még csak szokom a gondolatot és alig merjük elhinni, hogy ez most velünk történik. :)


Egy dolog aggaszt nagyon, hogy kb másfél hete nem tudok enni, mindentől undorodom, alig tudok leerőltetni valamit. A gond az, hogy 46 kg-ról indultam, de most már nem merek ráállni a mérlegre, mert tuti fogytam. Nyugtassatok meg, hogy így is ki fogom tudni hordani, mert ez nagyon aggaszt.

4522. siag21
2018. febr. 21. 14:51

Azaz... anyasági támogatás. Csomó minden kiesett😂 nekem csak a védőnő adott ilyen igazolást.

Azért ha jó a védőnéni és a háziorvos is, akkor nem haszontalan járkálni hozzájuk. Sok infót mondtak mindig és Lucámra is mindig rendesen odafigyeltek. De tény, h hallani olyan történeteket, h a védőnő kb csak arra van, h aláírjon és pecsételjen és semmit nem segít a kismaminak😞

4521. 815886c551 (válaszként erre: 4511. - Szamóca86)
2018. febr. 21. 14:27

húú, de ismerős, hogy ennyi kérdés van! Megnyugtató a tudat, hogy nem vagyok egyedül a sok kérdésemmel:)


Védőnőt én korán felhívtam, mondtam, hogy még csak Kaális papírom van, de jó, hogy felhívtam, mert így is a 9. hét körül kaptam hozzá időpontot.

Kórház, orvos kérdés: Lakóhely szerint (Pest megye) Kistarcsára tartozom, amit mióta voltunk az ügyeleten kizártam.. ráadásul az is fél órányira van autóval, tömegközlekedéssel több óra. Így maradok annál a dokinál, akinél eddig voltam. igaz nem ő műtött, de egyenlőre nagyon alapos és szimpatikus. Ő a Jánosban van, ami 45 perc. De még nem beszéltünk a szülésről. Nem is tudom pontosan, hogy van ez? Muszáj orvost választani? Csak akkor mehetek másik kórházba, mint a lakóhely szerinti?


Ági'74: már olyan korán érezni a babát? én azt hittem, hogy majd csak hetekkel később. De jó hír!

:)

4520. 1e454498dd (válaszként erre: 4518. - Szamóca86)
2018. febr. 21. 14:13
Most?😁 Neki is kell valamit firkantania a kiskönyvedbe. Van, akit meg is vizsgál talán, én csak felküldtem a könyvecskémet, hogy töltse ki. De én nem vagyok követendő példa, mert utálom, ha marhaságokkal macerálnak. Legyen egy jó szülészorvos, mondja meg, mikor milyen vizsgálat kell és gondozzon alaposan. Én többször megtagadtam a védőnőnél a pisitesztet is. Szórakozunk azzal a csíkkal télen, egy kézzel öltözz-vetkőzz, tartsd közben a pisis csíkot a másik kezedben, oldd meg a kézmosást. Mindezt úgy, hogy előző nap voltam laborvizsgálaton. Zseniális... Egyszer panaszkodott, hogy milyen drága egy ilyen csík, onnantól mindig azt mondtam, segítek spórolni, nem használok belőle😁
4519. 1e454498dd (válaszként erre: 4515. - Siag21)
2018. febr. 21. 13:59
Egyszeri anyasági támogatás. De azt az igazolást az orvos is kiállíthatja, a lényeg, hogy minimum 4 alkalommal vegyen részt a kismama várandósgondozáson. Én mindkettőtől megkaptam.
2018. febr. 21. 13:52

Köszönöm lányok a gyors segítséget,lassan rend is lesz a fejemben! Egy időre legalábbis! 😁


Valószínűleg azt választom tényleg,hogy elmegyek a dokimhoz a következő vizsgálatra. Ott úgyis megbeszéljük ő mit gondol,én hogy gondolom...és ha nem őt választanám/ő nem vállal el,nekirugaszkodom a keresésnek.

Aztán csak meglesz az igazi! 😊

Ma beléptem a 7.hétbe 😊😊,lassan előkeresem a védőnő számát és megbeszélem vele,hogy legyen.


Lehet buta kérdés,de a háziorvosnak mikor kell szólnom,hogy babákat várok? 😊

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook