Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ideiglenes befogadókat keresek! fórum

Ideiglenes befogadókat keresek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
95. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Pentek133)
2017. febr. 14. 14:01

Szia!



Sikerült valami megoldást találnod?

94. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 92. - Channa*)
2017. febr. 11. 22:14

Ez sima politika. Mint minden az országban. Ha az aktuális hatalomnak nem áll érdekében a szociális segítség, akkor mindenki ott döglik meg (már bocsánat), ahol van. Sajnos.

Off:

Majd a szoc.munkás naplómba írok egy sztorit, kicsit hasonló ehhez. Sok álmatlan éjszakám van mögötte...:((

93. Nyamitörp (válaszként erre: 71. - Pentek133)
2017. febr. 11. 22:05

És külön-külön se tudnák befogadni a gyerekeket?

Tudom, hogy legjobb lenne együtt maradnotok, de ha csak átmeneti állapot, akkor még ez is jobb lenne talán, mint az intézet.

92. Channa* (válaszként erre: 91. - Pengő Gyöngyi)
2017. febr. 11. 21:28
És miért? Azaz miért titkolják, azaz "nem veszik észre", ha probléma van egy családban? Nem akarják ezzel tölteni az idejüket?
91. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 70. - Channa*)
2017. febr. 11. 21:21
Egyáltalán nem lep meg. Mármint ez a hozzáállás, amit az óvoda vezetősége tanúsított. Nap mint nap falakba ütközöm a saját munkámban is.
90. Channa* (válaszként erre: 89. - Spinneli)
2017. febr. 11. 20:05

Akkor is a dolguk volt, csak a vezetőnek nem volt kedve nyűglődni...


Úgy 10 éve.

89. spinneli (válaszként erre: 70. - Channa*)
2017. febr. 11. 19:33

Hogyne lenne az ő dolguk?

Ez mikor történt?

88. Channa* (válaszként erre: 87. - Pengő Gyöngyi)
2017. febr. 11. 19:31

Elhiszem.

Biztos van ilyen is. Nem tudom hány ilyen hely van és azt sem, hogy melyiknél, hogy megy. Én erről az egyről beszélek, és ebből indulok ki.


Egyébként nekem az is fura, hogy létezik adomány bolt, azaz bárki beadhatja a régi bútorait, stb. és azt ott eladják. Csak sajnos jó drágán. A befolyt összeggel nem tudom mit csinálnak és azt sem tudom, hogy hol itt az adomány, azaz tudom, csak nem értem a célját, hiszen a rászoruló nem fogja tudni megvenni, olyan magasan árulják ki az adományba kapott dolgokat....

87. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 76. - Channa*)
2017. febr. 11. 19:06

Én is tudnék erről mesélni. Biztosan van olyan szervezet, én nem kétlem, akik lenyúlják az adományokat, nálunk ez nem divat.

Inkább azt tapasztalom, hogy sok esetben akkor adományoz valaki, ha meg akar szabadulni a száz éves rozoga holmijaitól, és sajnál teherautóra költeni, meg olyanoknak fizetni, akik lehordják a negyedikről a sok sz.rt. Ez gyakori.

86. gribedli*** (válaszként erre: 77. - M0ncsa)
2017. febr. 11. 19:04
Egyetértek az egésszel, amit írtàl, de nem is nekünk kellene magyarázkodnia hanem magával tisztázni és beszélni mégis újra a családdal.
2017. febr. 11. 18:59
nekünk az Örsön az aluljáróban van egy 30 körüli nő neki többen szoktunk adni akik arra járunk haza szendvicset is és én is fogok ruhát vinni mert látom hogy többen adnak neki ruhát is mindent. egyébként ezt nem értem kifejezetten szép arcú nő és minden áldott nap ott ül reggeltől estig szegény meg sem mozdul nem tudjuk mi lehet vele pedig még nagyon fiatal.
84. gribedli*** (válaszként erre: 71. - Pentek133)
2017. febr. 11. 18:58

Figyi, nem kell magyarázkodni, nem kértem az adóbevallásodat. Csak azért a szàmládhoz csak hozzáférést engedtél neki, ennyi. Ha feljelentetted, elő fog kerülni. Hacsak nem ment eu-n kívülre.


Remélem, hogy hamar találtok szállást.

83. Channa* (válaszként erre: 81. - Globus)
2017. febr. 11. 18:32

Igen, én is úgy adok valamit, hogy a hajléktalan kezébe adom.

Út közben hazafelé egy hajléktalan naponta kap tőlünk kenyeret, tejet, almát és egyéb ételeket is.

Ruhát is úgy adok, hogy kinézek egyet magamnak, látom a méretét és viszek neki ruhát, cipőt.

Ha boltba megyünk és kéreget valaki a bolt előtt, akkor kap kaját és pénzt is az illető, de ilyen szervezetekhez azóta nem viszek, pedig pont az általam említetthez hordtam be nagyon sok szinte új ruhát....

82. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 80. - Channa*)
2017. febr. 11. 18:30
Csak óvatosan, főleg a közelebbi meghatározással, mert,ha nincs videód, tanúd stb. könnyen hamis váddal, rossz hírkeltéssel megütheted a bokádat még nicknévvel is.
81. globus (válaszként erre: 80. - Channa*)
2017. febr. 11. 18:28

Sajnos, én is ismerek hasonlót... ismerősnél voltunk látogatóban, bor kiömlött az ülőgarnitúrára. Legyintett, nem számít, Karitásztól van. Nem rászorulók, hanem közel állók.

Azóta még inkább nem szeretek segítséget nyújtani látatlanban, csak ha biztosan tudom, hová jut.

80. Channa* (válaszként erre: 79. - 35d45e2ed1)
2017. febr. 11. 18:20

Ez így volt. A tesóm dolgozott egy ilyen helyen és nem bírta a gyomra. El is jött onnan. Neki kellett elszállítania a jó bútorokat a vezetőkhöz (pedig nem teherautó sofőrként dolgozott ott)....

Ez egy 8. kerületi hajléktalan szálló vagy mi.

79. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 76. - Channa*)
2017. febr. 11. 18:14
te jó ég ezt szomorúan olvasom, de nagyon elképzelhetőnek tartom amit írsz (sajnos).
78. Channa* (válaszként erre: 77. - M0ncsa)
2017. febr. 11. 18:14

Én is ezt mondom!


Olyan nincs, hogy a család és barátok nem segítenek! Ha nem is örökre, de néhány napig, hétig simán, és igen! Oda kell menni!

77. M0ncsa (válaszként erre: 71. - Pentek133)
2017. febr. 11. 18:12

Eloszor is, szerintem itt senki nem gunyolodott, csak realisan nezte a helyzetet, es legfeljebb nem simizte a buksidat, hogy szegeny, de rossz neki.


Tudod, eleg sokaknak van ket (vagy tobb) gyereke, de ez nem kifogas a segitsegre. Az indokokat mar leirtuk.

Ha hasonlo szituacioba kerulnek valaha (de nem fogok), a gyerekes barataim (is) gondolkodas nelkul befogadnanak. Nem beszelve a csaladrol, ok meg az agyukat is megosztanak, ha kell.


Hogyhogy nem ismered a csaladod? Nincsenek szuleid, testvereid?


Lehet mondani, hogy ez nem lenyeg, de szerintem meg igenis az. El nem tudom kepzelni, hogyan lehet igy eltekerni a sajat eletunket, hogy egyetlen segito kezet ne tudjunk felmutatni.


Azzal meg ne gyere, hogy a "parod" felelos csaladapabol egy csapasra aljasan kihasznalo, lelepo rablova valt. Ilyen NINCS. Struccpolitika, az van. De az meg veszelyes.


Ugyhogy tessek osszeszedni magad! Hivatalos szerveket ne hivogasd, hanem menj oda szemelyesen. Mindenhova menj oda szemelyesen. Valahol csak szerencsed lesz.

Kitartast.

2017. febr. 11. 18:07

Az itt említett szervezetek csak akkor foglalkoznak az emberekkel, ha épp adományt gyűjtenek, aminek a fölét le tudják szedni, mert ugye azt senki nem gondolta komolyan, hogy azért vannak, hogy segítsenek a rászorulókon?


Egy ismerősöm dolgozott egy egyházi szervezetnél, akinek van egy hajléktalan szállása is itt Pesten. Nagyon sokan ide hordják a ruhákat, bútorokat, stb.

A beszállítás után kiválogatják és csak a rosszabbakat adják oda a hajléktalanokra. Van olyan is, hogy a felajánlott bútor elhozzák az adományozótól és magukhoz szállítják és megtartják vagy eladják. Mert ugye sok esetben szinte új állapotú bútorokat, új matracokat, plédeket, stb. adományoznak az emberek, ez meg nekik is jól jön....

2017. febr. 11. 18:01

A Facebooc oldalán található a NANE. (nők a nőkért egyesület)


Azt írják, hogy a kérdésekre egy órán belül válaszolnak.


Esetleg ők is tudnának segíteni, vagy olyan helyet tudnának ajánlani, ahol ilyen esetben azonnali lakhatást tudnak adni.

74. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 71. - Pentek133)
2017. febr. 11. 17:50
most jutott eszembe még egy ötlet a Máltai Szeretetszolgálatnál is érdeklődhetnél hátha tudnak valamit úgy hallottam elég karitatív szervezet. hátha.
2017. febr. 11. 16:26

kitartás!


ezt írtad korábban:


,, Idoben szoltak, megbeszeltuk mikor megyunk addigra ideiglenesen egy csaladtagomhoz mentunk volna de egy nappal a koltozes elott visszamondta mert a tulaj nem engedte mivel ket kisgyerekrol is szo van!"


ez ok, de még mindig nem zárja ki azt, hogy 2 hétig ne vendégeskedhetnétek náluk. vendégnek azt hívnak meg, akit csak akarnak.

72. e36c6ad80e (válaszként erre: 70. - Channa*)
2017. febr. 11. 16:06
Ez elképesztő... én eddig nem ezt tapasztaltam, hanem azt, hogy jeleznek, de akkor úgy néz ki, van ilyen is.
2017. febr. 11. 15:54
Nem vagyok gyépés tudom hogy mit kell tennem a gyerekeim erdekeben amit irtam is. Az exem feljelentettem eljaras indult ellene de ez idobe telik. A gyerekeim nem budosek el vannak latva... Voltam gyermekjoletin, hivatalos szerveket hivogattam de telve van. A csaladom nagy reszet nem ismerem. A barataim csalados emberek gyerekekkel. Es a legnagyobb problema az h ket gyerekkel nem tudnak befogadni....... Nyilvan szamlan tarolom a penzem..... De mindegy. Gondoljon mindenki arra amire akar.
70. Channa* (válaszként erre: 69. - E36c6ad80e)
2017. febr. 11. 15:51

Igen, intézkedni kellene, de nem teszik. Hogy miért? Fogalmam sincs. Talán terhes nekik másokkal foglalkozni.


Már leírtam itt egy történetet...

A barátnőm óvónő, és a csoportjában volt egy kislány, akit az anyukája egyedül nevelt. Többször látta, hogy az anyuka tök részeg. Elmegy otthonról inni és a kislány otthon van egyedül az emeleti lakásban. Többször verés nyomok is voltak a kislányon. Ezt jelezte a óvoda vezetőnek a barátnőm, de közölték vele, hogy nem az ő dolguk. Egy ellenőrzéskor a barátnőm elmondta a kislányról, amit tudott. A barátnőmet kirúgta a vezető, mert szerinte úgy intézkedett, hogy őt megkerülte, stb.....

Azóta nem dolgozik a szakmájában....



Ennyit arról, hogy figyelnek a gyerekekre....

69. e36c6ad80e (válaszként erre: 63. - Channa*)
2017. febr. 11. 15:24
A suliban, oviban észreveszik általában. És jelzik is azonnal, akkor pedig intézkedni kell, még aznap megoldást kell találnia gyerekeknek, és találnak is.
2017. febr. 11. 15:21

Ha elmész az illetékes szervekhez, a gyerekeidet nem viszik el végleg, csak ideiglenesen keresnek nekik nevelőszülőket addig, amíg rendbe jönnek a dolgaid. Ezt a döntést pedig rendszeresen, néhány havonta felülvizsgálják, de előtte bármikor bemehetsz szólni, hogy most már rendeződtek a dolgok és van hol lakni a gyerekeiddel, meg tudod őket nevelni, ellátni. Ez csak ideiglenes intézkedés, és közben láthatod is őket.

Az ő érdekeiket kell szem előtt tartanod most, azt, hogy nyugodt, biztonságos körülmények között éljenek.

Egyébként, ha akárhol, oviban, suliban látják, hogy a gyerekekkel gond van, vagy bármi, ami arra utal, hogy nem megfelelő az ellátásuk, azt jelzik az illetékes hivatal felé, akik - hangsúlyozandó - azonnal intézkednek, ha nagy a gond, szóval a suliból már nevelőszülőhöz viszik őket.

67. gribedli*** (válaszként erre: 49. - 9b10f3d7ff)
2017. febr. 11. 15:13
Épp ezért kellett volna már feljelentenie
66. gribedli*** (válaszként erre: 60. - LadyBird 2015)
2017. febr. 11. 15:11
Ez is egy jó ötlet
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook