Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák! Megőrülök! Mit tegyek? fórum

Anyukák! Megőrülök! Mit tegyek? (beszélgetős fórum)


26. LegyenÉvi. (válaszként erre: 18. - 53e632fd92)
2017. febr. 14. 14:51

"nem szabadna szoptatnom a kicsit, mivel olyan lázas vagyok, hogy mittómén milyen anyagok mennek át az anyatejjel a kicsibe és attól még lázasabb lesz."

Örülök hogy nem hallgattál az ügyeletesre, én is szoptattam,(2 évig) ha beteg voltam, akkor is, ugyanis a szervezet olyan ellenanyagot termel, ami védelmet nyújt a babának.


Ami az orvos váltást illeti, én a saját házi orvosomat váltottam le, amikor olyan gyógyszert írt fel, amit nem kellett volna, és visszamentem, hogy valóban kell e ez nekem, és ha igen, elküldene e kivizsgálásra, ő azt mondta, hogy ahhoz alapos indok kell. Ja a gyógyszer feliráshoz nem? Kalap, kabát, Viszlát! Ha nem vagy elégedett, válts nyugodtan, lelkiismeret furdalás nélkül. Férjed is melletted áll.

25. 4c1a787e8f (válaszként erre: 24. - Érdekes73)
2017. febr. 13. 07:55

Ha látta előtte, és kezelte, akkor nagyon kicsi az esélye, hogy egy hétig lázas legyen, nálunk szerintem sohse volt ilyen.


Ha viszont mégis, akkor nyilván irány a kórház. Egészen pontosan nem viheted csak úgy a kórházba, előtte vagy a körzetinek, vagy az ügyeletes dokinak beutalót kell írni. Ez alól csak az a kivétel, ha mentővel viszik.

24. Érdekes73 (válaszként erre: 23. - 4c1a787e8f)
2017. febr. 12. 17:53
Akkor már kevés a körzeti gyerekorvos...
23. 4c1a787e8f (válaszként erre: 22. - Érdekes73)
2017. febr. 12. 17:49
És te egy hétig nem vinnél orvoshoz egy lázas gyereket?
22. Érdekes73 (válaszként erre: 16. - Bobita0212)
2017. febr. 11. 21:16
Pont abba a korban vannak hogy mindent képesek összeszedni. Csak akkor kell aggódni szerintem ha a láz több mint egy hétig eltart és nem lehet csillapítani. Akkor már komolyabb gond van tényleg.
21. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2017. febr. 11. 19:14

Ha gondolod, tényleg szabad orvosválasztás van.


Egyébként meg tök normál amit írsz, akinek több gyereke van, az csomószor végigment ezeken, hogy csak többedik gyógyszerre gyógyul meg, és hogy a többiek, sokszor nagyszülők, és mi is elkapjuk.


Sőt, mivel ezektől legyengül a szervezet, a következő is hamarabb jön, netán egy kis jó tavaszi bárányhimlővel megtűzdelve, utána meg vagy 6 hetet lehet otthon immunt erősíteni...


Ebben az a vigasz :-), hogy ezeken más is átment, és ez többé kevésbé normális.


Ha viszont a gyerek láthatóan nem javul, nagyon lázas, nagyon köhög, nehezen lélegzik, bármikor viheted az ügyeletre, az ügyeletes kórházba, és vigyed is, inkább te legyél a hisztis anyuka..


Ez ilyen, de mindig jobb lesz, kisebb nagyobb visszaesésekkel :-) :-)

20. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2017. febr. 11. 15:11

ha megingott a bizalmad az orvosban, akkor hogyan akarsz tovabbra is hozza jarni, ha lesz valami problema? mindig felul fogod biraltatni massal?


gondold at, te tudod, mennyire bizol vagy sem a szakertelmeben. az keves, hogy emberileg birod.


nem valoszinu, hogy maskent alakult volna a gyerkoc allapota, ha nem kap gyogyszert, lehet, csak ki vagy bukva, hogy nem javult, sajnos elofordul gyakran, foleg kozossegbe jarva

19. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2017. febr. 11. 14:59

Úgy látom, hogy az első doki elvesztette a bizalmadat. Ezért is mentél el a gyerekekkel a másodikhoz. Egy anya mindig érzi, ha valami nem stimmel a gyógyítás során. Ahogy ez be is igazolódott.

Ilyen helyzetben nincs helye a lelkiismeret furdalásnak, ez a gyerekeid egészségéről szól. A felsorolt gyógyszerek tényleg elég régiek, de ettől még nem biztos, hogy nem jók, de csak a megfelelő időben a megfelelő gyógyszer gyógyít. Szóval én fognám a kalapom és orvost váltanék. Ha maradtok, állandóan ott fog lebegni a gondolat, hogy vajon a másik orvos mit mondana?!

Váltsatok! Simán meg lehet kérni az új dokit, kéresse át a gyerekeid kartonját. Neked nem is kell konfrontálódnod.

18. 53e632fd92 (válaszként erre: 16. - Bobita0212)
2017. febr. 11. 08:56

Igen, de a bárányhimlő sem volt diadalmenet, mivel sikerült a kisebbnek a fütykösére beszereznie egy kiütést, az külön kezelést igényelt. Plusz a fenistil csepp reverz hatású volt, nem nyugtatta, altatta őket, hanem felpörgette (éjjel sem aludtak).

Ezek után jött az influenza. Kijött az ügyeletes és közölte, hogy nem szabadna szoptatnom a kicsit, mivel olyan lázas vagyok, hogy mittómén milyen anyagok mennek át az anyatejjel a kicsibe és attól még lázasabb lesz. Végül ezzel nem tudtam foglalkozni (hol volt erőm arra, hogy tápszert szerezzek be, satöbbi), úh. szoptattam.


Tényleg kicsik még a tieid, jobbulást!!

2017. febr. 9. 18:50
Sajnos ez a téli időszak ilyen vacak, főleg ha még közösségbe is járnak. Nekem három kicsi gyerekem van, borzasztó nehéz időszakok ezek. Én is úgy érzem néha, hogy megőrülök, aggódok és szeretném ha már egy kicsit megerősödnének.
16. bobita0212 (válaszként erre: 13. - 53e632fd92)
2017. febr. 9. 15:41

Influenza ilyen picinek? Te jó ég!


1 és 4 évesek

15. bobita0212 (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2017. febr. 9. 15:40

Van inhalatorunk ezer éve. Salvus vízzel inhalalunk napi 3*


Orrszivas is van természetesen! Azt is már kívülről tudom.....

14. 53e632fd92 (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2017. febr. 9. 15:20

Az orrszívó-porszívó zseniális ötlet, nagyon fontos. Fontos, hogy jól csináljuk. Először fújni/csöpögtetni kell (sós vizet), aztán egy orrlyukat befogva orrszívózás, aztán másik orrlyukat befogva orrszívózás.


Nem szabad elgyengülni a gyerek ellenállása láttán. Én bizony leszorítottam őket (na nem tört el semmijük), mert tudtam, hogy ezzel sokkal nagyobb bajnak veszem elejét.


Az antibiotikum(ok) miatt muszáj lenne valami joghurtot vagy ilyesmit adni nekik, hogy ne legyen baja a bélflórájuknak.


Fura, nekem azt mondta az egyik gyerek egyik óvónénije (és totál bejött), hogy az orrcseppek nem túl jók. Egyébként a torokfájásra való szopogatós tabletták sem.


Az is érdekes, hogy írod, nem jó az infralámpa. Nekem rengeteget segített kezdődő arcüreg gyulladásnál. (El is múlt.)

13. 53e632fd92 (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2017. febr. 9. 15:14

Mekkorák a gyerekek?


Ne félj. Az enyémek úgy kapták meg a bárányhimlőt, hogy a kicsi még csak 10 hós volt. Rögtön utána jött az influenza (40 fokos lázzal). Kibírtuk, túléltük (egyedül neveltem és nevelem őket).


Kitartás!

2017. febr. 9. 09:26
Ja, és orrspray fontos még.
11. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2017. febr. 9. 09:25

Az infralámpát a fül-orr-gégészek manapság már nem ajánlják arcüreggyulladás esetén. Sokkal inkább a sós gőzölést, sóterápiás szobát, sós párát.

És az orrporszívózás elengedhetetlen, na meg mellé a jó erős orrfújás.

Ha nem ürül ki és pang a váladék, akkor begyulladhat könnyen.


Jobbulást!

2017. febr. 9. 08:03
Egyértelműen orvost váltanék. Mert a mi gyerekorvosunk fura tudott lenni (gunyoros, beszólogatott, kábé a semmire, de ezt nem csak velem, másokkal is), de szakmailag soha nem kérdőjeleztem meg, nagyon jól tudott mindent. Amikor a kisebbnek tüdőgyulladása volt, meghallgatta, de mondta, hogy amikor még csak a váróban voltunk, már akkor hallotta, hogy valamelyik gyereknek tüdőgyulladása van. A köhögésből felismerte. Sajna már nyugdíjba ment.
2017. febr. 9. 07:44

Soha, semmilyen váltásból nem csinálok lelkiismereti kérdést. Ha nem vagyok elégedett, váltok.

Csak úgy válts, és kész. Miért, mikor és hogy kellene váltai?

2017. febr. 9. 07:09

Ha úgy érzed, válts orvost.

Egyébként szerintem a második betegséget ugyanúgy elkapta,volna, mint most. Ez egy ilyen időszak.

2017. febr. 9. 06:25
Ha nem bízol a dokidban akkor válts, mert ha megkérdőjelezed a döntéseit, ártasz a gyerekeknek és magadnak is. A Sumetrolim egyébként nem antibiotikon, hanem szulfamid. :) Nagyon jó pl. felfázásnál. Antibiotikumokkal pedig a z a helyzet, hogy módjával, de akkor beszedni az egész dobozzal. Lázcsillapítás csak 38 fok felett. A köptető nem árt. :)
2017. febr. 8. 22:28

A fiamnak volt egy elmélete hároméves korában, mégpedig az, hogy nem kell orvoshoz menni.

Amikor megkérdeztem:

- De hát akkor hogy gyógyuljon meg, aki beteg?

Azt felelte:

- Magától.

2017. febr. 8. 22:26
általánost akk írni
2017. febr. 8. 22:24
válts dokit van különbség doki és doki között vagy ha van meg oldás irány privát doki aki lehet h többe kerül de lehet h jobb hisz még ott igaz ami igaz a pénz számít de legalább a betegre figyel és érdeke is h megtudja gyógyítani és több figyelmet tud szentelni mint aki x óra után ki van merülve és az állattanos dumát adja elő,amúgy igen van felülírnod dokit volt nem egy mikor nem úgy csinálták ahogy a doki javasolta és jobban járt persze ez azért függ pár dologtól is...
2017. febr. 8. 22:17

Persze,hogy rendbe jönnek.A summetrolin az én gyerekeimnél midig bejött...Bár csak tüszős mandulára kapták.Az ipekakuána hányást okoz sok esetben.Szerintem,semmi gyógyi nem kellene,csak rengeteg folyadék..A vírusok ellen nincs gyógyszer.

Vírusos időszak van,pár napig pocsék lesz,de utána rendbe jönnek.

2. spann (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2017. febr. 8. 22:15

Nyugodtan váltsál dokit. Ha második szakértelmében jobban megbízol, és a gyerekekkel is jól kijön, nem érdemes a te gyerekkori orvosodhoz ragaszkodni (aki gondolom most már elég idős is).

Jobbulást kívánok a gyerekeknek!

2017. febr. 8. 22:05

Hosszú lesz!


Ovis fiam 3 hete kb össze szedett vmit. Hőemelkedese volt. Másnap elvittem dokihoz. Pirosnak látta a torkát és adta is az antibiotikumot. Sumetrolim.jelzem,itthon én is megnéztem a torkát de nem láttam pirosnak,max rozsaszinesnek. Szedte 6 napig az antit . következő héten már vittem oviba. 4 napot járt. Aznap este magas láza lett és csúnyán köhögött. Elvittem másnap reggel dokihoz. Azt mondtan újabb csúnya baci. Most aktil duot adott és ipecacuana köptetőt. Eltelt 5 nap és úgy tűnt jól van hisz nem lázas stb. Közben a kisöccse is lebetegedett. Elkapta. Másnap újra doki. Azaz tegnap délelőtt. A nagyot elvileg ellenőrzésre vittem de kiderült h kezdődő arcüreggyulladasa van. Azt mondta a dr h adjak neki acc-t illetve ír ki zinnat tablettát.ezt holnap kezdjük el.

A kicsi is sajnos köhög és lázas. Írt neki is antit,supraxot. Meg ipecacuana köptetőt. Azt mondta tegnap a drnő h mindkettejüknek tiszta a tüdeje.

Nem voltam/vagyok nyugodt.

Ma du elvittem egy másik gyermekorvoshoz őket. Már találkoztam vele még nyáron mikor etelallergias lett a pici mikor kezdtük a hozzátáplálást,megnyerő és alapos volt. Elmondott mindent szórol szóra mi miért van. Szóval nem voltam nyugodt igy elvittem őket ma hozzá,kíváncsiságból ő mit mond.

Azt mondta h a sumetrolim semmit sem ér alapból,illetve h hoemelkedesre és picit piros torokra nem szokás még antibiotikumhoz nyúlni. Szerinte tök felesleges volt és h csak arra volt jó h legyengítette és ezért is lehet h össze szedte mar a komolyabb bacit. Viszont most indokolt a zinnat mert sajnos eléggé le van neki tapadva a nyák. A kicsinek is de neki nem annyira. A kicsinek Ambroxol tevat javasolt mert az sokkal jobb tán mint az ipec...ami szó szerint nem egy mai darab.

És ő azt mondja egyáltalán nem tiszta a tüdejük.

Felajánlotta h pénteken rendelési idő alatt rájuk néz. De közben szombaton délelőtt kellene menni a saját dokinkhoz is.

Tanácstalan vagyok.

Meg csalódott,ideges és kb a hajamat tudnám tépni,hogy juthattunk el eddig mikor adom nekik a gyógyszereket stb. Inhalalunk,infra lámpa stb. Meg mikor a saját dokinkat kérdeztem meg az első adag antinal h biztos kell e akkor mondta h igen szükséges.pedig éreztem h nem kellene. De hogy biraljam felül na dokit?

Párom azt mondja váltsunk orvost. Egyik felem hajlik is rá mert végülis megbízhatónak látom ezt a dokit,de kozben lelkiismeretfurdalasom van h csak úgy valtsak és kész? Mert amúgy mint ember szeretem a dokinkat ,nekem is ő volt a dokim. Szereti a gyerekeket is stb. De egy jó ideje meg ingott a bizalmam....egyik felem hozzá húz a másik már amoda.


Anyukák! Meg nyugtatnatok? Ugye rendbe jönnek a gyerekeim? Nem voltak még ilyen betegek 😞 nagyon félek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook