Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Yukka gondozása fórum

Yukka gondozása (beszélgetős fórum)


9. Madri (válaszként erre: 8. - Globus)
2017. febr. 8. 10:20
Igen, most mi is viz megvonast alkalmaztunk, de szerintem visszavagjuk, mert elajandekozni nem szeretnenk. A ferjemnek es nekem nincs kozos gyerekunk, szoval a viragainkat tekintjuk annak :)
2017. febr. 8. 09:36
Mi elajándékoztunk, mert kinőtte a lakást, úgy emlékszem, sok vizet nem szerette. Ha túllocsoltam, sárgulni kezdett alulról. Fényre szüksége van, nem állhat hátsó sarokban.
7. Madri (válaszként erre: 5. - Forrest2010)
2017. febr. 8. 09:14
Hat...nem dobtam ki semmit :) mondjuk fogalmam sincs a fejdugvanyrol, mi vizbe gyokereztettuk, mert a ferjem ragaszkodott hozza, pedig mindenki mondta, hogy ugy nem fog kigyokerezni, de mi annyira hittunk benne, es minden nap nezegettuk orakat, hogy kigyokerezett, aztan elultettuk, es azota el :) a regi to maradt a foldbe, es kihajtott, nagy meglepetesunkre, nem tudtuk, szoval lehet kezdok vagyunk :) 2 hajtast hozott, de csak egy maradt meg!
6. forrest2010 (válaszként erre: 4. - Madri)
2017. febr. 8. 09:04
nagyon szeretem az önmagukból szaporítható növényeket :) csak 1x kell megvenni őket , én a napozással szoktam őket gallyra vágni , mert amikor már kilehet tenni őket az udvarra , nem fokozatosan szoktatom őket és a nap már nem egyet jól megégetett , olyankor is darabolok :)
5. forrest2010 (válaszként erre: 3. - 8ed80e4016)
2017. febr. 8. 08:59
remélem nem dobtad ki a fejdugványt :) amit levágtál , abból lesz a legszebb új növény :) de a régi tő is kihajt :)
4. Madri (válaszként erre: 2. - Forrest2010)
2017. febr. 8. 08:42

43-44 leszek :)

Rengeteget kerestem a neten, olvasgattam utana, elosszor azt talaltam, hogy sok vizet kapott, akkor ezt csokkentettuk, ( mi minden szerdan locsoljuk a viragokat) majd atultettuk oket, aztan azt talaltam, hogy lehet valamilyen fertozes, es csak a leveleket kell eltavolitani ok.eltavolitottuk a beteg leveleket is, de nem javulnak :( Egyebkent a kisebbek is betegesek, 5 db van, mind kulonbozo meret...egy "anyukarol". Koszonom a valaszod, tegnap vegso megoldaskent nekunk is az jutott eszunkbe, hogy elvagjuk!

2017. febr. 8. 08:39
Az én yukkám is kipurcant pàr hete :( most vissza vágtam kíváncsi vagyok kihajt e :)
2. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Madri)
2017. febr. 8. 08:30
nekem 30 évvel ezelőtt lett yukkám , de amik mára maradtak azok mind a 30 évvel ezelőttinek az utódai , nem a gyerekei , mert én ha elér 1-1,5 méteres magasságot , akkor feldarabolom és lesz belőle új :) nem lehet ? h felélte már a tápanyagot a földből ? ha sokáig nem locsoltam valamelyiket , akkor kopaszodott fel csak az alja , akkor is levágtam , a fejdugványból lesznek a legszebb új tövek , de ami a cserépbe marad az is él tovább és tőről kihajt 4-5 új hajtást :) írd be a keresőbe , a yukkának mire van igénye ? mindent meg lehet találni a neten :) ezt is :) nemtom hány éves vagy ? de biztos van a környezetedbe olyan fiatal , aki segít , megmutatja hogy kell feltölteni képet :) én már mumi vagyok , de a jó pap is hóttig ........
2017. febr. 8. 08:07
Sziasztok! Evek ota nevelgetjuk a gyonyoru yukkainkat, de most valami megtamadta oket. Az also levelek, nehol egy-ket magasabban levo is, elkezdett sargulni, naponta veszitunk egy nehanyat.....kozben felul gyonyoru uj hajtasok jonnek! Mit csinaljunk? A legnagyobb yukka kb. 1,5 m es nehany het alatt a felere kopaszodott!kepet tudnek mutatni csak nem tudom hogyan kell feltolteni :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook