Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fèlig magyar-fèlig külföldi fórum

Fèlig magyar-fèlig külföldi (beszélgetős fórum)


28. gribedli*** (válaszként erre: 24. - HappyHealthy)
2017. febr. 8. 10:42
Régóta:)
27. HappyHealthy (válaszként erre: 3. - NomNom)
2017. febr. 7. 17:14
Melyik orszàgnan élsz? :)
26. HappyHealthy (válaszként erre: 25. - Pocokfarok)
2017. febr. 7. 16:24
Sajnos nem feltétlenül jár együtt a végzettség az intelligenciàval és fordìtva.
2017. febr. 7. 15:22

En delvideki, vajdasagi vagyok.

Anyum Szegeden dolgozik tizenot eve, tanitono.

Engem sokszor a tudatlansag szomorit el. Nem egyszer kerdeztek meg anyumtol a munkahelyen, ugye szinten tanarok, tanitok, vagyis nyilvan egyetemet, foiskolat vegzett emberek, hogy "te hogyhogy ilyen jol beszelsz magyarul? Hogy tanultal meg ilyen szepen magyarul?".

Na vajon hogyan? Az hatarontuli emberek anyanyelve magyar, az en esetemben pedig nem a szerb.

24. HappyHealthy (válaszként erre: 22. - Gribedli***)
2017. febr. 7. 14:09

Hàt, nem tudom az én déli rokonaim nem ilyenek, tök rendesek, illedelmesek. Baràtnőmmel Velencében viszont tök bunkók voltak velünk a karnevàlon, elvieg "azért" mert nem voltunk beöltözve. Szóval vannak furasàgok itt is, ott is... dehàt olasz mindegyik, nem tudom mért van minden orszàgban ilyen furcsa széthúzàs. Itt Mo-n pl. keleti meg nyugati rész között.


Ó... mindennel kevernek: törökkel, arabbal, indiaival, latinnal.. kisebségivel. Volt olyan is, hogy apàm nevét női névnek gondoltàk és azzal szìvattak, hogy két anyàm van. :D De szerencsére valakinek leesik hogy "ó.. te mediterràn vagy, ugye?". Szóval màr gondolhatnak akàrmit, letojom. Nem is ezzel a céllal hoztam létre ezt a témàt. Szóval te kint élsz? Mióta? :)

2017. febr. 7. 13:02
Ja, nem írtad, milyen nemzetiséggel kevernek össze
22. gribedli*** (válaszként erre: 21. - HappyHealthy)
2017. febr. 7. 13:01

Nem, nem köcsögségből mondják, én is egy északihoz mentem férjhez. Azért mondják, mert általában délen olyan a felfogás. Pl ha tilos valahol parkolni, de mégis leparkol valaki (esetleg úgy, hogy a másik kocsi nem tud kijönni a saját parkolójából), akkor 10-ből 9x valószínű, hogy délolasz volt, mert délen meg senki se foglalkozik az ilyesmivel. Szóval érted, nem köcsögségből mondják okvetlenül, hanem a viselkedésre, de mikor az illető kinyitja a száját, akkor már a beszédje is erről árulkodik. Természetesen nem kell mindenkit egy véka alá venni, csak írtam, hogy ha téged zavar, hogy ferdén néznek rád, ki tudja mit szòlnál itt, hogy még be is szólnak ezért-azért.


Amúgy meg biztos nem minden esetben néznek rád úgy a magyarok mint egy földönkívülire, csak mivel egyszer valaki megtette, azóta erre vagy kiélezve. Ne tedd, engedd el!:)

21. HappyHealthy (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2017. febr. 7. 12:51
De engem a csodálat nem érdekel... És igen.. az északiak kcsögök. :) De első sorban olyan embereket keresek, akik "félvérek". :D
20. gribedli*** (válaszként erre: 17. - HappyHealthy)
2017. febr. 7. 11:06
Ha apukád dél-olasz, akkor szerintem még hagyján, hogy otthon nem kapsz egyből csodálatot de ez semmi ahhoz képest, amit az olaszoknál tapasztalnál az északi részen. Csak mondom, mert ha kicsit is érződik a kiejtésen, hogy délolasz valaki, nemhogy földönkívülinek tartják csak simán terrone-nak hívják. Ami szintén nem dicséret, biztos tudod mit jelent:)
19. gribedli*** (válaszként erre: 7. - Bc681dac13)
2017. febr. 7. 11:01
:)
18. gribedli*** (válaszként erre: 9. - HappyHealthy)
2017. febr. 7. 11:00
Milyen nemzetiséggel kevernek össze?
17. HappyHealthy (válaszként erre: 16. - Reload)
2017. febr. 7. 10:24
Nagyon jó neki, jó suliba került. Nyàron én is "szénéégek". Amúgy ahonnan apa szàrmazik szintén közel van Szicíliàhoz. :)
16. reload (válaszként erre: 13. - HappyHealthy)
2017. febr. 7. 06:59

A lányomnak van egy osztálytársa, akinek az apukája szicíliai olasz.

Teljesen átlagos magyar kislány, azt leszámítva, hogy perfekt beszél olaszul is, illetve gyakran jár a nagyszülőkhöz Szicíliába.

A bőre gyönyörű barna, nyáron szinte fekete, a szeme nagy barna "őzike" és a haja is sötétbarna. Nagyon szép kislány! :)


Sosem volt ebből gond, hogy "csak félig magyar", max a neve kiejtésénél, mert neki a vezetékneve is olasz :)

15. HappyHealthy (válaszként erre: 14. - Bumburka)
2017. febr. 7. 06:40
Én Soproni vagyok és nincs férjem :D És ha kimegyek Olaszba ingyen lakom rokonéknàl egy hetet, szv. ebből a szempontból tök jó.:)
14. bumburka (válaszként erre: 6. - HappyHealthy)
2017. febr. 7. 01:20

Na,az tuti,hogy nem vagyok egy szürke egér. :D Úgy értem,nem átlagos.

Gyűjtök mindent,ami olasz. Sokszor jártam már Itáliában,imádom az olasz zenét. Bohém vagyok.


A férjem amúgy magyar. :)

Kaposváron lakom. E tu? ;)

13. HappyHealthy (válaszként erre: 12. - L.luiselotte)
2017. febr. 6. 22:26
Nem, nekem magyarosìtott nevem van, bàr az Elizabeta olasz nèvből jött az ötlet egyrèszt. Egyèbkènt a szemem mandula szìnű, a hajam sötèt gesztenyebarna. A bőröm mediterrànos, minta kicsit mindig napoznèk. :)
12. l.luiselotte (válaszként erre: 11. - HappyHealthy)
2017. febr. 6. 21:58
Téged mi különböztet meg a magyar nőktől? gondolom, hogy a neved olaszos, sötét hajú sötét szemű vagy ?
11. HappyHealthy (válaszként erre: 10. - L.luiselotte)
2017. febr. 6. 21:53
Na, hàt ez tök jó! Amúgy èn azt vettem èszre, hogy a "fèlvèr" fèrfiakon annyira nem lepődnek meg az emberek, mint a nőkön. :)
2017. febr. 6. 21:03

Bennem is van idegen vér, de nem 50-50%, amire a TI kérdése vonatkozik, szüleim már a 40-es években ( zs. törvények idején ) is magyarnak vallották magukat.Én viszont szerb férfivel kötöttem házasságot, gyerekünk eszerint félvér. A fiunk magén viseli a szerb jegyeket, 2 m feletti, fekete hajú. fekete szemű és ráadásul az apja neve Mo-on igen ritka, szinte kimondhatatlan. 27 éve kötöttük házasságot. Ezidő alatt alig akast, aki családnevünket normálisan leirta vagy kimondta volna, gimiben áltánosban egyetemen állandóan kérdezgettték, hogy ugye délvidéki menekültek vagyunk ( fiam külseje ezt meg is erősiti,valószinűsiti, bár én is 175 cm, fekete hajú vagyok )

Fiamnak nem okozott problémát a szerb származása, sem barátság, sem tanulás vagy elhelyezkedés tekintetében.

Fiam magatartásában lelkületében érzem a szerb indentitást mind pozitiv mind negativ értelemben.

2017. febr. 6. 20:41
Azt szoktam "elvàrni", hogy ne keverjenek össze mindenfèle nemzetisèggel. De sajnos ez mindig megtörtènik, pedig nem egy nagy elvàràs. Vagy, kèrdezze meg, hogy mi a helyzet, ne megàllapìtsa. :D
8. HappyHealthy (válaszként erre: 7. - Bc681dac13)
2017. febr. 6. 20:27
Nem vàrtam semmit, nem is szoktam. Szerintem nem egyre gondolunk. :)
7. bc681dac13 (válaszként erre: 6. - HappyHealthy)
2017. febr. 6. 17:54
Talán azért néztek rád olyan furán, mert valamit, egy kis "mániát" vagy csodálatot vártál tőlük.
6. HappyHealthy (válaszként erre: 2. - Bumburka)
2017. febr. 6. 17:45
Tènyleg? Az tök jó! :) Nem èrtem mèrt nem talàlkozok hozzàd hasonló emberekkel a való èletben... eddig a legtöbben úgy nèztek ràm mint valami földönkìvülire :D
5. HappyHealthy (válaszként erre: 3. - NomNom)
2017. febr. 6. 17:43
Igen, anya magyar. :)
2017. febr. 6. 17:42
Anyukàm magyar! :) De apa szülei jöttek Olaszorszàgból ide mikor apa olyan 5 èves volt.
2017. febr. 6. 13:42

Hűűű én csak olyanokat ismerek, akik félig magyarok de külföldön.

Magyarországon ismerkedtek meg vagy azért költöztek Magyarországra mert az egyikőjük magyar? :)

Én ugyan nem vagyok "félvér", de külföldön élek jelenleg.

2017. febr. 6. 12:48

Woow,ennek nagyon örülök! :)

Én abszolút olaszmániás vagyok !!!!

2017. febr. 6. 10:43

Sziasztok!


Azzal a cèllal indìtottam ezt a topikot, hogy talàljak hozzàm hasonló, Magyarorszàgon èlő embereket, akiknek az egyik szülőjük külföldi. Èn pl. fèlig olasz vagyok. :)


Èrdekel, szerettek e itt èlni, mik a tapasztalataitok stb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook