Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Családállítás fórum

Családállítás (beszélgetős fórum)


2018. nov. 24. 09:09
Van itt még vki?
2017. febr. 13. 18:46
Az meg mi???
23. 50aa831df8 (válaszként erre: 18. - Csipkerózsika)
2017. febr. 8. 03:42

Köszönöm!

Megnézem a H. Intézet honlapját!

Örülök, hogy a te véleményed alapján is alakul a kép...

Azzal a cikkel, melyet emlegettem, nekem is az volt a "bajom", hogy nem sok minden derült ki belőle. (Az átlagolvasónak, persze, nyilván pont ennyi az elég.)

22. Csipkerózsika (válaszként erre: 19. - Menekülés)
2017. febr. 7. 21:11
Szívesen. :)
2017. febr. 7. 15:46
A ferjem volt, meg sok evvel ezelott, neki fantasztikus elmeny volt, azt mondja, hogy atertekelte az eletet. Segitokent volt jelen, valaki mast allitottak. Nagy hatassal volt ra. En akkor meg nem ismertem. :) Szeretnek majd elmenni, engem nagyon erdekel, nehany ismerosom mar volt es mindenkinek a messzemenokig pozitiv a velemenye. Negativ velemenyt igazabol meg csak itt olvastam. De ami tuti, probald ki es megtudod milyen. :) A ferjem egy pszichiater holgy vezetesevel torteno allitason volt, de a facen is van egy csoport, amit egy fiatal holgy vezet, nagyon sok allitast csinalnak. Ha jol emlekszem az a csoport neve, hogy Gondolatebreszto. Ott mindig irjak az idopontokat es a helyszint.
20. chateigne (válaszként erre: 18. - Csipkerózsika)
2017. febr. 7. 15:36
Hu koszi, ez izgalmasan hangzik. Megnezem azt a honlapot.
19. Menekülés (válaszként erre: 18. - Csipkerózsika)
2017. febr. 7. 14:23
Korrekt válasz, és segítség. Köszi!
2017. febr. 7. 14:12

Rendben, írok itt. :)

Szerintem gyakorlatilag bármire lehet. Legalábbis nagyon változatos, amiket eddig láttam: fizikai problémák, betegségek, kapcsolatokban lévő problémák, anyagi nehézségek, munkahellyel kapcsolatos gondok, családi problémák.

Azt tudni kell, hogy a családállítás csak egy része a módszernek, ami alapjában véve rendszerállítás. Vagyis akármilyen témára, bármit fel lehet állítani, amiben vannak "szereplők". Egyszer voltam egy bemutató állításon, ahol Magyarország és a szomszédos országok jövőjét is felállítottuk, illetve a világbékét és hogy mi kellene hozzá. Hát, mondhatom nagyon érdekes volt. :D

Belenéztem a cikkbe, nagyon leegyszerűsített. Ha valaki alaposabban el akar mélyedni, akkor a Hellinger Intézet honlapján kétrészes, nagyon alapos leírás van. Én is azt olvasgattam anno, mielőtt kipróbáltam.

A csoporttal kapcsolatban: mindenképp képzett és elkötelezett vezető a jó, olyan, aki mindenképp megoldást keres és nem "futószalagon", stopperrel mérve csinálja az állítást. (Ilyenekről hallottam.) Hogy az állítás kerete milyen - úgy értve, hogy mik a szabályok, hogy spirituális beállítottságú-e a vezető vagy nem - az tulajdonképpen mindegy. A lényeg, hogy kiderüljön, mi van a probléma hátterében és annak a gócnak legyen megoldása.

Különösen jó, ha nagy rutinja van a vezetőnek mert gyakran előfordul, hogy olyan történetek kerülnek elő, amikről az állítónak tudomása sem volt: elveszett, kitagadott családtagok, elvetélt gyermekek, olyan igazságtalanságok az ősöknél, amiről nekünk esetleg már tudomásunk sincs. Két alkalommal volt olyan is, hogy valakiről ott derült ki, hogy nem az a nemzőapja, mint aki felnevelte.

Az én véleményem az, hogy ha valaki eldönti, hogy kipróbálja, akkor először is a legjobb olyan helyre menni, amit valaki ismerős ajánl, aki már kipróbálta azt a vezetőt. Másodszor meg talán első alkalommal érdemes csak szereplőként részt venni. Ha nem jön be, hát legalább megnézte ezt is és nincs semmi kötelezettség. Ha meg úgy érzi, hogy neki ez bejön, nyitott rá, akkor állíttathat.

17. chateigne (válaszként erre: 14. - Csipkerózsika)
2017. febr. 6. 15:24
Koszi, en s tamogatnam itt a forumon, ha lehetseges...elso korben az erdekelne hogy milyen problemakkal lehet hatasos, es hogy erdemes csoportot valasztani.
2017. febr. 6. 07:22

Csipkerózsika!


Nem lehetne mégis itt a fórumon beszélgetni?

(Többen is volnánk, úgy látom, akiket érdekelnének a valódi tapasztalatok. Ami engem illet, a Nők Lapjában olvastam egy cikket erre a témára - [link] -, de még ez sem igazán győzött meg arról, hogy ha "baj van", volna értelme elindulni ebben az irányban. Lehet ezt előítéletnek is nevezni... Én inkább óvatosságnak nevezném.)

15. Menekülés (válaszként erre: 14. - Csipkerózsika)
2017. febr. 5. 13:08
Engem érdekelne.Én tapasztalatra adok, nem elképzelésekre .
2017. febr. 5. 00:21
NNa, hát ha előítéletes véleményeken kívül valódi tapasztalat is érdekel, írj priviben, bármire szívesen válaszolok.
13. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 12. - Globus)
2017. febr. 4. 20:06
esetleg nem lenne egy közeli jó barátnőd akivel tudnál erről beszélni, vagy tanácsot kérni?
12. globus (válaszként erre: 4. - Panna.33)
2017. febr. 4. 19:18
Igazán foglalkoztam elméletben a dologgal, mondjuk úgy, elfogadó akartam lenni, de pontosan emiatt nem sikerült. El sem tudom képzelni, hogy idegenek mit tudnának hozzátenni ahhoz, ami bennem zajlik. Még úgy sem, hogy koordinátor célzott kérdéseket tesz fel. Ha viszont én előre elmondom valakinek, hogy milyen kérdések legyenek, akkor tudom, hogy mi a problémám, mit keresek ott?
2017. febr. 4. 19:13
Hm.hat itt eleg negativak a velemenyek. Igazabol olyanok velemenyere lennek kivancsi akik voltak is.
2017. febr. 4. 16:04
Pénzlehúzás.
9. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 4. - Panna.33)
2017. febr. 4. 15:21
ja így már értem. hát sok értelmét én sem látom
2017. febr. 4. 11:43
Olyasmi lehet, mint a pszichodráma. Ott is vadidegenek játsszák el a benned lévő tudatalatti folyamatokat.
7. 50aa831df8 (válaszként erre: 1. - Chateigne)
2017. febr. 4. 09:44

Ez a téma engem is érdekelne. (Főleg gyakorlati eredményekre, személyes tapasztalatokra gondolok.)

A neten találtam róla ismertetést, és elgondolkodtató, amit olvasok: "Nehéz sorshelyzeteink, problémáink tudatalattinkban rejtező gyökerei tehát a családunk történetéből olvashatóak ki a módszer segítségével." (Elég meggyőző a módszer ismertetése, csak azt nem tudom felmérni, hogy mennyi benne a reklám.)

2017. febr. 4. 07:41

Nekem egyik ismerősömnek bevállt.

Ha a múltból vannak gátak az emberben, pl az anyához való viszony miatt, akkor segít feloldani. Megbocsátani, megérteni dolgokat. Ha tehet, menj el kedves kérdező.

2017. febr. 4. 07:30
Akkor sok mindenről nem maradtam le!
4. Panna.33 (válaszként erre: 3. - 35d45e2ed1)
2017. febr. 4. 07:26
Á, nem olyan. Teljesen idegenek játszák el a családot. Nem sok értelmét látom, mert fikció drámával.
2017. febr. 4. 07:21
most kezd divatba jönni, gondolom hasonló lehet mint a párterápia amiről nem sok jót olvastam itt a neten.
2017. febr. 4. 06:55
Az meg mi?
2017. febr. 3. 23:21
Több ismerősöm is érdekes dolgokat mesélt már a családállításról. Aki volt már, mik a tapasztalatok? Hány féle van? Hogy érdemes választani? Kinek milyem hatással volt az életére?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook