Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Teljesen kivagyok! Normális hogy ennyi baci/virus van? fórum

Teljesen kivagyok! Normális hogy ennyi baci/virus van? (beszélgetős fórum)


1 2
37. Cucicsillag (válaszként erre: 33. - Bobita0212)
2017. febr. 15. 21:56

Megertem... Mi ujra elkaptuk a fosos-hanyos ujabb verziojat, mar bazira unom.

De legalabb, ma talaltunk egy lelkiismeretes orvost, aki mindkettot megvizsgalta, ez azart megnyugtato.


Ez a doki is sok erdekes dolgot mondott. A Sinupretet mi is kaptuk ha kellett, ha nem.

Mi most Biogaiat kaptunk ill.ezt ajanlotta. A normaflore es a laktiv sem ert locart sem-de nyilvan mindenkinel mas.

Gyogyulast nektek is!

36. bobita0212 (válaszként erre: 35. - Hanami)
2017. febr. 7. 17:50
Adok normafloret
35. Hanami (válaszként erre: 33. - Bobita0212)
2017. febr. 7. 17:49
Adj probiotikumot mindkét gyereknek.
34. Érdekes73 (válaszként erre: 33. - Bobita0212)
2017. febr. 7. 17:17
Ahogy látom potyára már nem írnak ki bogyót. Szóval sajnos akkor kell :( Az arcüreggyulladás felnőttnél se játék...
2017. febr. 7. 17:13

Sziasztok!


Voltunk ma ellenőrzésen a dokinal.

Azt hittem a nagyobb fiam kezd jól lenni erre azt mondta a doki h kezdődő arcureggyulladas. Újabb doboz anti. Zinnat most a változatosság kedvéért.

Kicsit ki vagyok akadva mert már 3 hete antit szed. Amúgy nem lázas már. Tegnap este volt egy kis hoemelkedes 37,1.

Kapott acct mert azt mondta a sinupretre h az csak divat.

Sajnos a kicsi is köhög csúnyán és folyik az orra. Neki is irt fel antibiotikumot.

Nagyon mérges vagyok....kb mindenre. Ovi,bacik stb.

Meg most még pluszban amiatt is aggódom h nehogy tönkre tegye a gyomrát a sok antibiotikum.

2017. febr. 7. 11:54

Mi a 4.hetet kezdjuk itthon, most a masodik koros fosos-hanyost sukerult beszerezni :/

Csak remelem, hgy nem megy at mindenkin ujra...

31. Lonna4 (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2017. febr. 7. 08:37
Az ovis kor erről szól. Később sokat segít ha iskolás korban teszel a megelőzéséért. Immunrendszer karbantartása fontos. Multi vitamin ásványi anyag pótlás.
2017. febr. 7. 08:29

A köptető meg néhány órát dolgozik, azért is nem szabad este szedni, nem valószínű, hogy az az oka.


Általában az szokott lenni, hogy a belül a nátha oda folyik, pláne éjszaka, és ingerli. Ezért jó az orrszívás, az inhalálás (bár az ideiglenesen ingerelhet), az orcsepp, ha hajlamos a füles betegségekre fülcsepp (kövirózsa), meg a türelem...

29. 4c1a787e8f (válaszként erre: 28. - Bobita0212)
2017. febr. 7. 08:27

Jaj, én nem azt mondtam, hogy vártál, vagy nem jól csináltál valamit :-)


Csak éppen azt a tapasztalatot írtam le, hogy az orvos mondja meg, ha kell naponta, hogy van-e nagy baj, főleg ebben a "mindenkibeteg" időben.


Tapasztalat a köhögésről annyi, hogyha nincs nagy oka, akkor is tud nagyon soká tartani.

28. bobita0212 (válaszként erre: 27. - 4c1a787e8f)
2017. febr. 6. 21:44

Nem vártam! Félreértettél.

Gondoltam hátha tudsz mondani vmit tapasztalatbol.

Holnap megyünk egyébként ellenőrzésre dokihoz.

27. 4c1a787e8f (válaszként erre: 26. - Bobita0212)
2017. febr. 6. 16:28

Én nem találgatok, mindig nézze meg orvos.


Eleve nem vagyok orvosellenes, de amióta még jópár éve úgy jártam, hogy azt hittem, hogy csak kicsit náthás, azért nem kap levegőt, és nem is volt lázas, közben súlyos tüdőgyulladása volt.. És csak azért derült ki, mert pont jött a védőnő az öcsikéhez, és ő látta, hogy rosszul van a gyerek


Nem vagyok orvos, nem nekem kell eldönteni, miért köhög.

26. bobita0212 (válaszként erre: 25. - 4c1a787e8f)
2017. febr. 6. 10:19

Köszönöm neked a választ. ☺


A mi csoportunkba 28-an vannak. Gondolhatod.


A nagy fiam egész jól van . láza már nincs de csúnyán köhög. Érdekes mert a kicsi is csúnyán kezdett kohogni (igaz alapból most gyógyult ki pár napja egy másik bacibol) viszont nem lázas. Szerencsére. Lehet elkapta? Vagy a kopteto dolgozik amit Amúgy is szed még a múltkori kohogese miatt?

25. 4c1a787e8f (válaszként erre: 17. - Bobita0212)
2017. febr. 5. 19:12

Ha imádja az ovit, az jó, akkor tényleg csak azt fogja elkapni, "amit nagyon muszáj".


Aki még utálja is, hajlamosabb még betegesebb lenni.


A kistesó el fogja kapni - bár a szoptatás azért tud segíteni a dolgokon - de ez is hozzá tartozik. A kisebbek már általában kicsit edzettebbek is, mint az első gyerekek.


Bár nekem kicsinek mindegyik elég sokszor volt beteg, volt, hogy én is már kivoltam nagyon. De igazán komolyabb hálistennek csak néha volt, mint crouppos roham, vagy kórházban végződő hasmenős. És akkor még ezek sem igazán nagy bajok, azok nem itt kezdődnek. A nagylányom füles volt nagyon 2,5 éves koráig, nála a mandulaműtét volt megváltás. A következő kis manóm fél évesen már bölcsis volt. Hát az első tél kemény volt, nagyon sokat volt lázas-vírusos. De aztán 2,5 éves korától ő a legatombiztosabb.

A következő 2 évesen kezdte a bölcsit. Ő extra sokat nem volt beteg, de volt, hogy "csak úgy" csináltattam neki vérképet, és kiderült, hogy van egy állandó alap gyulladás a szervezetében, és nagyon alacsony a D-vitamin szintje. Akkor volt egy 2 hetes lassú antibiotikum kúrája, meg elkezdtük a D-vitamint nagy mennyiségekkel pótolni. Utána már nála sem volt nagyobb gond.


A kicsi fiam is nagyon sokat volt beteg a bölcsiben, úgy 1 éves kora körül, pedig ő még szopott akkor. Ott volt némi lelki ok, se én sem ő nem szerette azt a csoportot. Állandóan bronchitise volt, már egy náthából is az alakult ki. No azon a tavasszal volt egy crouppos rohama, amire kiért a mentő, a nagy is befulladt. Pedig ilyen sohase volt. Ehhez képest a nagynak lett utána belől tüdőgyulladás. De ez szerencsére egyszeri dolog volt, nem volt utána semmi folytatás.


Meg az nagyon jó dolog, hogy ők oviba 5-en vannak egy csoportban, az nagyon sokat jelent. A nagyfiamék is "csak" 12-en. Ez is nagyon sokat számít, hogy hány felől jönnek a bacik. Meg a kisebb csoportokban jobban is figyelnek egymásra az emberek.


De tény, hogy amikor terhes lettem a negyedikkel, nem az volt az első gondolatom, hogy úristen, hogy fogom eltartani, hanem az, hogy na még egynél retteghetek a hányós baciktól.. :-)


De nyugi, pár év után jobb lesz, mi felnőttek is jobban edzettek vagyunk, már nem kapjuk el annyit a gyerekektől, de tény, hogy újra kellett a mi szervezetünknek is ismerkednie a 21. század bacijaival.

24. bobita0212 (válaszként erre: 23. - 5ef576ae36)
2017. febr. 5. 15:26
Akkor ti a szerencsések közé tartoztok
23. 5ef576ae36 (válaszként erre: 22. - 5ef576ae36)
2017. febr. 5. 13:55
Bocsánat elírtam *pont.Szerencsémre nekem a kisebb fiam bölcsiben sem nagyon kap el semmit az utóbbi időben volt hogy csak ö meg egy masik pajtás voltak ketten a csoportjukban.
22. 5ef576ae36 (válaszként erre: 13. - 35d45e2ed1)
2017. febr. 5. 13:53
Az én gyerekem pont nagyon ritkán beteg és nem veszem ki pont ezért túl sűrün hiszen nincs is miért.De oknt 2 hete kivettem csüt péntekre.Dolgozok de magam osztom be az idömet.
21. jooeva
2017. febr. 5. 07:21
Meg van rá az esély sajnos, főleg ha a kicsi még abban a korban van, hogy mindent szájba vesz.....Nálunk ugyanez volt....3év van a 2 gyerek között, a nagy nem sokat volt beteg, de hazahozta a bacikat, a kicsi elkapta....sokat voltak betegek....nem tudsz mit tenni. Viszont mikor a kicsi lett óvodás, alig volt beteg, mert megedződött itthon :-))
2017. febr. 5. 07:11

És szerintetek mennyi az esélye h a kistesoja is elkapja?

Ma van a 3. Napja h beteg a nagy.

19. Cucicsillag (válaszként erre: 14. - 4c1a787e8f)
2017. febr. 4. 22:30

Nalunk az a durva, hgy tavaly,amikor kzdte az ovit, alig hianyzott. 2 kezemen megtom szamolni.

Mostmeg??? Kb.2-3 ezer ftokat fizetek kajara, szval, negyed annyit van.

18. Érdekes73 (válaszként erre: 17. - Bobita0212)
2017. febr. 4. 21:22
Vmi cikkben írták hogy ebbe a korban évi 8-12 ilyen jellegű megbetegedés még normális...
2017. febr. 4. 21:12

Köszi mindenkinek


Értem én h ez az időszak ilyen de úgy sajnálom h beteg. Na meg imádja az ovit.

16. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 15. - _telihold_)
2017. febr. 4. 18:22
így van.
2017. febr. 4. 16:51
Sajnos az óvodai években ez normális, mire iskolás lesz, addigra kicsit javul a helyzet.
14. 4c1a787e8f (válaszként erre: 10. - 5ef576ae36)
2017. febr. 4. 15:36

Én addig próbálkozgattam ezzel, amíg pici baba volt otthon.. De igazából nem mentem semmire, mert ha úgyis elkapta, amit el akart..


Igen, én is ledöbbentem még 12 éve, amikor az első gyerekem bekerült közösségbe, hogy milyen gáz a baci-helyzet. Mi is sokat elkaptuk - pedig előtte soha - még a nagyszülők is..


Voltam a bot mindkét felén, azaz féltő anyuka, és dolgozó 4 gyermekes nő is.

Ezzel együtt én is azt gondolom, hogy az általános morál teljesen kiveszett, mindenki él, ahogy tud. Én igyekeztem becsületesen csinálni, és mindig én szívtam meg...


Oda jutottam el, hogy tényleg nem szabad ebből olyan nagy ügyet csinálni, és kell betegnek is lenni néha. Persze, amikor éppen 4-edszerre vagy, akkor gáz, de az iskolás kor már sokkal jobb. Addigra érik be az immunrendszer, ha hagyod...


Vitamin és immunerősítő meg kell, a C vitamin meg a gyümölcs szép dolog, de pont 0 ebből a szempontból. Illetve úgy mondanám, hogy akkor vagy 0-án, ha azt eszed. Ezen felül még kell D-vitamin, szeptember táján a Broncho-Vaxom a kisebbeknek, meg valamilyen jó féle általános immunerősítő, mint a Béres-csepp, vagy a Suprad.n. Meg még kinek mi, ami bejön... Persze lehet ezek nélkül is, de akkor meg el kell fogadni, hogy rengeteget lesz beteg. Nem tudom, hosszú távon mi a jobb, mindenki él, ahogy tud.


Ez van ma, önző a világ.

13. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 10. - 5ef576ae36)
2017. febr. 4. 15:25
egyrészt ha ilyen szinten óvod mindentől nem fejlődik az immunrendszere másrészt te akkor biztos nem dolgozol mert egyébként nem vehetnéd ki mindig ha az óvó néni javasolja arra tekintettel, hogy még ugyan egészséges de nehogy elkapjon valamit. inkább próbálj meg gyümölcsben C + egyéb vitamint adni neki így ellenállóbb lesz, mert ez az iskolában már nem fog működni hogy nem viszem mert sok gyerek beteg
2017. febr. 4. 14:47
Én a bakteriális fertőzés után most szedtem össze egy nagyon durva vírust. 15 éve nem volt ilyen. 39 fokos láz.
11. moonlight13 (válaszként erre: 10. - 5ef576ae36)
2017. febr. 4. 10:32
Ezek szerint te nem dolgozol. Ha annyiszor venné ki valaki a gyerekét, ahányszor beteg gyerek van egy bölcsiben vagy oviban, akkor be sem kéne egyáltalán íratni.
2017. febr. 4. 09:43
Hát sajnos ezek mennek aki tudja vegye ki a gyerekét még mielött beteg lehetne.Én altalában megtárgyalom az óvónenivel és mindig tzdom ha betegek benn páran.Akiket ugye a jó anyjuk akkor is visz mikor már nem kellene.Így kiveszem időben és el sem kapja.
2017. febr. 4. 08:50
És sajnos az antibiotikumok gyengítik az immunrendszert, betegség után (hiába gyógyult), mégis fogékonyabb az újabb bacira, vírusra. Mi is pont így jártunk, lánykámnak vírusos torokgyulladása volt, itthon volt egy hétig (csak tüneti kezelést kapott), a következő héten már ment, de csütörtökre összeszedett egy hányós vírust....pedig ő már 9 éves és nem beteges típus.
2017. febr. 4. 07:29
Sajnos normális. Így tanul az immunrendszere.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook