Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Táppénzes kérdésben tud valaki segíteni? fórum

Táppénzes kérdésben tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)

15. Menekülés (válaszként erre: 11. - 12d083b51b)
2017. febr. 4. 20:19
Lehet , hogy nálam csak azért csinálta így, mert terhes voltam, amiatt voltam állományban.Nem tudom... egyébként 2 éve voltam állományban az akkori műtétem miatt.
14. b4b1d52444 (válaszként erre: 11. - 12d083b51b)
2017. febr. 4. 09:21
Ez nem teljesen igaz, meg lehet kérni a munkáltatót, hogy hóközivel utaltassa a tp-t. Én november óta vagyok táppénzen és decemberben megkaptam először a 11 napra járó rendes fizumat, aztán megkaptam a kórházi tp-t, és utána még megkaptam a rendes tp-t is. Csak írni kellett a munkáltatónak, hogy egészségi helyzetemre és az ebből kialakuló nehéz anyagi helyzetre való tekintettel hóközi kifizetéssel legyen szíves a táppénzt elutalni.
13. Keller Szilvia (válaszként erre: 12. - Keller Szilvia)
2017. febr. 4. 09:16
tudom, én voltam a hülye, mert utána kellett volna néztem, de mint mondtam, sose voltam táppénzen, és birka magyarként vártam, hogy majd terelnek, merre kell mennem... tényleg le kéne már számolni ezzel a "megbízok benne, hogy tudják a dolgukat" hozzáállással, itt mindent magadnak kell kijárni, tényleg én vagyok a buta
2017. febr. 4. 09:15
hát nekem se kocka papírt nem adtak, se másmilyet, hónap végén sem kaptam semmit:( január 16-tól vagyok táppénzen, előreláthatólag február 10-ig, úgyhogy kaptam egy félhavi fizut, oszt csókolom:(
11. 12d083b51b (válaszként erre: 10. - Menekülés)
2017. febr. 4. 07:33

Akkor ezek szerint változtattak a rendszeren:

- csökkent az orvosoknál az adminisztráció

- havonta csak 1x postáznak tp-t (régebben 2x! = szegény az állam!) kell a lóvé másra.

10. Menekülés (válaszként erre: 9. - 12d083b51b)
2017. febr. 3. 22:05
Én január 5 óta voltam állományban.Nekem nem adta ki csak most hónap végén.
9. 12d083b51b (válaszként erre: 8. - Menekülés)
2017. febr. 3. 14:41
Kéthetente kiadja a tp-s papírt az orvos, ha kéred. Ugyanis hosszan tartó tp-s állomány esetén is max. csak 2 hétre írhat ki betegállományba. Vagyis, ha 2 hetente visszarendel felülvizsgálatra, akkor 2 hetente elkéred tőle a papírt, és nem leszel lemaradva az ellátással és munkahelyi igazolással sem.
2017. febr. 3. 12:01

A dokinak tudni kell, hogy minden honapban hónap végén ki kell adja a táppénzes papirodat, mert a számfejtés 1-től a hónap utolsó napjáig történik.Ez alól vannak kivételek de az más megegyezés tárgyát képezi.

Szóval hónap végén el kell menned, és ki kell adja a papirt, és azt a következő hónap első vagy második napján le kell adnod a munkahelyeden, hogy kaphass fizut.

Ahogy hópihe is írta.

7. 12d083b51b (válaszként erre: 2. - Keller Szilvia)
2017. febr. 3. 11:44

Nem kell megvárnod, hogy kiírjanak dolgozósra. Amikor megkapod az első, u.n. kocka alakú tp-s papírt, és utána még kb. 2 héttel kaptál egy téglalap alakú, hosszúkásat, akkor azt a kettőt együtt már leadhatod a munkahelyen. Azok alapján már tudnak neked számfejteni valamennyit.

A kocka alakún rajta van, a keresőképtelenség első napja, a következőn is ott vannak/lesznek a dátumok, hogy keresőképtelen... majd amikor kiír a doki dolgozósnak, akkor az utolsó ilyen hosszún az a sor lesz kitöltve: keresőképes x napon.

6. Keller Szilvia (válaszként erre: 5. - B4b1d52444)
2017. febr. 3. 09:21
ja, értem, jaj, de jóóó, köszi:)))
5. b4b1d52444 (válaszként erre: 2. - Keller Szilvia)
2017. febr. 3. 09:06
Az első 15 napra mindenképpen betegszabadság jár, ami 70%, de csak az után fogod megkapni, hogy leadtad a tp. papírt.
4. Keller Szilvia (válaszként erre: 3. - Milup2)
2017. febr. 3. 08:56

utólag rájöttem, hogy akár betegszabit is kérhettem volna, de a dokinál már ugye elindult a táppénzes papír:(

Köszi az infót:)

2017. febr. 3. 08:52

Amíg nem adod le a papírt, addig biztos nem fizetik.

Én is táppénzen vagyok, még csak 1 napot dolgoztam idén. Én hetente-2hetente kapom a táppénzes papírt, ahogy a dokihoz kell újra és újra visszamennem, és rögtön leadom utána a munkahelyen.

Ha jövő héten megkapod a táppénzes papírodat, vidd be a munkahelyre rögtön, s kérdezz rá, mikor fizetik...

2017. febr. 3. 08:30

Sziasztok, egy kis segítségre lenne szükségem:

januárban csak másfél hetet dolgoztam, azóta táppénzen vagyok. Még nem írtak ki, tehát még a papírt sem adtam le, jövő héten fogom csak.

A fizetésem megkaptam erre a másfél hétre. A fennmaradóra jár a fizu 60%-a, és azt majd csak akkor kapom meg, ha leadtam a papírt (illetve nyilván az átfutási idővel megspékelve)? Bocsi, de még sose voltam táppénzen:)

2017. febr. 3. 08:28
Táppénzes kérdés, tudtok segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook