Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Altatás - Etetés fórum

Altatás - Etetés (beszélgetős fórum)


16. 250a9dd6dd (válaszként erre: 15. - Valakivagyok1984)
2017. febr. 5. 20:05

Igen, YouTube tökéletes, csomó videó van, én is megnéztem egyszer őket, semmivel sem hallottam többet az oktatáson... :D

Én egyébként étkezések után kínálom vizzel, legegyszerűbb ikeás itatópohárból, 5 hónapos de már nagyon profi :)

15. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 10. - 30ed059098)
2017. febr. 5. 19:07
Youtube:-)hidd el nagyon jó videók vannak ott!Én rlvegeztem a tanfolyamot...semmivel nem mond többet mint a videok.Fogsz egy jatekbabat es betudod gyakorolni!Kivanom h sose kelljen hasznalnod!
14. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - 30ed059098)
2017. febr. 5. 19:05
Nekem mind 2gyerekem mindig,a mai napig hason alszanak csak.Volt jó legzesfigyelonk..a hasfajasos idoszakban megvaltas volt nekik a hason alvas.
2017. febr. 4. 16:39

Én is hason altattam a lányom az első pillanattól. Volt légzésfigyelőnk. Nagyon jó alvó gyerkőc.


Tápszeres volt és adtam neki vizet, majd 5 hónapos kora után teát is, de inkább vizet.

2017. febr. 3. 18:54

A legnagyobbat háton akarzam altatni, erőszakkal, a bölcsőhalál miatt. Amint tudott forogni, hason aludt.

A középsőt eleve hason altattam. Ő a legjobb alvó mind közül.

A legkisebbet szintén hason altatom, most múlt 1 éves.

2,5 hónapos kora óta nem tudom szoptatni. A tápszer mellé adok vizet is, teát is (ez utóbbit fél éves kora óta - Milupa málnás vagy őszibarackos). Szereti a vizet. Mindkettőt cumisüvegből issza. Neki a Mam jött be. A nagyoknak az Avent.

2017. febr. 3. 18:01

Hason altattam 2-3 hetes kora óta. Azóta ő maga is hason alszik el. Légzésfigyelőt használtunk. Csak hirtelen melege volt, 1 réteggel kevesebb kellett.

Vízzel kínáltam de nem kellett neki. Tápszert ő nagyon sokat evett.


Ó hidegpopsi, mi is emiatt keltünk 10x is 5 hónapos korában. 😂

2017. febr. 3. 16:57

Köszi az eddigi hozzászólásokat.

Tudtok esetleg Székesfehérváron elsősegély tanfolyamot?

2017. febr. 3. 10:58

A kislanyom kb 3 hetes kora ota alszik hason. Legzesfigyelonk nekunk is van, voltam elsosegely tanfolyamon is, uh en teljes nyugodtsaggal altatom hason. Haton csak akkor alszik, ha babakocsiban van. 5 honapos, mostanaban olyan, mint egy sajtkukac, ha ejjel almaban a hatara fordul egybol szirenazik, hogy forgassuk vissza :) O igy szeret aludni.

En is azt olvastam, hogy kell itatni, nem itattam, addig amig el nem kezdtuk a hozzataplalast. Azota itatom, kizarolag vizzel. Bocsi, hogy ekezetek nelkul ment, de telefonrol irok

2017. febr. 3. 10:22

Én 2 hetes korától hason altattam a lányaimat. Nem volt légzésfigyelőnk, de velünk egy szobában volt.

A nagyobbik még a babakocsiban is hason szeretett aludni. Ezer szerencse hogy hagyományos babakocsink volt.

2017. febr. 3. 09:32

A kórházban a hasonaltatást ajánlották.

És akkor még nem volt légzésfigyelô - csak mi.

2017. febr. 3. 09:22

Nekem ikreim vannak, mindig hason aludtak. Allitolag amikor en kicsi voltam, akkor en mindig haton akartam aludni a hugom meg hason.

Nezd meg, hogy melyik Neki a legkenyelmesebb, hogy alszik a legjobban es ugy. Ne felj semmi ilyesmitol, mert felelemmel nem lehet elni. Probalj meg ne gondolni bolcsohalalra, meg megfullad a sajat hanyasaban stb. dolgokra. De mondjuk oldalt en nem fektetnem, maximum rovid idokre, 1-2 orara delutanonkent. De lehet ugy sem.

A masodik kerdesre en sem tudom a valaszt sajnos.

Remelem megtalalod a megfelelot a babadnak es Magadnak is!

2017. febr. 3. 08:45

Teljesen kiakasztanak mert igazából egyik sem jó.

Hason ne mert akkor fennál a bölcsöhalál veszélye.

Oldalt ne mert nem jó a gerincének.

Háton ne mert ha visszabukik akkor megfulladhat tőle.

:/

2017. febr. 3. 07:01
Amúgy én is erre akartam kilukadni, csak kicsit félek a témától, mert erről már bonyolódtam nagyon parázs vitába. Állítólag a babák jó mélyen tudnak hason fekve aludni, bízz benne, hogy egészséges, erős, ügyes babád van, és a légzésfigyelővel mindent megtettél annak érdekében, hogy biztonságban tudd. Arról nem is beszélve, hogy egy idő után ő maga fogja eldönteni, melyik oldalán akar aludni.
2017. febr. 3. 06:52

Szerintem altasd úgy, ahogy neki kényelmes.

A légzésfigyelő jó. És pihenj te is, nem tesz az jót, ha nem alszol.

A második kérdésre nem tudom a választ.

2017. febr. 3. 06:37
Hason altatom légzésfigyelővel. Az oldalt altatásról azt mondják rossz a baba gerincének. A háton altatásról belefulladhat a saját hányásába. A hason altatásra azt mondják úgy a legnagyobb valószínűsége a bölcsőhalálnak.
2017. febr. 3. 01:53

Ki hogyan altatja a babáját?

A babám eddig oldalt fekve aludt,de most már így nem nagyon akar.Egyből felébred ha lerakom.Ha viszont hasra fektetem akkor nagyon nyugodtan tud aludni.Visszont csak rosszat hallok a hason altatásról.Éjjszaka nem merem hason altatni ez miatt pedig van légzésfigyelőnk is.Így elég nehézkesek az éjszakák.


Etetéssel kapcsolatban

Tápszeres babának kell pluszban folyadékot adni a kiszáradás ellen?Ki mit ad a babának?Tea,Víz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook