Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy nagykorú gyermeket meddig használhatja ki az anyja? fórum

Egy nagykorú gyermeket meddig használhatja ki az anyja? (tudásbázis kérdés)


19. Rozália (válaszként erre: 4. - Seraphim85)
2008. okt. 19. 18:30

Én eddig csak arról hallottam, hogy hogyan használja ki a gyerek a szülőjét...


Mindenesetre sajnálatos az eseted. Tanácsot én nem tudok adni.

2008. máj. 27. 19:30
konkrétan mit szeretnél?
2008. máj. 27. 19:12
Jól emlékszem betöltötted a 21. életévedet. Önálló ember vagy. Vannak testvéreid és ugyérzem szereted Őket. Van kihez tartoznod.Tudsz magadról gondoskodni. Az Anyukáddal meg akkor foglalkozz, ha tényleg gyámolításra szorúl.
16. Seraphim85 (válaszként erre: 14. - 512009e634)
2008. máj. 22. 13:20
Akkor talán megérted,hogy érzem magam,aztmondta nekem,csak két gyereke van(pedig hárman vagyunk tesók,nna mindegy).
2008. máj. 22. 11:38
Amúgy tanácsokat várok a seraphim85@freemail címre is,mivel ritkán jutok netközelbe.
2008. máj. 22. 11:38
Az én anyámmal is vannak/voltak gondok. Sosem voltuk jó viszonyban, és valószínűleg nem is leszünk, annyit csalódtam már benne. (hozzáteszem, egyetlen gyereke vagyok) Sokszor hagytam magam palira venni, és hiába Ő az anyám, ebbe a hibába többet nem esek bele. A saját és a családom (2 gyerekem van) érdekében. Persze, utólag már könnyen okoskodtam...
2008. máj. 22. 11:12
Még vele lakik két féltestvérem is,rájuk is ez vár,nem mindig voltam jó gyerek,de Ők ketten nem érdemlik.
12. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 10. - Seraphim85)
2008. máj. 22. 11:10

Ha szerinted szándékosan csinálta, akkor pláne "zárd el" a csapot. Nehezen tudom elképzelni, hogy egy anya szándékosan ártson a gyerekének, de van akinek ez nem okoz gondot.....


Higgy öreganyádnak, az életedért egyedül te vagy a felelős!:D

Ő pedig a sajátjáért. Ez nem jelenti azt, hogy ne segíts neki, ha bajban van.

11. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 9. - Seraphim85)
2008. máj. 22. 11:08

Rosszul értettem, hogy te vetted fel a személyi kölcsönt? A mamád hogy áll ehhez a kérdéshez? Próbálja megoldani a helyzetet, vagy rád vár?


Ebből egy módon jöhetsz ki: megtervezed, hogy mennyi adósságot törlesztesz egy hónapban, aztán azt tűzön - vizen keresztül.

2008. máj. 22. 11:06
Amúgy nem én lennék az egyetlen akivel hasonlóképpen bánt,azt tundi kell anyámról,hogy megrögzött férfigyűlölő a rokonok szerint is.
2008. máj. 22. 11:04
Sajnos egészségügyi okokból max segédmunkákat vállalok(epilepszia,gyomorfekély),nem vagyok hitelképes jövedelemigazolás és ingatlanfedezet nélkül.Tudom,hogy nagyrészt én is hibás vagyok,de ha már így alakult keresem a kiutat.A pénzintézeteken már túlvagyok.
8. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 4. - Seraphim85)
2008. máj. 22. 11:00

Szívtelennek fogok tűnni, sajnálom. Nem az anyád felelős ezért a helyzetért.


Te döntsd el, hogyan legyen tovább. Ha ismét belemész a játszmájába, még mélyebbre fogsz süllyedni ebben a helyzetben.


Nézz körül, melyik banknak van adósságrendező hitele, ha olcsóbb a THM - ami nagyon valószínű - refinanszíroztasd. Ha már tartozol embereknek, beszélj velük, milyen ütemben, hogyan fogod megadni a tartozásodat. Ennek jobban fognak örülni, mintha egyáltalán nem kapnának semmi.


A havi bevételedből különítsd el a fenntartásodra szükséges összeget, a többit fordítsd az adósságod rendezésére. A megoldást keresd, ne omolj össze ettől.


Nem te vagy az egyetlen, aki hülyeséget csinált, nyugi, van belőle kiút. A végén pedig ne felejtsd el levonni a konzekvenciát! :D

2008. máj. 22. 10:58
Kiskorút nem szabad,mert kiszolgáltatottab,mint mi nagyok.
2008. máj. 22. 10:54
szerintem kiskorút se használjon ki az anyja, pölö.
5. Seraphim85 (válaszként erre: 3. - 512009e634)
2008. máj. 22. 10:53
Hagytam magam,mert akárhonnan is nézem,Ő az Anyám.
2008. máj. 22. 10:51
Anyám vett fel 3 éve egy hitelt,nem fizette,jöttek a végrehajtók.Betöltöttem a 21-et,felvettem neki személyi kölcsönt,hogy majd eggyüt fizetjük.Nem fizette,albérletbe kerültem,én is elmaradtam a részletekkel,most én vagyok bajban.Minden lehetőséget összevetve csak a kissujja mozdítása kellet volna,hogy segítsen,persze nem tette meg.Mivel mindenki magából indul ki,nem bízik bennem,a helyzetem napról napra reménytelenebb.Remélem van valaki aki okosabb nálam,tanácstalan vagyok.
2008. máj. 22. 10:45
Véleményem szerint addig, amíg a gyerek hagyja magát.
2008. máj. 22. 10:45
mindenkit csak addig, ameddig hagyja.
2008. máj. 22. 10:44
Egy nagykorú gyermeket meddig használhatja ki az anyja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook