Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anorexiából, étkezési zavarokból gyógyulás fórum

Anorexiából, étkezési zavarokból gyógyulás (beszélgetős fórum)


2017. febr. 4. 23:14
Csatlakozom a többiekhez, az tényleg nagyon jó jel, hogy felismerted a betegséget és ha kínok közt is, de eszel. Drukkolok nagyon!
18. jooeva
2017. febr. 4. 08:47

Nálam is bejátszik a genetika, anyai ágon magas, vékony, "szikár" emberek vannak.

Csak ugye pont akkor változott drasztikusan a súlyom/kinézetem, mikor elkezdődött a felnőtté válásom és nem tudhatom, hogy a gyógyszerek/betegség nélkül milyen lett volna a testalkatom. Gyereknek is vékony voltam.

17. insecure (válaszként erre: 16. - Mézesforrócsoki)
2017. febr. 1. 10:00

A kontroll az alap. A súlyodat tudod egyedül kontrollálni az életben úgy igazán. Ezt kell elengedned.

Amúgy orvoshoz kell fordulnod, mert egy ilyen helyről származó az okos tanácsokkal nem sokra mész.

Ez egy betegség, mégpedig elég komoly halálozási aránnyal.

2017. jan. 31. 21:35
Nekem is hobbim a sütögetés, most már eszek is a kreálmányaimból. :D Szerintem ez alkatfüggő, meg genetika, hogy ki mennyit és mitől tud hízni.
15. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 14. - Jooeva)
2017. jan. 31. 20:59
ó én is a hobbisütésen mellett kajálom is a sütijeimet. nekem is sokan jajongatnak munkahelyen meg a családban, hogy "jaj de sovány vagy" pedig ez nem igaz, sokáig én is hallgattam rájuk és be voltam rezelve, de hála istennek a dokim megnyugtatott hogy ez nem igaz. én is jól érzem magam, egészséges vagyok és ez a lényeg. te se aggódj szerintem.
14. jooeva (válaszként erre: 13. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 31. 20:34

Én is nagy hobbisütögető vagyok :-)) És meg is eszem! Régen mérlegfüggő voltam, de már nem.....elengedtem, havi 1x mondjuk megmérem magam, ha gyanúsan lötyög vagy szorít a nadrág....

Csak sokszor mások véleménye felülkerekedik a józan észen.....mert az emberek zöme a jólétet-egészséget még mindig képes összehozni a testalkattal....Ha valaki sovány/vékony, egyből azt gondolják, hogy beteg vagy szegény...

Viszont nem a számok mondják meg, hogy kinek hogy a legjobb a komfortérzete. Én már elfogadtam ezt a testet (nagyjából).

13. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 12. - Jooeva)
2017. jan. 31. 20:17
pont én is 53 kg vagyok (1 gyerek után) csak én 170 cm vagyok. sokat és jókat eszem én is (egyik hobbim ráadásul a hétvégi sütisütés) mégsem hízom én sem. de a házidoki azt mondta ez nem baj, ez egy teljesen átlag súly tehát én most már nyugodt vagyok a súlyom miatt.
12. jooeva
2017. jan. 31. 15:04
Nekem gyerekkoromban derült ki egy autoimmun betegség, amit steroiddal kezeltek, 1 hónap alatt 20kg-ot híztam.....a 14 éves vékony lánykából, lett egy pufók valaki, akit nagyon utáltam.....évek kellettek, mire normál súlyom lett, de én a mai napig azt a kövér lányt látom a tükörben.....pedig sokan mondják, hogy vékony vagyok, hízni kellene....Nekem nagy segítség, ha fotót látok magamról, az teljesen más, mint a tükör. Tudom, hogy nehéz hízni.....pedig én szeretek enni, jókat főzni, étteremben dolgozom, mindennap végigeszem a menüt....még sem hízom....168cm és 53kg vagyok, 2 gyerek után :-)
2017. jan. 31. 13:49

Kitartást!


Az agy idővel visszaáll a normális kerékvágásba. Aki sokat fogy az is sokáig ugyanolyan nagy darabnak látja magát, mint amilyen volt. Aztán szépen hozzászokik az új alakjához.

2017. jan. 31. 13:25
Köszönöm. :)
2017. jan. 30. 20:30
jobbulást kívánok neked
8. Feliz (válaszként erre: 7. - Mézesforrócsoki)
2017. jan. 30. 12:55

Nem is kell, hogy egyik pillanatról a másikra változz, változtass, ez egy folyamat. Csak légy kitartó!


Sok erőt és kitartást kívánok Neked!

2017. jan. 30. 12:49

Már jártam pszichológusnál, és segített is.

A menstruáció hiánya egyértelműen a súlyom miatt van, voltam vele nőgyógyásznál, 7 hónapja nincs, de megnyugtattak, hogy ha elérem a minimális súlyt, akkor több, mint valószínű, hogy meg fog jönni.

Igen, lelki okai vannak, és tisztában is vagyok vele, hogy mik azok. Elég összetett dolog ez, és hiába tudom, mi az oka, mégsem megy egyik pillanatról a másikra az elengedés. Nagyon nehéz, de megfogadtam, hogy soha többet nem fogok visszaesni. Kisebb nagyobb visszaesések persze vannak, de odáig még egyszer nem fajulok, hogy annyira lefogyjak. Volt, hogy sírva ettem, de ettem, és megvan az eredménye.

2017. jan. 30. 12:16

Az a baj, hogy hiába mondják azt mások, hogy vékony vagy, híznod és enned kéne, és a mérlegen Te is látod, hogy az a szám amit mutat, nem sok, mégsem tud meggyőzni. Nehéz...

Ennek lelki oka(i) vannak belül, amit ki kéne deríteni, mert addig csak felületesen lehet ezt orvosolni. Az segítene igazán a gyógyulásban, hogy elfogadd magad, a tested, és reális képet kapj magadról.

5. 80ASIQ (válaszként erre: 3. - Mézesforrócsoki)
2017. jan. 30. 12:10
A menstruáció hiánya a soványságodnak tulajdonítható? Ugye, én csak szimpla hozzászólóként vagyok itt, de lehet, hogy az utánam szólóra kellene hallgatni és szakemberrel beszélni. Sok sikert kívánok, és köszönöm jókívánságod! :)
2017. jan. 30. 12:02

Volt egy kolléganőm anno,aki gyógyult anorexiás volt.Az a helyzet,hogy a lelki okát kellene pszichológussal felderíteni,mert addig nem leszel gyógyult,míg a kiváltó okot el nem engeded.Őt a szülei válása tette anorexiássá.Kórházban kezelték és pszichológushoz járt.


Sok sikert neked!Szívből kívánom!

3. Mézesforrócsoki (válaszként erre: 2. - 80ASIQ)
2017. jan. 30. 11:48

Drukkolok neked, hogy sikerüljön fogynod. :) Átérzem a problémádat. Ugyanolyan nehéz nekem hízni, mint neked fogyni. Igen, kövérnek látom magam én is, pedig tudom, hogy vékony vagyok. 168 cm vagyok és 48 kg, már 4 kg-t sikerült híznom, menstruációm nincs. Én is csinosabbnak látom azokat a nőket, akik normális súlyúak, más súlyát reálisan látom, a magamét nem.

Párom nagyon megértő volt eddig is, de nem csinál belőle titkot, hogy szeretné, ha még jó pár kilót híznék.

2017. jan. 30. 10:51

Egy kis anorexiát szívesen átvennék Tőled, mert én 127-130 kiló között ingadozom. Tegnapelőtt 126 kilót mutatott a mérleg, úgy örültem, mint majom a farkának! Csak aztán sok tejet, kakaót ittam aznap, így visszament a súlyom 129 kilóra. Ügyesebb kell, hogy legyek a jövőben! Célérték: 120 alá menni. Reménytelen.

Csak hallomásból tudom, hogy az anorexiások akkor is kövérnek látják magukat, amikor csontsoványak. Az, hogy magad is belátod a problémádat, már jó jel és haladás. Amennyiben heteroszexuális vagy, akkor azt tudom mondani, hogy a férfiak nem is szeretik a sovány nőket. A Facebookon láttam olyan megosztást, ahol már kövérbe hajló nők mutattak be bikinit egy divatbemutatón. Más helyett nem kívánok nyilatkozni, de nekem azok a nők jobban tetszettek mint azok akik az átlagos, "normális" testsúlynál soványabbak.

Egészen biztos vagyok abban, hogy Te nem vagy kicsit sem kövér!!

2017. jan. 30. 09:28

Sziasztok!

Anorexiás voltam, és még vagyok is lelkileg. Jelenleg viszonylag normális a súlyom, de rettentően nehéz nem azt látni a tükörben, hogy egy kövér, hájas nő néz vissza rám. Szépen lassan gyarapodik a súlyom, mégis úgy látom, hogy hirtelen egyik pillanatról a másikra elhíztam, pedig attól még nagyon messze állok.

Más is így van ezzel, aki az anorexiából gyógyul?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook