Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nem hat az antidepresszáns? fórum

Miért nem hat az antidepresszáns? (tudásbázis kérdés)


25. 10zy
2017. febr. 12. 20:22
Voltam kardiologusnal EKG negatív , szivultrahang egy kis billentyű hiba bal kamrában de azt mondta a doktornő ezzel lehet élni és meg van ennél súlyosabb is és azok se szednek ra semmit. Azért felírt egy pulzuscsokkentot de mondta h ne szedjem inkább sportoljak és rakjam le a cigit... talán ettől van szapora pulzusom? Olvastam ettől is lehet.
24. 10zy
2017. jan. 30. 23:58
Egy 24 orasat meg bevallalok. Utána tenyleg felpofozom magam és kezdem élni az életem. Azért remelem találok olyan antidepresszánst ami hatni is fog. Basszus fuvezes ha előtt simán hatott a cipralex 3 nap után. Fuvezes után meg semmi. ;( ....... nem tudom mar létezik olyan ami hatni fog. ?
23. Regin_a (válaszként erre: 20. - Tavasz007)
2017. jan. 30. 21:47
Haggyad már azt a lelki dolgokat. Az még senkit nem hozott ki ebböl a sz**ságbol
22. Regin_a (válaszként erre: 6. - 10zy)
2017. jan. 30. 21:46

Nézd, ha a terheléses és az UH negativ volt, egy Holtert is el lehet intézni tb alapon

Ha nem, akkor nem egy nagy pénz, 10ezer körül van magán alapon

[link]

Azt is megértem hogy mivel panaszaid vannak, nyugtalan vagy és nem hiszel a vizsgálatoknak

Én sem hittem/hiszek, mentem is tovább, eredmény nélkül, pontosabban negatív volt még az izotópos vizsgálat is

Viszont azt mondom, saját tapasztalat, hogy valóban pánik.

21. 10zy
2017. jan. 30. 11:49
Mostantól az lesz.
20. tavasz007 (válaszként erre: 1. - 10zy)
2017. jan. 30. 11:45
miért nem foglalkozol a lelkeddel, és megnézed, hogy mi baja. Van sok alternatív terápia. Gyógyszerszedés hossszútávon nem vezet sehova.
19. 10zy (válaszként erre: 18. - Nyamitörp)
2017. jan. 30. 07:56
Mar megnezettem ezeket .. minden negatív ;(
2017. jan. 30. 01:05

Csak arra tudok tippelni, hogy azért nem hat, mert más okozza a pánikot.

A pajzsmirigy értékeidet is érdemes lenne megnézetni, az is okozhat pánikot és gyors szívverést.

Meg a gyomrodat is megnézhetnék, mert ha az nem okés, az is okozhat pánikos tüneteket.

17. 10zy (válaszként erre: 16. - 10zy)
2017. jan. 29. 23:09
Jövőheten elmegyek megint. Mert ezt mar nem birom. Csak hogy megnyugodjak. 24 orasat is rakatni fogok.
16. 10zy (válaszként erre: 15. - Linzerkarika)
2017. jan. 29. 23:08
Voltam. Terhelésen, ultrahangon. 24 orason csak 5 éve voltam de fuvezes utan nem. Tehát ott mindent rendben találtak.
15. Linzerkarika (válaszként erre: 1. - 10zy)
2017. jan. 29. 22:32
Kardiológusnál voltál már? Mert az is lehet, hogy azért érzed úgy, hogy nem hat az antidepresszáns, mert valójában máshol van a gond. Kérjél időpontot, a háziorvostól beutalót és nézesd meg magad.
14. 10zy (válaszként erre: 13. - Reload)
2017. jan. 29. 21:44
Koszonom a választ Reload! Kipróbálom!
13. reload (válaszként erre: 9. - 10zy)
2017. jan. 29. 21:43
A javasolt légzéstechnika tényleg működik, próbáld ki! Lassan számolj 10-ig, addig szívd befelé a levegőt, majd lassan 10-ig kifelé. Próbálj meg reggel nem kiugrani az ágyból, hanem 5 percet magadra szánni, lélegezni, kicsit rendezni a gondolataidat és tudatosítani, hogy nem fogsz meghalni. Nem könnyű feladat, de kitartó gyakorlással működik!
2017. jan. 29. 21:11
Megválaszoltam privátban.
11. 10zy
2017. jan. 29. 21:09
Akkor hogy hogy vagy miért válaszoltál ebben a topic ban?
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - 10zy)
2017. jan. 29. 21:09
Szerencsére nincs.
9. 10zy
2017. jan. 29. 21:07
Amugy neked is van hasonló problémád? Úgy ertem valami pszichés?
8. 10zy
2017. jan. 29. 21:05
Igen. Concort szedtem. Igen. Igy lesz. Nagyon Koszonom a segítséget és a válaszokat. Mindenképp megírom majd , hogy hogy alakult a dolog! 🙏🏼
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - 10zy)
2017. jan. 29. 21:01

Megnyugtatásként menj el egy maszek kardiológushoz, több időt tud rád fordítani.


Legalább megnyugszol, hogy pszichésen van, vagy megtalálja a problémát, mi okozza.


Egyébként, a ritmusszabályozót, beveheted úgy is, hogy felet, negyedet, hogy amikor normális a pulzusod, ne menjen a béka feneke alá. Gondolom Concotr, vagy Betalocot, Betalok-Zokot kaptál.

6. 10zy (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2017. jan. 29. 20:54
Megnézték a szivem 5 éve volt is rajtam 24 órás. Akkor a kardiológus mondta ez pánik. Jobban is lettem utána a cipralextol. De aztán fuvezes után is elmentem megnézetni. Igaz nem 24 órás EKG ra hanem ultrahang és terhelés. Minden negatív volt. Ott is hazazavartak hogy mit pánikolok....
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - 10zy)
2017. jan. 29. 20:48

A szívedet megnézték már?


Volt minimum 24 órás EKG rajtad?

2017. jan. 29. 20:47
3. 10zy (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2017. jan. 29. 20:47
2 éve nem fuveztem. És 2 éve folyamatosan próbálok higgadt maradni és nem gondolni erre de állandóan gyorsan ver a szivem. Főleg reggel vagy amikor feláll ok felmegy 160 ra is néha a pulzusom. Bármennyire próbálok nem ra gondolni akkor is jön. Meg ha a legboldogabb helyzetben vagyok akkor is. És ráadásul meg antidepresszánst is folyamatosan szedem fuvezes előtt is és utan is. De semmi sem hat amióta fuveztem. Ez egy rémálom!!!!
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 10zy)
2017. jan. 29. 20:44

Ezeknek a gyógyszereknek a hatása inkább hónapokban, mint hetekben mérhető.


Azon gondolkodj el, hogy mi tudna kimozdítani ebből az állapotodból?


Először is tanulj légzéstechnikát. Szívd be az orrodon a levegőt lassan, majd ereszd ki a szádon, szintén lassan. Csökkenti a pulzust.


Próbálj meg nem foglalkozni magaddal, tudom gondolhatod, hülye dolgokat mondok, mert Te belehalsz a kínodba. De hidd el, jobb ha eldöntöd, felépülsz, mert nem akarsz naponta "meghalni" Élni akarsz, kábítószer nélkül értelmes életet.


Sok sikert hozzá!

1. 10zy
2017. jan. 29. 20:36

A kérdés

Segitseg, miért nem hat az antidepresszáns?

Segítség! 5 éve szedek antidepresszánst. Minden rendbe jött az elején ahogy elkezdtem szedni a Cipralexet (10mg). Sajnos 3 év után elkezdtem füvezni (gyógyszer mellett). Fel év füvezes után éreztem, hogy valami nem ok. Mintha újra pánikoltam volna vagy ilyesmi és emiatt le is raktam. Na most utána ra 2 hónapra olyan tünetek jelentkeztek, mint gyors szívverés, menekülési vágy, pánik. Elmentem az orvosokhoz és elmeséltem neki, hogy gyógyszer mellett sajnos füvet fogyasztottam. Mondta jó buta voltam. Na lényeg a lényeg, hogy utána gyógyszert kellett cserélném kipróbáltam 3-4 félét egyik sem hatott. Meg szívritmus szabályzót is szedtem de az túlságosan lelassitotta a szivveresem. Azt nem is szedtem tovább. Végül visszatértem a cipralexre bízva abban, hogy egynap hatni fog, de sajnos nem.2 éve igy vagyok majdnem minden nap gyorsan ver a szivem, emiatt nem merek egyedul maradni sehol és szorongok folyamatosan pedig állandó jelleggel szedem az antidepresszánst. Elmentem megint orvoshoz most paroxetint irt fel nekem 3 hete szedem de semmi változás. Kerlek adjatok tanácsot . Mitévő legyek? Vagy esetleg járt mar valaki hasonló cipőben? Előre is Koszonom a válaszokat és várom!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook