Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Porcelán és direkt héj, avagy tökéletes mosoly fórum

Porcelán és direkt héj, avagy tökéletes mosoly (beszélgetős fórum)


30. bfanni1990 (válaszként erre: 29. - N.Ancsi)
2019. júl. 4. 10:27

Szia,

én a fogaimat 4 hete csiszoltattam már le, azóta vannak ideiglenes héjak a metszőfogakon. Sajnos olyan helyen voltam, ahol 3. alkalommal sem tudták elkészíteni a végeleges héjakat (formában és színben is eltértek), ami rettenetesen bosszant. Semmi tapasztalatom nincs Budapesten orvosok terén, most felkerestem 3 fogászatot, mindenhova kértem időpontot konzultációra, mert az eddigi fogorvostól elbúcsúztam... Nem vagyok hajlandó pénzt adni azért, ami rosszabb mint az eredeti fogam volt. Most azon idegeskedek, hogy a ragasztás elengedett, nem esik le az ideiglenes héj, de le tudom venni. A jövőben (mert csak 2 hét múlva van időpontom a következő dokihoz) fent fog maradni az ideiglenes héj? Nem lazulhat meg? Emiatt nagyon ideges vagyok....

Illetve, hogy kit tudsz nekem bátran ajánlani? Nagyon nagyon szeretnék olyan fogakat, amikről tényleg nem mondja meg más, hogy mű...

Válaszod köszönöm, Fanni

2017. febr. 7. 12:17

Kedves Zsu, illetve kedves mindenki, aki érdeklődik a téma iránt!

Én tavaly csináltattam meg a fogsorom egy részét porcelán héjas megoldással és életem legjobb döntéseinek egyike volt! Huszonéves vagyok, de egyszerűen nem volt szép a fogsorom és nem, nem rajtam múlt egyáltalán! Fent a 2 metszőfogam között volt diasztéma, olyan formában, hogy a fogaim felső részénél még egymás mellett voltak szorosan, majd lefelé, a fogak alja felé kiszélesedett egy rés, így a fogaim fordított V alakban álltak. Nem álltak kifelé, alapvetően jó helyen voltak, de egyszerűen ilyen volt az alakjuk, hogy rés volt közöttük, nem is kicsi! Emellett az egyik oldalsó metszőfogam kissé ki volt fordulva. Gyermekként érdeklődtem már természetesen a fogszabályozás iránt, de mindenhol azt a választ kaptam, hogy ezzel nem lehet mit tenni, hiszen alapvetően minden fogam jó helyen van. Csak a picit kifordult oldalsó metszőfogamon lehetett volna ezzel segíteni. A rés viszont nem a fogaim elrendezéséből, hanem az alakjukból származott! Ezen egyszerűen sehogy sem lehetett változtatni! Persze, bennem is felmerült, hogy érdemes-e az egészséges fogaim lecsiszoltatni, de egyszerűen nem szerettem kinyitni a szám! Nem szerettem beszélni sem, ha közel volt hozzám valaki, mosolyogni pláne nem; gátlásossá tett ez a dolog. Biztosan ismeritek az érzést, mikor az ember tudja, hogy valami "nem oké" rajta és azt hiszi, hogy mindenki ezt figyeli, közben persze nem, de az ember akkor is bebeszéli ezt magának és kellemetlenül érzi magát emiatt. Májusban érkezett el az idő, hogy megcsináltassam, 1 hét alatt lezajlott az egész; nekem így 4 fogamat "cserélték" fent: a 2 metszőt és a 2 oldalsó metszőt. Az orvosom javasolta a szemfogak "cseréjét" is, a szín miatt (a szemfogak színeződnek el a legkönnyebben), de azt már abszolút túlzásnak tartottam volna, hogy csak a szín miatt lecsiszoltassam. Első alkalommal zajlott a panorámaröntgen, a lecsiszolás, a mintavétel és az ideiglenes fogak felépítése az UV-ra kötődő anyaggal. Az ideiglenes fogaim sem voltak csúnyák, bár a végleges természetesen szebb. Az ideiglenesek kissé matt színűek voltak az anyagukból kifolyólag. A kezelés egy-egy részénél volt csak kicsit fájdalmasabb; 4-5-6 helyen is beszúrt az orvosom előtte érzéstelenítőt. 1 hét múlva aztán lekerültek az ideiglenes fogak és felkerültek a kerámia héjak. Szépen, egyenként ráhúzta őket az orvosom a lecsiszolt fogaimra. Pont olyanok lettek, mint elképzeltem; tényleg az álmom vált valóra ezzel! Készítek egy naplót, ahová töltök fel előtte-utána képet annak, akit érdekel. Magukért beszélnek a képek; aki ismert előtte, az azt mondja, jól tettem, hogy megcsináltattam, mert ezen tényleg nem lehetett máshogy segíteni; aki pedig nem ismert, azok mindig azt mondják, hogy szép, természetesek a fogaim és nem ordít róluk, hogy porcelán. Én mindenkit arra bíztatok, hogy forduljon fogszabályozó szakorvoshoz, HA azzal orvosolható a probléma!! Ha pedig nem, akkor marad a direkt héj, ami valóban kétoldalú, hisz nem jó, hogy az ember lecsiszoltatja a saját fogait, ugyanakkor ha nincsen jobb megoldás, miért kellene úgy leélnünk az életünket, hogy nem szívesen nyitjuk ki a szánkat és nem tudunk boldogan, elégedetten mosolyogni?! Olyan jó dolog mosolyogni! Én ezt azóta érzem igazán, mióta megcsináltattam és az elmúlt közel 1 évben semmi, de semmi panaszom nem volt vele. Ja és az én választásom a Fresh24Dental-ra esett; privátban tudok ennél bővebbet is mondani annak, akit érdekel. Minden jót mindenkinek, aki elolvasta a kis beszámolóm!:)

28. Channa* (válaszként erre: 26. - Globus)
2017. jan. 30. 16:59

Ez így igaz!

42 éves voltam, amikor lett hátul 3 porcelán fogam, igaz 2 egészséges fogam lett lecsiszolva, de nem volt más megoldás.

Nekem egyébként tökéletesek ezek a fogaim. Nem színeződtek el és az ínyem sem lett szürke a fog felett. Pótoltatnom muszáj volt, mert a foghiány miatt kicsit átrendeződött a fosorom. Kiegyenesedett a kedvenc kicsit csavart szemfogam:(

27. gribedli*** (válaszként erre: 26. - Globus)
2017. jan. 30. 10:34
:)))
26. globus (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2017. jan. 29. 18:55
40 után már 1-1 elmegy :)
2017. jan. 29. 18:52
Utana fogok nezni a fogszabalyozasnak is mindenkepp!
24. gribedli*** (válaszként erre: 23. - 9c485f67e8)
2017. jan. 29. 17:30

De ez szerintem nagyon ritka. Az ínybetegségek, sorvadás legnagyobb okozója a fogkő, ezt pedig nem olyan nehéz megelőzni. Lehet, hogy mossa de nem helyes módon és így nem érinti a lepedéket. Vagy nem jár fogkôleszedésre. Mert a fogkő egy része az így alatt keletkezik ahova nem ér be a fogkefe sörtéje, az ultrahang meg azt is széttördeli.


Lehet, hogy 50-100 évvel ezelőtt nem voltak ilyen korszerű eljárások de ma már tényleg azt gondolom, hogy csak döntés kérdése, hogy valaki mennyit foglalkozik a fogaival. Mert nem kerül többe évi 2-3-4 fogkőleszedés, mint a műfogak.

23. 9c485f67e8 (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2017. jan. 29. 17:15
Pedig van olyan, hogy hiába mossa évtizedeken át rendesen, begyulladnak, kilazulnak a fogai.
22. gribedli*** (válaszként erre: 15. - Zsu8998)
2017. jan. 29. 17:14

Már létezik átlátszó fogszabályzó maszk is, ami nem fém, szóval nem idegesítene már.


A fehérítés nem káros a fogaknak, csak ha valakinek porózus fogzománca van vagyis ott sem a fehérítés okozza a bajt, csak olyankor nem ajánlott. És természetesen be kell tartani, hogy ne legyen túl gyakori a fehérítés, abban az esetben elhiszem, hogy ha valaki túl gyakran és porózus fogakon erőlteti a fehérítést, akkor érzékennyé válhat. Mondjuk te tudod, én nem tudhatom, hogy milyenek a fogaid.

21. gribedli*** (válaszként erre: 13. - Globus)
2017. jan. 29. 17:08
Pár éve. Érted, nem 20-onévesen. Nekem az a visszataszító, amikor valaki 20-onéves és már korona van elöl. Gyakorlatilag sose mosta, mert sikerült kirohasztania ilyen korán.
20. gribedli*** (válaszként erre: 10. - Channa*)
2017. jan. 29. 17:04

Persze, ha semmit se lehet már értük tenni, oké, rosszabb a foghiány mint a mű de szerintem könnyebb megelőzni, szóval ha valakinek a sajátot rendbe lehet hozni szabályzással, fehérítéssel, nem értem, hogy miért kellene direkt mű, ami pl lepattanhat, meg látszik, stb.


Ráér a protkóra, koronára 80 évesen is:)

2017. jan. 29. 16:22
Szegeden van intézet, akik vállalnak felnôttkori fogszabályozást is.
18. Channa* (válaszként erre: 12. - 9c485f67e8)
2017. jan. 29. 16:15
Igen, én is így értettem, épp ezért szerintem is a fogszabályzás lenne a jobb.
17. zsu8998 (válaszként erre: 16. - 0084acbe42)
2017. jan. 29. 15:18
Koszonom, megnezem :)
16. 0084acbe42 (válaszként erre: 15. - Zsu8998)
2017. jan. 29. 14:07
Én linkeltem egy jó fogáaszatot, nagyon szép héjakat csinál.
2017. jan. 29. 12:32

Fiatal koromban volt fogszabalyzom, de nem tudtam elviselni a femet a szamban es rosszul voltam tole. Igy nem volt sokaig. Annyira nem veszes a helyzet, az egyik szemfogam az ami zavar. Ugy tudom ezzel lehet javitani egy ket fog allapotan es nem kell az osszes fogat lecsiszolni es porcelant tenni a helyere.

Ismeroseim kozt senkinek sincs ilyen, foleg hogy kulfoldon elek, itt sokkal dragabb ezert erdeklodom otthoni dokikrol.

A feherites sem tesz jot neki es allitolag sokat nem is hasznal, baratom tobbszor is volt es csak kidobott penznek tartja.

AugusztIzabella: miert mondod hogy barcsak ne lenne? Te megcsinaltattad es megbantad?

2017. jan. 29. 11:20
A fogorvosom szerint a fehérítés roncsolja a fogat. Több országból is járnak hozzá.
13. globus (válaszként erre: 6. - Gribedli***)
2017. jan. 29. 11:12

Nekem 1 db koronám van az egyik felső metszőn. Pár éve, mikor felrakták, tökéletes volt, mostanra látok némi színeltérést, sajnos a korona javára. Úgy értem, hogy saját fogaim sárgábbak lettek. Esküszöm, mosom rendesen :D Gondoltam, hogy a fehérebb koronát lecseréltetem, de fogorvos lebeszélt róla. Tökéletesen áll, jól funkcionál, annyira nem vállalhatatlan. Szóval vannak esztétikai problémák, amelyeket inkább viseljünk el, mint barmoljuk szét a jót.

Fogszabályzó jó ötlet, ha csak keszekuszasági probléma van.

12. 9c485f67e8 (válaszként erre: 11. - Channa*)
2017. jan. 29. 11:08
Értelmezésem szerint neki nem rossz a foga, csak nem annyira szabályos.
11. Channa* (válaszként erre: 8. - 9c485f67e8)
2017. jan. 29. 11:06

Miért?

Műfog?


Hát inkább az, mint a rossz a fogak, vagy a foghiány!

10. Channa* (válaszként erre: 7. - Gribedli***)
2017. jan. 29. 11:06

Nekem ez nem jut eszembe, és ha kell, akkor kell, de ha van más megoldás, akkor inkább azt kell választani, hiszen ez már nem csinálható vissza.


Látvány annyiban zavaró, hogy a fogtechnikusaink még nincsenek azon a szintet, hogy élethű fogakat csináljanak. Nem figyelnek a résekre, stb.


És inkább műfog, mint rossz fog:)

2017. jan. 29. 10:30
Ne tedd tönkre az egészséges fogaid! A porcelán soha nem lesz olyan, mint a saját fog - és nem csak látványban! Inkább szabályoztasd, ha zavar a "kis kuszaság", de a sajátod virítson a szádban! :) Azt már visszacsinálni nem lehet.
2017. jan. 29. 10:26
Nekem tökéletes fehér mosolyom van - bárcsak ne lenne!!
7. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Channa*)
2017. jan. 29. 10:20
Én is mindig kiszúrom és beleborzongok, hogy ki tudja milyen alatta...főleg,ha fiatal, hát komolyan, kell ahhoz hanyagság, hogy valakinek 20-onévesen vállalhatatlan rossz fogai legyenek.
6. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Zsu8998)
2017. jan. 29. 10:18

Fogszabályzó és fogfehérítés. Mégiscsak szebb a sajàt ápolt fog, mint z ilyen műizék, ha nincs rá szükséged. Ezek a héjak meg koronâk messziről kiszúrhatóak ám, ha nincs semmi baja a fogaidnak csak szabályozni és fehéríteni kell miért lenne szükség ilyesmire?


Lehet, hogy kicsit tovább tart, de a végén büszke lehetsz a saját ápolt fogaidra.

2017. jan. 29. 10:04
4. Lonna4 (válaszként erre: 1. - Zsu8998)
2017. jan. 29. 09:47
Fogszabalyzo?
2017. jan. 29. 09:31
Az egészséges fogaimat nem rontanám el!
2017. jan. 29. 07:49

Nincs ismerősöd, akinek látod is a fogait És megmondja, hol csináltatta?


Én egyébként azt gondolom, hogy keress egy olyan dokit, akinél az árak elfogadhatóak számodra, el tudsz menni hozzá amikor kell és ott csináltasd meg. Nagy különbségek nincsenek esztétikailag. Én az az összesen látom, hogy műfog...

2017. jan. 29. 01:15

Sziasztok!

Kicsit kuszak a fogaim es nagy vagyam hogy szep,szabalyos,feher fogsorra csereljem oket. :)

Van valakinek tapasztalata a porcelan vagy direkt hejjal? Hol lenne erdemes megcsinaltatni?

Nagyon sokat keresgeltem a neten rendelok utan, de szemelyes tapasztalatnak nagyon orulnek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook