Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan deríthetném ki, hogy reális-e a fizetésem? fórum

Hogyan deríthetném ki, hogy reális-e a fizetésem? (beszélgetős fórum)

1 2 3
82. Violet18 (válaszként erre: 81. - Móniszil)
2022. okt. 6. 15:58
Na...? 😜
81. móniszil (válaszként erre: 79. - Érdekes73)
2017. febr. 18. 20:00
Hát nézelődöm.... Lehet, hogy lesz egy 6 órás állás, nem könyvelés, hanem számlázás, ilyesmi.. De még nagyon képlékeny minden. És mellette maradna a könyvelés 2 órában.... (Pedig szeretem a könyvelést, és - nem csak magam szerint - jól is csinálom, de sajnos a pénz is számít)... Majd azért írok, ha lesz fejlemény...
80. finiske70 (válaszként erre: 78. - Spinneli)
2017. febr. 15. 00:19
Észak-alföld.
79. Érdekes73 (válaszként erre: 77. - Móniszil)
2017. febr. 12. 21:20
Azért nézzél körbe a munkaerő piacon hátha szerencséd lesz.Könyvelőirodákban nem fizetnek annyit és sok helyen elvárás a túlóra meg van ahol pocsék a társaság nagy a jövés-menés szóval lehet hogy a végén rájössz hogy jobb maradni.
78. spinneli (válaszként erre: 74. - Finiske70)
2017. febr. 12. 20:45

melyik vidéken ?

Ez nagyon ekvés ennyi szakmai tapasztalattal...

77. móniszil (válaszként erre: 76. - Finiske70)
2017. febr. 12. 20:42
Ezek szerint minden viszonyítás kérdése.... :(
2017. febr. 2. 16:07
Igen.És teljeskörű a munka nem csak részfeladatok. Igaz nyelvet nem beszélek.
75. Channa* (válaszként erre: 74. - Finiske70)
2017. febr. 2. 15:59

Könyvelőként?

Szerintem itt Pesten is van olyan hely, ahol ennyit fizetnek...

2017. febr. 2. 15:21
Vidéken 30 éves múlttal 116000 ft a keresetem.
73. Channa* (válaszként erre: 72. - Fincsi5)
2017. jan. 30. 16:55
Hát nem:DDDD
72. fincsi5 (válaszként erre: 71. - Channa*)
2017. jan. 30. 16:51
Maradi vagy, nem mégy a divat után.DD
71. Channa* (válaszként erre: 66. - Timycat)
2017. jan. 30. 16:18

Ja, én nem divatból dolgozok náluk:D

Ehhez értek.

2017. jan. 30. 09:26
Amúgy szerintem nagyon kevés a 155.000 nettó. Én érettségivel mezei irodai asszisztensként 138.000 ft-ot keresek. Igaz, Budapesten. Na de akkor is, szerintem hozzám képest kb. dupla annyit kéne keresned.
69. Bekacomb (válaszként erre: 35. - Globus)
2017. jan. 30. 09:12
És jól is teszik. Mert előbb-utóbb ha elég nagy a nyomás a munkáltatókon, akkor nem feltétlen minimálbérért fogják felvenni a dolgozókat. Persze őket is megértem, mert hatalmasak az adóterhek is. Viszont azt gondolom, valahol el kell kezdeni "kierőszakolni" a tisztességes bért.
2017. jan. 30. 08:26

"4-500 nettóról írtam. Nem sok, vidéken sem. Ebből lehet élni, ezalatt csak tengődni"


Te sem a földön jársz.

67. Channa* (válaszként erre: 66. - Timycat)
2017. jan. 30. 04:47

Főkönyvelő lehet, hogy keres ennyit, egy egy sima könyvelő nem hiszem.


Persze, a vállalkozó könyvelő is kereshet ennyit, ha van sok ügyfele...

66. timycat (válaszként erre: 51. - Channa*)
2017. jan. 30. 01:45

4-500 nettóról írtam. Nem sok, vidéken sem. Ebből lehet élni, ezalatt csak tengődni. Közepes cég simán leszurkol ennyit egy jó (fő)könyvelőért, egy ilyen pozíció egyrészt maximálisan bizalmi állás, ha megfelelő ember ül ott akkor a pénzt is elég jól meg lehet fogni, optimalizálni lehet az adót és elkerülni a bírságot. Ez pedig sok pénzt megér. Persze vannak kutyaütők is bőven a szakmában.

Amit a fórumindító írt nettóban az siralmas, az éhenhaláshoz kevés.


2 könyvelő ismerősöm (mindkettő Dél-Mo) van akik magáncégeknél dolgoznak, jók a szakmában huszonéves tapasztalattal mindkettő 500 nettó felett keres hivatalosan, céges autó, céges telefon, céges laptop, évi 1 cég által fizetett nyaralás, caffeteria, év végi hétszámjegyű boríték, meg év közben is csurran cseppen egy kis "borravaló". Tény hogy nem bankszféra, azoknál régen volt divat dolgozni.

65. móniszil (válaszként erre: 63. - Fincsi5)
2017. jan. 29. 16:43
De igazából a regisztrált mérlegképes végzettséggel, és 15 év szakmai gyakorlattal érdekel a fizetési körkép... A mi lett volna, ha.... erre nem ad plusz infót.... :) De mint írtam, igazad van... léphettem volna korábban...
64. móniszil (válaszként erre: 63. - Fincsi5)
2017. jan. 29. 16:40
Ebben igazad van, "kissé" elkényelmesedtem....
63. fincsi5 (válaszként erre: 56. - Móniszil)
2017. jan. 29. 14:29

Ha nincs szakirányú végzettséged, ne csodálkozz.

Ennyi idő alatt már elvégezhetted volna, és más besorolásba tudnának tenni.:)

62. Channa* (válaszként erre: 54. - Johannia)
2017. jan. 29. 13:32

Én írtam.


Én már jártam úgy, hogy megkeresett egy bank, mert a munkám annyira "különleges", hogy 5-en végeztük az országba. Addig duruzsoltak, amíg kiléptem a munkahelyemről, ahol nagyon szerettem dolgozni (egy másik bank).

A fizetésem az előző másfélszerese volt, a kafetériám az előző háromszorosa, év végén kaptam 6 havi jutalmat, illetve céges mobil, céges, laptop, céges kocsi. Csak lestem, hogy mennyire nem rebben a szemük sem, amikor kimondtam a fizetés igényemet. Ja, és középvezető állás.

Na, akkora bunkókkal még életemben nem dolgoztam, pedig már akkor is volt már vagy 23 éves munkaviszonyom.


Hát, inkább a jelenlegi, ahol még most sem keresek annyit, mint ezelőtt 10 évvel ott, de a kollégák normális, a főnökök is, a fizetésemet minden hónapban megkapom és nem terhelnek le feleslegesen, azaz a délutánjaim, estéim, és hétvégéim szabadok. Nekem ez többet számít, mint egy új helyen ki tudja milyen emberekkel együtt dolgozni, kicsivel több pénzért. A fizetésem nem kevés, bőven nem halunk éhen, és igen, kereshetnék 2x ennyit is, de én jobban szeretem, ha nem vagyok stresszes, mert ugye az egészségünk a legfontosabb:)

61. Channa* (válaszként erre: 54. - Johannia)
2017. jan. 29. 13:22

Számlázás, amiről írsz, én meg pl. nettóról, amiből már lejött minden.


Szerintem te nagyon elrugaszkodott béreket írsz.

Hány éves vagy? Ha a jó korosztályhoz tartozol, akkor neked könnyebb, mint egy 40 felettinek egy olyan szakmával, amivel minden harmadik ember rendelkezik. A munkáltatókat baromira nem érdekli, hogy neked kevés amit ők ajánlanak, mert jön helyetted másik 100 fele annyiért....

60. M0ncsa (válaszként erre: 52. - Móniszil)
2017. jan. 29. 12:25

Uff.

Nos, akkor szerintem kezdj el szamolni.

Add ossze, mennyi az altalad konyvelt cegeknek havonta kiszamlazott netto osszeg (magyaran, mi az a penz, amit "megkeresel" nekik);

Ebbol vond le a brutto fizetesed, cafeteriat, utikoltseget, es ami juttatas/visszaterites meg ezeken felul van;

Esetleges 13. havi fizetes, ev vegi jutalom, stb. 1/12-et;

-es ha a kulonbseg tobb, mint 40%, akkor nyugodtan lobbizhatsz magasabb fizetesert.

Ha kevesebb, akkor a ceg egyszeruen nem tud neked tobbet fizetni, es ha nem vagy elegedett, keress masik helyet.

Ilyen egyszeru. Konyvelo vagy, kiszamolni, mennyit keresnek rajtad nem okozhat gondot :)

59. csgybzs (válaszként erre: 52. - Móniszil)
2017. jan. 29. 12:05

Ez nagyon kevés. Még vidéki viszonylatban is simán visznek a könyvelők 250-300 körüli nettót haza. Főleg 15 év után...

Nyilván sok mindent kell mérlegelni, de szerintem nézelődj!

58. Johannia (válaszként erre: 56. - Móniszil)
2017. jan. 29. 11:56

Értem :( en a helyedben elkezdenek interjúkra jarni, beszelnek egy fejvadász céggel is. Ők mindig örülnek az újabb embernek. Engem napi szinten bombázott a fejvadaszom allasokkal es szervezte az interjut nekem. Es olyan infóval is ellátott hogy melyik cégnél mi a max amit kérhetek. Ha valamit keveseltem akkor megmondtam neki hogy arra az interjúra nem megyek el mert csak mindenki idejét pocsekoljuk. Persze kell jo fejvadász. Aki tenyleg intézi az interjúkat meg dobálja az allasajanlatokat. De ezt ne keverjük ossze a munkakolcsonzo céggel! Azokat kerülni kell. Szoval frissitsd az oneletrajzod es keress fel egy fejvadász irodát. Nem tudom mennyire vagy rugalmas koltozesben, nekem ez Sosem volt akadály, igy a lehetosegeim is mindig nagyok. Tudom kicsit nehez, de ha a közvetlen környéken nincs jó ajánlat, akkor én a Dunántúlt megneznem, ha pest nem szimpi.


Es ha mar van ajánlatod akkor akar pofátlanul fizetésemelést is keretsz a helyeden, ha nagyon szereted. Ha nem adjak meg akkor felmondani azonnal. En igy csinaltam eddig es mindig jol jottem ki :) es a vicc hogy az adott cegek Sosem adtak emelést de sírtak hogy Elmegyek.... Az ilyen ceget ne sajnáld mert csak kizsakmanyolja az embert.

57. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 55. - Móniszil)
2017. jan. 29. 11:52
nincsenek itt sem elrugaszkodott fizetések tehát pld. egy középfokú végzettséget igénylő tisztviselői állásnál a 170-200 körüli netto reális egy központi nagy cégnél (a főiskolai végzettségűnél ez kicsit nyilván több)de mondjuk egy középvállalkozásnál vagy főkönyvelő vagy hasonló ott azért ezt a szakmát sokkal jobban megfizetik
56. móniszil (válaszként erre: 54. - Johannia)
2017. jan. 29. 11:39

Dél-Alföld...

A példádban írt 27 éves könyvelő br. 400 eFt fizetéssel...

Nekem nincs szakirányú felsőfokúm (csak más területen van főiskolám), idegen nyelvet nem beszélek. A másik oldalon viszont van a 15 éves tapasztalatom.... Hát ezek után valószínűleg mégis csak kevés a fizum :(

55. móniszil (válaszként erre: 53. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 29. 11:32
A válaszodban a kulcsszó a pesti cég... Én is úgy látom, hogy ott egész más fizetések vannak :(
54. Johannia (válaszként erre: 52. - Móniszil)
2017. jan. 29. 11:30

Szerintem iszonyatosan keves. Nezd meg a mennyitkeresel.hu oldalon a gazdasági szektor kommentjeit a forumreszben. 27 eves mérlegképes könyvelő videken bruttó 400 ezer plusz kafeteria plusz 13. Havi. Gondolom neki nincs 15 ev tapasztalata mint neked. Akik ilyen brutto\netto 400akat irtak neked, na annyit kene kapnod. Mert a tapasztalatoddal az a reális.


Valaki itt írta hogy hat a jo csapat mennyit szamit. Na igen, csak ha közben ehenhalsz jóformán...en az elmult 10 évben vagy 4x valtottam es nem bántam meg. A fizetesem mindig csak magasabb lett. Persze csak akkor éri meg valtani szerintem ha minimum 20%-kal tobbet kap az ember az új helyen es a szerződésben minden juttatás rögzítve van. En kirohogom azokat akik ilyennel jonnek hogy majd 6.honapban lesz meg egy béremelés meg amitanak mindennel szóban!a szó elszáll. Szoval az ilyen ajanlatok szamomra komolytalanok.


Persze még mindig nem tudni vidék melyik szegletében vagy mert mondjuk dunantulon alapbol jobbak a fizuk mint mondjuk észak -keleten. De egy minimum netto 250et nyugodt szívvel kéne kapnod lazán!! Igaz számlázás amit irok, de videken szamlazasert nulla tapasztalattal kaptam netto 120-140et jo 7 éve! Nulla végzettséggel. Bölcsész diplomával :D Persze most tök mást dolgozok de a lenyeg hogy alulfizetett vagy! :(

53. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 52. - Móniszil)
2017. jan. 29. 11:27
ha mérlegképes könyvelőként dolgozol és gondolom profi is vagy a szakmádban szerintem ez a netto nem éri el az átlagot. A nagynéném szintén könyvelő 6 évvel ezelőtt ment el nyugdíjba közepes nagyságú de nagyon stabil pesti cégtől ahol 30 évig dolgozott egy helyen 350 nettóval. a másik ami felvetődött igaz az, hogy megbecsülik a 40 felettiek szaktudását és tolerálják is minden szinten legalábbis nálunk így van elég nagy cégnél dolgozom kb. 20 éve egy helyen
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook