Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hitellel terhelt lakás eladása fórum

Hitellel terhelt lakás eladása (beszélgetős fórum)


13. zsu1984 (válaszként erre: 1. - Molnargergo)
2017. febr. 7. 20:43
Szia. Megírnád ha van valami előre lépés az ügyben? Hasonló helyzet és kíváncsi vagyok, nagyon :)
2017. jan. 30. 13:13
Köszönöm az eddigi válaszokat
11. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Molnargergo)
2017. jan. 27. 17:07
Akkor próbálj meg a bankkal tárgyalni. Hivatkozz valamire, hogy miért van szükséged arra, hogy eladd, és hogy nem tudod tovább fizetni a hitelt.
10. molnargergo (válaszként erre: 9. - Moonlight13)
2017. jan. 27. 17:00
Pécsi az ingatlan és ki van adva, de mivel sem én, sem az öcsém nem tervezi hogy odaköltözne, nincs értelme fenntartani, akkor sem, ha a hitel nagy részét fedezné a lakbér.
9. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Molnargergo)
2017. jan. 27. 16:04
Nem tudom, merre van az ingatlanod, de nem akarod inkább kiadni a lakást? Most nagyon magasak a bérleti díjak. Abból nem tudnád a hitelt fizetni? Vagy nincs rá energiád, hogy ezzel foglalkozz?
8. 3d956aa820 (válaszként erre: 6. - Zsanci79)
2017. jan. 27. 13:38
Amit én mondtam, az fizetett hitel volt, de az eladó kamuzott a banknak, hogy rossz anyagi helyzetbe kerültek...
2017. jan. 27. 13:09

igen, érdemes tárgyalnmi és egyéni elbírálást kérni

simán megoldható, vcan ismerősöm, aki kifejezetten jól jött ki egy hitelből

2017. jan. 27. 13:08

Tavaly előtt mi is vettünk egyet. Valóban úgy van, ahogy Joker és a többiek mondják, az eladó egyezkedett a bankkal, hogy mennyiért engedi ki a hitelből a lakást. Jóval, de jóval piaci ár alatt volt. De nyilván ezek tényleg mind nem fizetett hitelek voltak, nem tudom a te estedben mit ajánlanának.

Úgyhogy ne hagyd magad, egyezkedj.

5. michelle.r (válaszként erre: 3. - Molnargergo)
2017. jan. 27. 13:04

Jól látod, jelen helyzetben az a "veszted", hogy jó adós vagy ;)


Még a lezárt hitelügylet is megtámadható 5 éven belül. Én biztosan támadnám.


És őt bíznám meg: [link]


Nincs vesztett pere ;)

4. 3d956aa820 (válaszként erre: 1. - Molnargergo)
2017. jan. 27. 12:36

Rokonok vettek hitellel terhelt lakást, a lakás piaci értéke alacsonyabb volt, mint a hitelre visszafizetendő összeg. Ott a lakás tulaja megegyezett a bankkal (OTP), hogy mennyiért engedik ki a lakást a hitelből és felejtik el egymást örökre. Elengedett a bank kb 2 millió Ft-ot. Szóval szerintem érdemes egyezkedni.

Személyes tanács, hogy ha az első fiókban elutasítóak, akkor érdemes másikban is próbálkozni!!!

3. molnargergo (válaszként erre: 2. - Domimami)
2017. jan. 27. 12:29

Köszi a választ. Az a baj, hogy nekem nem dőlt be, tudom fizetni, sőt viszonylag jó a fizetésem, de másik városban telepedtem le és nincs szükségem a lakásra.


Tavaly is idén is nagy adag cafeteria támogatást tolok a hitelbe. Lehet hogy ez hiba és nem kellene inkább fizetni, hogy könnyebb helyzetben legyek az elengedés tekintetében?


Logikus, mondjuk, hogy jól fizető ügyfélhez ragaszkodni fognak...

2. Domimami (válaszként erre: 1. - Molnargergo)
2017. jan. 27. 12:10
Mi tavaly vettünk egy bedőlt devizás házat.Még kb.8milliót kellett volna a srácnak fizetni,de a bank megelégedett a tőlünk kapott 4millióval is.Gondolom így is jól szállt ki a dologból.Úgyhogy kérdezz rá(annyit megér),de hogy ne csak a bank járjon jól szerintem keress egy erre szakosodott ügyvédet is.Szeretik az embert hülyére venni.
2017. jan. 27. 11:52

Sziasztok


2008-ban vásároltunk egy lakást, amikor egyetemista voltam: nagyon okosan, (azóta már forintosított deviza)hitelből, amitől most szabadulnék.


3 db hitel szerződést kötöttek a szüleim:


Hitel1: 6M Ft

Hitel2: 2M Ft

Hitel3: 1,3M Ft


Az eddig befizetett összegek:

H1: 5,7M Ft

H2: 1,3M Ft

H3: 940e Ft


Nyilván azóta nőtt a tőke is a deviza elszállás / forintosítás miatt, a 3 hitel esetében ez összesen kb 12.7M Ft jelenleg, úgy hogy összesen befizettünk kb. 8M Ft-ot.


Mondhatom-e a banknak, hogy eladom a lakást és a vételárat nekik adom, aztán felejtsük el egymást. A lakás kb 9-10M Ft-ot ér. Ez ugyan kevesebb, mint az aktuális tőketartozás, de ezzel a 9-10M Ft-tal ott tartanék, hogy a 9,3M felvett hitelre visszafizetek 17M-t (9m lakására + eddig befizetett 8millió)?

A bank már így is pozitívban van az üzletben, viszont ha végig fizetjük a törlesztőket, akkor összesen kb 24-25M Ft lesz amit visszafizetünk összesen 25 év alatt. Szép kis summa mi? :)

Utólag könnyen okos az ember, most szeretném megúszni, hogy a hátralévő tizenakárhányévben ne kelljen további súlyos milliókat befizetni. Olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy nem az említett lakásban élek, és igazából csak a gond van vele.


Szóval szerintetek érdemes-e tárgyalni a bankkal erről? Milyen lehetőségek vannak? Érdemes e ügyvédet fogadni? Minden féle tapasztalatot szívesen fogadok. Köszönöm előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook