Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy hozzuk ki a maximumot az életünkből? fórum

Hogy hozzuk ki a maximumot az életünkből? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. jan. 27. 08:07
Mindenki másképp tudja,más az értékrendje.Ez igazából sok mindentöl függ.
55. zolo
2017. jan. 25. 11:34
Amit írsz olyan érzés, mint amikor valamit sikerül megszerezned, elérned amit nagyon szeretnél és akkor már nem is olyan fontos neked. Ami van azt nem tudjuk értékelni az egészség is ugyan ilyen. Egy kis időt töltsetek távol és akkor valószínűleg jobban fogtok egymásnak hiányozni. A kapcsolatotokban szerintem nem vagytok elégé őszinték és unatkoztok egymás mellet. Beszéljétek meg kinek mi a vágya és próbáljátok azt elérni. Erre szokták azt mondani, hogy jó dolgában nem tudja mit csináljon.
54. 2da769306a (válaszként erre: 51. - Bbe8e56e9e)
2017. jan. 25. 10:01
Jaja, átolvastam újból a szöveget. Korábban úgy tűnt, hogy erőnek erejével tojsz le minden rosszakaró, irigy stb... embert, de látom, hogy ez egy őszinte elgondolás volt ténylegesen bekövetkezett változással. Úgyhogy respect!
53. 2da769306a (válaszként erre: 52. - Globus)
2017. jan. 25. 09:57

Tényleg másként jön át, pedig mindig törekszem csak az információra összpontosítani. Szóval most kissé melléértékeltem, mindig van mit tanulni...:)

Így inkább szellemi, mint fizikai döntés...

52. globus (válaszként erre: 47. - 2da769306a)
2017. jan. 25. 09:29
Próbáld meg elolvasni újra úgy, hogy figyelmen kívül hagyod az írásjeleket, a kiabálós szóvégeket. Kicsit más.
51. bbe8e56e9e (válaszként erre: 47. - 2da769306a)
2017. jan. 25. 09:24
lehet ő is csak őszinte volt!
2017. jan. 24. 14:03
"Hiába van palotád Budán, ha Pestre jársz a boldogság után."
49. csikil4ny (válaszként erre: 46. - Bbe8e56e9e)
2017. jan. 24. 13:57
Kik irigyelnek téged? Én nem tudom, hogy nekem vannak-e irigyeim, ha vannak nem veszem észre őket. Az emberek sokkal kevesebbet foglalkoznak másokkal, mint hinnénk. :) Mindenki magából indul ki.
2017. jan. 24. 13:45

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, de pont azokkal a paraméterekkel rendelkezem, mint ami nyitó hozzászólásban fel van vázolva (szerető férj, ház, diploma, estébé). Viszont én marhára elégedett vagyok az életemmel és a jelenlegi helyzetemmel. Büszke vagyok magamra és magunkra, hogy 30 éves kor előtt ezt elértük. Igen, vannak vágyak (pl. letérkövezni az udvart), de ez elérhető cél és teszek érte. De persze lehet luxusvillában is siránkozni.


Szerintem ez leginkább személyiség kérdése. Alapjáraton békés, nyugis gyerekkorunk volt, egyformán neveltek bennünket, öcsém mégis lehetetlen módon negatív és pesszimista, én pont az ellenkezője

47. 2da769306a (válaszként erre: 46. - Bbe8e56e9e)
2017. jan. 24. 13:25
Fuh kemény vagy, a marketinged odasze.xuál :) Az írásod hatására egy interjú jutott eszembe egy bérgyilkossal, kérdezték tőle, hogy mit üzen az ellenségeinek, erre mondja, hogy "Nyugodjanak békében!" :)
46. bbe8e56e9e (válaszként erre: 2. - 3d787b167a)
2017. jan. 24. 13:11
Ahogy írod " fejben dől el" s nagyon nehéz, kell hozzá egy jó kanál akarat, bátorság, elhatározás és egy kis véletlen! Én most pár hete elég sokat változtam,( ja persze, volt egy kis véletlen!)Sokkal jobb azt hiszem! Így jobban érzem magam! Határozottabb lettem, bátrabb( ami nem minden estben jó!) Boldogabb, próbálom az élet szép oldalát nézni, örülni minden apróságnak! Kedvesen fordulni az emberekhez! ( Még ha meg tudnám őket fojtani egy kanál vízben , akkor is!)Most azt érzem, megfordult a világ, nem hagyom, hogy felmérgeljenek, kilépek a szituból még előtte! Amit látok, hogy akik utálnak azokat nagyon dühíti a jókedvem és a hozzájuk való kedvességem! Nekem meg sokkal jobb így! Igazából semmi nem változott, csak elegem lett a az előző szenvedésből, már nem akarom megváltani a világot! Elfogadom amit ad, és próbálom élvezni! Programokat szervezek a családdal, barátokkal, egyszerűen boldog vagyok! Az irigyem meg nem érdekelnek! Vagyis de, élvezem, hogy idegesítem őket! Nekem jó és kész! Örüljünk az apró dolgoknak is, mindig van a mi helyzetünknél sokkal rosszabb! Töltsük meg élettel az életet!
2017. jan. 24. 12:37
Alapvetően rossz a perspektívád. Másokkal foglalkozni teljesen fölösleges, arra nincs ráhatásod. A saját dolgaiddal törődj, és abba tegyél bele száz százalékot: a családodba, a munkádba, az önfejlesztésbe és a sportba is. Ha e mellé még elvállalsz még havi csak 4 óra önkéntes munkát valódi elesettek mellett, boldog leszel.
2017. jan. 23. 19:13
szerintem ne a mások életével foglalkozz, hogy kinek rosszabb és kinek jobb ki mit érdemelt volna meg illetve mit nem, hanem próbálj a sajátodéval foglalkozni és abban valami örömet találni
43. Nomen ist omen (válaszként erre: 1. - Lajbi)
2017. jan. 23. 13:22
Hát, nem irigylem az ilyen embert, nem lehet könnyű önmagával együtt élni.
2017. jan. 23. 08:22

Kitartással, szorgalommal.

Csak egy példa. Érettségire készülô fiatal; mellette még jár egy 4 éves tanfolyamra. Nem veszik fel arra a szakra, ami élete álma volt. Kimegy Angliába a nyelvvizsga miatt, közben készül az emelt érettségire. Egy év múlva maximális pontszámmal felvették (pszichológia). Lediplomázott, házasságot kötött, gyermeke született, közben doktorandusz. Még nincs 35 éves. Nem tolta senki a szekerét.

41. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Lajbi)
2017. jan. 22. 21:24

Van akinek a személyiségéből vagy a neveltetéséből fakad, más meg ha meg akarja meg tudja tanulni.


Én 10 évig jártam ugyanoda dolgozni, de egészen a tavaly őszig nem láttam, hogy milyen csodálatos a munkahelyemmel szembeni táj. Pedig csak annyit kellett volna tegyek, hogy egyetlen egyszer felemelem a fejem...

40. Polihisztor (válaszként erre: 1. - Lajbi)
2017. jan. 22. 21:06
Alapvetően személyiségből fakad. De azért tanulható is.
39. jégvirágszív (válaszként erre: 38. - Lajbi)
2017. jan. 22. 19:12

Néha van ;)

Ha kell még pár ötlet, szólj :)

38. Lajbi (válaszként erre: 37. - Jégvirágszív)
2017. jan. 22. 19:11
Jó ötlet. :)
37. jégvirágszív (válaszként erre: 34. - Lajbi)
2017. jan. 22. 19:10

Minden okkal történik.

Ezzel nem azt mondom, hogy mindenki azt kapja, amit megérdemel, mert ez nem igaz.

Hanem azt, hogy mindenkinek meg kell tanulni bizonyos dolgokat, ezért az élet feladatok, kihívások elé állítja, amikből tanulhat.

Tehát a teendő, hogy bármi van, keresd benne a jót. Keresd a rosszban is a jót, nagyon nehéz megtalálni benne, főleg az elején... de menni fog. Mindig kérdezd meg magadtól, hogy mit tanultam ebből? Mire volt ez jó nekem?

Lehet, hogy ebben a szituációban is neked tanulnivalód van. Keresd meg belül a választ, hogy mit tanulsz te ebből, mi ebben neked a jó?

2017. jan. 22. 19:07
Aki irigy, annak semmi sem elég, semmi se jó.
35. 3d787b167a (válaszként erre: 34. - Lajbi)
2017. jan. 22. 19:05
Miért tőlem kérdezed?
34. Lajbi (válaszként erre: 28. - 3d787b167a)
2017. jan. 22. 19:04

"Az életben márpedig az van, hogy amit adunk, azt kapjuk vissza. Mindent!

Szóval bizonyára oka van annak, ha nem úgy alakul valaki élete, ahogy szeretné."


Igen? Vajon mi oka van annak, ha egy gyerek tumorral a testében születik? Biztos ezt érdemelte. De zárjuk le a témának ezt a vonalát, kár volt felhoznom.

33. gribedli*** (válaszként erre: 22. - Lajbi)
2017. jan. 22. 19:01

Aha, vagyis a te bajod most akkor mi? Hogy nem tudsz örülni a magad életének, vagy hogy zavar, hogy más meg igen?


Azt hiszem, hogy felesleges mindig azon kattogni, hogy kinek volt szerencséje, protekciója, meg milyen hülye, stb. Épp azért hívják szerencsének a szerencsét mert nem válogat. Vagyis megtörténhetett volna a tesóddal is, de nem történt. Ebben nem kell valami örökös törvényt felfedezni, hogy csak az szerencsétlen, akinek egyébként is rossz.

Ès hogy aki meg szerencsés, az meg nem érdemelte meg.


De moralizálhatsz is nekik legközelebb, amikor rinyálnak, hogy bocs, van, akinek rosszabb, és esetleg akkor észreveszik magukat és nem rinyálnak többet.


Valahogy úgy érzem, hogy a topik nem is arról szól, hogy hogy hozzuk ki a maximumot, hanem hogy szidjuk azokat, akik nem dolgoztak meg valamiért hanem ölükbe hullott.


Mert még mindig nem beszéltél arról, hogy mi is számodra a maximum a TE életedben.

2017. jan. 22. 19:01

Szerintem az ember ne másokhoz mérje az eletét, mert az nem az övé, nem az ô lehetôsége, tehetsége, döntése, stb.

Értelmetlen életeket összehasonlítani.

Persze lehet keseregni, de minek??

31. 3d787b167a (válaszként erre: 22. - Lajbi)
2017. jan. 22. 18:59
Ki vagy te, hogy ítélkezz!????
30. 3d787b167a (válaszként erre: 20. - 2104cc91e8)
2017. jan. 22. 18:58
♥ :)
29. jégvirágszív (válaszként erre: 27. - Lajbi)
2017. jan. 22. 18:57

Szívesen :)

Szerintem kezdő lépésnek amit leírtam tök jó...

Persze lehet fejleszteni, minden rajtad múlik. A döntéseid visznek előre :)

28. 3d787b167a (válaszként erre: 14. - Lajbi)
2017. jan. 22. 18:57

Már bocs, de más baja nem a te bajod.

Az életben márpedig az van, hogy amit adunk, azt kapjuk vissza. Mindent!

Szóval bizonyára oka van annak, ha nem úgy alakul valaki élete, ahogy szeretné.


Igen, változni kell, ha valamit akarunk.

Az életben semmi nincs ingyen.


Ettől függetlenül még mindig nem tiszta, mi a bajod.

27. Lajbi (válaszként erre: 24. - Jégvirágszív)
2017. jan. 22. 18:55
Köszönöm, erre gondoltam. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook