Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire nehezíti meg az életet, ha anya nem vezet? fórum

Mennyire nehezíti meg az életet, ha anya nem vezet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
128. 4c1a787e8f (válaszként erre: 127. - Guruljka)
2017. jún. 12. 12:43

A vezetés egy nagyon nehéz és összetett dolog, valaki vagy képes rá, vagy nem. Saját és mások életét is veszélyezteti, aki csinálja, pedig nem kéne, tehát sokszor az is jó döntés lehet, hogy valaki nem vezet.


Meg nem csak az erőn múlik, hanem azon, hogy van-e pénze két autóra a családnak, mert anélkül ritkán tud a nő megtanulni vezetni, vagy akár gyakorolni.


Ezzel együtt, jó, ha "anya" vezet, úgy általában nyilván.

127. Guruljka (válaszként erre: 126. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 10. 13:49

Másutt Józsi kötelezővé tette volna a jogsit. Én ez ellen berzenkedtem. :D


De látom, inkább az a baj, hogy "anya" valami okból nem akar vezetni. Mondjuk ez is szíve joga, de ha gyakran kell vinni valamelyik gyereket, akkor erőt vehet magán éppen.


Habár láttam én olyan nőt, aki a beteg gyermek mindent feláldozó anyja volt, és ezt oly módon hangsúlyozta, hogy a férjét és a teljes nagyobb családot is sikeresen terrorizálta.

126. 4c1a787e8f (válaszként erre: 125. - Guruljka)
2017. jún. 10. 13:13

A kedvezményes autóhoz jutás a legdrágább, sokkal egyszerűbb volt venni egyet, és sokkal olcsóbb is :-))


Mi is jogosultak lennénk, én egyszer néztem utána, hát az jött le, hogy sokkal drágábban akarnak rádsózni egy autót, ami amúgy is drága, és a támogatás összege gyakorlatilag elveszik. Arról nem beszélve, hogy fenn is kell tartani..


Az "anya" nem vezet cím valóban inkább arra utal, hogy van egy család, ahol van autó, apuka vezet, de anyuka nem, és akkor mi van. Valóban más téma kicsit, hogy legyen autó, ne legyen, hol és milyen áron. De azért belefér ebbe a fórumba.

125. Guruljka (válaszként erre: 106. - Jozsi.38)
2017. jún. 10. 00:24

Megint látom, hogy berzenkedsz az ellen, hogy jogsi vagy nem jogsi.


Ezen egy másikban már vitatkoztunk, de egyikünknek sem esett le a tantusz, miszerint Te teljes családról beszélsz, én meg a férjem életében is gyakorlatilag egyedülálló voltam, lévén a férjem rokkant. (És nem, még a kedvezményes autóhoz jutást sem bírtuk volna anyagilag.)


Mindenki férj és gyerekek mellett, sőt meglévő autó mellett akar vagy nem akar vezetni itt a fórumban. Hát ha már megvan az autó és a férj is napi fogalom, akkor szerintem is hasznos, ha az asszonynak is van jogsija, mert nem hagyhat mindent a férjére.

124. csikil4ny (válaszként erre: 119. - Vacsa)
2017. febr. 26. 14:59
Van olyan helyzet, amikor jó lenne, ha anya vezetne. Én itt a kisvárosban havonta egyszer szembesülök vele: a kicsi reggelre belázasodik vinni kellene a nagyszülőkhöz, akik 10 km-re laknak. Az is igaz, hogy mindig megoldom, de egyszerűbb lenne, ha vezetnék.
123. jozsi.38 (válaszként erre: 121. - 4c1a787e8f)
2017. febr. 26. 14:53
én sem pártolom az autóhitelt. Inkább egy használt autó, amit alaposan meg kell nézni vásárlás előtt, de újat hitelre nem éri meg. Legalábbis nekem nem éri meg :)
122. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - Aaaabbbb)
2017. febr. 26. 12:22
Most azt mondom, nen tudnám megoldani, vagy csak nagyon nehezen, de ha nem lenne autóm, nyilván nem állna meg az élet akkor sem. Így azért könnyebb.
121. 4c1a787e8f (válaszként erre: 120. - Jozsi.38)
2017. febr. 26. 12:18

Ilyet hitelre soha, akkor megoldjuk nélküle. Jó volt nekünk 1 milláért a 10 éves Zafíra.


Most a másodikat is szintén ilyen árban, szintén 10 évest vettük. Illetve vette a férjem... Jó, ő autószerelő, de mivel nem abban dolgozik, így a régi tanárához visszük, ha kell javítani. Vagy nyáron éppen megcsinálja ő, meg az 1-2 nap alatt elvégezhető dolgokat megcsinálja.


Ez számít anyagilag, de inkább abból a szempontból, hogy karban van tartva a kocsi, és ez azért éveket számít. Anno apósom 20 éves Vectrája még tökéletes volt, a kasznija kezdett már kicsit rohadni. Nagyon elgondolkoztunk, hogy még kikalapáltatjuk, olyan jó volt a motorja... Opel, sosem kop el..

120. jozsi.38 (válaszként erre: 118. - 4c1a787e8f)
2017. febr. 25. 20:10
tőlem még a válság előtt kérdezték, miért nem veszek inkább egy újat hitelre, és megkérdeztem, hogy fizeti-e helyettem a részleteket, ha nem tudom fizetni valamiért. nem szólt rá semmit :)
119. vacsa
2017. febr. 25. 19:54
Semennyire
118. 4c1a787e8f (válaszként erre: 114. - Jozsi.38)
2017. febr. 25. 19:53
No meg hát aztán szóljon csak....
117. 4c1a787e8f (válaszként erre: 115. - Plavalaguna)
2017. febr. 25. 19:52
;-)
116. csikil4ny (válaszként erre: 113. - 4c1a787e8f)
2017. febr. 25. 19:51
XD
115. plavalaguna (válaszként erre: 113. - 4c1a787e8f)
2017. febr. 25. 19:40
Kérlek ne menj át monthy pythonba, mert összezavarod az átlagolvasót :D ;)
114. jozsi.38 (válaszként erre: 110. - 4c1a787e8f)
2017. febr. 25. 19:25
igen, ezzel egyetértek, át kell gondolni, hogy érdemes-e fenntartani egy vagy több autót. Szükség van rá, vagy csak a kényelmét fizetjük meg. Mérlegelni kell, hogy bérlete vegyen inkább az ember, vagy inkább autóval jár, előnyök-hátrányok. Gyorsaság, üzemanyagköltség, ez mind az ember saját élethelyzetétől függ, nem szólhatok bele más dolgába, hogy minek a kocsi, vagy miért jársz busszal
113. 4c1a787e8f (válaszként erre: 112. - Csikil4ny)
2017. febr. 25. 18:55

Akkor bocs, akkor érted..

Bár eddig sem gondoltam, hogy nem érted, csak pl. a férjem tényleg nem érti. Tehát én azt is értem, aki nem érti, csak neki meg értenie kell, hogy miért is.. Szóval érted.. :-)

112. csikil4ny (válaszként erre: 109. - 4c1a787e8f)
2017. febr. 25. 18:33

Egy adott bejegyzésre reagáltam. Csak az én hozzászólásom így külön nem értelmezhető, illetve csak félreérthető. :)


Épp ezért nem vezetek.

111. 4c1a787e8f (válaszként erre: 106. - Jozsi.38)
2017. febr. 25. 18:28

Ja, ha nagyon nem megy, hát nem lesz.


De kérdésre a válasz: nálunk rohadtul megnehezítette/ti hogy nem vezettem, már kivolt a férjem, meg a nagyszülők is. Mindig másra kellett várni, ha gáz volt, márpedig valami gáz mindig akad.

110. 4c1a787e8f (válaszként erre: 104. - Jozsi.38)
2017. febr. 25. 18:24

Igen, nem mindegy, hogy mire használjuk. Ha tényleg a pár kilométeres távokra, gyerekvivésre, akkor nincs 40 a havi benzin.


Nekem azért itt van a 3500Ft-os bérlet a zsebemben, kell az nyilván..


Aki dolgozni jár azzal, ott nyilván át kell gondolni, megéri-e, vagy azért valami kis térítés lehet hozzá a melóhelyen.

109. 4c1a787e8f (válaszként erre: 107. - Csikil4ny)
2017. febr. 25. 18:19

Hát azért a vezetésnél van mitől félni.


Csak itt a közvetlen környékünkön, ami kertváros, az elmúlt hónapban hárman haltak meg.


Meg eleve nem olyan egyszerű művelet az, nagyon sok fele kell figyelni, és más ember épségére is. Aki nem ebbe nő bele, azért annak nem olyan magától értetődő ez.

108. 4c1a787e8f (válaszként erre: 105. - 9c485f67e8)
2017. febr. 25. 18:17

Igen.


De ezzel a mai világban hatványozódik a hátránya.

Persze nem minden lakhelyen, és nem minden helyzetben igaz, de nagyon sok helyen igen.


Pesten nagyon. Pláne gyerekekkel, pláne olyan munkakörben, és ez nem csak a sofőr... Mérnökként sem tehetem már meg, hogy ne üljek autóba, de asszisztensként sem tehettem meg, mindig gáz volt, hogy engem nem tudnak semmiért elküldeni. Konkrétan erre ment rá a munkahelyem, kiléptem, és vezetni tanulok. És igen, szűkös költségvetés ellenére vettünk még egy autót, mert anélkül nem megy, hogy ne legyen mit vezetni. 10 évig tartottam a hátam, hogy nem, én megoldom anélkül, ez túl nagy luxus. De be kellett látni, hogy nem működik. Nagyon nem mindegy, hogy az egy órás tornája a gyereknek 1 óra 5 percet veszi igénybe, vagy 2 órát jó nagy sétával. Már csak azért sem, mert másik 3 vár itthon. Mert itt abba az irányba még busz sem megy, amerre a torna van. Nem mindegy, hogy minden nap valakit szervezni kell, hogy a messzebbre járó gyereket hazahozza a suliból, vagy én 1 órán belül meg tudom oldani, ami eddig 2,5 óra volt..


Persze lehet mondani, hogy nem kell TSMT torna, meg fejlesztő iskola 2 kerülettel odébb, de akkor a minimumot sem tenném meg a gyerekem egészségéért.


Nem mindegy, hogy marad-e még energiám estére a gyerek leckéjére, vagy éppen egy szakkönyvre, vagy a napi több órányi buszozás kivette a lelkemet is.


A férjem a filmiparban van, napi 12 órás munkaideje van. Vagy Etyeken van, vagy Pomázon. Onnan busszal kb. 3 óra alatt lenne itthon. Vicces lenne.


Igen, dolgozhatnék a sarki boltban, a férjem lehetne mindenes a sarki suliban, és járhatna ide a gyerek... Akkor valóban meglennénk talán nélküle.

107. csikil4ny (válaszként erre: 61. - Aaaabbbb)
2017. febr. 24. 19:52

Ez nonszensz ami a lelki felét illeti. Miért nem akarsz vezetni? Mitől félsz?


Én nem vezetek, kisvárosban lakok, időnként érzem a hátrányát, viszont semmilyen késztetést nem érzek a vezetésre.

2017. febr. 24. 19:41
Azok kénytelenek máshogy megoldani. Ebben a fórumban inkább az a téma, hogy van autó, de anyunak nincs jogsija vagy nem mer vezetni, és az abból eredő nehézségek. Én látom azokat a nehézségeket másoknál, hogy nincs autó, vagy még pluszban jogsi sem, és nagyon rossz ez a helyzet nekik, mert ahol én lakom, bizony szükséges, és nagyon jó, hogy kéznél van a gyerekek miatt.
2017. febr. 24. 14:43
Akinek meg nincs pénze autóra - és bizony rengeteg ember van még így -, azok közlekednek így vagy úgy.
104. jozsi.38 (válaszként erre: 102. - 9c485f67e8)
2017. febr. 24. 13:45
Garázsdíj? Havonta maximum 15 ezer az üzemanyag, ha javítani való van rajta, az tényleg nem kerül kevésbe, de azért nem havonta viszem szerelőhöz.Nem csak Pest van a világon, ahol bármivel el lehet jutni A-ból B-be, hanem olyan helyek is, ahol délben, és este van busz, meg reggel. Nagyon sokan laknak olyan helyen, hogy nem csak átsétálok az út másik oldalára, és ott az ovi,suli boltok egy helyen, hanem el kell vinni a gyereket, akár biciklivel is legyen az idő bármilyen, ha azt nézzük, a mostani tél nem volt enyhe egyáltalán, és biciklin nem túl kellemes, gyereknek főleg
103. plavalaguna (válaszként erre: 101. - Lizova)
2017. febr. 24. 09:52

erre megoldás a "bayatank" tök praktikus, séta is van, meg amig kicsi a gyerek max rákapaszkodik :D


a szatyros megoldás az brr...

102. 9c485f67e8 (válaszként erre: 97. - Valakivagyok1984)
2017. febr. 24. 09:45

Kiadok mondjuk 2-4 milliót egy kocsira, utána meg fizetek havi 40 ezret benzinre, plusz a biztosítás, adó, javítás garázsdíj, karbantartás stb.

Aki megteheti, ám tegye.

Nem vagyok autópárti.

Nem járnék mondjuk Csepelrôl Csillaghegyre autóval dolgozni.

A pestiek is ebbe fulladnak bele.

101. lizova (válaszként erre: 100. - Lizova)
2017. febr. 24. 08:34
Nàlunk ha elmentünk a boltba gyalog vittem a szatyraimat, a gyerek plüssèt amit mindenhova Vinni kell, plusz volt hogy a gyereket mert "anya! Elfàradt a làbam"
100. lizova (válaszként erre: 99. - 4c1a787e8f)
2017. febr. 24. 08:33
Persze hogy szàmìt. Èn azt mondom hogy sokkal könnyebb igy hogy màr megvan a jogsi :) ès el tudom kèpzelni hogy mennyivel jobb autòba tenni a gyümiket nem hazabotorkàlni vele kézben :)
99. 4c1a787e8f (válaszként erre: 98. - Lizova)
2017. febr. 24. 08:08

No ugye, hogy ki lehet bírni?:-) És igen, az a 2-3 utcányi is számít, mert reggel a léleknek kell, délután a cipelésnek.

Hétvégén vettem meg az éppen gyümölcshetes gyerekemnek először úgy a 10kg gyümit, hogy nem a hátamon cipeltem haza.

Valami fenomenális volt.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook