Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Normális, hogy ennyire mászik a 7 hetes sünim? fórum

Normális, hogy ennyire mászik a 7 hetes sünim? (tudásbázis kérdés)


2017. jan. 20. 09:49
Egyébként az ötletet pedig köszönöm! Végül kartonlapokat raktunk neki a rácsokhoz. Jól működik, két napja már nem mászott. :)
5. Ev258 (válaszként erre: 2. - Kisj)
2017. jan. 20. 09:48
Igen, borzasztó cuki, és szép...Lehetetlen neki ellenállni, az biztos..:))
4. kisj
2017. jan. 18. 20:11

Egy ötlet (loptam)

"Némely törpesün szeret felmászni a rácsra, ami esetleg sérülést okozhat, illetve egész kicsi korában a süni meg is szökhet, mert - bármily meglepő - kifér a rácsok között! A rácsra mászást megakadályozhatjuk plexilap, karton, erős ragasztószalag, fólia felrögzítésével belülről az alsó rácsokra, frissen hazavitt 6 hetes törpesün esetében én ezt mindig ajánlom, mert a sünik nagy szabaduló művészek."

3. 8a65af67ce (válaszként erre: 1. - Ev258)
2017. jan. 18. 19:58
Nem unatkozik, csak meg akar szökni.
2. kisj
2017. jan. 18. 19:55

Válaszolni sajnos nem tudok, de azt le kell írnom, hogy tüneményesek:))

Lehet, hogy kedvet kaptam arra, hogy legyen egy sünim.

2017. jan. 18. 11:27

Nem tudom, van-e valaki, akinek van afrikai fehérhasú törpesünije, vagy legalábbs volt, de hátha. :)


Pénteken lesz egy hete, hogy nálunk van. Nyúlketrecet kapott, 100*50cm-eset. Van bent neki egy wcpapír guriga, egy gurigatós csengettyűs fajáték gömb és henger formátumú is. Tehát próbálunk neki megfelelő játékokat adni, hogy ne kelljen unatkoznia éjjelente. Mindenhol azt írják, hogy - most nem tudom pontosan, meddig, de még jó darabig nem szabad neki futókerekt/korongot adni, mert nem tesz jót a gerincének, viszont állítólag az sem, ha felmászkál a ketrecre. Na de ő folyton felmászkál. Az első pár napban csak próbált, de mindig lecsúszott, mert direkt magas aljú ketrecet kapott, hogy azon nehezebb felmászni. Két napja viszont már annyira nagyon ügyesen megy neki, hogy felmegy egészen a tetejéig a szélének, és onnan meg folyton lezuhan. Annyira félelmetes.. Gondoltam rá, hogy azért csinálja ezt, mert unatkozik, és a koronggal lefoglalná magát hosszabb időre, csak azt meg ugye nem kellene még odaadni neki. És nem tudom melyik árt neki jobban: ez a mászás, vagy a futókorong (műanyag korongot vettünk, nem kereket..).

Köszönöm a segítséget előre is! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook