Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudok megszabadulni a Google kéretlen adatvédelmi felajánlkozásától? fórum

Hogyan tudok megszabadulni a Google kéretlen adatvédelmi felajánlkozásától? (tudásbázis kérdés)


6. gribedli*** (válaszként erre: 5. - L.luiselotte)
2017. jan. 18. 17:07
Szerintem csak azért volt, mert január van és így jövő januárig békén hagynak:D
5. l.luiselotte (válaszként erre: 4. - Gribedli***)
2017. jan. 18. 14:59
Most sikerült valahogy lerázni őket, de lehet hogy majd visszatérnek. Lehet hogy akkor én is megadom az engedélyt, de nem szivesen.
4. gribedli*** (válaszként erre: 3. - L.luiselotte)
2017. jan. 18. 14:54

Èpp ez az, hogy nekem sincsenek, de hát akkor is idegesítő.


Volt, hogy bizonyos pc-n tovább tudtam lépni engedélyadás nélkül, de aztán egyszer csak beadtam a derekam. Viszont már tudom, hogy mivel megadtam az engedélyt, a beállításoknál aztán azt csinálok, amit akarok. Viszont ahogy írtam, nem kötelező megadni az összes adatot, amit kér:)

2017. jan. 18. 14:35

Nagyon szépen köszönöm a választ, de mint irtam, nekem nincsenek különösebben titkos dolgaim, de azért idegesit ez a "tolakodás". Régóta reklámblokkolóm van, ugyhogy a reklámokra nem vagyok vevő, ne jelenjen meg seemmilyen reklám.


(Lehet hogy rosszkor irom rossz helyen, de éppen a Hoxa miatt tetettem fel a blokkolót. Pár évvel ezelőtt őrjitó volt a sok reklám , de persze mindenütt)


Már én is majdnem megadtam az engedélyt, amikor a fiam hazajött és pár kattintással megszabaditott tőlük.

2. gribedli*** (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2017. jan. 18. 14:17

Először engem is idegesített, azán mikor már nem hagyott belépni, kénytelen voltam megadni az engedélyt. De mihez is? Ahhoz adod az engedélyt, hogy a keresőszavaidat, keresett oldalakat, előzményeidet elraktározzák. Mert ennek segítségével a keresésed (szerintük) hatékonyabb lesz, valójában csak azért kell, hogy tudják, milyen reklám villanjon be neked, ami ràd szabott.


Először idegesìtett, hogy tudtam, hogy ha minden előzményt törlök, akkor sem törlődik, hanem raktározzák, de nemrég rájöttem, hogy a beállìtásoknál van olyan opció, hogy onnan is törölhetem. Tehát az engedély, amit adsz, az tartalmazza azt is, hogy te amúgy bármikor törölheted.


Csak meg kell találnod, hogy melyik az az opció, meglátod, ki fognak jönni régi előzmények is de azokat is törölheted. Szóval ha akarod, semmi nem marad rólad. Mondjuk a telószámot asszem meg kell adni, hogy értesíthessenek, ha baj van a fiókoddal de más adatokat nem kötelező.

2017. jan. 18. 10:28

Az utóbbi időben ha belépek a youtubera, a facee-re vagy csak a google-ba, elakadok, mert a Google v. a facee nem enged tovább, még adatvédelmemre hivatkozva adataimat emailcimemet kéri, többéves bevált jelszavam megváltoztatására kér. Ráadásul azzal az álságos szöveggel, hogy mindez az én érdeekemben történik. Én eleve óvatos vagyok, érdekeimet nem kell védeni, különösen a googlenak nem, de szokott jelszavam, emailcimem nem akarom megváltoztatni. Olyanokat eleve nem teszek fel a netre, amit már el ne olvashatna . Eddig valahogy sikerült kiikszelnem, de ma már nem engedett belépni. ( törökül tanulok, ehhez kellett volna pár szó a g. forditóból )

A you-ra már nem felhasználóként jelentkezem be, igy tudom csak kikerülni a zaklatást.

Nem akarom, hogy a gép megjegyezze azokat az IP cimeket, akikkel kapcsolatban vagyok vagy rákeresek. ( ez az egyik mézesmadzag, hogy az én érdekemben megjegyzi )

Járt igy más is ? Késő este jön haza informatikus fiam, aki talán tud segiteni, de azért nagyon kiváncsi vagyok a véleményetekre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook