Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Időbeosztás (szépség, család, nyelvtanulás...) fórum

Időbeosztás (szépség, család, nyelvtanulás...) (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
143. syria (válaszként erre: 135. - Globus)
2017. jan. 23. 09:00

Kb. 1-2 perc. S igen, a fürdőszobában soha nem lehet eleget törölgetni ahhoz, hogy ragyogjanak a tükrök, csaptelepek, egyebek.

Ha mégis, akkor ott van Mamcic, aki boldogan zsebeli be a bónusz simogatást. :)

142. 4c1a787e8f (válaszként erre: 133. - Channa*)
2017. jan. 22. 13:43

Meg az igazi kulcsszó nem is a 4 gyerek, hanem az az 1 férj... Aki azért volt a gyerekkel..


Sajnos nálunk ő nincs, és ez nem is fog változni sokat, amíg egyszer hordágyra nem kerül. Ő ilyen, az apja is ilyen volt, lehet, meg kellett volna nézni az apóst, mielőtt elveszem a fiát.. De hát sajnos apósomat is imádtam..

141. 4c1a787e8f (válaszként erre: 134. - Syria)
2017. jan. 22. 13:29

No jó, a plusz dolgokból az ember azt vállalja be, amit bír..


Amíg van fontosabb más, akkor sajna erre nincs idő és erő..


De ha neked van, akkor tisztelet érte, és alapból igazad van, erre már csomót gondoltunk mérnökként is, hogy kéne egy olyan hálózat, ami lehetővé teszi, hogy ne ivóvízzel húzzuk le a WC-t.

140. 4c1a787e8f (válaszként erre: 137. - Channa*)
2017. jan. 22. 13:26

Én értelek téged is, és nem gondolok semmi rosszat a hsz-eidről. Persze, mindannyian felnőttünk, szüleink is csinálták, mi is csináltuk a dolgokat.


Ami engem illet a család 3 szennyeséből a 3 adagot összeválogatni, némi utánagondolással, hogy melyik is a legfontosabb most, kb. fél óra..


Nem, ez nem egy eszméletlen dolog, de amikor minden másra, este meló után van kb. 3 óra, akkor ez is sok, és az ember inkább töltődne helyette. Csak egy nyomorult dolgozatra kikérdezni a 40 oldalt a 6.-os gyerekemtől - úgy, hogy megtanulta előtte - több, mint egy óra. Ez régen nem volt így, vagy legalábbis nem az volt az alap hozzáállás, hogy a szülő tanítsa otthon a gyereket.


Persze, most, hogy itthon vagyok, ez a szórakozás, és jól esik, ha kész vagyok, ha megcsináltam. Így nem utálom. Persze, ha még fél év múlva is ez lesz, megint utálni fogom..

139. insecure (válaszként erre: 137. - Channa*)
2017. jan. 22. 13:22
Nekem a mosás is probléma a teregetés miatt. Utálom.
138. 4c1a787e8f (válaszként erre: 129. - Gribedli***)
2017. jan. 22. 13:20

Soha nem is állítottam ennek ellenkezőjét.


Csak Fincsikének válaszoltam...


Nyilván egy gyerek mellett otthon sok mindent lehet. Ezzel együtt ismerem azt az érzést, amikor a napi főzés-bevásárlás-gyerek háromszögben egy idő után már az ujját mozdítani nem bírja az ember..


No olyankor kell elmenni dolgozni, vagy legyártani még egy gyereket. :-) Rögtön relativizálódnak a problémák.

137. Channa* (válaszként erre: 136. - Ironizáló)
2017. jan. 22. 11:52

Szerintem sem, de már lassan nem merek semmit írni, mert akkor azt olvassák ki az írásomból, hogy bántom azokat, akik nem úgy csinálják, ahogy én, illetve azt, hogy én tökéletesnek képzelem magam.:)


Pedig nem erről van szó!


A mosás annyi, hogy bedobálom a gépbe a ruhákat (szerintem egy szín szerinti kiválogatás nem tart órákig, hacsak nem vagyunk színvakok), mosószer, öblítő, program választás, aztán 2 óra szabadság, vagy 3 óra, ha 60 fokon mosok.


Gépből kipakolás, teregetés. Én a zoknikat már eleve párosítva csipeszelem a szárítóra, így ha megszáradt, akkor összetekerem és megy a fiókokba, a többit teszem a szekrény aljába, amíg nem vasalom ki.

Nekem a vasalás 1-1,5 óra (vegyesen vannak a ruhák: nadrág, pólók, ingek, pulcsik, stb.). Vasalás, hajtogatás, vagy vállfára rakás, utána mehet a szekrénybe. Az 1-1,5 óra már pakolással együtt van. Eközben megnézek egy filmet a TV-be.

136. ironizáló (válaszként erre: 134. - Syria)
2017. jan. 22. 11:43
Ez nekem így túl bonyolultnak tűnik. A mosás nem ilyen :D
135. globus (válaszként erre: 120. - Syria)
2017. jan. 22. 11:03
Amíg a mosógépet nézed, hogy mikor folyik ki az öblítővíz, az hány percnyi idő? Ezt mivel hasznosítod, letörlöd a fürdőszobai polcot? Tanulni akarok! :)
134. syria (válaszként erre: 127. - 4c1a787e8f)
2017. jan. 22. 10:30

Na attól áll égnek a hajam, hogy automata mosógéppel nem munka a mosás! A francokat nem! Oda kell figyelni, mit mivel mosok, mennyi mosószert adagolok, ha vége a programnak teregetni, mielőtt összegyűrődne a textil. S a szárítóról sem maguk ugrálnak összehajtogatva a szekrénybe a ruhák. Ilyenkor szoktam átnézni őket, kell-e valamelyiket javítani; ha igen, máris van új tennivaló.

(S nálam plusz feladat, hogy gyűjtöm az öblítővizet, mert az Istennek se vagyok hajlandó a WC-t ivóvízzel lehúzni. De ez már az én agylövésem. :D)

133. Channa* (válaszként erre: 127. - 4c1a787e8f)
2017. jan. 22. 10:03

Na, hát erről van szó!


Mi 3-an voltunk/vagyunk, így én hetente egyszer mosok. Szombaton 4 adag. Vasárnap estére megszárad és már vasalom is, teszem a szekrénybe.


Szombaton bevásárlás, így hét közben csak kenyeret veszek vagy ha kell valami.


Persze, nálunk 1 kg kenyér 1 hétig elég, hiszen csak 3-an vagyunk.


Takarítás is szombaton van, hét közben csak kisebb rendrakás van, ahogy már írtam.


És ugye nekem 1 gyereket kellett vinnem, hoznom.


Ha suliba jártam, akkor a férjem foglalkozott a gyerekkel, azaz hazavitte, kajáltak, fürdette, tanult vele, játszott vele, stb. Vagy a nagymama, vagy a barátnőm, vagy a tesómék, vagy valamelyik nőrokonom (nagynéni, unkatesó).


Ha tornázni mentem ugyan ez.

Tehát, azért nekem ennyire nem sűrű a programom, mert 1 gyerekem van.

132. gribedli*** (válaszként erre: 130. - Csikil4ny)
2017. jan. 22. 09:22
Igen, én is erre a kettőre tippelek, de sértődés lesz belőle mindig, ha ezt kimondjuk.
131. gribedli*** (válaszként erre: 127. - 4c1a787e8f)
2017. jan. 22. 09:20

Én heti 1x járok bevásárolni, így véletlenül sem kell a gyerekekkel menni, de általában ezt úgy oldom meg, amíg ők szakkörön vannak és igen, csomó cuccal megyek, de a csomagtartôban kit zavar?


A mosást elhiszem, hogy sok, mi öten vagyunk, ezt úgy oldottam meg, hogy kiszámoltam mindent, hogy mennyi cuccot hordunk, meg türi, edzőcucc, eloszttam 7-el. Kerekítettem,50db valami lett, vagyis ennyit kell mindennap kimosni/teregetni vagy szárítóba tenni, vasalni ha vasalnivaló (előszeretettel használok mikroszálast, mert azt nem kell), elpakolni. Van, hogy az 50db belefér 1 adagba, 8 kilós a gép, van, hogy nem, de tartom magam ehhez a számhoz, hogy le kell tudni. 3 adagot naponta még én sem szoktam. Igaz, a legkisebb is 5 éves, ìgy már ő is kibírja 1váltással naponta.


És 3 szennyesládánk van, 3 színben, így semmit nem kell válogatni mert még a gyerekek is szín szerint kötelesek bedobálni. Tetszik is nekik ez a "játék":)))


Nem gondoltál még szárítógépre? Azzal már a teregetés részt is megspóroltad és a szárítóban olyan puhára szárad egy csomó minden,hogy már vasalni sem kell. 4 gyerek mellett nélkülözhetetlennek tartom.

130. csikil4ny (válaszként erre: 129. - Gribedli***)
2017. jan. 22. 09:10

Én két lehetséges okot látok, ha valaki otthon van a gyermekével és mégsem bírja ellátni a háztartást:

1. lelkileg nincs jól, vagy

2. alapból nincs rá igénye.


Egyik sem az az ok, amit szívesen vall be az ember.


Több gyermek mellett már más tényezők is közrejátszanak.

129. gribedli*** (válaszként erre: 123. - 4c1a787e8f)
2017. jan. 22. 09:03

Az egy gyerekes gyeses kismamákról kezdődött a vita. Te az vagy? Nem. Akkor meg ne hasonlítgasd össze:)


Én pl előre főzök mindent, ìgy azzal nem kell bíbelődni. Szép is lenne, ha mikor fél nyolckor hazaérünk a balettről, és éhesek, még húznám őket, hogy várni kell. De nálunk a hideg vacsora nem lenne menő mert a gyerekek is főtt ételt akarnak, szóval akiknél oké a hideg vacsi, tegye, nálunk húznák a szájukat.


Aztán a fiam meg este 11-ig röpizni van, olyankor is megvárom, de ha 9-ig van röpin,akkor hazaér és utàna eszik. Ja, és én is dolgozom másnap.


De ha elképzeled, hogy csak 1 gyereked lenne és otthon lennél, gondolom, egyetértesz azzal, hogy azért ott van szinte az egész napja mindenre.

128. csikil4ny (válaszként erre: 127. - 4c1a787e8f)
2017. jan. 22. 08:46
Azért Te ne akard összehasonlítani magad az egy gyermekes családdal. :)
127. 4c1a787e8f (válaszként erre: 124. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 22. 08:31

A mosás nem munka? 4 kicsi gyerekre és munkás férjre? Tisztán napi 1-1,5 óra. Napi 3 adagot mosok (átlagban). Ezeket válogatni csak úgy nagyjából előtte, majd kiteregetni (sok apró kis zokni, gatya) nagyon sok idő. Nem beszélve a leszedés + hajtogatás feladatról. Vasalni eszembe sem jut. A lányom most kezdi néha maga egy-egy blúzát kivasalni.


Pedig nem vagyok mániás, nem kap mindenki mindenből minden nap tisztát, csak szükség szerint. De egy ekkora családban, kis lakásban az abrosz, az előtétszőnyeg, meg minden más is sokkal másként koszolódik..


És még szerencsém van, mert a panel alagsorában van szárító helyiség, amit lehet használni. Szinte senki nem jár le, így legalább nem a szobában szárad a temérdek ruha.


Ha valami miatt 4-5 napig nem csinálom, mert olyan melóm van, vagy iskolába vagyok, akkor utána hetekig tart behozni a "lemaradást".


Nem, ez engem egyáltalán nem zavar, én tudom, hogy mikor mi a fontos, teszek a ruhahalomra, csak tény, hogy csinálni kell, ha lehet folyamatosan, mert utána is csak nekem kell mindent behozni.


Ha nem léptem volna ki a szakértői intézetből, akkor már lenne alkalmazottam, aki csak ezt a kiszokni kirakosgatást csinálja. Még a férjem is látta, hogy csak ebbe bele fogok zöldüli. Annyi idő alatt, amennyit naponta ezzel töltök, megírok jószerével egy bauxitbetonos szakértést.


Ha megint sokat fogok dolgozni, már nem is kezdek bele majd másként.


Főzni eszem ágában sem jutott minden nap, de rohanva haza a kicsikért még az is nehezemre esett bizony, hogy be kell menni a boltba. Vagy a gyerekek előtt megyek be, akkor csomó cuccal megyek az oviba, és a két magatartászavaros gyereket a fülemen cibálom haza. Vagy hazaviszem előbb, akkor későn érek a gyerekekért. Vagy később megyünk együtt vásárolni, és akkor a holtfáradt gyerekkel állunk este fél 6-kor a 40m-es sorban. Hát engem egyik sem pihentet. És akkor utána jön a mosás, meg a mosogatás, meg a mateklecke, meg az "anya számítógépezhetek?"


Nem, nincs ezzel nekem gondom, ezt vállaltuk, de este 10-kor nekem már nincs erőm hajat mosni ;-)

126. 4c1a787e8f (válaszként erre: 124. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 22. 08:17

Kedves vagy, de én nem érzem úgy, ne lennék zseniális..

Inkább humorral igyekszem már a dolgokat kezelni, és nagyjából azért látom, hogy a tökéletesség milyen foka egyáltalán reális. Legalábbis hosszú távon.

Ezért mosolygok néha ezen-azon..

125. Channa* (válaszként erre: 124. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 22. 08:08

Nem hinném, hogy el lenne keseredve:D

Ő, így oldja meg, ami szintén nem rossz!


És, amit mi írtunk, az sem tökéletes valószínűleg, de nekünk úgy jó. Azt meg írtam, hogy nekem 1 gyerekem van, és nekem tényleg volt/van időm mindenre. Ez van.

Csak akkor nem csinálok meg mindent a saját elképzelésem szerint, ha nincs kedvem, egyébként meg igen, mert az időmbe belefér.


Sajnálom, hogy ezt nem sikerül megértenie mindenkinek, azt meg még inkább, hogy van itt egy tag, akinek a célja a provokáció....

124. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 123. - 4c1a787e8f)
2017. jan. 21. 19:59
tényleg ne aggódj már ennyire. Nem kell mindig mindenben tökéletesnek lenni főleg ahogy látom 4 gyerek azért nagyon megterhelő lehet. Csak próbáld kicsit megszervezni. A legjobb tanács amit érdemes megfontolni a nagy munkákat tedd hétvégére (heti nagytakarítás egyéb nagy melók)és biztos van automata mosógéped ezzel a mosás szinte nem munka, a hétközbeni kaját pedig próbáld meg úgy megoldani, hogy ha főzni szeretnél hétközben is akkor egyszerűeket vagy főzz inkább minden másnap de akkor nagyobb adagot. Ne keseredj már el ennyire nem boszorkányság ez.
123. 4c1a787e8f (válaszként erre: 118. - Fincsi5)
2017. jan. 21. 19:28

Válaszoltam az előzőekben "rendesen" is.

De én tényleg el nem tudom képzelni, hogy a valóságban hogy tartják be ezeket, amiket itt leírnak.

Láttál rólam képet, valamelyest hallottál már rólam ezt-azt, de ha ezt a rengeteg dolgot egymás mellé teszem, amiket itt leírnak, hogy tökéletesen csinálnak, nekem napi 40 óra jön ki, felénk meg 24 van..


Most kezdjem el leírni, hogy én mit nem tudok sajna olyan szuperül csinálni, mint mások? Tényleg nem tudom. És alvásra tényleg nagyon szükségem van. Elfáradtam a kéttannyelvű suli - egyetem - 4 gyerek éjszakázásaiban...

122. b598e4912b (válaszként erre: 116. - 4c1a787e8f)
2017. jan. 21. 10:58
őszinte híved vagyok és irigyellek!
121. gribedli*** (válaszként erre: 120. - Syria)
2017. jan. 21. 09:48
Igen, én is ezért veszem fel, mert akkor nem kell reklámot nézni, és akkor nézem meg, amikor van rá időm. Nekünk sky van, amin van olyan opció, hogy eleve megszakítás nélkül, reklám nelkül is memorizálható 100 órányi (irdatlan sok) műsor.
120. syria (válaszként erre: 63. - Gribedli***)
2017. jan. 21. 08:26

Konkrétan TV-t nem nézek. Mindent, ami érdekel, felvesz az IPT boksz, s akkor nézem, ha időm, kedvem van. Reklámok, érdektelen hírek áttekerve, így adott esetben egy félórás műsort megnézek 10 perc alatt. A drága időmet ne rabolja egyetlen idióta reklám se!

Van egy-két olyan műsor, ahol nincs szükség tekerésre, azok ideje alatt hajtogatom össze a megszáradt ruhákat, varrom fel a leszakadt gombokat, stb.

119. 3d787b167a (válaszként erre: 116. - 4c1a787e8f)
2017. jan. 20. 18:15
:DDDDD
118. fincsi5 (válaszként erre: 116. - 4c1a787e8f)
2017. jan. 20. 18:06

Ennek sincs sok értelme volt, remélem érzed!

Tényleg nem érdemes normális kérdést feltenni.

Éljenek a hugyos tesztek, főnökök szeretői.

117. fincsi5 (válaszként erre: 111. - 915e4d9553)
2017. jan. 20. 18:04

De miért ragadtál le egy ritka példán? Nem természetes, hogy valaki 3-kor keljen, főleg hogy dolgozni. Agya úgysem kész rá.

Van csomó más hozzászólás, ahol leírjuk, milyen segítséget kaptunk, mit hanyagoltunk. Nálam pl, nem vetted észre, hogy este sosem ettünk főtt ételt? Tudod, ezzel mennyi időt lehet megtakarítani? Mondjuk nem ezért csináltuk, így alakult. akkoriban jöttek az igazán finom felvágottak, hidegtálak, saláták, meg nem is igényeltük a főtt kaját vacsorára.

Egyébként tényleg hasznos fórum lenne, kár hogy elhülyéskedik egyesek a szőrtelenítés miatt.


Nézz szét inkább a Hónap végi spórolás...fórumban, ott sokkal életszerűbb emberek, példák vannak.:)))

2017. jan. 20. 16:47
Én szőrös vagyok, zsíros a hajam, a vége száraz, naponta 8-10 órát alszom, megesz a kosz, imádok zabálni, és nagyon jól érzem magam... Oszt?
115. milegyenmost? (válaszként erre: 113. - Channa*)
2017. jan. 20. 14:31

kisfanka-nak igaza van, ti csináljátok itt a dolgokat más irányba...

Pl. én ezt írtam: "Nem, nem vagyok Jeti, csak én ebben vagyok igényesebb."

Ez azt jelenti, hogy nekem a körmöm nem csili-vili, vagy nem hordok kész frizurát minden nap..

De ezt te lefordítottad magadra: "Attól, hogy én epilálok, még nem vagyok igénytelen, hiszen szőröm sincs, amit órákon át kelljen leszednem magamról...."

Ki mondta, hogy az vagy?? Hmm?

Na, én is befejeztem most itt.

114. Channa* (válaszként erre: 111. - 915e4d9553)
2017. jan. 20. 13:02

Ha tudnád mennyi mindenben nem szoktunk egyetérteni:DDD


És itt nem is arról van szó, hogy egyetértsünk, és ha nem feszegetsz olyan dolgokat, amiket feszegettél, akkor soha el sem jutottunk volna ide. Te érzed úgy, hogy az általunk leírtak hazugságok, hát innentől mit mondjunk?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook