Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Alkoholizmus - Antaethyl tabletta fórum

Alkoholizmus - Antaethyl tabletta (beszélgetős fórum)


21. Bichter1 (válaszként erre: 1. - Nikol306)
2017. jan. 14. 14:45

Szia! Az ex-férjem szedte, meg még mást is mellé amit a doki írt fel. Recept köteles volt (2007-ben váltam el tőle az alkohol miatt) ... mindent megjártam vele. Pszichiátriától kezdve a szép szóig, mindent.

Nem használt.


Talán ha ő is úgy akarja, karácsonykor múlt 2 éve, hogy nem iszik. Új párra lelt és most éppen kisbabát várnak :)


Sok és hatalmas kitartást kívánok, hogy jobbra forduljanak a dolgaitok. De nagyon kemény út előtt álltok mindketten.

20. jozsi.38 (válaszként erre: 19. - Polihisztor)
2017. jan. 13. 18:18
miért van olyan érzésem veled kapcsolatban, hogy partvonalról beszélsz bele? Amolyan láttam már italos embert, de sosem éltem vele, szigorúan csak elméletem van róla, hogy milyen ember, de igazán nem ismerem. Olvass vissza, nem fárasztom magam a magyarázattal újra meg újra, unalmas kissé.
19. Polihisztor (válaszként erre: 17. - Jozsi.38)
2017. jan. 13. 16:50
Otthon két három hónapig miért nem érzi a belső kényszert? 2-3 nap piálás után miért nem érzi?
18. 3aa914ed63 (válaszként erre: 16. - Polihisztor)
2017. jan. 13. 15:04
Az alkoholizmus függőség, azaz betegség.
17. jozsi.38 (válaszként erre: 16. - Polihisztor)
2017. jan. 13. 10:51

jajistenem. Az alkoholizmus NEM jellembeli hiányosság, hanem függőség. Nem, nem a munkahelyi stressz az ok, hanem egy belső kényszer, ami miatt úgy érzik, hogy inniuk kell.

A gyógyszer csupán a testi tünetek leküzdésére jó, de azt, hogy akarjon nem inni, nem helyettesíti

16. Polihisztor (válaszként erre: 13. - Nikol306)
2017. jan. 13. 10:14

Ez inkább jellembéli hiányosság mint testi függőség, ezen a gyógyszer nem segít.

Azt tudom magamról hogy ha az ember belelendül, esetleg nehéz leállni. Én már ezért nem fogadok el második töményet soha sem.


Azt kéne elérni valahogy hogy ne kezdje el. Az okát feltárni, hogy mi készteti mindenáron erre. Talán a munkahelyi stressz, pár nap után.

2017. jan. 12. 22:33
Ahogy leírod... Inkább implantátum. A tablettát nem szedi, ha rájön a darálás, aztán pár nap, és vedel. Az implantátum 1 évre tart ki, ha jól tudom.
14. ina87
2017. jan. 12. 22:10
gondolom azért kellene egy elhatározás sajnos orvos ill orvosság nem biztosíték h később nem fogja előröl kezdeni a férjednek erősnek kell h legyen és légfőkép akarnia le tenni a poharat,tudok olyat aki erős elvonó után ismét a pohárért nyúlt sajnos van akinek semmi nem segít.
2017. jan. 12. 20:23
Nálunk ez a problema. Elkezd inni....2napig bírja evés és alvás nélkül...csak az ital. 3.nap olyan beteg hogy nem bír felkelni sem enni. 4.nap kezd levessel és fokozatosan tudja magához szokatni az ételt. Utána általában nincs bőr a képén hogy elmondja a inkahelyen hogy mi törtent ezért simán nem megy be dolgozni. Ezután 1-2hónap itthon nyugodtan alkohol nélkül. És amikor másik munkahelyet talál kezdődik elölről.
12. globus (válaszként erre: 10. - Jozsi.38)
2017. jan. 12. 19:56
Meg azok, akik nem tudják elkezdeni a napot feles nélkül... konkrétan nőt ismerek.
11. Polihisztor (válaszként erre: 10. - Jozsi.38)
2017. jan. 12. 19:54
Az igazi alkoholizmus testi függőséget is jelent. Elvonás esetén tünetekkel.
10. jozsi.38 (válaszként erre: 8. - Polihisztor)
2017. jan. 12. 18:38
nem csak azok alkoholisták, akik napi szinten lerészegednek. Vannak a szint ivók (bizonyos mennyiség vagy állapot eléréséig isznak minden nap) és vannak a szakaszos ivók, akik megállják néhány hétre, hónapra, aztán ott folytatják, ahol abbahagyták. Továbbá vannak a gépszíj ivók, akik józanok maradnak néhány hónapig-hétig, utána amíg a kezüket fel tudják emelni egy pohárért, addig isznak hetekig. Szóval nem csak a napi ivók alkoholisták, hanem minden olyan ember aki rendszeresen iszik, vagyis az ivásában van valamilyen rendszer (hétvégente) és egy-két pohárnál nem áll meg, illetve a hajlamra figyelmeztető lehet, hogy jól bírja az italt valaki
2017. jan. 12. 16:48
Mind1 hogy hol dolgozik mert nem érdekli olyankor. Évente kb 7 munkahelye van nagyon jól fizetö. De ha beleiszik a sörbe akkor már mindegy. Kibírja 3-4 hónapig is ha addig van itthon csak akkor nincs fizetése. Nem alkoholista de viszont alkohol függő. Gondolom én. A környezetében viszont érdekes mert nem isznak. Mindenki félti a mai világban a munkáját. Viszont őt szinte mindenhova felveszik a szakmájában mert jó szakember.
8. Polihisztor (válaszként erre: 7. - Jozsi.38)
2017. jan. 12. 16:42
Ha otthon két hónapig simán kibírja alkohol nélkül akkor nem függő.
7. jozsi.38 (válaszként erre: 5. - Polihisztor)
2017. jan. 12. 16:39
a társaság csak egy kifogás arra, hogy iszik valaki, ugyanúgy, mint amikor azt mondják, hogy a kőműves, festő, akármilyen szakma alkoholizmushoz vezet. Bullshit, na.
2017. jan. 12. 16:37
a gyógyszer hosszútávon nem megoldás. Ha abba akarja hagyni, akkor keresse fel az anonim alkoholistákat. Ők segítenek neki abban, hogy másképp gondoljon az alkohollal való viszonyára, de a fizikai függőséghez kell az orvosi terápia
5. Polihisztor (válaszként erre: 1. - Nikol306)
2017. jan. 12. 16:36

A társaság miatt van?

Másik munkahely kéne, olyan ahol nem tűrik el az italozást. Nehéz úgy leállni hogy a többiek isznak körülötte.

4. nikol306 (válaszként erre: 3. - Barbus0501)
2017. jan. 12. 16:12
Hétfőn beszéljük meg a részleteket az orvossal. Nem akarja elveszíteni a családját
3. barbus0501 (válaszként erre: 2. - Nikol306)
2017. jan. 12. 15:13
Beszelt mar orvossal? Szerintem ez legyen az elso. Legalabb o belatja, hogy bajok vannak. Ha beszel egy orvossal, talan tobbre mentek. Ez egy iszonyatos allapot. En kozel 5 ev utan leptem ki egy ilyen kapcsolatbol.
2017. jan. 12. 14:20
😒
2017. jan. 12. 13:05
Sziasztok. Érdekelne Érdekelnnehogy van e a forumozók közt olyan aki ismeri az antaethyl tablettát amit alkoholistáknak függőknek írnak fel. Komoly gondja van a férjemnek az alkohollal. Teljesen a béka feneke alatt vagyunk miatta és a minap úgy ébredt hogy orvoshoz kell fordulnia mert neki ez nem jó. 3 gyönyörű gyermekünk van. Nem iszik minden nap amikor itthon van 2hónapig munka nélkül akkor egy kortyot sem. Viszont ahogy elkerül dolgozni első nap még nem de utána neki áll. Nem tudja miért iszik és mi viszi rá. Hallottam az antaethyl tablettáról. Azt mondta beszéljek az orvossal hogy hol kezdjük el mert annyira eldurvult a helyzet hogy már nem is alszik napokig csak iszik ha nincs itthon. Valaki tudna erről infót írni? Esetleg valakinek családtag aki szedi? Köszönöm a válaszokat.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook