Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A 40 kg fogyás pusztán elhatározás kérdése volt fórum

A 40 kg fogyás pusztán elhatározás kérdése volt (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A 40 kg fogyás pusztán elhatározás kérdése volt

1 2
28. 12d083b51b (válaszként erre: 26. - Arón1)
2017. jan. 13. 08:56

A havi 4-5 kg fogyás tökéletes, az a heti bő 1 kg, ami még egészségesnek nevezhető. Az egy más dolog, hogy valaki ezt a napi egyszeri étkezéssel éri el, és nem azzal, hogy naponta többször, de keveset.

De valóban, mindenki úgy csinálja, ahogy neki az jó. Gondolom, ha a szervezete olyan jeleket küld, hogy ez neki nem tetszik, akkor úgyis változtatott volna.

27. 12d083b51b (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2017. jan. 13. 08:54

Igaz!

A múltkoriban olvastam, ha a szervezetnek pl. kalcium hiánya van, akkor is éhség-érzet-jeleket küld. Azóta ráálltam arra, hogy a "második vacsora" helyett 3 dl vízben 2 db. kalcium-pezsgőtabletta. És elég is! Leginkább ez a 3 dl hiányzik egyébként is a napi folyadék-szükségletemhez is! :))

26. Arón1 (válaszként erre: 6. - 3aa914ed63)
2017. jan. 13. 05:35
Miért lett volna beteges éhezés? Havonta 4-5 kg ment le. Nem írta pontosan a mennyiséget, kalóriát, szénhidrátot, zsírt, fehérjét, amit délelőttönként bevitt. Nagyon sok ember naponta egyszer eszik, ők is betegesen éheznek? Nem vagyunk egyformák.
25. Érdekes73 (válaszként erre: 6. - 3aa914ed63)
2017. jan. 13. 00:00
Valahogy felszedte azt a plusz 50 kilót is...
2017. jan. 12. 23:40

gratulálok a gyerekeidhez és ehhez a nagy fogyáshoz!

Azt szeretném kérdezni, hogy a bőröd hogyan tudta mindezt követni? Szépen visszafeszesedett, vagy laza maradt helyenként?

23. Guruljka (válaszként erre: 3. - Bjudit55)
2017. jan. 12. 23:37

Sokan nem tudják, de a fehérjeigény megnő az életkor előrehaladtával.

Magam is idősebb lévén, és mert alapjáraton nem a hús jut eszembe, ha ételről van szó, igyekszem odafigyelni erre. Természetesen a növényi fehérje is fehérje!


A nem hivatásszerűen sportoló, fogyókúrázó nő fehérjeszükséglete testsúly-kg-onként 1,7 - 2,6 gramm.

Ez alapján nekem az eddigi helyett (55 kg-al számolva) úgy átlag 110 gramm fehérjét kellene ennem.


Tapasztalatom, hogy ha valamelyik makrotápanyagból hiány van a szervezetben, akkor éhséget érzünk. A testünk csak így képes a hiányt jelezni. Tehát sok esetben lehet, csak a fehérjehiány volt a ludas, eddig más adatot vettem figyelembe.

2017. jan. 12. 18:02
Gratulálok! Nagyon ügyes voltál!!!
21. syria (válaszként erre: 1. - Bianka159)
2017. jan. 12. 14:38

Gratulálok.

Ám pontosítanék: a 40 kg fogyás nem pusztán elhatározás kérdése volt, hanem kőkemény kitartásé is. :)

20. Bianka159 (válaszként erre: 18. - Lonna4)
2017. jan. 12. 14:26
Nagyon gratulálok :) Ahogy mondod. Túl sok munka és szenvedés :)
2017. jan. 12. 14:13

Sziasztok


Gondoltam én is leírom tapasztalatom. Igaz én nem 40 kg tól, hanem 15 kg tól szabadultam meg. De visszajött 2-3 kg. Amire most beálltam.

Utóbbi időben nagyon elszaladt velem a ló, és a fix 85 kg-ról felszaladtam 0,5-1 év alatt 97 kg-ra.

Azért oké magasságom (186) hoz képest nem látszott annyira, de engem zavart. Elhatároztam hogy lefogyok.

Első 1 hétben csökkentettem az ételek mennyiségét, majd át álltam gyümölcsökre, zöldségre, és folyadékra (viz). Este már semmi szilárdat nem ettem, csak kefir/joghurt.

Neki álltam egy 5 napos léjbőjt kúrának, amiben minden nap 1 - 1 l sárgarépalé, céklalé és hasonló... + mellette víz.

Első 2-3 nap azért éreztem gyengeséget, annyira éhség nem kínzott, lehet ezen "italok" miatt.

Az 5-ik napon már úgy éreztem magam mint aki: simán elvagyok étel nélkül is. Semmi erőtlenség, jó volt a közérzetem. Majd jött a lassú vissza szoktatás a szilárd ételekhez. Ez 3-4 napos volt. Aztán nem is nagyon fogyasztottam szilárd kaját, mivel nem kívántam. Érdekes ekkor a fogyásom még inkább csökkeni kezdett, már itthon megilyedtek nem e valami bajom van. Lementem egészen 81,5 kg-ig.

Majd pár hónap alatt hogy jött vissza az étvágyam bizonyos ételekre, feljöttem 85-86 kg-ra.

Azóta itt vagyok, ezen a szinten.

A 81 kg súlyomnál már ismerősök "rámszóltak" hogy rosszul festek, arcom be volt esve, mint aki beteg.

De teljesen jól éreztem magam egyébként közérzetileg.

Ez az egész durván 1 hónap alatt zajlott le.

Még annyit hozzáteszek, hogy az alatt az egy hónap alatt sokat bicikliztem. Heti 4-5 alkalommal/napi 1 órát min.


kitartást Nektek!

18. Lonna4 (válaszként erre: 1. - Bianka159)
2017. jan. 12. 14:01
Megcsináltad. Én is. Tartom hat éve! Neked is meglesz. Túl sok melóba fájt ahhoz hogy újra hizzunk.
17. gribedli*** (válaszként erre: 15. - Jozsi.38)
2017. jan. 12. 13:05

Mi most tanulunk erről bővebben, màrmint az éhgyomorra való edzésről és annak fiziológiai előnyéről. Több vizsgálat bizonyítja, hogy lehet ezt fokozni is, vagyis éhgyomorra való edzés akkor hozta a legtöbb ilyen előnyt, ha már 24 óra is eltelt az utolsó étkezéstől számítva, ez a felfedezés sportolók számára az utóbbi időben nagyon fontos lett. Nem mondhatom, hogy mérföldkő mert korábban is voltak erre vizsgálatok, de rövidebb ideig tartó "éhezés" volt a tárgya, nem 24 órás.


Most más téma, hogy a fórumindító nem ilyen ismeretek alapján vágott neki, de a vègeredmény a fontos. Neki meghozta azt, hogy formában legyen, és ha a jövőben tudatosabban csinálja, még nagyon sokáig nem fog jojòzni, talán megmarad ennél a típusú étkezésnél. Miért ne? A fogyáshoz sok út vezet.

16. Bianka159 (válaszként erre: 3. - Bjudit55)
2017. jan. 12. 13:04
Elnézést kérek nem voltam egyértelmű az írásomban. Természetesen életmód váltással is jár ez az egész. Természetesen nem lehet egy életen át 12:00 után nem enni. Mint ahogy egykét kommentelő írta, hogy valakinek nem megy a napi többszöri étkezés. Sajnos én "zaba" rohamokat kaptam és csak ezzel a módszerrel sikerült elérnem a kivánt eredményt. Mint írtam babát várok. 3 hónap alatt 2 kilógramm jött fel. Természetesen nem kínzom a gyermekem. Rengeteg gyümölcsöt és zöldéget, tejterméket fogyasztok. (Sőt csokit is:). Ez az egész koplalás arra volt jó, hogy rájöjjek, hogy egy alma is lehet ugyanolyan ízletes mint egy tál csokoládé. Továbbá a lisztes dolgok (fehérkenyér, péksüti, tészta) függőséget is okoznak a szerevezetben. Ha ezekről a dolgokról az ember le tud mondani akkor nincs jojo effektus. Ez az én tapasztalatom. Nem vagyunk egyformák. Természetesen senki ne próbálja meg. Nem azért írtam, hogy példa legyen a miként. A kitartásról szólt. Napi 2-3 kilóméter futáshoz is kitartás kell.
15. jozsi.38 (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2017. jan. 12. 11:33
véleményem szerint amit a cikkíró csinált hosszú távon nem lehet csinálni, főleg a déltől nem eszek semmit verziót, ez nettó éhezés, és kiszúr a gyomrával/emésztésével. Egyetértek azokkal, akik szerint ez jó út a jojó effektus felé
14. 3aa914ed63 (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2017. jan. 12. 11:29

Tudom, miről szól a cikk.


Nem magamról beszéltem, hanem az orvosi következményekről.

13. gribedli*** (válaszként erre: 11. - 3aa914ed63)
2017. jan. 12. 11:21

Ez egyéni érzékenység is. Van, akinek bármi képes eperohamot kiváltani, van, akinek nem. A túlsúlynak biztos több mellékhatása van a bélrendszerre és a gyomorra mint a böjtölés és ezáltal fogyás.


Ha neked eperohamot okoz, ne tedd, meg amúgy is, maga a cikk arról szólt, hogy ő hogy fogyott le, nem arról, hogy mindenki csinálja utána.

12. lapbarna (válaszként erre: 3. - Bjudit55)
2017. jan. 12. 10:55

Valószínűleg azért írta, mert ismét babát vár, és a terhesség alatt a nők 99,99%-a hízik. Amit szülés után így vagy úgy, de mindenki szeretne leadni.

Ő így szeretné.

11. 3aa914ed63 (válaszként erre: 10. - Gribedli***)
2017. jan. 12. 10:50

A testre gyakorolt, hosszú távú, negatív hatásait sajnos ők sem tudják kiküszöbölni, a kimerülő hasnyálmirigytől az epekövességen át a tönkremenő bélrendszerig. Ezek évtizedek alatt alakulnak ki a szerencsésebbeknél, és már összefüggést sem keresnek a rendszertelen ékezésükkel, de arra vezethető vissza.


Nem vitatom, hogy több tízkilónyi hájtól való megszabadulásban segít időlegesen.

10. gribedli*** (válaszként erre: 6. - 3aa914ed63)
2017. jan. 12. 10:42

Bár személy szerint én sem tudnék ilyen drasztikusan böjtölni, de van egy szelete az emberiségnek, akiknél csak az működik, ha csak egy meghatározott időben eszik naponta (ablak), és a nap többi részében koplal. Ezt böjtölésnek, szakaszos böjtölésnek hívják, a cikkíró valahol ezt csinálta csak ösztönösen, nem valamilyen elméletet követett, hanem spontán böjtölt.


Ismétlem,én is inkább a napi többszöri evés híve vagyok, de elfogadom, hogy nem vagyunk egyformák és vannak, akiknek az a jobb, ha ritkábban esznek, mert így nincs éhségroham, stabilabb a vércukruk, nekik ez működik jobban.

9. 12d083b51b (válaszként erre: 8. - 3aa914ed63)
2017. jan. 12. 10:39
Most januártól igyekszem ráállni az AFM módszerre = Add a Felét Másnak! Vagyis mindent enni, csak kevesebbet. Persze az édes-cukros-habos-mekis kajákat régen sem ettem. Viszont a múlt héten vettem gyerek tányérokat, és azzal próbálgatom magamat becsapni. És persze, hogy vacsi után már nincs semmi!!! Ez még egyelőre változó sikerrel jár!
8. 3aa914ed63 (válaszként erre: 7. - 12d083b51b)
2017. jan. 12. 10:35
A négy után nem evés, meg a déltől másnap reggelig éhezés az nem jó módszer. Való igaz, hogy amíg tart az éheztetés, addig súlyvesztéssel jár.
7. 12d083b51b (válaszként erre: 6. - 3aa914ed63)
2017. jan. 12. 10:34
A módszer jó, az intenzitást mindenki maga határozza meg. Én is a lassan, de biztosan elv híve vagyok, lennék...
2017. jan. 12. 10:27

Az eredmény szuper. A módszer beteges, éhezés. Ennyit fogyni ennyi idő alatt nem normális. Az ilyen módszerekkel, ahol nem új életet alakít ki az illető, hanem megvonja magától mindazt, ami számára rutin és körülveszi, jön a törvényszerű visszahízás.


Az a sikeres fogyás, ha valaki 5 év után sem szedett fel semmit. Addig puszta jojó. Itt majd kiderül, mi lesz.

5. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Bianka159)
2017. jan. 12. 10:19

Köszi! Most te is megerősítettél abban a hitemben, hogy nem kell a fogyáshoz mindenféle extra bogyó, + ilyen-olyan drasztikus megvonások, és testet-lelket kínzó napi testedzés. Kitartás, és meg lehet csinálni.

Az idősebb korosztálynál kicsit lassabban, de bízom benne, hogy annyi próbálkozás után, nekem is sikerül.

4. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Bianka159)
2017. jan. 12. 10:12

Gratulálok a fogyáshoz. Nagyon tetszett a cikk, mert rövid, tömör, a lényeg benne van:)))


Sok sikert a terhességhez, ezalatt is diétázhatsz, ùgyhogy ne félj, mozoghatsz is, remélem, csinos kismama leszel;)

2017. jan. 12. 10:11

Örömmel olvastam a sikerélményedet de azt átgondolnám hogy ha sor kerül ismét a fogyókúrára, akkor is ugyanígy csinálnám. Fogyókúra után törvényszerű a jojó!

Nem lenne könnyebb megelőzni a bajt? Mi lenne ha nem az újabb fogyókúrán törnéd a fejedet, hanem életmód váltással megelőznéd az elhízást.

Nálam is tart a folyamat mivel nálam már a kor előrehaladtával lassul az anyagcsere. Apránként cserélek le egyes élelmiszereket, és igyekszem a mozgásra is egy kis hangsúlyt fektetni.

2017. jan. 12. 09:27

A gyomrod hogy birta ezt a sok puffaszó ételt?

Egyébkétn gratulálok. :))

2017. jan. 12. 09:08
Egész gyermekoromban vékony izmos kislány voltam. Tinilány koromban is a szebbek, mutatósabbak közé tartoztam. Azt tudni kell, hogy 6 éves koromtól versenyszerűen sportoltam, valószínűleg ennek volt köszönhető, hogy azt gondoltam, bármit bármikor ehetek. Aztán egyszer csak véget ért sportolói karrierem.

Ugrás a teljes írásra: A 40 kg fogyás pusztán elhatározás kérdése volt
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook