Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - A 40 kg fogyás pusztán elhatározás kérdése volt

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Diétás sikersztorik
A fórumhoz cikk tartozik, kattints ide a megtekintéséhez!

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2

47. Granada2017-01-17 13:48
Így igaz, én sem híztam egyik gyerekkel sem.
(válasz egypt 45. hozzászólására)

46. Ramcsika2017-01-17 12:10
Gratulálok! A babához nagyon sok örömöt, egészséget, a diétádhoz további kitartást kívánok Neked!

45. egypt2017-01-16 21:50
Ez erős túlzás. Én egyik gyerekemmel sem híztam egy dekát sem, úgy értem, szülés után egy héttel ugyanannyi kiló voltam, mint mielőtt terhes lettem. És nagyon sok ismerősöm van, akik hasonlóképp voltak.
(válasz lapbarna 12. hozzászólására)

44. gribedli***2017-01-16 10:46
Ordenáré??? Hol volt ordenáré? Meg ke sem ordítottalak, csak annyit írtam, hogy ez egy tévhit a gyomorfekélyrôl.
(válasz hópihe14 43. hozzászólására)

43. hópihe142017-01-16 08:52
Bocsánat!
Nem szoktam károgni! Csak azt akartam jelezni, hogy amikor olyan munkahelyem volt, hogy nem volt meg a lehetőség, hogy rendszeres időpontokban egyek, nálam bizony elég gyorsan jelentkezett a gyomorfájás, a gyomorgörcs és egyéb panaszok.
Ha az nem egy kezdődő gyomorfekély jele volt, hanem valami másé, akkor sem volt egészséges!

Teljesen felesleges a másikat ilyen ordenáré kifejezésekkel leordítani, amikor saját szavaival próbálja jelezni, hogy vannak dolgok, amelyek nem használnak az egészségnek!
(válasz gribedli*** 35. hozzászólására)

42. Katus732017-01-15 20:16
Bizony, a jó kis éjféli vacsorák. Olyan is volt, főleg ha ébren várt a férjem. 😃
(válasz Guruljka 41. hozzászólására)

41. Guruljka2017-01-15 19:35
Éjszakás műszakban egészen másképpen működtem, akkor még az sem működött, ha a felkelés időpontjához akartam viszonyítani.
Délutánosból éjfélre értem haza, sokszor olyankor várt a férjem meleg étellel. Ha fáradt voltam is, megbántani a világért nem akartam, általában az lett a vége, hogy jóízűen megettem a vacsorát.

40. Katus732017-01-15 15:22
A meghatározott időpontokban evés biztos jó, annak aki meg tudja oldani. Én 3 műszakban dolgozom és ha kezdem az éjszakát az elsőnél a napom kb. 9-től másnap reggel 7-ig tart. Bizony van hogy hajnal 2-kor is eszek. A délutános róla meg jobb nem is beszélni. Szünet fél 5, 5 körül van. Olyankor még sokszor nem vagyok éhes, max. valami gyümölcs. Aztán este 10 körül vacsi. Tudom nem a legjobb, de egyenlőre így is működik. 😃
(válasz jucika33 38. hozzászólására)

39. Guruljka2017-01-15 15:11
Én nem tudnék ilyen módszert követni. Már a korlátozás puszta tudatától ellenkezhetnékem van. Én arra tudok figyelni, hogy akkor egyek amikor tényleg éhes vagyok, és ne gusztusból (mert van itthon, és piszkálja a fantáziámat), de hogy azért egyek,mert mondjuk fél négy van, az nekem elképzelhetetlen. Hogy hányszor eszem egy nap, az teljesen esetleges. Még az időjárástól is függ talán. Szerintem ez egyéni dolog, és nem lehet mindenkire érvényes szabálynak tekinteni. Nem is kellene törekedni erre, az a legjobb, ha mindenki maga figyeli meg, hogyan esik jól. Mert ha nem esik jól az evés, akkor már eleve el van az egész rontva.

Igaz, amikor kemény fizikai munkát végeztem, akkor adott időben ettem, de azért, mert délig nem tudtam volna enni, és egy bizonyos időben érkeztem reggel a villamosmegállóban levő büféhez. Sokszor a munka határozza meg az időpontokat.

38. jucika332017-01-15 15:00
Ez a bizonyos időpontokban evés nekem is bevált. Én úgy csináltam, hogy naponta ötször ettem és a saját normál bioritmusomhoz igazítva határoztam el, hogy hánykor lehet melyik érkezést elvégezni.. A vacsora fél öt és öt között zajlott. De ez kb. tartható normál körülmények között is nekem, mert én egyébként sem kívánok késő este enni. Aki viszont éjszaka ébren van sokáig, az szerintem beiktathat egy késő esti vacsorát. Már kétszer végigcsináltam és mindkét esetben jól működött. (azért kétszer, mert közben született a második gyerekem, és újra elgömbölyödtem). Ha valaki érzi, hogy neki ez így egészséges és működik, biztosan nem lesz tőle beteg.

37. gribedli***2017-01-13 17:50
De te ezt teszed! Nézz utána, hogy mitől lesz a gyomorfekély, mielőtt elhintesz ilyen gyöngyszemeket!
(válasz hópihe14 36. hozzászólására)

36. hópihe142017-01-13 17:04
Egyetértek! Ne károgjuk tele... ahogyan írod!
(válasz gribedli*** 35. hozzászólására)

35. gribedli***2017-01-13 16:55
Szeretnék erre rácáfolni. A gyomkrfekélynek semmi köze a koplaláshoz.

Az elsődleges oka egy baktérium (helicobacter), vagyis egy fertőzés tehát köze nincs az elfogyasztott kajamennyiséghez, vagy hogy hányszor eszel.

Másodsorban pedig a cigi, az alkohol és bizonyos gyógyszerek szedése okozzák (pl fájdalomcsillapítók), illetve ezek hajlamosítanak. Szóval nincs semmi köze a kajához, az étkezések számához.

Más kérdés, hogy az emberek egyből azt gondolják, hogy ha egy kicsit is korog a gyomruk, az milyen cudar fekélyt okoz, pedig nem, illetve egy rakás ember refluxos, ami megint nem okoz gyomorfekélyt, hanem a nyelőcső maródik ki, de erről is mindenki a gyomorfekélyre asszociál. A reflux pedig szintén jobban függ a dohányzástól, szénsavas italoktól, alkoholtól, nem maga az okoz refluxot, ha valaki ritkán eszik. Lehet rossz testtartástól is, vagy születési rendellenesség, mindenesetre a reflux sem okoz gyomorfekélyt.

Mondom ezt úgy, hogy én is napi többször eszem, mert így szoktam meg, és ilyen vagyok, de ne károgjuk már tele a topikot tévhitekkel.
(válasz hópihe14 34. hozzászólására)

34. hópihe142017-01-13 16:37
"A módszer jó, az intenzitást mindenki maga határozza meg. Én is a lassan, de biztosan elv híve vagyok, lennék..."

A módszer = együnk kevesebbet
Az intenzitás = hogy ezt mennyire keményen határozza, szabja meg magának... az már az illetőtől függ
Én a lassan, de biztosan elv híve vagyok = nem fogok drasztikus kaja-megvonásba kezdeni, hogy utána gyomorfekély és hasonló panaszok keletkezzenek belőle
(válasz Pasionella 32. hozzászólására)

33. pozitívribizli2017-01-13 16:22
nem olvastam, de ebben a ciimben a "pusztan" szo a kedvencem

32. Pasionella2017-01-13 15:12
A modszer nem jo...szerencsere neki nem lettek tole testi problemai...
En koplaltam nagyon sok evvel ezelott egy nyaron, 16utan semmi...tizen kilot fogytam ami a kovetkezo evben duplan visszajott...
(válasz hópihe14 7. hozzászólására)

31. Pasionella2017-01-13 15:09
Bocsi megakadtam a testet-lelket kinzo napi edzesen...
Megkerdezhetem miert gondolod igy?
En is utaltam mozogni...addig mig meg nem talaltam a szamomra tokeletes edzesformat, lehet nalad is ez lenne a kulcs...
En magam se gondoltam volna hogy barmikor is megszeretem a mozgast de elkezdtem jarni konditerembe, mar tobb mint feleve es imadom, testet-lelket melengeto egyarant...tenyleg :-)
Imadom az edzes utani faradtsagot es a lelki kielegulest, hogy tettem magamert :-)
Csak javaslatnak szanom hogy keresgelj neked mi lehet jo...
Sosem gondoltam volna hogy en olyannyira.megszeretem a mozgast hogyha x napig nem jutok le a terembe akkor elkezd hianyozni :-)
(válasz hópihe14 5. hozzászólására)

30. gribedli***2017-01-13 11:07
Bianka, megkérdezhetem, hogy mit sportoltál versenyszerűen gyerekkorodban? Nem gondoltál arra, hogy újra csinálhatnád? Az izmaid biztos emlékeznek:)

Ha a poci engedi, természetesen.

29. Granada2017-01-13 10:48
Vannak bizonyos tények, melyeket nem cáfolnak meg a nagyon sok másképpen cselekvő emberek.
(válasz Arón1 26. hozzászólására)

28. hópihe142017-01-13 08:56
A havi 4-5 kg fogyás tökéletes, az a heti bő 1 kg, ami még egészségesnek nevezhető. Az egy más dolog, hogy valaki ezt a napi egyszeri étkezéssel éri el, és nem azzal, hogy naponta többször, de keveset.
De valóban, mindenki úgy csinálja, ahogy neki az jó. Gondolom, ha a szervezete olyan jeleket küld, hogy ez neki nem tetszik, akkor úgyis változtatott volna.
(válasz Arón1 26. hozzászólására)

27. hópihe142017-01-13 08:54
Igaz!
A múltkoriban olvastam, ha a szervezetnek pl. kalcium hiánya van, akkor is éhség-érzet-jeleket küld. Azóta ráálltam arra, hogy a "második vacsora" helyett 3 dl vízben 2 db. kalcium-pezsgőtabletta. És elég is! Leginkább ez a 3 dl hiányzik egyébként is a napi folyadék-szükségletemhez is! :))
(válasz Guruljka 23. hozzászólására)

26. Arón12017-01-13 05:35
Miért lett volna beteges éhezés? Havonta 4-5 kg ment le. Nem írta pontosan a mennyiséget, kalóriát, szénhidrátot, zsírt, fehérjét, amit délelőttönként bevitt. Nagyon sok ember naponta egyszer eszik, ők is betegesen éheznek? Nem vagyunk egyformák.
(válasz Granada 6. hozzászólására)

25. Érdekes732017-01-13 00:00
Valahogy felszedte azt a plusz 50 kilót is...
(válasz Granada 6. hozzászólására)

24. Betsabé2017-01-12 23:40
gratulálok a gyerekeidhez és ehhez a nagy fogyáshoz!
Azt szeretném kérdezni, hogy a bőröd hogyan tudta mindezt követni? Szépen visszafeszesedett, vagy laza maradt helyenként?

23. Guruljka2017-01-12 23:37
Sokan nem tudják, de a fehérjeigény megnő az életkor előrehaladtával.
Magam is idősebb lévén, és mert alapjáraton nem a hús jut eszembe, ha ételről van szó, igyekszem odafigyelni erre. Természetesen a növényi fehérje is fehérje!

A nem hivatásszerűen sportoló, fogyókúrázó nő fehérjeszükséglete testsúly-kg-onként 1,7 - 2,6 gramm.
Ez alapján nekem az eddigi helyett (55 kg-al számolva) úgy átlag 110 gramm fehérjét kellene ennem.

Tapasztalatom, hogy ha valamelyik makrotápanyagból hiány van a szervezetben, akkor éhséget érzünk. A testünk csak így képes a hiányt jelezni. Tehát sok esetben lehet, csak a fehérjehiány volt a ludas, eddig más adatot vettem figyelembe.
(válasz bjudit55 3. hozzászólására)

22. qwertasd2017-01-12 18:02
Gratulálok! Nagyon ügyes voltál!!!

21. syria2017-01-12 14:38
Gratulálok.
Ám pontosítanék: a 40 kg fogyás nem pusztán elhatározás kérdése volt, hanem kőkemény kitartásé is. :)
(válasz Bianka159 1. hozzászólására)

20. Bianka1592017-01-12 14:26
Nagyon gratulálok :) Ahogy mondod. Túl sok munka és szenvedés :)
(válasz Lonna4 18. hozzászólására)

19. normalize2017-01-12 14:13
Sziasztok

Gondoltam én is leírom tapasztalatom. Igaz én nem 40 kg tól, hanem 15 kg tól szabadultam meg. De visszajött 2-3 kg. Amire most beálltam.
Utóbbi időben nagyon elszaladt velem a ló, és a fix 85 kg-ról felszaladtam 0,5-1 év alatt 97 kg-ra.
Azért oké magasságom (186) hoz képest nem látszott annyira, de engem zavart. Elhatároztam hogy lefogyok.
Első 1 hétben csökkentettem az ételek mennyiségét, majd át álltam gyümölcsökre, zöldségre, és folyadékra (viz). Este már semmi szilárdat nem ettem, csak kefir/joghurt.
Neki álltam egy 5 napos léjbőjt kúrának, amiben minden nap 1 - 1 l sárgarépalé, céklalé és hasonló... + mellette víz.
Első 2-3 nap azért éreztem gyengeséget, annyira éhség nem kínzott, lehet ezen "italok" miatt.
Az 5-ik napon már úgy éreztem magam mint aki: simán elvagyok étel nélkül is. Semmi erőtlenség, jó volt a közérzetem. Majd jött a lassú vissza szoktatás a szilárd ételekhez. Ez 3-4 napos volt. Aztán nem is nagyon fogyasztottam szilárd kaját, mivel nem kívántam. Érdekes ekkor a fogyásom még inkább csökkeni kezdett, már itthon megilyedtek nem e valami bajom van. Lementem egészen 81,5 kg-ig.
Majd pár hónap alatt hogy jött vissza az étvágyam bizonyos ételekre, feljöttem 85-86 kg-ra.
Azóta itt vagyok, ezen a szinten.
A 81 kg súlyomnál már ismerősök "rámszóltak" hogy rosszul festek, arcom be volt esve, mint aki beteg.
De teljesen jól éreztem magam egyébként közérzetileg.
Ez az egész durván 1 hónap alatt zajlott le.
Még annyit hozzáteszek, hogy az alatt az egy hónap alatt sokat bicikliztem. Heti 4-5 alkalommal/napi 1 órát min.

kitartást Nektek!

18. Lonna42017-01-12 14:01
Megcsináltad. Én is. Tartom hat éve! Neked is meglesz. Túl sok melóba fájt ahhoz hogy újra hizzunk.
(válasz Bianka159 1. hozzászólására)

1 2