Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindent, csak kevesebbet diéta fórum

Mindent, csak kevesebbet diéta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2017. nov. 19. 23:00
Guruljka!Ugye Te a KB-n Bojtika vagy?
2017. nov. 19. 22:52

[link]

Ez is érdekes és elgondolkoztató!Valóban erőt adnak ezek a cikkek!Sok sikert!

2026. Guruljka (válaszként erre: 2025. - Kokuszoscsoki)
2017. nov. 19. 22:31

Azt én is, de a fele nem biztos, hogy elég.

Nekem ennyi is "a fülemen jön ki", de tény, hogy nem erősödöm.

2025. kokuszoscsoki (válaszként erre: 2024. - Guruljka)
2017. nov. 19. 21:57
Összességében jó kis cikk, végre valaki leírja, hogy zsírból sem lehet mértéktelenül zabálni. A testtömegenkénti 3 g fehérjét viszont baromira sokallom. A fele is elég ha edz az ember.
2024. Guruljka
2017. nov. 18. 21:20

Hozok egy kis diéta-szakirodalmat.


[link]

2023. Szakika1
2017. nov. 16. 18:44

Sziasztok!

Jó ez a módszer.Mindenből ami jól esik, csak kevesebbet, mint addig, amíg a +kilók ránk rakódtak.Nekem a kenyér csökkentés jön be.3-4 napig nem eszem,de utána 1-2 nap igen.És müködik.

Aki beteg, annál nyílván más a helyzet.Alapból nem kell szakértőnek lenni ahhoz, hogy figyeljük saját magunkat.

2017. nov. 16. 10:22

Sziasztok!Véletelenül odatévedtem egy volt fórumra,ahol "aktiv" voltam:-) és látom,hgy van egy új fórum,ami él.(köszi hópihe).


Fogyni szeretnék,nehezen megy, az elméletet elvileg tudom. 3. terhességem után nehezen mennek le a kilók. Ok: keveset alszom és nincsen túl sok idöm magamra,hogy finoman fejezzem ki magamat:-P

2017. nov. 14. 09:39

Nincsenek különféle gondok az elhízásból. Csak egyféle van, de ha az van, akkor az simán generálja a többit is.

Az elhízás cukor alapanyagcsere pvoblémát okoz, az egyből generálja a magas vérnyomást is.

A magas vérnyomás generálja az érelmeszesedést, amit a cukor alapanyagcsere hibája tovább ront, hamar úgy eltömíti az ereket, hogy jönnek a katasztrófák.

Az elhízás okozhat először ugyan "csak" magas vérnyomást is, de akkor is ugyanaz lesz a végeredmény, a jó öreg metabolikus szindróma.

A jó öreg metabolikus szindómának, tehát egy és ugyanazon problémának vannak a különféle megnyilvánulásai, nem kell azokat szólóban, egy külön kategóriában kezelni.

Az elhízást viszont nem lenne szabad úgy "kezelni", amivel esetleg - ha addig nem is volt is - mi magunk okozhatjuk a saját cukoralapanyagcserénk rossz irányban való eleinte akár csak apró eltérését, mert már az a szakasz is rendkívül fokozza a az érrendszeri katasztrófák veszélyét.

Nemrég halt meg egy kedves e.ü. nővér barátnőm, cukorbeteg volt és túlsúlyos. Velem egykorú volt, és hirtelen elment egy szívinfarktus miatt.

Nem lehet ezzel viccelni.

Nem írok ebbe a fórumba többet, bocsi Zsókica.

Amit mondtam annak egyébként éppen itt van a helye, nem úgy kell a megelőzéssel törődni, hogy közben pont amiatt kerülünk esetleg veszélybe.

Hópihe, a másik fórumodba se fogok írni, vannak itt a hoxán e.ü. szakemberek is, írjanak oda inkább azok.

Mindenkinek szép napot, és további sikeres fogyizást kívánok!

2020. Guruljka (válaszként erre: 2016. - 12d083b51b)
2017. nov. 13. 15:48

Természetesen mindig igazad van, Hópihe...


Azért egy terheléses vércukormérés nem nagy dolog, és inkább bizonyuljon feleslegesnek, mint hogy késő legyen a felismerés.


A GI-számok figyelése nem biztos ellenszer, mint ahogy olyan is megbetegszik tüdőrákban, aki sosem dohányzott, és ahogy TBC-s lett egy fiatalember is, aki favágó és szinte a mátrai erdőkben él.(Remélem, már meggyógyult azóta.)


Ez a különös makacsság az, ami idővel kicsit ellenszenvessé tesz Téged. Hajjajaj, ha az ember még netán vitába is szállna!

Vagdalkozol ahelyett, hogy érvelnél vagy akár mérgelődnél.

Mivel ráadásul azt szeretnéd, hogy másról se legyen szó, előbb-utóbb mindegyik fórumod elfárad, mert nem szeretjük ugyanazt a gumit rágni.


Ott a másik fórum, amelybe néha Te is jössz kicsit beszélgetni. Ott ha kezdődik is civódás, nem lesz belőle komoly vita. És a címtől eltérő módon volt ott már annyi mindenről szó, hogy csuda. És lám, mégis él és spórolós. :D

2019. 12d083b51b (válaszként erre: 2017. - Százas Evelin)
2017. nov. 13. 15:44
Most hagyd abba! Senkit nem kényszerítettem arra, hogy ezt a módszer csinálja! Felnőtt emberek vagyunk, mindenki a saját belátása szerint dönt!
2018. Százas Evelin (válaszként erre: 2016. - 12d083b51b)
2017. nov. 13. 15:43

Nem kerülte el kedves Hópihe. De nemcsak GI érték van hanem GL is, glükóz terhelés. Azt érdemes igazán figyelembevenni, mert a kettő korántsem ugyanaz és nem is egyezik.

Nade ez már tényleg nem ide tartozik. Miért ide írod? Ez már az új fórumod témája kell hogy legyen. Ott meg előbb képezd tovább magad, vagy hagyd a többieket is megszólalni ilyesfajta témákban.

2017. Százas Evelin (válaszként erre: 2013. - 12d083b51b)
2017. nov. 13. 15:40

Nocsak, reklámozol? :-) Már én is épp valami ilyesmire gondoltam, kösz hogy ezt így megtetted most helyettem. :-)

Jó szándék? Én mindenkivel szemben jó szándékú voltam, veled szemben meg legyen az a jószándékú, aki a mindent csak kevesebbet elvet követve maga is bajbajutott. :-)

2016. 12d083b51b (válaszként erre: 2015. - Százas Evelin)
2017. nov. 13. 15:36

Okos! Ezért kell az alacsony GI %-os kajákat választani, enni, és elkerülhető a cukorszint ugrálása le-fel.

Ezt írtam neked is, de úgy látszi, elkerülte a figyelmedet!

2015. Százas Evelin (válaszként erre: 2010. - 12d083b51b)
2017. nov. 13. 15:27

Hát ha már ennek szerinted úgyis "sanyi" akkor még leírom azt ami még tényleg idetartozik, nem neked kedves Hópihe csak az itt még esetleg előfordulóknak.

A mindent, csak kevesebbet diétán belül is van ám azért egy kicsiny buktató. Tényleg nem rombolni akarom a szisztémát, ezt meg te értetted félre.

Aki úgy fogyizik hogy megengedi aközben a finom, jó kis kalóriás dolgokat is, nyilván a nap többi részében egy picit igyekszik koplalni, netán egy-egy étkezést még ki is hagy.

Na ez viszont sajnos buktató. Az éjszakai koplalásunk az ugye automatikus. Akkor senki nem eszik kb. 3 óránként, mint ahogy az napközben erősen ajánlott még az egészségesek számára is.

Az éjszakai automatikus koplalás után a legmagasabb - mindenkinél - az inzulinválasz.

Ha napközben is beesik egy-egy koplalósabb időszak, megintcsak ugyanolyan magas lesz az inzulinválasz. Ha napközben meg egy jóllakós, netán cukros édességet is tartalmazó étel is beesik, akkor meg attól lesz magas az inzulinválasz. Három ilyen naponta, esetleg néhány éven át - és az is beleesik a prediabeteszbe aki azt akár el is kerülhette volna.

Ne mondd nekem Hópihe, hogy én máshogyan, máskor szedtem össze azt a pre-diabeteszt, mert azt még az orvosok se tudják, mikor, hogyan és miért alakul ki. Az orvosok mindössze csak mérni tudják, hogyha már ott van.

Nade hogy ezzel a mindent csak kevesebbet módszerrel is szert lehet tenni rá, az teljesen biztos. Nem akartam én ezt kiélezni, de ugyan legyünk már lelkiismeretesek a többiekkel szemben, nemcsak némelyik őrült diéta rejthet magában veszélyeket és buktatókat, hanem akár ez is.

A többlet kilóktól megszabadulni úgy önmagában még nem elég. Ügyelni kell arra is, hogy legalább attól a nemes törekvésünktől ne kapjunk esetleg valami nyavalyát. :-)

Részemről aztán sértődés egy szál se, nem olyan családból származom. :-)

A te végre komplexizálni szándékozó törekvésed is nagyon dícséretes. :-)

2014. 12d083b51b (válaszként erre: 2013. - 12d083b51b)
2017. nov. 13. 15:10
* esetleg már NEM fognak tudni...
2017. nov. 13. 15:09

Azért ezt is érdemes olvasgatni! Igazán süt belőlük a jószándék, és a segíteni akarás.


[link]


Kedvesek, ahogy azon sajnálkoznak, hogy esetleg már fognak tudni tovább civódni velem, pedig lett volna még egy-két ki nem használt lehetőség!


Tele vannak jó szándékkal! Csak úgy csöpög belőlük!

2012. 12d083b51b (válaszként erre: 2011. - 12d083b51b)
2017. nov. 13. 15:02

Az új fórum, amiről szó van, és ami erre a célra tökéletes: "Erre vigyázz, ha túlsúlyos vagy!"



[link]

2017. nov. 13. 14:59

Tévedés, az új fórumot nem magamnak nyitottam, hanem nektek, Evelin és Guruljka! és azoknak, akiknek ilyen féle ismeretekre, segítségre van szükségük. Ez a ti fórumotok, és itt tudjátok majd segíteni a többi fórumtársat. Nem kell majd nekik külön keresni, hogy az egyes tanácsokat, segítséget vajon melyik fórum közben találják meg!


Én szerencsére ahogy már írtam is, nem vagyok járatos a betegségekben, a gyógyszerekben, azok hatásaiban, összetételében, stb. stb. Ez a ti asztalotok! Használjátok bátran, érezzétek magatokat otthon!


Én a megelőzést és a gyógynövényeket, a természet gyógyászatot, részesítem előnyben!

Az orvosi és gyógyszertári módszerekben kevésbé bízok! De ez már az én bajom! :))

2010. 12d083b51b (válaszként erre: 2009. - Százas Evelin)
2017. nov. 13. 14:40

Nagyon dícséretes a segíteni akarásod, a szándék, nekem csak az a bajom az egésszel, hogy ez a fórum kiírás nem arról szól, hogy az elhízásnak milyen következményei vannak, lehetnek.

Ez a fórum pontosan a többlet kilóktól való megszabadulás módját, csínját-bínját lett volna hivatott szolgálni. És sajnálom, hogy az eredeti téma elveszett a sok egyéb téma között, így nem csak segítettél, de romboltál is!!!


Persze kell, hogy szó essen arról is, amit te írsz, és ne hidd, hogy akit ez a téma nem érdekel, az homokba dugja a fejét. Különösen, ha családi oldalról már volt több évtized az életében, amikor naponta odafigyelt, osztotta-szorozta a kcal-t, és a ch-t.... (és nem a zsírt, mint mások!!!).


Úgy gondoltam, hogy megér az általad felvetett figyelemfelhívás is annyit, hogy egy külön fórumot indítsunk neki, és akkor az elhízásból eredő gondok, betegségek, és azok megoldásai, egy helyen lesznek találhatóak:


[link]


De azért nincs harag! Igaz, hogy ennek a fórumnak már valószínű "annyi", és hidd el, nagyon sajnálom. Kár, hogy amikor már korábban is kértelek, hogy az egyéb napi problémákat valahol máshol tárgyaljátok ki, ezek szerint erősen félre értettél.

2009. Százas Evelin (válaszként erre: 2008. - Guruljka)
2017. nov. 13. 12:43

Így van Guruljka. Egy nemcsak magával szemben, hanem a hozzátartozóival szemben is felelősségteljes nő nem engedheti azt meg magának, hogy esélytelenné váljon egy nagyon randa, de kis országunkban nagyon gyakori betegséggel szemben.

Őszintén örülök, hogy legalább már te nem akarod a homokba dugni a fejed. Itt én már egyébként is szinte csak azért szólogatok hozzá, hogy lehetőleg másokat is megóvjak ettől.

Pontosan az ilyesmi miatt válhat ez az aranyos kis fórum a leginkább tematikussá. Segítsünk egymásnak. Ki mivel tud. Én most ezzel szerettem volna. :-)

2008. Guruljka (válaszként erre: 2007. - Százas Evelin)
2017. nov. 13. 12:35

Szerintem nem az a megoldás, hogy homokba dugom a fejem.

Ha tudom, mi a probléma, akkor meg tudom oldani- ha nem tudom, akkor nincs esélyem.

2007. Százas Evelin (válaszként erre: 2005. - Guruljka)
2017. nov. 13. 12:11

Ennek nagyon örülök, Guruljka. De szeppenjen inkább meg mindenki, mintsem hogy a "laza" felfogása miatt még tovább fokozza azt az anyagcsere problémát, amiről pedig nem is tudott. A pre-diabetesz (ez a mostani állapotom) még visszafordítható, de ha nem tudnak róla, akkor elég hamar már a visszafordíthatatlan cukorbetegség válik belőle.

A mindent megengedő "laza" felfogás csak annak való, aki teljesen egészséges. De aki csak annak hiszi magát mert nem csináltatott 45. év betöltése meg túlsúlya ellenére terheléses vérvizsgálatot, az sürgősen csináltassa meg.

Na ezt egy ideig mostmár nem ismétlem meg mégegyszer, nyugodj meg Hópihe.

Tedd inkább kicsit te is "szélesebbre" a hangsúlyt, szeretnék én is beleférni. :-)

2006. Százas Evelin (válaszként erre: 2004. - Zsókica21)
2017. nov. 13. 12:05

Köszönöm a saját szemszögem nevében a megszólalásodat, nade könnyű belátni, hogy az nemcsak az enyém kell hogy legyen. Én már megjártam, bátor voltam a "mindent enni, csak kevesebbet" tekintetében, - mert egészségesnek hittem magam, de a családi cukorprobléma halmozódás miatt azért mégis (joggal) gyanakodtam.

Nemcsak a magunk érdeke az, hogy mindenképpen maradjunk egészségesek. A hozzátartozóinkra is gondolnunk kell. Én mindemellett még a nőtársaimra is gondolok, ne essenek abba a "buktatóba" mint amibe én.

Hópihe, tényleg ne érzékenykedj emiatt. Az előbb már revidiáltad azt az álláspontodat, hogy mi tartozik itt a tematikához és mi nem, kérlek maradj is meg ennél.

Komplexebben kell (muszáj) nézni ezt a dolgot.

Anélkül nincs sikeres életmódváltás, bármilyem módszerről is legyen szó.

2005. Guruljka (válaszként erre: 1998. - Százas Evelin)
2017. nov. 13. 11:52

Én már rákérdeztem erre és kellőképp meg is szeppentem. feltétlenül elvégeztetem a szükséges vizsgálatot - amint hozzájutok, de evidenciában van.


Nem gondoltam volna, hogy ilyen alattomosan is közelíthet ez a probléma, de jobb megtudni, ha előadódott!

2017. nov. 13. 11:51
Szép napot kedves hölgyeim!Mind a kettőtöknek igaza van!A saját szemszögéből!Nincs evvel semmi baj!Én vok.a hibás!Túl hajszoltam magam heti 6 napot dolgoztam többször 12 órát 58 éves korban nem árt az óvatosság!Nem járok orvoshoz!Próbálok magamon segíteni!Ha nem sikerül csak akkor megyek!Nem ismerem a táp pénz fogalmát!Szerettem jól érezni magam a bőrömbe!15 kg-nál többlet súlyom még nem volt!157 cm és 62,4 kg vok. jelenleg. 55 kg -mal jobban éreztem magam tény!Strapa bíróbb voltam!Igaz az 8 éve volt!A változó kor miatt vagy arra fogom kitudja?Én kedvellek mind a kettőtöket és nem szeretném ha el tűnétek!A vita az mindig helyén való!Ezért nem illendő besértődni!Az luxus dolog!Kevesebbet eszem attól sikerült fogynom már 8 kg-ot!Lassan és biztosan!Tény hogy oda kell figyelni mit és mikor!További sikeres napot mindenkinek!
2003. Százas Evelin (válaszként erre: 2002. - 12d083b51b)
2017. nov. 13. 11:20

Hópihe, már megint ugyanarról a dologról beszélünk, szokás szerint. :-) Kettőnk között úgylátszik valahogy mindig ez van. :-)

Nem mondtam egy szóval se, hogy ebben a fajta életmódváltásban van a buktató.

Csak azt mondtam (azt se neked címezve) hogy a 45. életév betöltése és az addigi túlsúlya tartós viselése esetén mindenki menjen előbb orvoshoz, a saját jól felfogott érdekében.

Ha ezt megtette, és megnyugodott a teljes egészsége felől, akkor döntse csak el, hogy milyenfajta étrendet szeretne követni.

Nem mondunk mi soha ellent egymásnak, most se mondtunk, azért is értetlenkedtem, miért csalódtál a saját fórumodban.

De az az életkor meg helyzet aminél felmerülhet abszolút tünetmentesen egy anyagcsere probléma, ilyen határozottan bekategorizáltan nem mindenki számára közismert információ.

Te - ahogy mondod abszolút egészségesen - könnyedén máshová teszed a hangsúlyt, én meg - egyáltalán nem betegen ugyan "csak" egy betegség előállapotát a még visszafordítható szakban azzal küszködve - nem olyan könnyedén ugyan, de szintén máshová teszem a hangsúlyt. Hangsúlybeli eltéréseken nem lenne szabad fennakadnod.

Nekem meg nemcsak a saját anyagcserém normál értékre hozása a fontos, hanem női szolidaritásból törődök a többiekkel is.

Ha valaki nem hallott volna még azokról a kategóriákról amiről beszéltem, inkább tőlem hallja, ne később tudja meg, hogy mi volt az amit elmulasztott.

Remélem, hogy az effajta hozzáállással szemben neked sincs komolyabb ellenvetésed. :-)

2002. 12d083b51b (válaszként erre: 2001. - Százas Evelin)
2017. nov. 13. 10:54

Az életmód váltásba beletartozik az is, hogy lecseréljük a fehér kenyeret, fehér lisztet, a fehér cukrot, a fehér rizst... és még ki tudja, kinél mit célszerű...és mellé a kinek-kinek milyen napi plusz mozgás jöhet szóba...


Egyáltalán nem tudok egyetérteni veled abban, hogy az erre való törekvésnek bármilyen egészségre káros hátulütői, buktatói lehetnek.


Az egy másik dolog, ha a korábban felszedett kilókat le akarjuk adni, akkor nem a tiltások és különböző megszorítások módszerét, hanem a "Mindent, csak kevesebbet" módszert vesszük elő.


Igazán nem értelek, hol és milyen buktatók vannak ebben?

Az, hogy korábban, másból eredően vannak egészségi problémáid, és keresed a gyógyulás útját-módját, az természetes!!

De egyáltalán nincs összefüggésben a fórum címében szereplő étkezési módszerrel!!!

Legfeljebb csak te hiszed azt! De nem kell, nem szabad egy téves felfogáson alapuló gondolatot másoknak a tudatába beültetni.


Azok a betegségek nem ebből az étkezési szokásból erednek!!!

2001. Százas Evelin (válaszként erre: 2000. - 12d083b51b)
2017. nov. 13. 10:11

Hópihe, pontosan az ebben a fajta életmódváltásban rejlő buktatókra szerettem volna csak felhívni a figyelmet, ez még (sajnos) nagyonis beletartozik ebbe a témába. Sőt, ha valaki netalántán ezt a fajta életmódváltást gyakorolta és tényleg beleakadt valami buktatóba, akkor át kell értékelnie az addig folytatott gyakorlatát, úgy mint ahogyan én is tettem.

Nadehát te tudod a legjobban, hogy azokról a buktatókról igenis tudni kell.

Nem is igen értem, hogy te miért, miben csalódtál, miért nem tudsz, nem akarsz most így hirtelen ebben tovább résztvenni, de ha egy - a többieknek, nálad kevésbbé tudatosabbaknak segíteni akaró hozzászólás neked csalódást okoz, akkor talán mégis jól döntöttél most a kivonulásodat illetően.

De nagyon remélem hogy nem volt ez még egy végleges döntés, ha kicsit több teret hagynál tényleg a nem a csak szó szerint vett fórumcímhez tartozó témáknak, azzal mindenki csak nyerne, de még magad is mert "nagyobb" lehetne ez a kör.

Szerintem nagyonis itt lenne a helyed. :-) Gondold át ezt mégegyszer, és gyere nyugodtan vissza. Szeretettel várunk. :-)

2017. nov. 13. 09:34

Nagyon sajnálom!

Én valóban azt hittem, hogy majd ez a fórum arról fog szólni, ami a címe!

Mert ebben a fajta életmód-váltásban is van rengeteg buktató, amiket ha beszélünk róla, ki mit tapasztalt, azzal segíteni tudjuk egymást.

Vannak benne lehetőségek, sikeres megmozdulások, amelyek közreadásával ismét csak segíthettünk volna egymásnak.

Sajnálom, hogy csalódtam.

Ez valószínű az én hibám. Ha másoknak másra van szükségük, nincs szándékomban, hogy bárkinek is én mondjam meg, hogy miről írjon, miről ne.

De bocsássatok meg, ha én ebben nem tudok, nem akarok részt venni. Legyen szép napotok!

1999. 12d083b51b (válaszként erre: 1998. - Százas Evelin)
2017. nov. 13. 09:25

Köszi Kedves Százas!

Azt nem mondtam, hogy engem az eltelt 69 év alatt teljesen elkerültek a betegségek. Még egészen kicsi koromban éveket voltam kórházban. Éppen ezért megtanultam már fiatalon, hogy jobb megelőzni, mint majd akkor szedni a gyógyszert, amikor már baj van!


A túlsúly nálam csak a nyugdíjazásom óta van, ahogy leraktam a cigit, és azóta is dolgozok rajta, hogy leadjam a felesleget.


Igen, ismerem a cukorbetegséget, édesanyám több mint 30 évig élt azzal együtt. Így már fiatal korunkban megtanultuk, hogy mitől kell óvakodni. Ugyanis szolidaritásból az egész család lemondott az édes-habos sütikről, és hasonlókról... sajnálom, én lépek! Legyen szép napotok!

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook