Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindent, csak kevesebbet diéta fórum

Mindent, csak kevesebbet diéta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
618. 12d083b51b (válaszként erre: 617. - Levarosbukta)
2017. ápr. 8. 17:35

Szia tesó!

88-ról indultam február elején, március végén (2 hónap múlva) 84 kg = 4 kg mínusz.

Mondjuk nagyon visszafogtam a kenyeret, és lehetőleg a napi kcal bevitelt igyexxxek 1000-1100 kcal körül tartani, a ch-t pedig 110-130 gr között.


Szóval akkor mindketten nagyon ügyesek vagyunk!

Csak előre a megkezdett úton! :))

617. levarosbukta (válaszként erre: 616. - 12d083b51b)
2017. ápr. 8. 17:17
Négy kiló, de be kell valljam még cipőkanállal férek bele, de beleférek :). 37 hetes farmer helyett remélem pár nap múlva simán belecsusszanok a 35-ösömbe. Pedig van teljeskiörlésű kenyér, bár inkább zsemlét veszek. Egyébként nem igazán látszik még rajtam, sajnos mert elég szép súlyról indultam 84 kg-ról.
616. 12d083b51b (válaszként erre: 615. - Levarosbukta)
2017. ápr. 8. 17:10

Még egy kérdés: ez a két méret, mennyit jelent kilóban? Bocsi, de sohasem tudtam.


Én is erősen kenyér függő vagyok. A teljes kiőrlésű kenyeret te sütöd, vagy van valamelyik cégnek ilyen kenyere, amit lehet vásárolni?

Én még nem láttam üzletben TK kenyeret!

615. levarosbukta (válaszként erre: 611. - 12d083b51b)
2017. ápr. 8. 17:05
Február vége óta, pontosan nem tudom. Mert akkortól kezdtem újból amikor a gyerekek bejelentették az esküvőt. A mindent csak jóóóval kevesebbet elvet alkalmazom. Annyi szigorítással hogy nem eszem fehér kenyeret csak teljes kiőrlésüt. Arról nem tudok lemondani hogy ne egyek kenyérféleséget.
614. globus (válaszként erre: 613. - 12d083b51b)
2017. ápr. 8. 17:00

Pillanatok alatt ki lehet keverni a zabtallérkák tésztáját, sok recept van neten. Igazából mindegy is, hogy milyenre sikerül, én még melegen összemorzsoltam :)

Kávé jó ötlet, köszi!

613. 12d083b51b (válaszként erre: 612. - Globus)
2017. ápr. 8. 16:58

Kedves egészségedre! Valóban jó ötlet, ezek a kis golyók...

Valamikor réges-régen gesztenye masszából gyúrtam hasonlót. Vagy lefőzött kávéval, vagy meggybefőtt levével, rum-aroma... ahogy írod.

612. globus (válaszként erre: 609. - 12d083b51b)
2017. ápr. 8. 16:50
Ma gm zabpelyhes kekszet sütöttem cukor nélkül, kevés mézzel. Száraznak találtam, összemorzsoltam, némi cukormentes lekvárral átgyúrtam, 1 csepp rum aromával, golyókat formáztam, kókuszba forgattam, finom lett. Ebből még nekem is szabad legurítani párat :)
611. 12d083b51b (válaszként erre: 610. - Levarosbukta)
2017. ápr. 8. 16:46

Szia!

Mennyi idő alatt, és milyen módszerrel "ment össze" a farmered??

610. levarosbukta (válaszként erre: 609. - 12d083b51b)
2017. ápr. 8. 16:45
Két számmal kisebb farmerem feljön rám, de bevallom igen csak nagy szenvedések árán értem el, és még mindig nem szeretek a tükörbe nézni.
2017. ápr. 8. 15:41

Szevasztok! No itt sem fog sok járda elkopni! :))

Nálam ez a mai nap a kilengések napja.

Mintha átmentem volna a 90 naposokhoz, ch-s napot tartani, és ma főtt tészta, főtt tészta hátán...

Majd holnaptól ismét csak számolom a kcal-t és a ch-t, ma ... ma is összeszámolom, de ezzel nem igazán fogok dicsekedni. Úgy gondolom!

Nálatok mi újság???

608. 12d083b51b (válaszként erre: 607. - Globus)
2017. ápr. 7. 11:32

Látod ezért hagytam abba, hogy a különböző tuti-lefogysz módszerek szerint vágjak bele bármibe. Mert bármelyiket is kezdjük el követni, mindegyikben van valami tiltás-megkötés, akármi, és már nekem is elegem lett belőlük.


Ezért mondtam én is, de mint láthatod vagyunk itt többet is, hogy nem tiltunk meg magunknak ezek után semmit! Amit a józan ész diktál, hogy lehetőleg helyettesítsük be valami jobbal, de ha az orosz krémtortára vágyok, akkor azt is megeszem... csak alapjaiban egyek kevesebbet mint eddig, a gyomor kb. 2 hét alatt hozzá szokik.


És majd elindulnak a kilók lefelé. Amikor a szervezet azt látja, hogy nem szükséges külön tartalékokat képezni, hiszen mindenből kap, ha valamit megkíván! Lassabban, de biztosan!

És ez esetben nem lesz jojózás, mert most is mindent eszek.

607. globus (válaszként erre: 605. - 12d083b51b)
2017. ápr. 6. 17:19

Néha bejön fél sárgarépa rágcsálása, néha nem.

Azt nagyon utálom, hogy egész nap fegyelmezem magam, sőt még este is, aztán lefekvés előtt nem tudok ellenállni. Korai ágyba bújás jó ellenszer.

606. globus (válaszként erre: 604. - 12d083b51b)
2017. ápr. 6. 17:18
Hmm... amúgy én sosem szerettem a kenyeret, szóval a csökkentés nem számít drasztikusnak, inkább az összetétele. Sajnos nálunk a család nincs elragadozva reform ételektől, így magamnak kotyvasztom. Érdekes, amikor a tk. diabetikus lisztes pogácsa némi töpörtyűvel volt ízesítve, nagy duzzogva elfogyott :) Mozogni többet leginkább a fittségért kellene, megkezdődött a kerti szezon jó levegőn, hajrá :) Biciklivel, gyalog közlekedem, már csak ugrálni kellene kicsit. Taposógépet nem szerettem, eladtam.
2017. ápr. 6. 17:14
Egyébként nálam is gond (volt) a hűtő-vallatás. De most már kezdek rászokni, hogy helyette 3 dl vízben 2 szem valamelyik pezsgő-tabletta. Jól telíti a gyomrot, és tökéletesen elég is. Hiszen nem valódi éhségről van szó, csak egy rossz beidegződés.
604. 12d083b51b (válaszként erre: 603. - Globus)
2017. ápr. 6. 17:12

A házbeli cukros-csajok napi 2-3 db ??? korpás zsömle, fehér kenyér, fehér liszt nuku. A fehér liszt helyett nem tudom mit, de valami mást használnak. Ezen kívül a közönséges cukrot száműzték a konyhából, helyette valami mást.


A naponta többször, de kevesebbet = tőlük tanultam, hogy elég lesz a gyerek-tányér is! Tízórai, uzsonna náluk pár szem szotyi, mogyoró, (zsebben hordott zacsiból!) vagy egy pár falat alma, hasonló.

Annyira látványosan fogytak le, és azóta is tartják a súlyukat, pedig túl a 80-on elhiheted, hogy nem járnak futni, meg egyéb ilyen test-kínzásra! :))

603. globus (válaszként erre: 601. - 12d083b51b)
2017. ápr. 6. 16:55

Öreglány vagyok :)

Elvileg ötször ennék keveset, gyakorlatban 3-4x. Nem mindig jut idő bekapni valamit, pedig tapasztalatom szerint gyakori eszegetés megakadályozza a késő esti hűtőtúrákat. Éppen tegnap állapítottam meg kenyerem csomagolása alapján, hogy egy 40 dekás pur-pur kenyér 12 napig elegendő. Régebben volt kedvem itthon kenyeret sütni, de már nincs hozzá türelmem. Nagy vonalakban: próbálok több zöldséget enni, főleg több levest, mert ezt hajlamos voltam hanyagolni. Bulgur, kevés krumpli, hús, túró, sajt, tojás, stb. Örülök, hogy végre beindult a tyúkok tojóversenye.

602. 12d083b51b (válaszként erre: 600. - Guruljka)
2017. ápr. 6. 16:46

Amióta letettem a cigit, annyi féle-fajta fogyókúrát csináltam már, hogy belefáradtam.

Azt mondtam, nem vagyok hajlandó ezek után azt nézni, hogy mit ehetek, és mit tiltanak... eszek mindent, csak kevesebbet. Kevesebbet az eddigieknél (gyerektányér segít!!!) és kevesebbet mint amennyit mozgással elégetek, így a napi kcal-deficit is oké. Aztán a szervezetem előbb-utóbb majd csak reagál rá.

És láss csodát, reagál rá! :)))

601. 12d083b51b (válaszként erre: 599. - Globus)
2017. ápr. 6. 16:43

Szia Globus!

Nézem az adatlapodon, hogy fiú vagy-e vagy lány, de nem látok mást, csak "négerek az alagútban"... Mindegy! :))

Ez a mindent, csak kevesebbet, jó módszer elsősorban azoknak, akik valami oknál fogva nem tudnak naponta órákat futni, bicajozni, stb. stb.

Akkor mozogjunk annyit amennyit tudunk, birunk (én pl. sétálok-gyalogolok, amennyit éppen tudok), és mellé annyit enni, hogy lehetőleg kcal-deficittel zárjuk a napot! Ebben az esetben indul be a fogyás.

Persze, aki cukorbeteg, ott figyelni kell azt is, hogy az orvos által előírt kcal-t és ch-t mindenképpen megedd!

Valahogy megcsinálják a többiek is, 3-4 olyan ismerősöm van, aki cukorbeteg, és kb. 3-4 hónap alatt leadtak magukról huszon-harminc kiló többleteket.


Te hogyan étkezel, naponta hányszor, miket és mennyit eszel???

600. Guruljka (válaszként erre: 598. - 12d083b51b)
2017. ápr. 6. 16:33

Valami külföldi anyagból fordíthatták, mert egyetlen hozzávaló sem volt kapható, esetleg pesti csemegeboltban lett volna...

Konkrét receptek voltak, étkezésenként csoportosítva. Jó darabig megvolt a gépemen, de már nincs.

A tornához pedig eleve az a nagy gumilabda kellett volna, és vagy két méternyi szabad falfelület is hozzá, de az nálam végképp nincs...

599. globus (válaszként erre: 597. - Guruljka)
2017. ápr. 6. 16:31
Fő csapásirányként nem rossz elv, én cukorbeteg vagyok, a köztudottan "rossz" szénhidrátokat nem fogyasztom, sőt gyümölcsöt is redukáltam. Már állandóan alacsony a vércukrom, de fogyni nem sikerül.
598. 12d083b51b (válaszként erre: 597. - Guruljka)
2017. ápr. 6. 16:28
Mi volt az a végrehajthatatlan étrend?
597. Guruljka (válaszként erre: 595. - 12d083b51b)
2017. ápr. 6. 16:23
Én a GI egész rendszerét elvetettem, mert kaptam egy végrehajthatatlan étrendet. És a torna sem volt használható.
596. Guruljka (válaszként erre: 594. - Globus)
2017. ápr. 6. 16:23

Én csak megfőztem köretnek, a lisztjét nem próbáltam.

A pékárut csökkenteni kell, nem másolni. Ha keveset eszel belőle, akkor jó a búzakenyér is.


A hajdináról azt olvastam, hogy leforrázva állni kell kicsit hagyni, utána meleg vízsugárral, szűrőben lemosni, míg az a nyálka lejön róla. Utána már főzni se sokat kell.

A gombapörkölthöz nagyon jó, mert az a pici gombás mellékíz remek hozzá. :D Kicsit kása jellegűre hagyom, nem pergősre, de köretként eszem.

595. 12d083b51b (válaszként erre: 593. - Guruljka)
2017. ápr. 6. 16:16
Én a kcal-érték, ill. a GI % alapján választottam a bulgurt, és ezért ritkábban használom a kölest.
594. globus (válaszként erre: 593. - Guruljka)
2017. ápr. 6. 16:14

Szia itt is :)

Hajdinából mit lehet készíteni, köreten kívül?

Próbáltam köles-hajdina-lenmag-lenmagpehely, tk. rizslisztből ehető pékárut csinálni, hát nem voltam elragadozva.

Leginkább sütiben tudom elképzelni őket, alternatív édesítéssel, de konkrét recept nincs.

2017. ápr. 6. 16:12

Valahogy több kölest kellene beiktatnia mindenkinek lehetőleg. És hajdinát. Én nem tudhatom, melyiknek köszönhetem, de a csípőröntgen-leletre bejegyzett "jelentősebben meszes falú artériák" a következő évi kontrollon már nem látszottak. Mozogtam is, persze.


[link]


Egy mondat utal a lúgosító hatásra, de azt figyelmen kívül hagyjuk, hisz remélem, mindenki tudja már, hogy az marhaság...

2017. ápr. 6. 16:03
Most azon gondolkodok, hogy: most berakom a kölest a fagyóba, és a vasárnapi pulykához lesz belőle köret, hiszen ahhoz eredetileg a zöldséges bulgurt terveztem. Szombaton meg lesz valami más. Megyek is.
591. 12d083b51b (válaszként erre: 589. - Guruljka)
2017. ápr. 6. 15:56
Én eddig még mindig csak fasírtot gyúrtam belőle, köretet a bulgurból szoktam. Azt jobban szeretem. :)
590. 12d083b51b (válaszként erre: 587. - Katus73)
2017. ápr. 6. 15:54

Pécs! Hát igen, az sem 5 perc Ferihegyről. Mire Pestről kikevergőztök, az min. 40 perc kb.

Majd figyeld meg, minél közelebb értek Pécshez, annál inkább ismerős illatúnak fogod érezni a levegőt! És elfog egy olyan csodálatos, jó érzés, hogy "itthon vagyok"! :)))

Vagy veled nem szokott ilyesmi történni?


Pécs gyönyörű város, és még gyönyörűbb a vidék, ahol van. Nagyon-nagyon régen voltam ott párszor. Csak az tőlünk kb. 200 km.

2017. ápr. 6. 15:50
Nemrég vettem megint kölest, hosszú idő óta, és nagyon jól esett.(Köret lett az első adag belőle, zöldségekkel.)
❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook