Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindent, csak kevesebbet diéta fórum

Mindent, csak kevesebbet diéta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
1068. 12d083b51b (válaszként erre: 1067. - Guruljka)
2017. máj. 31. 11:08

Már egészen hozzá szoktam, hogy rizs helyett bulgurt használok, attól még rizseshúst mondok, hogy bulgurt használok.

Egyébként azt nagyon szeretem benne, hogy nem kell főzni!! Csak felöntöm a 2x-es mennyiségű forró vízzel, beborítom, és másfél-két óra alatt elintézi saját magát! :))


Igen, egész jó áron adták a fürtös uborkát 360-ért, 12 db lett 80 dkg. Ez még a fogyóhoz uzsonnaként is tökéletes lesz!

1067. Guruljka (válaszként erre: 1066. - 12d083b51b)
2017. máj. 31. 10:59

Nahát, kaptál uborkát! Hadd érjen, pont jó rá az idő.


Jó étvágyat kívánok! (Bulgurral nagyon jó lehet a lecsó!)

2017. máj. 31. 10:54

Kész a lecsó (bulgurral) mára-holnapra. Majd vacsira készítek 1-1 tányér túrós tésztát, mert a túrót is el kell már pusztítani, amíg tönkre nem megy.

És napozik az uborka, minden jót megkapott ahhoz, hogy finom kovászos uborkám legyen vasárnapra a csirkéhez!

1065. Guruljka (válaszként erre: 1061. - 12d083b51b)
2017. máj. 31. 10:53
A régit 220-as vezetékkel kell szerelni, és bent kell hozzá az úgynevezett "csengőreduktor", egy trafó. Én nem vállalom...
1064. Guruljka (válaszként erre: 1060. - L.luiselotte)
2017. máj. 31. 10:52

Igen, ebben igazad van.

Nekem az is szokásom, hogy mindenből hagyok egy kicsit. Pl. a krumpliból két-három szemet, a lisztből egy maréknyit... A tojást, a cukrot se hagyom egészen elfogyni.


Volt már, hogy ezek a kis maradékok pár napon átsegítettek.

2017. máj. 31. 10:14

Olvasgatlak titeket, és bizony eszembe jutnak a régi dolgok. Amikor még zsinórban készítettem az ügyfeleknek a 30-50-100 oldalas üzleti terveket, számítási anyagokkal, szöveggel, fotókkal, üzleti elő-szerződésekkel, egyebekkel felszerelve, mint bankhitel pályázati anyagot, és a végén bizony nálam is volt, hogy felvette a hitelt, és úgy eltűnt, mint szürke szamár a ködben... persze ők az ország különböző részéből kevergőztek hozzám. Könnyen el is tudtak tűnni.

Ahogy megnyitottam a saját könyvelő irodámat, ők már helybeliek, ill. a környező kis településekről kerestek, és havonkénti rendszeres személyes találkozás. Velük havi fix-ben állapodtunk, és nem sok időt (pár hónapot) voltam hajlandó "hozomra" dolgozni, utána mehetett ahova akart.

Őstermelőkkel egyezkedtem 6 havonkénti fizetésbe, ill. építőiparban dolgozók (kőművesek, ácsok stb.) hogy télen nem fizetnek, majd a tavaszi munkák beindulása után.

De bizony a mottó mindig ugyanaz volt: a vállalkozó akkor dolgozzon amikor munka van, mert ki tudja, biztos-e az a bevétel, ami ma még biztosnak látszik.

1062. globus (válaszként erre: 1055. - Guruljka)
2017. máj. 31. 10:10
Férjem a kaputelefont mindig kihúzza. Ha nyomják lent, úgy érzékelik, hogy szól, valójában nem. Csak akkor dugom vissza, ha konkrétan várok valakit. Annyira idegesítő hangja van, gyakran nyomkodják csak azért, hogy nyissam ki az ajtót, aztán nem is hozzánk jönnek. Na persze...
1061. 12d083b51b (válaszként erre: 1055. - Guruljka)
2017. máj. 31. 10:03
Talán ha kapnál még u.n. nyomógombosat, és nem a flancos billentőset, mert ugye azt szokták a suhancok gyufaszállal kitámasztani, és csak a sarok mögül lesik, mikor unja meg a tulaj. Vagy esetleg a neten valaki ha árulja használtban azt a régi tipust. Az megérné.
1060. l.luiselotte (válaszként erre: 1059. - Guruljka)
2017. máj. 31. 09:42

Nekem túlnyomó részt magánszemélyekkel van dolgom. A fizetési morál egyre romlik, vagy nem fizetnek, vagy késve, vagy csak egy részét a munkadijnak, De nem érdemes pereskedni, mert az eljárásban úgysem kapnék költségmentességet, és igy a perköltség ( 20.000 ft/ügy körül ) is elveszne )

Ez azért állami cégekre nem jellemző ( bár ügyvéd korom legnagyobb pü. bukását 3 évvel ezelőtt ééppen egy költségvetési szerv nem fizetése okozta, megrendeltek 5 alapitványt, és nem fizették ki a m. dijat, arrólo nem beszélve, hogy cca 2 hétig éjjel nappal ezeket csináltam )

Vannak hivatali megrendelőim, azok nekem is rendesebben fizetnek , erre gondoltam.

Ezért irtam pár napja valamelyik topicban, hogy bármennyire is jól forog a bicikli, én mindig úgy vásárolok, mintha c@rul menne.

1059. Guruljka (válaszként erre: 1058. - L.luiselotte)
2017. máj. 31. 09:31

Én nem találkozom magánszeméllyel, az irodától kapom az anyagot.

Van magán ügyfelem, egy darab, ő régóta, de ritkán, viszont azonnal szokta kérni, a megállapodott összeget rendesen utalja. :D


Volt kukacoskodó ügyfél, de az is fizetett, eddig még szerencsém volt.


Vállalkozásban még új vagyok, de fordítani már régóta fordítok. Igazából most fut fel a vállalkozás. Két hónapja járt le a támogatás, és máris van állandó megbízó. Jelenleg egy könyv fordításában az enyém legnagyobb rész. Mire érted, hogy rendesebben fizetni? :D

1058. l.luiselotte (válaszként erre: 1057. - Guruljka)
2017. máj. 31. 09:22

Az én fiam csak vacsorát eszik otthon, de rettentően válogatós.( 5-6 friss spáros péksütményt és banánt szokott vacsorázni) Nem illik leirni, de nagyon nagy megkönnyebbülés. Én meg nem is szeretek főzni, nincs is jó étvágyam, és azért az sem mindegy, hogy egy nap 3000 Ft.-t költök-e kajára, vagy 1200-t

Majd ha régebben vállalkozol, Te is megtudod, hogy milyenek az ügyfelek, de itt elsősorban magánszemélyekre gondoltma, ha cégeknek forditasz, azoknak azért illene rendesebben fizetni. Mondjuk volta praxisomban olyan román állampolgár, akinek minden iratát lefordittattam ford, irodával a betelepüléséhez, és még a mai napig ( 20 ÉVE ) nem fizette ki.

1057. Guruljka (válaszként erre: 1056. - L.luiselotte)
2017. máj. 31. 09:15

Én is megnyugodtam, amikor a fiam a munkahelyén kapott meleg ebédet.


Csakhogy képes volt utána még itthon is meleg vacsorát kérni!


Nincs mese, kétfelé kellene főzni, de mostanában alig vagyok a konyhában.

2017. máj. 31. 09:10

Nálunk sincs csengő. Hála az erőszakos türelmetlen ügyfeleknek, mind az irodaépületen, mind pedig a lakásunkon leverték. Otthon szörnyű is volt, hogy amikor hajnalban bejött a vidéki busz, már 5-6 óra körül csengettek, ráadásul mi későn fekvők vagyunk.Otthon már nem fogadok vendéget, esetleg telefonon egyeztetünk. Még szerencse, hogy az ablakból kilátok az utcára, és jó a hallásom ( meghalom a kapunyitást )

Amióta nincs csengő, boldogabb az életem.


Ja, és nem utolsó sorban mint vállalkozónak, amikor a hajnali vagy kései " riasztásra" kimentem, tuti nem érte meg a fáradtságot az ügy.


Mindig voltak és lesznek fiatalabb kollegáim, akiknek mindenki előtt tárva nyitva az ajtaja,de nekem ebből 25 év után elég volt.



Ja, és ami a topic ciméhez tartozik :

március óta fiam a m. helyén kajál, igy magamnak vagy főzök vagy nem, és pár hónap alatt már több mint 10 kg-t fogytam !

1055. Guruljka (válaszként erre: 1053. - 12d083b51b)
2017. máj. 31. 08:52

Amikor ideköltöztünk, még pici volt a fiam, a csengőt előbb mély hangra változtattuk, majd amikor elromlott, nem bántuk.

A férjem utána fokozatosan járásképtelen lett, nem kellet csengő, hadd pihenjen. Időközben Anyukám is az utcánkba költözött, több csengőt is vett, de vagy elromlott, vagy lelopták.


A mai vezeték nélküli csengőket nem lehet kipróbálni, azért is ódzkodom tőle, nem tudhatom, milyen a hangja és mennyi időn át játssza. Nemigen kapni olyat, ami csak berreg, és csak addig, míg nyomják.

A környékben most éppen nincs akkora gyerek, aki fölösen nyomkodná, megreszkíroznám...

2017. máj. 31. 08:17

Szervusztok! Jó reggelt, szép napot kívánok mindenkinek! Ma lecsót akarok főzni. De tegnap olvastam valakinél, hogy őnála már készül a kovászos uborka. Azt hiszem, most ez lesz az indok, hogy leszaladjak a legközelebbi zöldségesbe, szét nézek, van-e neki valami ehhez való uborkája. Kapor van itthon, a hét végén a tökfőzelékhez amit vettem.


Tegnap találtam egy régi-régi kcal-számolós fórumot. El kezdtem olvasgatni, egyelőre tetszik. Bízom benne, hogy fogok tudni belőle tanulni ezt-azt. Felhoztam, hogy szem előtt legyen:


[link]

1053. 12d083b51b (válaszként erre: 1052. - Guruljka)
2017. máj. 31. 08:12

Elég nagy szégyen lett volna, ha villanyszerelőéknél nincs csengő. Másrészt elég sok vendég (peca és kocsma) haver, búcsújárás volt nálunk. De éppen ezért nem hagytuk nyitva a kaput, mert akkor boldog-boldogtalan bejárt volna az udvarba.

Persze a tacskónk az ugatott, de hát ő ugatott akkor is, ha csak a verebeket akarta elriasztani! :))

1052. Guruljka (válaszként erre: 1050. - 12d083b51b)
2017. máj. 30. 16:05

A mi utcánk is csöndes. És nincsen csengőnk.


Ha valaki jön, szól a komondor, de a postás után már nemigen jön senki.

No meg a fiam is itthon van.:D

1051. arany52
2017. máj. 30. 15:57
Klassz dolog is sétálni, mikor még egészséges voltam meg se tudtam ülni a hátsómon. Mindig mehetnékem volt szigetre, hegyre, vagy csak úgy kirakatokat nézni. Most már lassan 40 éve börtönöm a lakás, bármennyire is szeretem. Bár nem panaszkodom, mert a kis sétákat kisérettel az elmúlt években elég jól megteszem. Ahogy az orvos mondja, stagnál az állapotom. Több mozgás, talán én is le tudnák menni 70 egynéhány kilóra. Most 80 vagyok.
1050. 12d083b51b (válaszként erre: 1049. - Guruljka)
2017. máj. 30. 14:35
Tudod, kis csendes utcában laktunk, még napközben is zárva tartottuk a kaput. És ha valaki csöngetett, akkor kb. 30 fm-t futottam a lakástól a kapuig. Most a szoba ajtó és az erkély ajtó között van 10 lépés! Volt mikor neki kezdtem itt gyalogolni, 10 kör után kb. úgy éreztem magam, mint az a légy, amelyiket megcsaptunk, és csak szédelgett.
1049. Guruljka (válaszként erre: 1037. - 12d083b51b)
2017. máj. 30. 14:23

Na ez a megfejtése annak, hogy szeretsz sétálni.


Én meg itt a faluban ki sem mozdulok, csak ha muszáj. :D Unom ezt az egy utcát látni boltba menet és vissza.

2017. máj. 30. 14:01
Boldog ember!
2017. máj. 30. 11:25
Sziasztok! Az én súlyom ma reggel kerek 72 kiló volt. 8 kiló mínusznál járok, még messze a cél, de olyan közel vagyok, hogy 6-ossal kezdődjön. :)
1046. 12d083b51b (válaszként erre: 1045. - Katus73)
2017. máj. 30. 10:13

No az nekem se. DE találtam:

[link]


Ennek a lepényét akarom kipróbálni, mert ezt akár serpenyőben is meg lehet sütni. Kíváncsi leszek rá.


Vagy keress rá az "ír szódás kenyér" receptre, nem élesztővel, hanem szódabikarbónával készül. Van olyan is a net-en, amit akár serpenyőben is lehet sütni.

Ami cukrot ír, azt egyszerűen kihagyom belőle!! :))

1045. Katus73 (válaszként erre: 1044. - 12d083b51b)
2017. máj. 30. 09:59
Eszek mindent, néha még sütit is. 😃 Mondjuk a kenyér nem nagyon játszik, leginkább azért, mert nehezen lehet itt találni hasonlót az otthoniakhoz. 😞 A legtöbb édes. És az nagyon nem jön be. 😞
1044. 12d083b51b (válaszként erre: 1043. - Katus73)
2017. máj. 30. 09:56

Ha most valóban úgy étkezel, hogy mindent eszel, csak kevesebbet, tehát kevés kenyeret, tésztát, hasonlót, ami éppen jön... tehát a végén nem lesznek olyan kaják, amikre "vissza lehet szokni", akkor a szervezet nem is kezd el ismét (jelentős mértékben) raktározni, vissza szedni.


De ha most, jelenleg tiltasz magadtól bizonyos kajákat, és majd, ha már kilóban ott leszel, ahol szeretnél, és majd azok után visszatérsz a tiltott kajákra, akkor esélye lesz a vissza hízásnak.

1043. Katus73 (válaszként erre: 1042. - 12d083b51b)
2017. máj. 30. 09:52
Igyekszem. 😃 És nagyon bízok benne, hogy most majd sikerül megtartani is. 😃
1042. 12d083b51b (válaszként erre: 1041. - Katus73)
2017. máj. 30. 09:48

Ilyen eredmények alapján miért is adnád fel?

Szuperül csinálod, és szerintem csinálni fogod majd azok után is, amikor már eléred az ideális súlyodat. Mert az életed részévé válik az étrend és a mozgás is. Nagy ügyes vagy! :))

1041. Katus73 (válaszként erre: 1040. - 12d083b51b)
2017. máj. 30. 09:46
Igen, nagyon jó hatással vagytok rám. 😃 Kell a támogatás, hogy ne adjam fel. 😃
1040. 12d083b51b (válaszként erre: 1039. - Katus73)
2017. máj. 30. 09:41

No látod! Milyen jó hatással vagyunk rád!

Igaz, hogy az én súlyom hetek óta egy dekát nem mozdul, de legalább a tiednek örülni tudunk! :))

1039. Katus73
2017. máj. 30. 09:22

Jó reggelt! A nap itt is süt, de túl meleg nincs. Persze, nem lesz 3 szabadnapom. 😞 Már mehetnék ma délután is dolgozni, de ma nem megyek, mert délután jön a volt svéd tanárom. Kávézunk és beszélgetünk egy jót. Viszont holnap reggel megyek.

Ma reggel már 8-assal kezdődött a súlyom. (89,7) Talán alakul. 😃 Szép napot!

❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook