Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindent, csak kevesebbet diéta fórum

Mindent, csak kevesebbet diéta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
1368. Guruljka (válaszként erre: 1367. - Zsókica21)
2017. aug. 13. 11:23

Ami a cikk végét illeti, nem tartom "a celebek"-et megbízható forrásnak. Attól, hogy ismert az arca, nem biztos, hogy dietetikus szakember.

Lehet, hogy tud vigyázni az alakjára, de vagy ő is felkapott valamit a neten, mint ahogy azt bárki megteheti, vagy áldozott némi pénzt egy személyi tanácsadásra. Amit elvileg szintén bárki megtehet.


A többi tanács is elég semmitmondó, pl. ha már valaki nap mint nap eszik csokit (nyilván fegyvert tart valaki a fejéhez a boltban,hogy megvegye...elég baj az, hihi), akkor tényleg legalább ne tejcsokit egyen, de ez is már régi dolog.

Én örülnék, ha lenne lépcsőmászási lehetőségem, de a helyi iskolába csak nem mehetek be lépcsőzni, más meg nincs.


Zsókica, jókedved megtartására érdekes módon egy régi latin szólást találtam! Ezek szerint "már a régi rómaiak is... " - nézd csak:


ha nincs orvosod, e három legyen gyógyítód: vidám lélek, nyugalom, mértékletes étkezés


si tibi deficiant medici, medici tibi fiant haec tria: mens laeta, requis, moderata diaeta

2017. aug. 13. 10:59
[link] Ez a cikk is arról szól hogy mennyire igazatok van!Köszönöm hogy törödtök velem!Továbbra is sikerekben gazdag vasárnapot kívánok!
1366. 12d083b51b (válaszként erre: 1365. - Kokuszoscsoki)
2017. aug. 12. 08:53

Tökéletesen egyetértek! Ahogy a fórum címe is mondja:

"Mindent, csak kevesebbet!"

Ha drasztikusan megvonunk a szervezettől valamit, idővel besokallunk, és akkor hagyjuk abba az egészet, és természetesen abból a valamiből kezdjük el telezabálni magunkat, amit korábban megvontunk a szervezettől.

Adj meg neki mindent, csak tudj mértéket tartani. Arányosan csökkents dolgokat, és ne drasztikusan. És ha még ez mellé naponta rendszeres mozgást is beiktatsz, a szervezet reagál rá, és elkezd beállni egy normális szintre kilóban is, és minden más egyéb vonatkozásban is. (Koleszterin, vérnyomás, cukor, stb. stb.)

1365. kokuszoscsoki (válaszként erre: 1359. - Zsókica21)
2017. aug. 11. 22:20

Igen gondoltam. Ismerem a ketogén étrendet. Nem próbáltam még, de nem is akarom, tudom, hogy nem bírnám. Általában minimum 150 g ch-t eszem, de van, hogy 200-at. Ha ezt letizedelném, éhen halnék, a sok zsíros cucctól meg rosszul lennék.


Amúgy már írtam korábban, hogy ezt epilepsziás betegeknek találták ki a rohamok csökkentése érdekében, de nekik is csak max 1 évig szabad követni. Egészséges embernek - véleményem szerint - nem való ez a drasztikus ch megvonás. A fogaknak lehet jót tesz, mert a bacik ch-val táplálkoznak, de pl. az agynak nagyon nem tesz jót. Fogyni akkor is fogsz, ha zsírt csökkentesz, akkor is, ha ch-t csökkentesz, meg akkor is, ha mindent egyszerre csökkentesz. Akkor válasszuk azt, ahogy a legjobban érezzük magunkat (figyelembe véve, hogy az agyunk is működni tudjon, a koleszterinünk is a helyén legyen, meg még sok más dolog van).

1364. Guruljka (válaszként erre: 1363. - Zsókica21)
2017. aug. 11. 17:38

Ez az egyik kedvencem!


Ma még nem mozogtam, majd ha hűvösebb lesz. :D

Még az is lehet, hogy ugyanezt! Vagy a folytatását:

[link]

2017. aug. 11. 17:35

Guruljka!Ma mi volt a mozgásod?Én ezt terveztem mára!Remélem összejön!

[link]

1362. Zsókica21 (válaszként erre: 1361. - Guruljka)
2017. aug. 11. 17:33
Nem ketóztam , csak az alapján állítottam be a kalóriaBázist
1361. Guruljka (válaszként erre: 1359. - Zsókica21)
2017. aug. 11. 17:28

Nekem erről az a véleményem, hogy előfordulhat, hogy valakinek ez a fajta étkezés hosszú távon is jól esik. Sőt inkább azok állnak át rá, akik amúgy is hajlamosak tényleg húst enni hússal.

De aki nehezen szokja meg, az ne erőltesse. Ne kényszerítsen magára egy olyan étkezési módot, ami ellen a szervezete tiltakozik.

2017. aug. 11. 17:26
Hayati így hívják és a Ketógén diéta fórumában van !Ha van kedved nézd meg!Megpróbáltam nekem nem jött be!
1359. Zsókica21 (válaszként erre: 1338. - Kokuszoscsoki)
2017. aug. 11. 17:24
Kókuszcsoki köszönöm szépen!Megtaláltam hogy honnan vettem azt a beállítást!Ketogénezőben 1 hölgy írta!Hogy így sikerült neki !Ezzel a beállítással!Íme idézem"1200 kcal-ban 100g zsír, 60g fehérje és 30g szénhidrát van beállítva. Ebből a CH-t próbálom 20-25 között tartani."Nem néztem el a %-ot! További sikereket!Jó hétvégét mindenkinek!
1358. Guruljka (válaszként erre: 1357. - Zsókica21)
2017. aug. 10. 18:05

Figyelni mindenképpen kell. Az nem múlik a cipőn... :D


Nekem tetszik ez a talp nagyon!

1357. Zsókica21 (válaszként erre: 1356. - Guruljka)
2017. aug. 10. 17:53
Nagyon jó!Csak ebben is félre lehet lépni!Én 1 gödörbe léphetem!Az udvaron!Rossz zokniba amit kidobtam utána!
1356. Guruljka (válaszként erre: 1355. - Zsókica21)
2017. aug. 10. 17:46

Láttam a neten valami csuda dolgot, öntapadós talpat! Na olyan kellene néhe!


Nézd csak:


[link]

1355. Zsókica21 (válaszként erre: 1354. - Guruljka)
2017. aug. 9. 18:16
Mezítláb sétáltam!Amúgy van futó cipőm!Csak hólyagos lett a sarkam!
1354. Guruljka (válaszként erre: 1353. - Zsókica21)
2017. aug. 9. 18:07
A cipő is ludas lehet a lábfájásban. Sajnos sem szandál sem papucs nem felel meg a sport-jelleggel végzett gyalogláshoz.
1353. Zsókica21 (válaszként erre: 1346. - Kokuszoscsoki)
2017. aug. 9. 18:00
Igen rögzítem a sétáimat!Kevesebb lettem 20 dkg-al !Örülök hogy nem hízok!Ma nézzek vmi. laza tornát!Iszonyúan fáj a lábam!
1352. Guruljka (válaszként erre: 1351. - Kokuszoscsoki)
2017. aug. 8. 17:00

Eszerint távolabb lakunk egymástól... :D


Mondjuk ideális hőmérsékleten is csak muszájból megyek ki. Kivétel, ha a faluból kell kimozdulnom, akkor nem okoz gondot a buszig menni! :D


Csütörtökön megyek a fogorvoshoz, legközelebb. A jövő hónaptól talán vizsgákra is. :D Még nincsenek időpontok.

1351. kokuszoscsoki (válaszként erre: 1350. - Guruljka)
2017. aug. 8. 16:44
Én tegnap fáztam, a mai idő tökéletes. :-)
1350. Guruljka
2017. aug. 8. 16:26

Én még elvagyok a zöldbabfőzelékkel, mert kiderült, hogy a fiam éppen nem kívánja. :D


Van hozzá kis bolti panírozott ócskaság, de az is lehet, hogy tojásos-zablisztes valamit sütök hozzá.


Tegnap még kellemesebb volt az idő, ma már megint meleg van, nem kívánkozom ki.

2017. aug. 8. 14:15

Szevasztok! Voltam délelőtt sétálni, sikerült ma is bő másfél órát.

Így már ebédet nem főztem, megettem a vacsorám. Majd lesz resztelt máj, főtt krumpli és paradicsom saláta vacsira, és akkor abból marad a holnapi ebédre is.

Így még holnap d.e. is tudok majd egy jó nagy kört tenni, ha esetleg csütörtökre ismét ide érne a hőség. Remélem, azért már nem lesz annyira durva, mint ami a múlt héten volt.

1348. arany52
2017. aug. 8. 08:46
Használd ki Hópihe a hvősebb időt, mert hét közepére jön megint a kánikula, otthon fogunk pihegni.
2017. aug. 8. 07:34

Szevasztok csajok!

Ma is szép idő van, megyek és kihasználom, tegnap is sikerült bő másfél órát gyalogolnom. Még mára talán nem ér ide ismét az afrikai meleg, addig kell, lehet jót jönni-menni-gyalogolni!

És persze a kistányért nem elveszíteni, menni fog az! :))

1346. kokuszoscsoki (válaszként erre: 1345. - Zsókica21)
2017. aug. 7. 22:09
Neked is! Még annyit kiegészítésnek, hogy ha sportolsz, azt is rögzítsd, mert annyival többet ehetsz :-)
1345. Zsókica21 (válaszként erre: 1338. - Kokuszoscsoki)
2017. aug. 7. 19:29
Köszönöm szépen!Beállítottam fogyókúrásra heti fél kg!További sikereket!
1344. kokuszoscsoki (válaszként erre: 1340. - 12d083b51b)
2017. aug. 7. 09:19

Nem éppen van igazad, a GI-t a cukorbetegeknek, inzulinosonak találták ki, és azt határozza meg, mennyire emeli meg a vércukorszintet. A magas Gi magasra emeli hirtelen, ezért nem ajánlják pl cukorbetegeknek. De egészséges embereknek nem kell, hogy gondot okozzon a magas gi.


A hamarabb megéhezés egy lehetséges ok a hirtelen leeső vércukor miatt. De én még sosem vettem észre, hogy előbb éhes lennék egy szelet fehér kenyértől mint egy tk kenyértől. Apropó, tk kenyér... előbb visz a sírba, mint a fehér kenyér...


És én ezt úgy mondom, hogy napi 3, max. 4-szer eszem. Két étkezés között minimim 4-5 óra eltelik, sokszor reggelizem fehér lisztes cuccot, és sosem éhezem meg előbb, mint azokon a napokon, amikor zabpelyhet eszem. Általánosítás.

1343. kokuszoscsoki (válaszként erre: 1341. - Guruljka)
2017. aug. 7. 09:12
Azzal is gond van persze, de 50 g ch mellett az arányok is biztosan rosszak. A ch.jó, ha kiteszi a kajánk felét.
1342. Guruljka (válaszként erre: 1340. - 12d083b51b)
2017. aug. 7. 08:13

De ha "kőbe vésem" magamnak, hogy hamar megéhezem, akkor nyilván enni fogok...


Velem még az is előfordulhatna, hogy a kis agyacskám előre beütemezné az éhséget, indokolatlanul. Ami viszont felesleges evéshez vezetne,ami ugye nem éppen fogyaszt.

1341. Guruljka (válaszként erre: 1338. - Kokuszoscsoki)
2017. aug. 7. 08:11
Nem az arány a baj, hanem hogy 50% helyett 50 gramm szénhidrátot akar bevinni,legalábbis amit írta, azt így lehet érteni. Ezért ijedtem meg.
2017. aug. 7. 07:28

Szevasztok csajok!

Válasszuk csak ketté a dolgokat, ne keverjük!


A GI besorolás nem a kilóidra fog hatni, hanem arra, hogy annak az ételnek az elfogyasztás után milyen gyorsan fogsz ismét megéhezni!!!


Ezért, ha az alacsony GI %-os kaját eszed, akkor később leszel éhes!


Egyébként én a kész kaját mérem le (a tányér súlyát fejből tudom), és a KB-ra amikor beírom, hogy mit ettem, arra a sorra katt, amelyik leginkább azzal a módszerrel készült, ahogyan én is készítem.

Inkább egy kicsit magasabb mennyiséget, értéket vések fel elfogyasztott kajának, mint kevesebbet. Így KB szerint hamarabb bezabáltam a napi keretet, mint hogy becsapjam magamat, és ténylegesen jelentősen túlegyem magamat.


Nem lőnek ezzel nyulat, csak saját magad ellenőrzésére vezeted, egy mankó, amely segít odafigyelni a dolgokra.

1339. 124637ff9b (válaszként erre: 1336. - Guruljka)
2017. aug. 6. 23:56
Értem én :)
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook